Skocz do zawartości
bartoli777

Jaki OLED 65" do 13 tyś.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuj Sony KD65A8 a za resztę idź na piwo. Wydasz 8200 i do sportu będziesz miał jeden z najlepszych TV na rynku. Mam od 3 dni i nie chodzę spać, bo mnie przykuł.
827B5BBF-AAAD-400F-9D19-6E6C3DC0BE7F.thumb.jpeg.b8ec5e7f6a72d807a1f8ed484cad1139.jpeg
Kolego pomogę Ci bo w życiu się nie wyśpisz. A więc do dzieła. Wyciągnij tv z kartonu, ustaw/powieś, podłącz do prądu i dekodera/sygnału. No, teraz możesz pooglądać i spokojnie iść spać. Mam nadzieję że pomogłem.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, user7878 napisał:

na LG co jakiś czas pojawiają się właśnie jakieś artefakty czy  takie mikro przycinki - przynajmniej tak było na starszych LG.

no ja tam żadnych przycinek na piłce nie widzę (ale jej prawie nie oglądam)  - w sumie to chyba deblur mam na 0

i na sporcie ja nie widzę żadnych artefaktów choć ja głównie oglądam F1

dlatego zastanawiam się czy na sporcie upłynnianie dodaje klatki pośrednie

bo jak tak to oczywiście mogą być artefakty (na LG pewnie więcej)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, user7878 napisał:

@klaus71 tu nie chodzi o samo upłynnianie. Pisaliśmy na ten temat w innym wątku. Na Sony transmisja sportowa (głownie chodzi o piłkę nożną) jest po prostu płynna i ostra a na LG co jakiś czas pojawiają się właśnie jakieś artefakty czy  takie mikro przycinki - przynajmniej tak było na starszych LG. Na tym nowym CX3 możliwe że już tego nie ma. Nawet liczę na to ale chciałbym żeby to ktoś potwierdził.

I właśnie o to chodzi. Oglądam głównie siatkę, piłkę ręczną i nożną. Zgodnie z testem przedstawionym przez Vincenta Sony wygrał konkurencję „w ruchu” i mu CX3 nawet nie podskoczył 😂

Godzinę temu, rgomez napisał:
W dniu 13.11.2020 o 22:09, vvalery napisał:
Kupuj Sony KD65A8 a za resztę idź na piwo. Wydasz 8200 i do sportu będziesz miał jeden z najlepszych TV na rynku. Mam od 3 dni i nie chodzę spać, bo mnie przykuł.emoji12.png
827B5BBF-AAAD-400F-9D19-6E6C3DC0BE7F.thumb.jpeg.b8ec5e7f6a72d807a1f8ed484cad1139.jpeg

Kolego pomogę Ci bo w życiu się nie wyśpisz. A więc do dzieła. Wyciągnij tv z kartonu, ustaw/powieś, podłącz do prądu i dekodera/sygnału. No, teraz możesz pooglądać i spokojnie iść spać. Mam nadzieję że pomogłem.

Po  co coś takiego piszesz? Błysnąłeś na maksa. Nie mogę się wprost otrząsnąć. Ni to śmieszne, głupie ...,🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, vvalery napisał:

Zgodnie z testem przedstawionym przez Vincenta Sony wygrał konkurencję „w ruchu” i mu CX3 nawet nie podskoczył 😂

 

to że LG ma przeciętny upłynniacz a sony może nawet najlepszy (choć wg mnie Panas ma także bardzo dobry) to oczywista oczywistość

był jakiś test upłynniaczy u Vincenta ? możesz podrzucić link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klaus71 napisał:

to że LG ma przeciętny upłynniacz a sony może nawet najlepszy (choć wg mnie Panas ma także bardzo dobry) to oczywista oczywistość

był jakiś test upłynniaczy u Vincenta ? możesz podrzucić link?

Klaus to był blind test na najlepszy TV 2020 roku w różnych konkurencjach. Jak nie oglądałeś to jest tutaj:

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, klaus71 napisał:

to że LG ma przeciętny upłynniacz a sony może nawet najlepszy (choć wg mnie Panas ma także bardzo dobry) to oczywista oczywistość.

Podpisze sie pod tym, a nawet dodam, ze z moich doswiadczen wynika, ze przewaga Sony w uplynnianiu wcale nie jest jednoznaczna!

9 godzin temu, vvalery napisał:

Kot pilnuje 😻 Jak kolega wyżej chce do sportu to Sony ma najlepszy motion i nic tego nie zmieni. 😜

Kot straznikiem hehe. Co do najlepszego w uplynniaczu Sony wg wielu - nie podzielam tej opinii, a przynajmniej nie w calosci. W moim prywatnym odczuciu (upraszczajac zlozony dosc temat) Panasonic najlepiej uplynnia ruch podczas gdy Sony najlepiej go wyostrza. A ja osobiscie jest wielkim milosnikiem plynnosci zachaczajacej nawet moze nieco o SOE. 

