Skocz do zawartości
Filip Michałowski

.mov 4K 60fps z NAS do Sony A8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamówiłem w końcu Sony 65A8. Co polecacie do odtwarzania na nim filmów 4K 60fps w .mov nagranych iPhone XS?

Czy zwykły serwer NAS połączony kablem ethernet wystarczy? Czy musi być NAS z HDMI? Czy dobrze rozumiem, że sam serwer nie musi mieć potężnego procesora, a samo dekodowanie zrobi telewizor?

A może lepszym rozwiązaniem byłaby przystawka Apple TV 4K?

Edytowane przez Filip Michałowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Filip Michałowski napisał:

Witam,

Zamówiłem w końcu Sony 65A8. Co polecacie do odtwarzania na nim filmów 4K 60fps w .mov nagranych iPhone XS?

Czy zwykły serwer NAS połączony kablem ethernet wystarczy? Czy musi być NAS z HDMI? Czy dobrze rozumiem, że sam serwer nie musi mieć potężnego procesora, a samo dekodowanie zrobi telewizor?

spróbuj KODI na TV, i dane z NASa po Ethernecie, jeśli to Ci będzie pasowało to nic więcej nie potrzebujesz a jeśli nie to koniecznie dodatkowy odtwarzacz sieciowy, nie da się inaczej. 

Jeśli chcesz po HDMI bezpośrednio z NASa to niestety;  po pierwsze NAS powinien mieć cos lepszego niż HDMI 1.4, a najprostsze najtańsze tak mają. Po drugie jeśli po HDMI to nie może to być NAS ze słabym prockiem, po prostu nie da rady, przy kodowaniu x264 jeszcze jakoś pójdzie ale jeśli to będzie plik 4k x265 to zapomnij o oglądaniu. Jeśli NAS ma być odtwarzaczem to musi mieć mocny procek, NAS jako odtwarzacz jest raczej kompletnie bez sensu...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy odtwarzasz strumieniowo plik z nas i dekoduje go telewizor nie ma znaczenia jego procesor bo nie jest on w ogóle używany.

Do apple TV 4K również potrzebujesz nas z którego będziesz "ciągnąć" pliki, chyba że wykorzystasz inne metody.

Zanim cokolwiek zrobisz sprawdź bezpośrednie odtwarzanie na telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Nygus napisał:

spróbuj KODI na TV, i dane z NASa po Ethernecie,

KODI nie jest blokowane przez Sony?

 

25 minut temu, D4r3KS napisał:

Do apple TV 4K również potrzebujesz nas z którego będziesz "ciągnąć" pliki

Myślałem, że Apple TV 4K loguje się na to samo konto Apple ID co iPhone i ma dostęp do wszystkich filmów aplikacji "Zdjęcia" na których są filmy z telefonu w chmurze iCloud.

Edytowane przez Filip Michałowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Filip Michałowski napisał:

KODI nie jest blokowane przez Sony?

??? nic nie wiem jak to wygląda w najnowszych tv sony, jeśli nie ma KODI w sklepie to zawsze można ściągnąć i zainstalować bezpośrednio z pendraka...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej... Transkodowaniem zajmuje się TV i soft który odtwarza plik multimedialny. Ale ten TV sobie poradzi. Playerów jest mnóstwo, jak nie KODI to inny. Nikt niczego nie blokuje. Ważne aby sieć była dobrej przepustowości, ale myślę, że w 2020 roku, raczej 10 MBIT po koncentryku 😉 już nie znajdziemy. No i NAS musi podawać dane bez zacięć - co może się czasem zdarzać na obciążonych NASach innymi zadaniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2020 o 17:00, Filip Michałowski napisał:

KODI nie jest blokowane przez Sony?

 

Myślałem, że Apple TV 4K loguje się na to samo konto Apple ID co iPhone i ma dostęp do wszystkich filmów aplikacji "Zdjęcia" na których są filmy z telefonu w chmurze iCloud.

Bo tak się loguje 🙂. Mam Sony 65A8 i Apple TV 4K i wszystko co nagrasz na iphone jest automatycznie ładowane na iCloud. Dla manie rewelacja. Fakt wykupiłem za abonament więcej miejsca w chmurze. To jedyny koszt dodatkowy.

Żadnego NAS nie trzeba, jakieś głupoty wypisywane przez kogoś kto nigdy nie korzystał z tego sprzętu tzn Apple.

Edytowane przez vvalery
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. ile filmów w jakości BD-UHD zmieścisz w tej chmurze (jaką masz tam wykupioną pojemność)?

2. kto jeszcze poza tobą je "tam" ogląda ;) ?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak iCloud Rodzinny i całkiem fajnie działa .U mnie jest 2T i daje radę 

Niemniej nie ładował bym tam filmów BD-UHD bo jest tego trochę :) ale co kto lubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Dwa pytania:

1. ile filmów w jakości BD-UHD zmieścisz w tej chmurze (jaką masz tam wykupioną pojemność)?

2. kto jeszcze poza tobą je "tam" ogląda ;) ?

2T za 40 zł miesięcznie. Dostęp ma cała rodzina i każdy komu podam dostęp.😜 Nagrywam filmy rodzinne urządzeniami Apple i nie jestem maniakiem kolekcjonowania innych treści.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, mirek 59 napisał:

Jest coś takiego jak iCloud Rodzinny i całkiem fajnie działa .U mnie jest 2T i daje radę 

Niemniej nie ładował bym tam filmów BD-UHD bo jest tego trochę :) ale co kto lubi ;)

2 TB to jakieś 20-25 filmów BD-UHD.

Albo Game of the Thrones, Westwood i Lord of the Rings.

