Skocz do zawartości
MaxKN

Sony 65XH9505 vs Samsung QE75Q80TA -nietypowy dylemat ojca

Rekomendowane odpowiedzi


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14m2 salon
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  mało ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?  stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony po południu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE49KS7000SXXH
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? jakość obrazu (niestety ważne jest aby bajki z 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?  dekoder UPC HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  internet, dyski HDD, jeśli się da to także yamaha pianocraft MCR-N870D
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?   przez najbliższe 5 lat - bajki z kanałów telewizyjnych UPC,  filmy z HBO,  filmy z dysków HDD. 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  TAK (you tube, HBO GO, VOD)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  tak  - PC (ok 1h)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  w dzień bajki / w nocy filmy 
17. Preferencje co do wielkości?   65'-75'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  w moim , że jest za mały aby poczuć magię kina 🙂
19. Preferencje co do marki ?   liczy się stosunek ceny do jakości, ale bez no-name'sów (serwis, firmware update, itp), czyli Samsung, Sony, itp
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?   7500PLN (im mniej tym lepiej)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?  to zależy od ceny całkowitej

 

Stoję przed dylematem zakupu nowego telewizora. Z racji posiadania dzieci i oglądania przez nich bajek na NickJunior, nicodeon z góry odrzucam plazmy.

W zasadzie to po dogłębnej penetracji rynku na polu bitwy pozostały jedynie dwa:  Sony 65XH9505 (aktualnie za 6200pln), lub większy Samsung  QE75Q80TA (aktualnie za 7500pln).

Liczę na jakieś promocje w nadchodzących tygodniach, ale największy dylemat mam w związku z wielkością samsunga (75') i jak będą wyglądać na nim bajki z Nicodeon czy NickJunior (to nie są kanały HD) via dekoder UPC....  jeśli obraz z 2,5-3m (tak mniej więcej siadają teraz dzieciaki na dywanie, bo mają taką fantazję) to będzie pikselioza , to mnie żona z domu pogoni, a dzieci dobiją....

Aktualnie te dwa kanały (ulubione) są oglądane na samsungu 49' i jakość jest bardzo dobra (zakładam że obecny samsung nieźle skaluje ten sygnał SD). 

 

Pytanie czy pozostać przy Sony 65XH9505 (mniejszy ekran = większa szansa że mnie z domu dzieci iż żona nie wygonią) czy jednak kupić samsunga QE75Q80TA (bo kanały z bajkami będą odpowiednio zeskalowane)?   Wiem wiem , brzmi zabawnie, ale tylko ojcowie są w stanie zrozumieć problem przed którym stoję (a raczej siedzę).  Bezdzietni i single niech się cieszą...

Oczywiście zakładam, że zarówno Sony jak i Samsung podobnie zadowolą mnie przy wieczornym oglądaniu filmów zarówno z UPC (+HBO) i dysków HDD. 

 

?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazm w sprzedaży nie ma już wiele lat, no chyba że używki.

Ten Sony to jest zdecydowanie wyższa półka niż ten Samsung, także nie zadowolą podobnie.

Siłą rzeczy im mniejszy obraz z marnego źródła, to mniejszy będzie miał lepszą jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten Sony jest lepszy. Na pewno pod względem jakości obrazu. Android też działa znaczenie lepiej jak w modelach sprzed kilku lat (a taki sam posiadam i w sumie jestem zadowolony z tv choć system zamula). Możesz zainstalować KODI powiekszajac możliwości tv (oglądanie z HDD etc.), czego na Samsungu nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten Sony, i jeśli chce tylko i wyłącznie do oglądania filmów z dysku, to niepotrzebny mu ciężki zamulony Kodi, jak tak samo, albo nawet lepiej ogarnie to VLC. Samsung też spokojnie sobie radzi z podpiętym dyskiem HDD, czy SSD, więc nie wiem skąd pisanie że lepiej zrobi to Sony

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle się wyraziłem bo miałem na myśli to, że Android daje więcej możliwości pod względem programów do odtwarzania i ich konfiguracji. Stąd wspomniałem KODI przez które sam oglądam filmy na tv  z dysku SSD. Z VLC mam taki problem, że filmy z HDR mają szare pasy zamiast czarnych a w KODI jest normalnie i bez żadnych problemów. W innych odtwarzaczach miałem nie raz problem z wykrywaniem napisow oraz ścieżki dźwiękowej w Atmos lub DTS-MA (fabryczny odtwarzacz szczególnie jest kiepski pod tym względem choć jakość obrazu jest dobra). Podobno MX Player też jest niezły ale od lat go nie używałem i ostatni raz jeszcze w wersji na telefon. 

