Skocz do zawartości
000loki

LG 65C1 jako monitor - a wypalenia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

zastanawiam się nad kupnem jednego z dwóch telewizorów:

Samsung QN91a

LG C1

 

No i teraz - mam obecnie 75 cali w salonie Sony XF9005, który służy mi od kwietnia 2019 jako TV monitor do websurfingu etc., jako TV do grania na PC i konsoli oraz jako TV do netflixa. Nalatane ma od kwietnia 2019 prawie 6tys godzin - czyli używany jest dużo, ale często też po prostu czasami go zostawiam odpalonego i robię coś zupełnie innego.

Przymierzam się do zrobienia swojej "dziupli", gdzie przeniosę się z websurfingiem i graniem na PC i konsoli do osobnego pokoju. No i teraz pytanie - czy OLED w moim użytkowaniu to spore ryzyko? Trochę będzie mniej użytkowany, bo jednak mam też mniej czasu, no ale myślę, że przynajmniej połowę z tego co ma Soniak z salonu.

Kręci mnie OLED bo nigdy nie miałem i chciałbym mieć taki panel, ale czy przy nowym Samsungu nie jest przypadkiem tak, że różnica będzie praktycznie niezauważalna?

Poza tym - czy to trochę nie jest overkill jeśli głównie to będzie TV do grania i czillu na necie? Zastanawiam się, czy w grach wykorzystam potencjał tego panelu.

Głównie na czym mi zależy to sprawna obsługa chromy 4:4:4 w 4K oraz obsługa VRR / GSync przy 120hz - mam RTX3080 i do tego też będzie tv podpięty + PS5.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten temat może Ci pomóc:
https://forum.pclab.pl/topic/1273635-big-format gaming-displays-dyskusja-o-dużych-ekranach-w-roli-monitora/page/664/#comments

Ja poszedłem w OLED w podobnych zastosowaniach (PC+PS5+trochę neta i streamingu) ale bez typowego websurfingu (od tego mam tablet).
Ale za krótko to u mnie funkcjonuje aby móc mówić o braku wypaleń ;)

Edytowane przez Bart1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled jak tv pod konsole to generalnie fajny koncept, posiada jednakże 2 spore wady - może się wypalić i max jasność w HDR jest wyraźnie gorsza niż w  mocny LCD. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bart1000 napisał:

Myślę że ten temat może Ci pomóc:
https://forum.pclab.pl/topic/1273635-big-format gaming-displays-dyskusja-o-dużych-ekranach-w-roli-monitora/page/664/#comments

Ja poszedłem w OLED w podobnych zastosowaniach (PC+PS5+trochę neta i streamingu) ale bez typowego websurfingu (od tego mam tablet).
Ale za krótko to u mnie funkcjonuje aby móc mówić o braku wypaleń ;)

No własnie mnie martwi ten websurfing. Ja zwyczajnie lubię się rozwalić na kanapie z myszką i klawiaturą i sobie poczytać newsy etc. Gdyby nie to, to bym się nawet nie zastanawiał, a tu martwię się, że za pół roku będę miał wypalone 2 pasy na dole i na górze :)

Jak to jest z gwarancjami - taki LG C1 wymienia mi panel na gwarancji w przypadku wypaleń?

 

Ogólnie różnica w cenie jest niewielka, i QN91A pewnie zrobiłby robotę... nawet nie wiem czy nie lepszą niż LG C1 na dobrą sprawę.

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, 000loki napisał:

Jak to jest z gwarancjami - taki LG C1 wymienia mi panel na gwarancji w przypadku wypaleń?

Gwarancja LG oficjalnie nie obejmuje wypalen, wręcz przed nimi ostrzega. Do niedawna podobno (ważne słowo) panele LG wymieniało, ale tez nie były to panele perfekcyjne i był to gest a nie zobowiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2021 o 18:38, Xisiek napisał:

Gwarancja LG oficjalnie nie obejmuje wypalen, wręcz przed nimi ostrzega. Do niedawna podobno (ważne słowo) panele LG wymieniało, ale tez nie były to panele perfekcyjne i był to gest a nie zobowiązanie.

