Skocz do zawartości
Gmeru

Pierwsi w Polsce sprawdzamy, czy LG OLED z 2019 (np. B9) rzeczywiście ma port HDMI 2.1 pod nowe konsole i PC w 4K@120Hz?

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsi w Polsce sprawdzamy, czy LG OLED z 2019 (np. B9) rzeczywiście ma port HDMI 2.1 pod nowe konsole i PC w 4K@120Hz?

Jedno z kluczowych pytań, które stawialiśmy sobie w naszych testach telewizorów LG w 2019 roku było bardzo oczywiste: czy decydując się na LG OLED z serii 9 czyli np. LG OLED B9 lub na wysokie modele LCD NanoCell, rzeczywiście dostaniemy aż tak wcześnie produkt, który za kolejne 2 lata będzie współpracować z nowymi konsolami i PC tak, jak zapowiadał to koreański producent poprzez port HDMI 2.1 a co za tym idzie w 4K@120Hz? W końcu poznaliśmy odpowiedź! Wszystko ze względu na premierę najnowszych kart graficznych RTX3090 od NVIDIA, które dzięki portowi HDMI 2.1 są w stanie wysłać sygnał do telewizora w jakości 4K@120Hz oraz 8K@60Hz. Wystarczy więc ponownie podłączyć się pod telewizory LG z 2019 roku i zobaczyć, czy rzeczywiście taka jakość będzie na nich osiągalna.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czekamy na testy kabli hdmi 2.1

Ja taki ~7m potrzebuje i z chęcią coś poleconego kupie właśnie do 4k 120Hz 4:4:4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie na pewno tak długich kabli HDM 2.1 max 1-2 m. Może 3 ale to już trudno z certyfikatem. Jeszcze kilka tygodni i temat się rozjaśni.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gmeru napisał:

Nie będzie na pewno tak długich kabli HDM 2.1 max 1-2 m. Może 3 ale to już trudno z certyfikatem. Jeszcze kilka tygodni i temat się rozjaśni.

Taki znalazłem https://sklep.audiocolor.pl/produkt/fibbr-ultra-8k-8mb-hdmi-aktywny-kabel-swiatlowodowy-48-gbps/
No ale mam nadzieję, że coś do 500zł znajdzie się innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest światłowód. Testowaliśmy tego trochę już na portalu i oczywiście to jedyna rada na długie odległości. Tylko ta cena. Obawiam się, że jak będziesz chciał przesłań max danych przez HDMI 2.1 to będzie jedyne rozwiązanie na dalekie odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dadzą. Ale jeszcze takich nie ma. Czekamy na rozwój wydarzeń. To dopiero sam początek tego typu kabli.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI 2.1 i nowa generacja konsol:

120Hz będzie obsługiwała garstka gier a wśród nich garstka będzie obsługiwała 4K@120Hz. Będą to raczej starsze tytuły remasterowane, albo jakieś proste nowe gry arcade.

W DIRT 5 w 120Hz zagram na swoim 3 letnim B7 (obsługuje bez problemu 120Hz w full HD). Do tego nie jest potrzebne HDMI 2.1. Dodatkowo wszystko wskazuje na to że gry AAA 4K@60Hz to będzie rzadkość na nowej generacji, a co dopiero 120 Hz. Jednym słowem HDMI 2.1 i nowe konsole to na razie bardziej marketing niż realne możliwości tego sprzętu.

Zresztą nie wiem czy chciałbym  grać w gry które będą obsługiwały 4K@120Hz w tej płynności. Będzie się to wiązało z masakrycznym pogorszeniem jakości grafiki, co jednak na dużym telewizorze będzie jeszcze bardziej kuło w oczy.

HDMI 2.1 i nowe PC:

Masz Nvidio, weź moje pieniądze i mi dostarcz 3080 do domu za premierową kwotę... 

Ta premiera i te karty to jest taka wpadka marketingowa, że dawno takiej nie było. Po co robić premierę i zamieszanie wokół produktu, którego fizycznie nie ma i długo nie będzie na rynku? Po to żeby zdążyć przed konsolami? Bardziej kumaci wiedzą, że pewnie dopiero pod koniec 2021 te karty będą szeroko dostępne, tak żebyśmy mogli je sobie kupić za tyle ile obiecywali. Do tego czasu zdążę już dawno wydać moje zaskórniaki na PS5. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, efel napisał:

HDMI 2.1 i nowe PC:

Masz Nvidio, weź moje pieniądze i mi dostarcz 3080 do domu za premierową kwotę... 

