Skocz do zawartości
Maciej Koper

Jakość telewizora premium a nawet high-end w cenie średniaka. Testujemy ULED Hisense 65U8QF - 1400 nitów HDR w 120Hz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.03.2021 o 09:13, Caution napisał:

To ktoś jeszcze kupuje telewizor z HDR pod ogladanie kanałów w marnej jakości?

 

 

Platforma Canal+ (dawniej NC+)  z dekodera UltraBox 4K to jest marna jakość ???????

To jaki inny operator TV Sat w Polsce oferuje lepszą jakość ?

Niestety jestem przyzwyczajony do niektórych pozycji TVNTurbo i to chciałbym nadal oglądać , więc chętnie się czegoś konkretnego na ten temat dowiem .

Jeśli jesteś w stanie pomóc (odpowiedzieć)  to poproszę , za resztę serdecznie dziękuję .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A HDR tam jest? Dziękuję, do widzenia. Nie po to kupuje się tv z HDR , by dalej oglądać kiepskie SDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz o czym piszesz?

Czy HDR to synonim jakości?

Cos ci się pomieszało.

BTW na platformie Canal+ masz kanał w 4K z HDR jak juz tylko tego pragniesz.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kanał, na prawdę dużo. Może jeszcze napiszesz że SDR jest lepsze od HDR? Na SDR w czasach, kiedy HDR jest już dawno standardem to żal patrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Caution napisał:

Może jeszcze napiszesz że SDR jest lepsze od HDR? Na SDR w czasach, kiedy HDR jest już dawno standardem to żal patrzeć emoji85.png

dla mnie sensowny film w SDR jest lepszy niż 99% produkcji z Netflixa/Amazona w HDR - więc zastanawiam się co ty oglądasz w HDR

ewentualnie kup sobie OLED'a - on potrafi SDR podpompować tak ze HDR na lcd nie wygląda specjalnie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz😃 Na OLEDzie są cukierkowe kolorki, ale żeby napisać:

3 minuty temu, klaus71 napisał:

kup sobie OLED'a - on potrafi SDR podpompować tak ze HDR na lcd nie wygląda specjalnie lepiej

To trzeba niezłym fanboyem OLEDa być🤪

 

5 minut temu, klaus71 napisał:

dla mnie sensowny film w SDR jest lepszy niż 99% produkcji z Netflixa/Amazona w HDR - więc zastanawiam się co ty oglądasz w HDR

Przecież niemalże wszsytko jest teraz wydawane i odnawiane do HDR🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Caution napisał:

Chyba żartujesz😃 Na OLEDzie są cukierkowe kolorki, ale żeby napisać:

trzeba być niezłym fanbojem lcd żeby pisac takie bzdury

tak samo cukierkowe jak na lcd - nie pasują fabryczne to kalibrujesz i masz wzorcowe

 

testowałem na tym filmiku

(1) Real 4K HDR 60fps: LG OLED Perfect Black in HDR - YouTube

oled E6 (wspiera youtube ale bez HDR) zrobił z tego podobny obraz jak lcd Q90T - też nie mogłem uwierzyć ale to było widać 

fani lcd niestety mają ból d... - przejdzie jak w końcu kupią sobie oled'a i przestaną wierzyć w bajki w jakiś "super hdr" dostepny tylko w lcd

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Caution napisał:

 

Przecież niemalże wszsytko jest teraz wydawane i odnawiane do HDR🤗

Wszystko to nie jest niestety ... wszystko.

Do HDR nic sie nie odnawia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Caution napisał:

Jeden kanał, na prawdę dużo. Może jeszcze napiszesz że SDR jest lepsze od HDR? Na SDR w czasach, kiedy HDR jest już dawno standardem to żal patrzeć emoji85.png

A gdzie niby ten HDR jest standardem ???

Nie wiem jak teraz ale kiedyś standardem była telewizja. A w Polsce ŻADNA telewizja nie używa HDR !!! Aby uprzedzić Twój sprzeciw Canal+ z kanałem w 4K NIE JEST TELEWIZJĄ.

 

Jeśli już HDR jest gdzies standardem to w wydawnictwach na BD-UHD, choc też w ramach wyjątku potwierdzającego regułę zdarzają się rodzynki w SDR.

Na pewno HDR nie jest standardem w żadnym serwisie streamingowym ani VOD i jak napisałem w żadnej telewizji, w Polsce na pewno i pewnie i na świecie.