 

Kwestię bezpieczeństwa trzymania tam prywatnych danych pomijam. Nie wiesz kto je przegląda. Ja wiem, że CIA i podobne agencje na pewno. Podobnie jak i moja i twoja pocztę.

 

Pojemność poraża.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszyscy jesteśmy podglądani i to jest słabe ☹️
Z ilością to masz racje dla tego napisałem ze to nie dla filmów 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pmcomp napisał:

2 TB to jakieś 20-25 filmów BD-UHD.

Albo Game of the Thrones, Westwood i Lord of the Rings.

 

Kwestię bezpieczeństwa trzymania tam prywatnych danych pomijam. Nie wiesz kto je przegląda. Ja wiem, że CIA i podobne agencje na pewno. Podobnie jak i moja i twoja pocztę.

 

Pojemność poraża.

100 minut nagrań 4K / 60 fps z kodowaniem HEVC zajmuje 40GB pamięci. Tak więc to 100 filmów 50 minutowych z wakacji lub innych wypadów downhillowych. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2020 o 16:35, Nygus napisał:

Jeśli NAS ma być odtwarzaczem to musi mieć mocny procek, NAS jako odtwarzacz jest raczej kompletnie bez sensu...

Nie wiem dla kogo są te NASy z HDMI. Nie wyobrażam sobie trzymać tego w salonie obok telewizora. Przecież tam w środku jest wentylator (średniej jakości) i to cały czas buczy. A natura NASa jest taka, że powinien chodzić non stop (dyski nie wytrzymają zbyt wiele cyklów start-stop). 

W dniu 2.12.2020 o 17:52, vvalery napisał:

2T za 40 zł miesięcznie. Dostęp ma cała rodzina i każdy komu podam dostęp.😜 Nagrywam filmy rodzinne urządzeniami Apple i nie jestem maniakiem kolekcjonowania innych treści.

Moim zdaniem to jest rozsądna opcja. W kontekście pojemności NASa te 2TB jest śmieszne, ale NAS swoje kosztuje i dodatkowo zżera też prąd (w zależności od ilości dysków w środku może nas to kosztować nawet kilkanaście zł miesięcznie na samym tylko prądzie). Dla takich filmów z wakacji dla większości ludzi oferta Apple jest naprawdę spoko. 

Taka ciekawostka dla osób zainteresowanych NASem:

Podobną funkcjonalność można uzyskać na NAS za pomocą centrum multimedialnego Plex (trzeba mieć opłacony plexpass zdaje się do tego: 40$ rocznie). Działa to tak że wszystkie fotki, filmy które zrobię telefonem apka Plex wysyła od razu na mojego NASa albo przy ładowaniu tel albo ręcznie (to się konfiguruje). W ten sposób od razu po przyjściu do domu mam to w telewizorze/tablecie/laptopie. I nie trzymam tego na serwerach które przegląda CIA :).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, efel napisał:

Nie wiem dla kogo są te NASy z HDMI. Nie wyobrażam sobie trzymać tego w salonie obok telewizora. Przecież tam w środku jest wentylator (średniej jakości) i to cały czas buczy. A natura NASa jest taka, że powinien chodzić non stop (dyski nie wytrzymają zbyt wiele cyklów start-stop). 

co kto lubi...

Obecnie co prawda nie mam NASa w salonie, miałem przez jakiś czas i korzystałem z NASa jak z playera (w czasach przed oppo :)), ba przez jakiś czas miałem go nawet w sypialni i nie było żadnego problemu z hałasem, wentylator to nie jest problem, nawet oryginalny jest cichy, problemem mogą być jak już to dyski, poprzednio miałem dwa seagaty 4TB i były ciche. Niestety w swojej głupocie zmieniłem je na większe WD i to już może być masakra jeśli wszystkie 4 pracują z pełna wydajnością.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem na skróty i jak narazie zamiast NAS, podpiąłem tylko dysk zewnętrzny 4TB WD Elements Portable do USB telewizora.

Spore rozczarowanie, duże foldery bardzo długo się otwierają, filmy z iPhone XS 4K 60fps w KODI się zacinają i buforują co chwilę. Przeglądając zdjęcia, często w ogóle wywala mnie z KODI.

Co może być powodem? Zbyt wolny dysk? Zła optymalizacja Android TV? Kiepska apka KODI? Słaby procesor/ mało ramu w Sony A8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Filip Michałowski napisał:

Co może być powodem? Zbyt wolny dysk? Zła optymalizacja Android TV? Kiepska apka KODI? Słaby procesor/ mało ramu w Sony A8?

Stawiam na to ostatnie, czyli Mediatek w A8 nadal nie wyrabia, mimo że A8 ma ponoć ten najnowszy procek w całej linii Soniaczy. Spróbuj jeszcze zainstalować apkę VLC na Sony i zobacz czy będzie lepiej - jeżeli chodzi o optymalizację to jest jeden z lepszych odtwarzaczy na Androidzie.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, efel napisał:Spróbuj jeszcze zainstalować apkę VLC na Sony i zobacz czy będzie lepiej - jeżeli chodzi o optymalizację to jest jeden z lepszych odtwarzaczy na Androidzie.

VLC pomogło! Dzięki piękne!

Edytowane przez Filip Michałowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...