PS. Tutaj tez musze dodadac zastrzezenie, ze nie mialem okazji mocno zglebic BFI w serii oledow HX Panasonica, ktora ponoc wlasnie znaczaco podbila klarownosc/ostrosc obrazow ruchomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, vvalery napisał:

Klaus to był blind test na najlepszy TV 2020 roku w różnych konkurencjach. Jak nie oglądałeś to jest tutaj:

dzięki - czyli wychodzi że najlepszy lcd w tym roku to q90t a nie q900/q950 (przynajmniej w oczach Vincenta) ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

dzięki - czyli wychodzi że najlepszy lcd w tym roku to q90t a nie q900/q950 (przynajmniej w oczach Vincenta) ? :)

No niby na to wychodzi.🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuurcze a jak ja znowu pytam w różnych tematach i nawet sami skalibruj powiedzieli, że gdy wybrałem sobie SONY A8 to skalibruj powiedzieli, że wybrałem najgorszego OLEDA na ten rok i gdy zapytali o budżet mówię do 10000zł do każdy tylko LG GX 65" . Ehhh Czy jesteście wstanie mi polecić coś bo już zgłupiałem całkowicie... Tv tko do TV (multimedia) + Netflixy może kiedyś konsola...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radeon87 napisał:

Kuurcze a jak ja znowu pytam w różnych tematach i nawet sami skalibruj powiedzieli, że gdy wybrałem sobie SONY A8 to skalibruj powiedzieli, że wybrałem najgorszego OLEDA na ten rok i gdy zapytali o budżet mówię do 10000zł do każdy tylko LG GX 65" . Ehhh Czy jesteście wstanie mi polecić coś bo już zgłupiałem całkowicie... Tv tko do TV (multimedia) + Netflixy może kiedyś konsola...

To Ci ze skalibruje nie dostają grosza od Sony i są opłacani od sztuki LG?  Wszystkie testy mówią, ze A8 to jeden z najlepszych TV 2020, a u nich najgorszy. To ja se powiem, że LG GX 65 to najgorszy Oled 2020 i co? Nic.😂😂😂
A tak na poważnie to również tutaj możesz sobie wyrobić zdanie:

Co byś nie kupił będziesz zadowolony. Obydwa są super.😃

Edytowane przez vvalery
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ma_ko napisał:

HZ2000 🙂 a cena kwestia "dobrych negocjacji"...

Biorąc pod uwagę, że Sony A8 można było kupić poniżej 8000 zł za 65” więc słabo widzę to porównanie cenowe. 😂

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to prawda...., ale Android... 😞 juz wole ulomny system Panasa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ma_ko napisał:

no to prawda...., ale Android... 😞 juz wole ulomny system Panasa...

No to mamy zupełnie inne odczucia. U mnie Android zapiernicza jak głupi, a system panasonica, w moim 32” led to jest katastrofa. Jeżeli to samo jest w hz2000 to ja dziękuję bardzo. Twicha nawet nie ma masakra.😜

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, vvalery napisał:

No to mamy zupełnie inne odczucia. U mnie Android zapiernicza jak głupi, a system panasonica, w moim 32” led to jest katastrofa. Jeżeli to samo jest w hz2000 to ja dziękuję bardzo. Twicha nawet nie ma masakra.😜

Wiesz niby poprawili...HAHA ,ale faktycznie jest słabo..., ale mam Apple TV i Jakaś Himedie więc resztę ograne z zewnątrz i nie wiem czy nie lepiej niż natywnie w innych modelach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sie czytać odechciewa o tym że android taki zły. Najpierw sprawdźcie sobie nowe TV z androidem i wtedy piszcie. Mam 2 TV z Androidem i na żadnym nie mam najmniejszych problemów z jego działaniem. Wszystko działa szybko i intuicyjnie. Ale nie lepiej powielać bzdety wyczytane w necie...

@ma_ko jak masz AppleTV to nie lamentuj na androida tylko używaj appla!

@radeon87 zarówno LG CX jak i Sony A8 to bardzo dobre OLEdy.Jakiego byś nie kupił to będziesz zadowolony. Patrz na cenę i wybierz najtańszy.

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, user7878 napisał:

Już sie czytać odechciewa o tym że android taki zły. Najpierw sprawdźcie sobie nowe TV z androidem i wtedy piszcie. Mam 2 TV z Androidem i na żadnym nie mam najmniejszych problemów z jego działaniem. Wszystko działa szybko i intuicyjnie. Ale nie lepiej powielać bzdety wyczytane w necie...

@ma_ko jak masz AppleTV to nie lamentuj na androida tylko używaj appla!

@radeon87 zarówno LG CX jak i Sony A8 to bardzo dobre OLEdy.Jakiego byś nie kupił to będziesz zadowolony. Patrz na cenę i wybierz najtańszy.

Ale Andka tez mam, ale dla mnie andek tv to jednak słabo jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ma_ko napisał:

Ale Andka tez mam, ale dla mnie andek tv to jednak słabo jest...

Widzisz ja mam Apple 4K 64GB i mi się tego nawet włączać nie chce oprócz dedykowanych zastosowań, Sony zresztą wspiera Apple więc jadę na iPad Pro czy iPhonach 11 Pro. W Apple 4K tego małego pilocika nie trzeba używać  bo oryginalny Sony jest przystosowany😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...