 

BTW porównaj filmy Marvela z platform streamingowych do tych z BD-UHD to dopiero wtedy zobaczysz co to jest HDR.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

 porównaj filmy Marvela z platform streamingowych do tych z BD-UHD to dopiero wtedy zobaczysz co to jest HDR.

to HDR10 w streamingu wygląda inaczej niż na płycie?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ... zawartość wygląda inaczej. Porównaj bitrate ze streamingu do tego z BD-UHD.

Jizzzzzz ... 🙄😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja w telewizorach SDR do HDR. Dla "Kowalskiego" to całkowicie wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



trzeba być niezłym fanbojem lcd żeby pisac takie bzdury
tak samo cukierkowe jak na lcd - nie pasują fabryczne to kalibrujesz i masz wzorcowe
 
testowałem na tym filmiku

oled E6 (wspiera youtube ale bez HDR) zrobił z tego podobny obraz jak lcd Q90T - też nie mogłem uwierzyć ale to było widać 
fani lcd niestety mają ból d... - przejdzie jak w końcu kupią sobie oled'a i przestaną wierzyć w bajki w jakiś "super hdr" dostepny tylko w lcd


Marny przykład, znowu się ośmieszyłeś, to jest demo w hdr, a weź z filmu SDR na canal+ np Bliźniak na OLEDzie zrób taki obraz jakby z ripa 4K HRD na Q90T, powodzenia
Wszystko to nie jest niestety ... wszystko.
Do HDR nic sie nie odnawia.
 
 


To co się robi?

A gdzie niby ten HDR jest standardem ???
Nie wiem jak teraz ale kiedyś standardem była telewizja. A w Polsce ŻADNA telewizja nie używa HDR !!! Aby uprzedzić Twój sprzeciw Canal+ z kanałem w 4K NIE JEST TELEWIZJĄ.
 
Jeśli już HDR jest gdzies standardem to w wydawnictwach na BD-UHD, choc też w ramach wyjątku potwierdzającego regułę zdarzają się rodzynki w SDR.
Na pewno HDR nie jest standardem w żadnym serwisie streamingowym ani VOD i jak napisałem w żadnej telewizji, w Polsce na pewno i pewnie i na świecie.
 
BTW porównaj filmy Marvela z platform streamingowych do tych z BD-UHD to dopiero wtedy zobaczysz co to jest HDR.


Obudź się, kto ogląda telewizję w 2k21, w czasach streamingu? Chyba tylko Ty

Netflix praktycznie wydaje nowe produkcja w HDR, więc jest standardem.

to HDR10 w streamingu wygląda inaczej niż na płycie?


HDR10 w streamingu? Beka, kolejny raz się ośmieszyłeś swoją głupotą i marną wiedzą.

Jest taka opcja w telewizorach SDR do HDR. Dla "Kowalskiego" to całkowicie wystarczy. 


To tak jak konwersja 3D lub włączenie tryby dynamicznego, beka. A Kowalski to się nawet i zadowoli tanim Blaupunktem z Carrefoura za parę stów i HDR do szczęścia mu raczej nie będzie potrzebne, no chyba, że tylko na papierze.
Nie ... zawartość wygląda inaczej. Porównaj bitrate ze streamingu do tego z BD-UHD.
Jizzzzzz ... 
To wg Ciebie jest lepiej na płytach BD-UHD niż w streamingu? Beka. Lepiej sam sobie porównaj, bo streaming oferuje lepszą jakość i nie chodzi tu o bitrate. Widać, że masz jakiego Szajsunga bez DV
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się takie osobniki jak powyżej rodzą? :(

Kolejny obiekt zlikwidowany (strefa ignorancji) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Caution napisał:

Marny przykład, znowu się ośmieszyłeś, to jest demo w hdr, a weź z filmu SDR na canal+ np Bliźniak na OLEDzie zrób taki obraz jakby z ripa 4K HRD na Q90T, powodzenia emoji112.png

demo jest w hdr ale jak ma je odtworzyć apka youtuba która nie wspiera hdr - włącz może myślenie bo sam się ośmieszasz

Godzinę temu, Caution napisał:


HDR10 w streamingu? Beka, kolejny raz się ośmieszyłeś swoją głupotą i marną wiedzą.
 

a ty jaki hdr oglądasz w streamingu? napisz - pośmiejemy się z ciebie

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Nie ... zawartość wygląda inaczej. Porównaj bitrate ze streamingu do tego z BD-UHD.