Ta premiera i te karty to jest taka wpadka marketingowa, że dawno takiej nie było. Po co robić premierę i zamieszanie wokół produktu, którego fizycznie nie ma i długo nie będzie na rynku? Po to żeby zdążyć przed konsolami? Bardziej kumaci wiedzą, że pewnie dopiero pod koniec 2021 te karty będą szeroko dostępne, tak żebyśmy mogli je sobie kupić za tyle ile obiecywali. Do tego czasu zdążę już dawno wydać moje zaskórniaki na PS5. 

Jak to ma się do technicznego aspektu grania na PC w 4k i 120Hz? Nie masz argumentów sensownych to jedziesz po dostępności?

Ja mam LG CX i zamierzam grać w gry właśnie w 4k 120Hz a te karty mi to umożliwią. 

Ale musiałeś wypocić swoją opinię z informacjami wyssanymi z palca o dostępności kart. Amd w tym miesiącu zaprezentuje swoje karty a nvidia już pełną parą produkuje 3070 więc kart będzie sporo do końca roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Myfos napisał:

Jak to ma się do technicznego aspektu grania na PC w 4k i 120Hz? Nie masz argumentów sensownych to jedziesz po dostępności?

Ja mam LG CX i zamierzam grać w gry właśnie w 4k 120Hz a te karty mi to umożliwią. 

Ale musiałeś wypocić swoją opinię z informacjami wyssanymi z palca o dostępności kart. Amd w tym miesiącu zaprezentuje swoje karty a nvidia już pełną parą produkuje 3070 więc kart będzie sporo do końca roku.

Techniczny aspekt jest spoko. Tylko że co z tego, skoro i tak nie można bo kart nie ma na rynku? Z dostępnością 3070 będzie dokładnie tak samo, czyli tych kart po prostu nie będzie w tym roku. Nie zmieni tego żadne zaklinanie rzeczywistości - poczytaj co na ten temat ujawniają duże sklepy. Nawet producenci pokroju MSI zostali przyłapani na skalpowaniu, bo wiedzą że tych kart jeszcze długo długo nie będzie a zarobić na premierze jakoś trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, efel napisał:

Techniczny aspekt jest spoko. Tylko że co z tego, skoro i tak nie można bo kart nie ma na rynku? Z dostępnością 3070 będzie dokładnie tak samo, czyli tych kart po prostu nie będzie w tym roku. Nie zmieni tego żadne zaklinanie rzeczywistości - poczytaj co na ten temat ujawniają duże sklepy. Nawet producenci pokroju MSI zostali przyłapani na skalpowaniu, bo wiedzą że tych kart jeszcze długo długo nie będzie a zarobić na premierze jakoś trzeba.

O 3070 będzie łatwiej bo odpady z 3080 i 3090 można na 3070 przerobić. No ale pewności też nie mam bo skąd.

Wiadomo jedno, zapotrzebowanie jest ogromne. Szczególnie, że nie ma wyższych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Myfos napisał:

O 3070 będzie łatwiej bo odpady z 3080 i 3090 można na 3070 przerobić

Masz rację, ale zapotrzebowanie będzie jeszcze większe ze względu na niższą cenę.

Żadna różnica dla mnie, że rynek wykupił cały zapas 3080 w 5 sekund, a 3070 starczy na 15 sekund handlu. Tej premiery w ogóle nie powinno być. To jest produkt masowy, firma powinna zarabiać na ilości sprzedanych sztuk. Jak nie ma egzemplarzy, to nie ma zysku. Jest za to cały cyrk, pośmiewisko i zawód wkurzonych klientów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, efel napisał:

HDMI 2.1 i nowa generacja konsol:

120Hz będzie obsługiwała garstka gier a wśród nich garstka będzie obsługiwała 4K@120Hz. Będą to raczej starsze tytuły remasterowane, albo jakieś proste nowe gry arcade.

W DIRT 5 w 120Hz zagram na swoim 3 letnim B7 (obsługuje bez problemu 120Hz w full HD). Do tego nie jest potrzebne HDMI 2.1. Dodatkowo wszystko wskazuje na to że gry AAA 4K@60Hz to będzie rzadkość na nowej generacji, a co dopiero 120 Hz. Jednym słowem HDMI 2.1 i nowe konsole to na razie bardziej marketing niż realne możliwości tego sprzętu.