Tak czy inaczej ten tv Sony jest obiektywnie lepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VLC ogarniam, więc pod tym względem nie będzie problemu z przesiadką z Samsunga na Sony...   Czyli uważacie, że nie warto kupować tego Samsunga w wersji 75 cali, bo skalowanie programów dla dzieci nie da rady i oglądanie bajek z 3 metrów to będzie kaszana?   Lepiej zadowolić się tym soniaczem w wersji 65 cali, bo jednak mniejszy ekran i bajki będą wyglądać na tyle dobrze, że mnie rodzina z domu nie wygoni?       

Z góry założyłem że jakość obrazu w filmach będzie podobna zarówno z Samsunga jak i Sony (w końcu to serie z wyższej półki), a kusi mnie większy ekran (75') w Samsungu, niż Sony (65'). Jedynie martwię się czy ten samsung poradzi sobie ze skalowaniem nicodeona z dekodera UPC. ...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większy ekran tym bardziej będą niedoskonałości źródła wychodzić z pewnością ale do bajek to wystarczy pewnie jakikolwiek tv i źle wcale nie będzie :) Sony ma z reguły lepiej (wierniej pod filmy) skalibrowane kolory ale każdy woli co innego i może preferować zazwyczaj bardziej podbity obraz w Samsungu (również kontrast). 

Ja wolę charakterystykę obrazu w Sony ale pewnie ten Samsung złomkiem także nie jest. Weź ten który bardziej Ci odpowiada i tyle - nie ma co dumać. Większy ekran też zrobi efekt wow i niejednokrotnie większy jak trochę lepsza jakość obrazu (przynajmniej w teorii). Najlepiej porównać te tv obok siebie w sklepie ale to łatwiej napisać jak wykonać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. już byłem zdecydowany jednak na Samsunga 75Q80T, ale właśnie odkryłem Sony 75XH9096 jest w identycznej cenie...  Ostatnie pytanie - który z nich byście wybrali i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zawsze Sony zamiast zamiast Samsunga, ze względu na DV i Atmos, o których w Samsungu możesz jedynie pomarzyć.

Jak nie oglądasz Netflixa i filmów z płyt UHD, to Samsung też ok.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2020 o 22:50, MaxKN napisał:

hmmm.. już byłem zdecydowany jednak na Samsunga 75Q80T, ale właśnie odkryłem Sony 75XH9096 jest w identycznej cenie...  Ostatnie pytanie - który z nich byście wybrali i dlaczego?

Skoro brałeś jeszcze wcześniej pod uwagę xh95 to jeszcze dorzuć do puli samsunga q90t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście zawsze Sony zamiast zamiast Samsunga, ze względu na DV i Atmos, o których w Samsungu możesz jedynie pomarzyć.
Jak nie oglądasz Netflixa i filmów z płyt UHD, to Samsung też ok.
Przecież Atmos działa na Samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpisy ale..... właśnie wróciłem od znajomych teściowej co sobie na święta kupili LG 65CX3.....   hmmm.... no cóż....  ja pier...e (normalnie nie używam wulgaryzmów, ale szczęka mi opadła).....    chyba ograniczę dzieciom oglądanie bajek dla ich zdrowia ( ...i żeby mi się nic nie wypaliło) 🙂

W zasadzie to pozamiatane i czekam jedynie na jakieś noworoczne promocje...

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MaxKN napisał:

Dzięki za wpisy ale..... właśnie wróciłem od znajomych teściowej co sobie na święta kupili LG 65CX3.....   hmmm.... no cóż....  ja pier...e (normalnie nie używam wulgaryzmów, ale szczęka mi opadła).....    chyba ograniczę dzieciom oglądanie bajek dla ich zdrowia ( ...i żeby mi się nic nie wypaliło) 🙂

W zasadzie to pozamiatane i czekam jedynie na jakieś noworoczne promocje...

