Skocz do zawartości
bartoli777

Jaki OLED 65" do 13 tyś.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Planuję wymienić wysłużoną plazmę 50" samsunga z 2010 roku na telewizor w technologii OLED. Proszę o poradę jakiej firmy i jaki model telewizora wybrać. Zastanawiam się nad LG i Philips (Ambilight). Kwota do jakiej planuje wydać na nowe TV to około 13 tyś.

Wielkość TV 65", salon jest cały dzień nasłoneczniony.

Lubię oglądać dużo sportu - piłka nożna, piłka ręczna. 

Wieczorami głownie Netflix oraz jakieś kanały informacyjne. 

W ciągu dnia dzieciaki jakieś kanały z bajkami oglądają.

Z konsol żadnych obecnie nie korzystam, ale pewnie jak syn podrośnie będzie chciał grać.

Posiadam MI Box S oraz platformę canal +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradziłbym 77" - można zdobyć teraz za ok 15 kzł :)

Ale chcesz 65", więc doradzę... najtańszy (ok 9 kzł), ze względu na praktycznie identyczną jakość obrazu w tv OLED różnych marek.

Nasłonecznieniem się nie przejmuj - najciemniejszy (teoretycznie) OLED daje radę.

Wybór masz więc między elementami, które mogą być dla ciebie ważne, jak jakość upłynniacza, audio, systemu operacyjnego lub ... po prostu estetyka danego egzemplarza.

Pierwsze i czwarte sprawdzisz w sklepie, ale to ostatnio może być trudne :(

W pozostałych nie pomogę za dużo, ponieważ i upłynniacza, i głośników w tv nie używam, android to dla mnie wielka pomyłka w telewizorach, a o gustach się nie dyskutuje.

Dodam tylko, że z moich własnych doświadczeń, jak i wpisów na tym forum, serwis i warunki gwarancyjne zdecydowanie najlepsze oferuje pewna firma z Korei ;) 

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Barnaba napisał:

Ale chcesz 65", więc doradzę... najtańszy (ok 9 kzł), ze względu na praktycznie identyczną jakość obrazu w tv OLED różnych marek.

dziś chyba lg 65bx był do wyrwania za 5800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, klaus71 napisał:

dziś chyba lg 65bx był do wyrwania za 5800

 

oj tam, oj tam - odkręciła mi się szóstka ;)

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś chyba lg 65bx był do wyrwania za 5800
Doradziłbym 77" - można zdobyć teraz za ok 15 kzł
Ale chcesz 65", więc doradzę... najtańszy (ok 9 kzł), ze względu na praktycznie identyczną jakość obrazu w tv OLED różnych marek.
Nasłonecznieniem się nie przejmuj - najciemniejszy (teoretycznie) OLED daje radę.
Wybór masz więc między elementami, które mogą być dla ciebie ważne, jak jakość upłynniacza, audio, systemu operacyjnego lub ... po prostu estetyka danego egzemplarza.
Pierwsze i czwarte sprawdzisz w sklepie, ale to ostatnio może być trudne
W pozostałych nie pomogę za dużo, ponieważ i upłynniacza, i głośników w tv nie używam, android to dla mnie wielka pomyłka w telewizorach, a o gustach się nie dyskutuje.
Dodam tylko, że z moich własnych doświadczeń, jak i wpisów na tym forum, serwis i warunki gwarancyjne zdecydowanie najlepsze oferuje pewna firma z Korei  
To teraz, telewizory się "zdobywa i wygrywa", a nie można już normalnie "kupić" ?
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2020 o 14:56, bartoli777 napisał:

Witam wszystkich,

Planuję wymienić wysłużoną plazmę 50" samsunga z 2010 roku na telewizor w technologii OLED. Proszę o poradę jakiej firmy i jaki model telewizora wybrać. Zastanawiam się nad LG i Philips (Ambilight). Kwota do jakiej planuje wydać na nowe TV to około 13 tyś.

Wielkość TV 65", salon jest cały dzień nasłoneczniony.

Lubię oglądać dużo sportu - piłka nożna, piłka ręczna. 

Wieczorami głownie Netflix oraz jakieś kanały informacyjne. 

W ciągu dnia dzieciaki jakieś kanały z bajkami oglądają.

Z konsol żadnych obecnie nie korzystam, ale pewnie jak syn podrośnie będzie chciał grać.

Posiadam MI Box S oraz platformę canal +.