Zresztą nie wiem czy chciałbym  grać w gry które będą obsługiwały 4K@120Hz w tej płynności. Będzie się to wiązało z masakrycznym pogorszeniem jakości grafiki, co jednak na dużym telewizorze będzie jeszcze bardziej kuło w oczy.

HDMI 2.1 i nowe PC:

Masz Nvidio, weź moje pieniądze i mi dostarcz 3080 do domu za premierową kwotę... 

Ta premiera i te karty to jest taka wpadka marketingowa, że dawno takiej nie było. Po co robić premierę i zamieszanie wokół produktu, którego fizycznie nie ma i długo nie będzie na rynku? Po to żeby zdążyć przed konsolami? Bardziej kumaci wiedzą, że pewnie dopiero pod koniec 2021 te karty będą szeroko dostępne, tak żebyśmy mogli je sobie kupić za tyle ile obiecywali. Do tego czasu zdążę już dawno wydać moje zaskórniaki na PS5. 

Lista pierwszych tytułów w 120 klatkach już jest:

Call of Duty: Black Ops Cold War
Devil May Cry 5 Special Edition
Dirt 5
ExoMecha
The Falconeer
Gears 5
Halo Infinite
Metal: Hellsinger
Monster Boy and the Cursed Kingdom
Ori and the Will of the Wisps
Orphan of the Machine
Rainbow Six Siege
Second Extinction

Z tego co kojarzę DOOM Eternal też ma być w 120 klatkach, więc będzie w co grać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2020 o 15:49, qazar napisał:

Lista pierwszych tytułów w 120 klatkach już jest:

Większość z tego w 120 fps będzie działała w 1080p albo 1440p. Nie potrzeba do tego HDMI 2.1, wystarczy 2.0. Te gry które będą działały w 4K@120Hz to są proste gry arcade albo starsze tytuły już dawno ograne. Narracja portali technologicznych: kupujta nowe telewizory bo ido nowe konsole i będzie 120 klatek, jest mocno przesadzona. Mam kupować nowy telewizor z HDMI 2.1 żeby sobie pograć w Ori?

Dużo bardziej bym wolał żeby była taka lista gier konsolowych obsługujących VRR i odblokowany klatkaż. VRR może realnie poprawić płynność w grach AAA w 4K na konsolach bez tearingu co dałoby każdemu wymierne korzyści. Ale o tym cisza, lepiej się sprzedaje 120 klatek.  

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Większość z tego w 120 fps będzie działała w 1080p albo 1440p. Nie potrzeba do tego HDMI 2.1, wystarczy 2.0. Te gry które będą działały w 4K@120Hz to są proste gry arcade albo starsze tytuły już dawno ograne. Narracja portali technologicznych: kupujta nowe telewizory bo ido nowe konsole i będzie 120 klatek, jest mocno przesadzona. Mam kupować nowy telewizor z HDMI 2.1 żeby sobie pograć w Ori?

Dużo bardziej bym wolał żeby była taka lista gier konsolowych obsługujących VRR i odblokowany klatkaż. VRR może realnie poprawić płynność w grach AAA w 4K na konsolach bez tearingu co dałoby każdemu wymierne korzyści. Ale o tym cisza, lepiej się sprzedaje 120 klatek.  

Ale kto Ci każe je kupować. Posiadanie TV z Hdmi 2.1 nie jest przymusem, są tacy co wykorzystają, są gry które będą działać w 4K 120 klatek (abstrahuje czy ty to ograłeś czy nie).

Jest RTX 3090, który Gry takie Jak DOOM, FORZA czy GOW5 uciągnie w takiej jakości. Nie jesteś pępkiem świata i są ludzie dla który ta gra jest warta świeczki.

Dalej sobie sam zaprzeczasz bo wszystkie funkcjonalności jak VRR, QMS, ALLM, QFT, G-Sync to cecha Hdmi 2.1i w przypadku tego ostatniego konkretnie tylko na tą chwile dla LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, qazar napisał:

Dalej sobie sam zaprzeczasz bo wszystkie funkcjonalności jak VRR, QMS, ALLM, QFT, G-Sync to cecha Hdmi 2.1i w przypadku tego ostatniego konkretnie tylko na tą chwile dla LG

i to jest właśnie smutne - te wszystkie standardy nie wymagają hdmi 2.1  ale ich się nie zrobi w obecnych tv bo producenci sprzętu próbują klienta zmusić do upgrade'u na tv z hdmi 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, qazar napisał:

Dalej sobie sam zaprzeczasz bo wszystkie funkcjonalności jak VRR, QMS, ALLM, QFT, G-Sync to cecha Hdmi 2.1i w przypadku tego ostatniego konkretnie tylko na tą chwile dla LG

Nie zaprzeczam sobie: obsługa VRR jest zagwarantowana w HDMI 2.1 to fakt, ale potrzeba do tego obsługi po stronie gier, a w tym temacie cisza.