a co ma bitrate do jakości hdr? na 65calach nawet bitrate netflixa jest ok. a kompresja nie zmienia dynamiki jasności sceny - więc na wpływa na odbiór hdr.

wg ciebie wpływa?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ma bitrate do jakości hdr? na 65calach nawet bitrate netflixa jest ok. a kompresja nie zmienia dynamiki jasności sceny - więc na wpływa na odbiór hdr.
wg ciebie wpływa?
Testy na jakiś renderowych materiałach demo od LG i Samsung miał wygrać? Beka

Jak tam twoje HDR10 w streamingu? Bitrate Netflixa ok, buhahaha. Zamiast klaus to powinieneś mieć klaun
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TV ma obsługę kodeka VP9 profil 2 to przez You Tube format HDR jest reprodukowany. Taki zassany z YT plik przestaje być HDR. W testach TV na tym forum jeszcze żaden testujący tego problemu nie ogarnął. CZEKAMY

Należy pamiętać, że TV może pokazywać co dostaje na wejściu a nie co wyświetla. To typowa pułapka na którą łapie się większość dyskutantów.

Sample plików HDR (10 i DV) do domowych testów są od zawsze tu: https://www.demolandia.net/4k-video-test/hdr10.html

 

Edytowane przez UHD fan
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie się takie osobniki jak powyżej rodzą?
Kolejny obiekt zlikwidowany (strefa ignorancji)
U mnie też, po 2-3 postach, został unieszkodliwiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Caution napisał:

Testy na jakiś renderowych materiałach demo od LG i Samsung miał wygrać? Beka

Jak tam twoje HDR10 w streamingu? emoji23.png Bitrate Netflixa ok, buhahaha. Zamiast klaus to powinieneś mieć klaun

no beka jest z ciebie i twojej głupoty - brnij dalej w pisanie bredni

demo jest demo - lg wiadomo że zrobiło takie by pokazać że 8mln stref deklasuje każde lcd z marnymi 1000strefami  (także twojego ulubieńca zg9)

ale ty nie zrozumiałeś jednego - oled odtwarzał ten materiał w trybie SDR (bo nie ma profile2 dla vp9) a i tak potrafił zrobić z tego obraz porónywalny (a wg mnie nawet lepszy) niż lcd w trybie HDR - zwłaszcza na tej sekcji z filiżanką i bąbelkami powietrza - dla lcd to jest stress test na którym każdy lcd (nawet zg9) wykłada się po całości - i pokazuje jaka kosmiczna dominacja jest w tej kwestii po stronie oled'a

 

co do streamingu rozumiem że nie wiesz jaki hdr masz że zadajesz takie dziwne pytania?

co do bitrate w Netflix - jak widać 200mln abonentów akceptuje taki bitrate i nawet nie przeszkadza im że 95-99% repertuaru Netflixa to niskich lotów produkcje - ja tam nie pluję na taki bitrate - na 65 calach wygląda to całkiem dobrze - oglądałem jakiś przyrodniczy program na apple tv i kilka seriali na amazon i dla mnie wszystko wygląda podobnie

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demem to co najwyżej można się podetrzeć tylko podetrzeć, zrób taki sam obraz na OLEDzie z platformy canal jak na q90t z ripem hdr10+. Pisałeś, że to możliwe, czyż nie fanboju?

 

Co do streamingu, to nie masz nawet bladego pojęcia w jakich standardach tam nadają

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Caution napisał:

Co do streamingu, to nie masz nawet bladego pojęcia w jakich standardach tam nadają

to raczej ty nie wiesz w jakim - pytam 2 razy i brak odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to HDR10 w streamingu wygląda inaczej niż na płycie?
To nie ja to napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Caution napisał:

To nie ja to napisałem emoji23.pngemoji23.png

jak byś nie wiedział - baza hdr w streamingu to właśnie HDR10 - teraz już wiesz LOL

to że część płyt ma DV lub HDR10+ to tylko miły dodatek - nakładka

ale jak się nie rozumie tego i trzeba się dowartościować to się nie dziwię że piszesz brednie

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Caution napisał:

Baza w streamingu w hdr10? Ta chyba tylko w Szajsungu

zgadza sie - w samsungu - skoro on ma tylko hdr10 to po kiego mam porównywać z DV

 

i akurat jak cytujesz moje pytanie "to HDR10 w streamingu wygląda inaczej niż na płycie?"

to dotyczyło porównania z płytą a tam 80% to hdr10

więc nie wycinaj sobie tego co ci pasuje z innych wypowiedzi by udowodnić swoje głupoty

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...