 

Jak się zobaczy OLED, to już żaden LCD nie ma startu. Gratuluję zarażenia :)

Seria "G" (no i "W" wiadomo) jest warta grzechu (czyli 2 kzł extra) za odjazdową konstrukcję ;)

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria "G" i "W" odnosi się do 65CX3, czy to kolejne (wyższe serie) od LG ?  W zasadzie to stać mnie jedynie (lub aż) na 65CX3..... jak przeglądam oferty to widzę, że koło nosa przeszła mi mega okazja z neonetu. Trudno mi uwierzyć że można było kupić tego leda za 6300pln z miesiąc temu 😞 + nożyki :-).    https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-lg-oled65cx3-drugi-przedmiot-cashback-132zl-332218

Teraz ceny zaczynają się od 7500pln ...hmm.... może to znak, że za chwilę będą znowu podobne promocje i aktulanie podnieśli ceny, by je z pompą obniżyć?  Z drugiej strony skąd takie wielkie rabaty? Czy sklepy mają aż tak duże narzuty na sprzęcie? Komu się opłaca sprzedawać LG za 6300pln, by za miesiąc oferować ten sam sprzęt za 7500pln lub więcej?  Rollercoaster niesamowity 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MaxKN napisał:

Seria "G" i "W" odnosi się do 65CX3, czy to kolejne (wyższe serie) od LG ?  W zasadzie to stać mnie jedynie (lub aż) na 65CX3..... jak przeglądam oferty to widzę, że koło nosa przeszła mi mega okazja z neonetu. Trudno mi uwierzyć że można było kupić tego leda za 6300pln z miesiąc temu 😞 + nożyki :-).    https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-lg-oled65cx3-drugi-przedmiot-cashback-132zl-332218

Teraz ceny zaczynają się od 7500pln ...hmm.... może to znak, że za chwilę będą znowu podobne promocje i aktulanie podnieśli ceny, by je z pompą obniżyć?  Z drugiej strony skąd takie wielkie rabaty? Czy sklepy mają aż tak duże narzuty na sprzęcie? Komu się opłaca sprzedawać LG za 6300pln, by za miesiąc oferować ten sam sprzęt za 7500pln lub więcej?  Rollercoaster niesamowity 😞

Wszystkie (także innych marek) OLEDy mają te same matryce od LG.

Rozważ także serię B, którą LG nieco "wykastrowało": niby gorszy procesor (tylko co on ma niby robić?) i podobno niższa jasność (i tu byłbym także ostrożny, bo nie słyszałem, żeby ktokolwiek na to narzekał). Inne serie, od C do W, różnią się głównie wyglądem. Seria Z jest raczej poza zasięgiem :(

ps.

sam posiadam "stare" 7B i 8C (teraz mamy generację 10, czyli "X")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maatryce mają wszyscy póki co od LG, ale ważne są jeszcze upłynniacze i elektronika, a to już ma lepsze i Sony i Panasonic. Philips ma dodatkowo ambilight, a Panasonic dostaje matryce wysegregowane, a nie jak leci. Więc kupno LG zostaje tak naprawdę jako ostatni wybór

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzysiojaworzno napisał:

ważne są jeszcze upłynniacze i elektronika, a to już ma lepsze i Sony i Panasonic. Philips ma dodatkowo ambilight, a Panasonic dostaje matryce wysegregowane, a nie jak leci. 
 

Przekopałem neta w sprawie 65cx3 i dochodzę do wniosku, że to niestety loteria z matrycami. Jaki Panasonic 65' lub Sony 65' polecacie, ktory dorównuje temu 65cx3 ? I drugie pytanie odnośnie polecanych sklepów, które nie sprzedają odpadów po Helmucie lub Johnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony i Panasonic sa lepsze obrazowo od LG, wiec sprawa jest kwestia budzetu/preferencji.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, krzysiojaworzno napisał:

a Panasonic dostaje matryce wysegregowane, a nie jak leci.

to chyba tylko model hz2000 - bo zdaje się ani sony ani panas nie chwalą się że mają jakieś lepsze matryce?

przypuszczalnie najgorsze powinny trafiać do serii bx - która pewnie generuje 30% obrotu - więc powinna "pomieścić" wszystkie o słabszych parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...