A coś się zmieniło w podejściu LG? Podobno nawet po gwarancji ( do pół roku) wymieniają wypalone panele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2021 o 00:43, Migot napisał:

A coś się zmieniło w podejściu LG? Podobno nawet po gwarancji ( do pół roku) wymieniają wypalone panele...

A czy ja nie po „polskiemu” pisze? Chyba dość klarownie jest wyłożone 👌

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2021 o 18:38, Xisiek napisał:

Gwarancja LG oficjalnie nie obejmuje wypalen, wręcz przed nimi ostrzega. Do niedawna podobno (ważne słowo) panele LG wymieniało, ale tez nie były to panele perfekcyjne i był to gest a nie zobowiązanie.

Masz jakieś info że tego nie robią? Jak czytam forum to widać że jednak LG dalej wymienia panele, np tu post kolegi któremu wymieniono panel w CX:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/52580-uwaga-na-gwarancję-firmy-lg/?do=findComment&comment=553305

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, efel napisał:

Masz jakieś info że tego nie robią? Jak czytam forum to widać że jednak LG dalej wymienia panele, np tu post kolegi któremu wymieniono panel w CX:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/52580-uwaga-na-gwarancję-firmy-lg/?do=findComment&comment=553305

 

Oczywiście, pisze o tym samo LG w instrukcji/gwarancji swoich oledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z piszących tu nie wie jaka jest naprawdę praktyka, bo żaden producent (w tym LG) nie publikuje ile ma reklamacji, z tytułu wypalen i jaki odsetek z nich rozpatruje pozytywnie .  Na forum natomiast faktycznie można poczytać opinie, ze komuś wymieniono lub nie. Czy są faktycznie prawdziwe nie wiadomo, natomiast faktem jest to ze pisemna gwarancja / instrukcja żadnego z producentów ich nie obejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wie jak wygląda praktyka? Jak ktoś korzystał lub zna osobiście kogoś, kto korzystał to chyba wie jak wygląda praktyka. Ale rozumiem, że wiesz lepiej ? Masz oleda i ci odmówili ? 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum czytamy opinie nieznanych nickow, część z nich jest prawdziwa, część nie, niektóre piszą pasjonaci, niektóre komercyjnie desygnowane jednostki.

Do konkretnych statystyk NIKT piszący tu nie ma dostępu, a oficjalnie KAŻDY producent oleda odcina się od gwarancji na wypalenia. To są fakty.

Natomiast każdy może sobie wybrać czy odbiera jako wiarygodne wszystko co napisano czy niekoniecznie. Indywidualna sprawa 👌

Edytowane przez Xisiek
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale farmazony piszesz. No to smutne, że na forum nikt z imienia, nazwiska i peselu się nie przedstawia to by uwiarygodniło historie. Osobiście kolega miał wymienianą matryce po wypaleniu przez paski z TVN w C9. Najśmieszniejsze, że kupowaliśmy w tym samym dniu ja 77C9 a on 65C9 (sierpień 2019) w tym samym sklepie, ale ja info programów nie oglądam, ale grami ostro katuje ;-)

  • Plusik 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ale mi dynda i powiewa w co kto wierzy, kto co kupił, wymienił itp. Każdy może sobie wybrać sam, a fakty jakie są takie są 👍

Tak samo jak twierdzenia, ze plazmy i oledy się nie wypalają, które od lat spora liczba magików, których najczęściej już nie ma, głosiła głośno i buńczucznie. 🤥

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli @Xisiek jakie są te fakty? W sensie twoje fakty? Jak zwykle najwiecej do powiedzenia o danej technologii maja ci, którzy z nią nie maja kontaktu. Tak samo jest z konsolami, telefonami i tv.

p.s. Moją plazmę  V60t ma mój kolega z pracy i zero wypaleń, co jednak nie oznacza, że i plazmy i plecy mogą się wypalić i nie spotkałem się z tym aby ktoś to negował 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ronaldo864 napisał:

Mam dwie plazmy jedną z roku 2010 drugą 2012 zero wypaleń setki godziń kanałów informacyjnych nabite

Popatrz, popatrz a mi się przezroczyste logo wypaliło.

2 godziny temu, qazar napisał:

Czyli @Xisiek jakie są te fakty? W sensie twoje fakty? Jak zwykle najwiecej do powiedzenia o danej technologii maja ci, którzy z nią nie maja kontaktu. 