Kupuj Sony KD65A8 a za resztę idź na piwo. Wydasz 8200 i do sportu będziesz miał jeden z najlepszych TV na rynku. Mam od 3 dni i nie chodzę spać, bo mnie przykuł.😜

827B5BBF-AAAD-400F-9D19-6E6C3DC0BE7F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2020 o 14:56, bartoli777 napisał:

Planuję wymienić wysłużoną plazmę 50" samsunga z 2010 roku na telewizor w technologii OLED. Proszę o poradę jakiej firmy i jaki model telewizora wybrać. Zastanawiam się nad LG i Philips (Ambilight). Kwota do jakiej planuje wydać na nowe TV to około 13 tyś.

Masz spory budżet. Ja tak samo jak koledzy wyżej poszedłbym w 77 cali. Jeżeli ogranicza Cię rozmiar i nie szkoda Ci tego hajsu to 65 cali Panasonic HZ2000 łyknie tyle banknotów. To jest bardzo dobry TV, tylko że moim zdaniem za drogi. 

8 godzin temu, raf7705 napisał:

Był...
To już wyprzedali?

Bardzo wartościowe są Twoje posty w tym wątku...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo. A co wnosi pisanie jaka była cena 3 dni temu, jak dziś jest 16999zł.

Masz maszynę do cofania czasu, żeby kupić za 13900zł?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77" będzie za duży, musiałbym półki zdejmować :P 

A co sądzicie o telewizorach OLED Philipsa ? Zastanawiam się nad 65oled935/12. Wart jest swojej ceny? Robi ogromne wrażenie te podświetlenie ambilight.

Bardzo ważną dla mnie rzeczą jest, żeby dobrze różne wydarzenia sportowe na nowym tv się prezentowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w neonecie 3 dni temu był cx 77" za 13900zł, a jak ma być tylko 65" to a8h sony
Kiedy był za 13900? Śledzę jego cenę i najniżej jest/był za 15 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 400 najtaniej po wszystkich ratach gratis itp

Ale moze rzeczywiście jakas nocna promo była bo te ceny "szaleją" ostatnio

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, raf7705 napisał:

No bardzo. A co wnosi pisanie jaka była cena 3 dni temu, jak dziś jest 16999zł.

Najniższa dotychczasowa cena to bardzo wartościowa informacja bo pozwala oszacować gdzie dojdzie kolejna promocja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o ile ta cena jest chociaż przez tydzień obowiązująca, albo zapowiedziana tydzień wcześniej, jakimiś reklamami.

Jeśli to nawet prawda, to co mi po takiej cenie jak była przez jeden dzień albo i krócej.

Są na to jakieś dowody, że to prawda wogole?

 

 Ktoś kupił w tej cenie, jakieś zdjęcia z taką ceną....

Czy tylko tak sobie gościu palną....

 

Kolega pisał, że obserwuje i takiej ceny nie widział.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcemy miec najlepszy obraz po wyjeciu z pudelka zdecydowanie Panasonic. Jezeli chcemy isc w magie przekatnej to mozna polowac na 77 cali od LG.

W dniu 13.11.2020 o 22:09, vvalery napisał:

Mam od 3 dni i nie chodzę spać, bo mnie przykuł.😜

827B5BBF-AAAD-400F-9D19-6E6C3DC0BE7F.jpeg

Kota tez Sony przyciagnal swoja magia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Xisiek napisał:

Jezeli chcemy miec najlepszy obraz po wyjeciu z pudelka zdecydowanie Panasonic. Jezeli chcemy isc w magie przekatnej to mozna polowac na 77 cali od LG.

Kota tez Sony przyciagnal swoja magia ;)

Kot pilnuje 😻 Jak kolega wyżej chce do sportu to Sony ma najlepszy motion i nic tego nie zmieni. 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, vvalery napisał:

Jak kolega wyżej chce do sportu to Sony ma najlepszy motion i nic tego nie zmieni. 😜

czy naprawdę sport nadawany już w 50hz jest dodatkowo upłynniany przez wstawienie klatek pośrednich do 100hz?

w tv jest na to suwak "de blur" ale chyba przynajmniej w lcd służy on tylko do likwidacji smużenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71 tu nie chodzi o samo upłynnianie. Pisaliśmy na ten temat w innym wątku. Na Sony transmisja sportowa (głownie chodzi o piłkę nożną) jest po prostu płynna i ostra a na LG co jakiś czas pojawiają się właśnie jakieś artefakty czy  takie mikro przycinki - przynajmniej tak było na starszych LG. Na tym nowym CX3 możliwe że już tego nie ma. Nawet liczę na to ale chciałbym żeby to ktoś potwierdził.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...