Dużo się mówi za to o 120 klatkach na konsolach, które mają 'sprzedać' telewizory HDMI 2.1, ale jak dla mnie to VRR jest przydatniejsze bo jest możliwe na HDMI 2.0. Problem z tym że narracja marketingowa HDMI 2.1 jest póki co nietrafiona, bo brakuje choćby jednej nowej gry AAA na konsolach która sprzeda granie 4K@120 Hz. 

19 minut temu, qazar napisał:

Jest RTX 3090, który Gry takie Jak DOOM, FORZA czy GOW5 uciągnie w takiej jakości. Nie jesteś pępkiem świata i są ludzie dla który ta gra jest warta świeczki.

Nie musisz mnie obrażać, wiem że nie jestem pępkiem świata i sam chętnie pograłbym w 4K@120 Hz, ale problem w tym że nawet jakbym miał TV z HDMI 2.1 (do czego mnie zachęcają wszelkie portale tech ostatnio) to i tak nie mógłbym tego zrobić, bo RTX 3090 nie da się obecnie kupić i nie wiadomo kiedy będzie to możliwe. 

Ruszyła machina marketingowa, która po prostu jest przedwczesna i próbuje wcisnać ludziom coś, czego jeszcze nie potrzebują i na tym etapie nie wiadomo nawet czy będą potrzebowali w ciągu następnych kilku latach. 

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, qazar napisał:

G-Sync to cecha Hdmi 2.1

Nie. Mam 2070 super które ma tylko 2.0b i mam gsynca.

 

21 minut temu, efel napisał:

Ruszyła machina marketingowa, która po prostu jest przedwczesna i próbuje wcisnać ludziom coś, czego jeszcze nie potrzebują i na tym etapie nie wiadomo nawet czy będą potrzebowali w ciągu następnych kilku latach. 

Coś musi być pierwsze. Karty które obsłużą hdmi 2.1(to, że my ich nie mamy nie znaczy, że nikomu nie udało się ich kupić) już są, telewizory już są, konsole zaraz będą.

Gry na pc będą chodziły w 4k 120fps.

Na konsolach nie wszystkie ale część na pewno i lista będzie rosła. Prosta sprawa. A robisz z igły widły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Myfos napisał:

Gry na pc będą chodziły w 4k 120fps.

Na konsolach nie wszystkie ale część na pewno i lista będzie rosła. Prosta sprawa. A robisz z igły widły. 

Z igieł widły robią wszystkie portale (np ten) które smarują artykuły że powinienem już mieć HDMI 2.1 w swoim telewizorze, żeby być gotowym na nową generację konsol i gier.

Próbuję być głosem rozsądku i uczulić czytające to osoby, że to jest na razie czysty marketing, który nie ma na razie kontaktu z rzeczywistością. HDMI 2.1 może się okazać rzeczywiście przydatne w ciągu paru najbliższych lat ze względu na PC, ale raczej prawie na pewno będzie po prostu ciekawostką na konsolach. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Nie zaprzeczam sobie: obsługa VRR jest zagwarantowana w HDMI 2.1 to fakt, ale potrzeba do tego obsługi po stronie gier, a w tym temacie cisza.

Dużo się mówi za to o 120 klatkach na konsolach, które mają 'sprzedać' telewizory HDMI 2.1, ale jak dla mnie to VRR jest przydatniejsze bo jest możliwe na HDMI 2.0. Problem z tym że narracja marketingowa HDMI 2.1 jest póki co nietrafiona, bo brakuje choćby jednej nowej gry AAA na konsolach która sprzeda granie 4K@120 Hz. 

Nie musisz mnie obrażać, wiem że nie jestem pępkiem świata i sam chętnie pograłbym w 4K@120 Hz, ale problem w tym że nawet jakbym miał TV z HDMI 2.1 (do czego mnie zachęcają wszelkie portale tech ostatnio) to i tak nie mógłbym tego zrobić, bo RTX 3090 nie da się obecnie kupić i nie wiadomo kiedy będzie to możliwe. 