Znaczy co? Przerobiłem więcej tv niż połowa naszego forum i wiem co pisze. Czy Ci to pasuje, czy nie - tak jak pisałem jest mi obojętne. A jakie są fakty - odsyłam kolegę do oficjalnych instrukcji/gwarancji producentów oledow. Wygugluj sobie, skoro nie wiesz co tam piszą.

Edytowane przez Xisiek
  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam w ciemno, ze przerobiłem więcej TV niż Ty!  To raz, a dwa to dyskusja nie toczy się o to co jest zapisane w gwarancji a jaka jest praktyka realizacji wymian wypalonych paneli oled w tv LG, nie obracaj kota ogonem!!! :)

Edytowane przez qazar
  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2021 o 12:26, Xisiek napisał:

Hmmm, ale mi dynda i powiewa w co kto wierzy, kto co kupił, wymienił itp. Każdy może sobie wybrać sam, a fakty jakie są takie są

To jakie są te fakty?

Napisałeś, że cyt "LG do niedawna podobno" wymieniało panele. A teraz zmieniłeś narrację i to nie jest "podobno" tylko fakty. Określ się.

Nigdy nie będziemy wiedzieć ile jest reklamacji i ile z nich rozpatrzono pozytywnie. Zostaje nam tylko informacja z forum. Dla mnie wiarygodna jest informacja od kilku użytkowników na rok, że LG wymieniło im panele. Gdyby tak nie było to mielibyśmy zalew negatywnych informacji o tym że LG zostawiło użytkowników na lodzie z wypalonymi TV. Wiadomo, że jak ktoś jest źle potraktowany to dużo bardziej mu się chce obsmarować daną firmę na forum. Ot Polska mentalność.

Jeżeli masz kilka sygnałów na rok, że LG wymienia i brak negatywnych że nie wymienia, to chyba logiczne, że na razie serwis LG działa raczej na plus niż na minus, mimo że oczywiście każdy przypadek jest inny i traktowany indywidualnie.

Tu kolejny post że wymieniają:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43966-lg-oled-55-c8-test-telewizor-thinq-na-2018r-z-technologią-ultra-hd-dolby-vision/?do=findComment&comment=553694

(w dodatku 10 miesięcy po zakończeniu gwarancji)

Edytowane przez efel
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2021 o 18:24, qazar napisał:

Obstawiam w ciemno, ze przerobiłem więcej TV niż Ty!  To raz, a dwa to dyskusja nie toczy się o to co jest zapisane w gwarancji a jaka jest praktyka realizacji wymian wypalonych paneli oled w tv LG, nie obracaj kota ogonem!!! :)

Baaardzo mało prawdopodobne ale z ciekawości napisz ile. Napisałem wyraźnie i powtórzę OSTATNI RAZ - wymiana wg widzi mi się, bez zapisów w warunkach gwarancji/ba wbrew nim mnie nijak nie przekonuje (z wielu względów). I bardzo proszę przestań męczyć konia, to nie piaskownica. Mi naprawdę dynda w co wierzysz, zgoda? 👍

😊

9 godzin temu, efel napisał:

To jakie są te fakty?

A czy ja nie po polsku napisałem wyżej? Nie będę 10 razy pisał o tym samym. 👌
Na koniec tylko dodam, ze można sobie poczytać ile tych wymian było na panele bez wad a ile miało mniejsze lub wieksze ułomności. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczyć konia ???😂😂😂 A nie kota ? 
Kolego ja Cię nie przekonuje, ty nie masz żadnych argumentów w dyskusji o praktyce wymian matryc w tv oled, jaki prowadzi LG. Jedyne co powtarzasz jak mantrę to zapisy w gwarancji, które do dnia dzisiejszego od kilku lat maja się nijak do praktyki 😀 Wiec proszę, skończ się wygłupiać z pisaniem o piaskownicy…

  • Plusik 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Wszystko napisano powyżej. Kto umie łączyć fakty wyciągnie sobie wnioski sam i bez problemu wyrobi opinie „kto i co” próbuje tu na siłę. 
PS. Dla porządku - pisze to osoba co ma tak lcd jak i oleda. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie napisałaś, oprócz przytoczenia zapisów umowy. Też mam 2 Oledy i 1 LCD i ?

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...