Ruszyła machina marketingowa, która po prostu jest przedwczesna i próbuje wcisnać ludziom coś, czego jeszcze nie potrzebują i na tym etapie nie wiadomo nawet czy będą potrzebowali w ciągu następnych kilku latach. 

Od kiedy określenie kogoś pępkiem świata jest obrażaniem? Jesteś chyba przewrażliwiony bo raczej nie można zarzucić Ci braku doświadczenia w dyskusjach w sieci?  

VRR nie musi być implementowane przez programistów to nie G-Sync 🙂 

2 godziny temu, Myfos napisał:

Nie. Mam 2070 super które ma tylko 2.0b i mam gsynca.

 

Coś musi być pierwsze. Karty które obsłużą hdmi 2.1(to, że my ich nie mamy nie znaczy, że nikomu nie udało się ich kupić) już są, telewizory już są, konsole zaraz będą.

Gry na pc będą chodziły w 4k 120fps.

Na konsolach nie wszystkie ale część na pewno i lista będzie rosła. Prosta sprawa. A robisz z igły widły. 

Kolego mówimy o obsłudze G-Sync w TV! To portal o technologiach wizyjnych a nie purepc 🙂  

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 11:11, Myfos napisał:

To teraz czekamy na testy kabli hdmi 2.1

Ja taki ~7m potrzebuje i z chęcią coś poleconego kupie właśnie do 4k 120Hz 4:4:4

To jedynie światłowód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, qazar napisał:

VRR nie musi być implementowane przez programistów to nie G-Sync

Na konsolach chyba musi być, tam nie można sobie wyłączyć V-Sync w opcjach gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efel@ no właśnie nie musi być. Na xbox one X ustawiasz to tylko w opcjach i voila, działa 🙂Xbox One X 4K HDR Color Settings Quick Guide

 

 

Edytowane przez qazar
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2020 o 14:59, efel napisał:

HDMI 2.1 i nowe PC:
Masz Nvidio, weź moje pieniądze i mi dostarcz 3080 do domu za premierową kwotę... 
Ta premiera i te karty to jest taka wpadka marketingowa, że dawno takiej nie było. Po co robić premierę i zamieszanie wokół produktu, którego fizycznie nie ma i długo nie będzie na rynku?

Do mnie akurat TUF RTX 3080 wysłany był na drugi dzień po premierze sklepowej (18 września - piątek) i w kolejnym tygodniu miałem kartę u siebie, z ProShopu za 3399 zł. Zabawniejsze, że większy problem miałem z kablem HDMI 2.1, zamówiłem optyka z Amazona za niemałą kasę, bo sporo metrów potrzebowałem, okazało się, że nie spełnia wcale standardu, na teraz mam prowizorycznie 3m miedź za 57 zł z Allegro podłączoną, która działa w pełni poprawnie, prowizorycznie, bo potrzebuję więcej metrów finalnie, także odłączam kabel od PC jak nie używam TV jako ekranu dłuższy czas, ale i tak trzeba czekać jeszcze oficjalnie na nowy Firmware pod G-Synca do LG C9 pod 120Hz, na razie jest tylko testowy, Vincent wspominał. Do CX już jest, do C9 ma być rzekomo w tym miesiącu jeszcze dostępny. Niemniej 4K 120Hz HDR10 RGB 4:4:4 działa w pełni poprawnie (na razie bez G-Sync) i zadziwia pozytywnie. Jeśli nie jesteśmy maniakami Ultra Cieni, to przy mieszance Ultra + High w nowych grach i tak będzie można latać spokojnie w 70-110FPS, a z poprawnym G-Synciem w 120Hz to już będzie ogromny plus względem 60Hz blokady. W takiej Forza Horizon 4 120FPS jest pewniakiem, ale to akurat mało takich gier będzie jak Doom Eternal czy FH4, gdzie z zapasem RTX 3080 starczy.

Gears 5 na Ultra, z zakładką Cieni na High. RTXa mam na UV na 0.843v, przy max OC jak komuś nie przeszkadza temp.+hałas+ciepło w obudowie, to jeszcze jakieś +5-7% więcej klatek by doszło:
vvoRshL.jpg

3CD95uq.jpg
soGT8QD.jpg

Edytowane przez Fjubens
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za podzielenie się z linii frontu! A jak twoje odczucia 120Hz vs 60Hz? Ciekawi mnie to bez sugerowania czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...