Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, doradźcie co będzie lepsze do TV i muzyki. Salon 22-25mkw.

Zestaw 1:
- Amplituner Yamaha RX-V6A (lub RX-V685)
- Monitor Audio Radius 200 1x
- Monitor Audio 90 2x
- sub. Monitor Audio 380 (tu się waham czy potrzebny ten konkretnie)
- Yamaha MusicCast 20 x2 (jako tylne efektowe)

Zestaw 2:
- Amplituner Yamaha RX-V6A (lub RX-V685)
- Teufel Optima 20 Surround LUB model Ultima 40.
- Sub Teufel T8

Wdzięczny będę za rady i opinie. 

pozdrawiam
Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawilbym na niemiecka marke. MA imho gra mocno przecietnie, szczegolnie na cywilizowanych poziomach glosnosci. Pierwsze ich glosniki, ktore w miare milo pracowaly to byly RS8 ze starej serii silver, choc to tez na ostrym gazie dopiero.

PS. Zawsze najepszy jest jednak odsluch i to wlasnie nie na abstrakcyjnych poziomach wysterowania tylko tak jak najczesciej sluchamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum sporo osób ma Teufel np. @pmcomp Ja u niego kiedyś słyszałem jak to gra i była MIAZGA - a pmcomp jak wiadomo ma topowe rzeczy z audio :D Oczywiście nie ten model co wyżej. Ale ta firma jest stworzona do kina domowego. Zresztą podobnie jak Klipsch (tutaj znowu ja je mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak właśnie już któyś raz skłaniam się do Teufela. Nie wiem czemu ale wzbudza moje zaufanie, mimo że przyznaję, nie miałem okazji posłuchać.
Dla amatora myślę wystarczy ;)

Teraz tylko nie wiem czy Ultima 20 czy 40 hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejako wywołany do tablicy odpowiem.

Ten zestaw głośników Teufela mam po dzis dzień, rozbudowany do systemu Atmos/DTS X czyli 11.2.

Na podstawie swoich doświadczeń ze sprzetem i do kina i do muzyki napisze tak:

- Teufel do kina tak, do muzyki nie.

- Monitor Audio do muzyki (generalnie) tak, do kina nie. Niestety to jest zestaw moinitorów z subem i moim zdaniem do muzyki to się średnio nadaje.

 

Najsłabszym ogniwem tych zestawów do muzyki jest jednak ... amplituner. Z dwóch powodów: cyfrowe wzmacniacze w klasie D i cyfrowa regulacja głosności.

 

Co więc zrobić? Kupić do kina ten zestaw Teufela a do stereo kupić drugi zestaw kolumn stereo i wzmacniacza stereo. Za kwotę 2000 zł kupi się znakomicie brzmiący zestaw z lat 90-ych, który cenowo będzie odpowiadał półce ok. 8.000-10.000 zł. Kolumny np. Dali 450 jako wolnostojące lub Tannoy M1, M2 lub M2.5 jesli podstawkowe. Dobrych kolumn z lat 90-ych jest sporo. Wzmacniacz najlepiej coś z brytyjskiej szkoły dźwieku typu Arcam, Musical Fidelity, NAD itp.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @pmcomp- nie jestem audiofilem, to będzie moje pierwsze zetknięcie z jakimkolwiek tego typu sprzętem. Nie wiem czy moje ucho będzie w stanie wychwycić większe różnice i przyznaję się do tego bez bicia. 

Brałbyś Ultimę 20 czy 40? Czy przy ampli Yamahy bardziej opłaca się tylne efektowe dać Musiccasty20 czy właśnie Ultimy20?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Ultimę 40 bo przecież masz 8 tygodni na test. Nic nie tracisz. Zawsze możesz potem sprawdzić 20. A nie ma jak odsłuchać w swoim salonie bo to miejsce gdzie możesz zrobić najlepsze porównanie. Trochę zachodu jest ale to nie są małe pieniądze więc trochę poświęcenia musi być ;-))) We wpisie masz też dodatkowy kod na -200 zł na wersję Ultima 40: “TEU-PLZ-200”

Ja mam w domu właśnie wersję 40 na pokój 20m2 i jestem bardzo zadowolony. Ale nadal robię odsłuchy - sprzęt posiadam od tygodnia. Do filmów jednak mega daje radę! Ale to Teufel więc nie spodziewałem się czegoś słabego - to niemożliwe ;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te głośniki Teufel'a można "docisnąć" do ściany? chyba nie - bo mają bas refleks do tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gmeru napisał:

“TEU-PLZ-200”

Przy 5.1 surround wireless nie wchodzi ;)

Dziękuję @Gmeru spróbuję z tymi 40. 

Edytowane przez Podhalanin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mamy zgodnie ustalone co lepsze :D

 

W dniu 8.10.2020 o 19:40, pmcomp napisał:

Ten zestaw głośników Teufela mam po dzis dzień, rozbudowany do systemu Atmos/DTS X czyli 11.2.

A czym gonisz ten "diabelski" zestaw ? Szczegolnie ciekaw jestem koncowek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-kanałowa koncówka Tag McLaren 100x5R:

 

post-32-1249229629.jpg&key=cca689adf1284

 

4 monoblocki Marantz MA-700:

ma700-thx-1-marantz.jpg&key=91a659e8864b

 

1-a stereofoniczna końcówka Nikko Alpha 220:

79384-nikko_alpha_220_power_amp___120_wa

 

 

Tu było więcej: 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Xisiek napisał:

To mamy zgodnie ustalone co lepsze

Tak jest, dziękuję!

Czy o amplitunerze Yamaha RX-V6a możecie się wypowiedzieć szerzej? Jest kosztowny, pytanie czy trafny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Podhalanin napisał:

Czy o amplitunerze Yamaha RX-V6a 

a czemu wybrałeś Yamahę? przyzwyczajenie do marki czy coś w nim jest ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, klaus71 napisał:

a czemu wybrałeś Yamahę? przyzwyczajenie do marki czy coś w nim jest ciekawego?

Został mi ten model polecony, nie ukrywam że jestem w temacie nowicjuszem. Poczytałem o tym trochę, wydaje się na papierze całkiem przyzwoity. 
Może są lepsze, tańsze alternatywy? 

Ogólnie źródłem muzyki będą systemy streamingowe w 95% (potem może dołożę sobie gramofon).

TV, o ile to ważne, to planowo LG65OLEDCX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został ci polecony w ciemno na to wychodzi! nie znam żadnej osoby która ma nową Yamahę, nawet nikt na żadnym pl forum nie wspomniał o tym że ją posiada...  także tyle z tych poleceń to samo ten niemiecki Teufel który marketingiem i złotym kolorem próbuje się wbić na nowe rynki.. weź to sprzedaj później... nikt tego nie będzie chciał.

ps nie mówię że ta Yamaha jest zła... 

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, D4r3KS napisał:

Został ci polecony w ciemno na to wychodzi! nie znam żadnej osoby która ma nową Yamahę, nawet nikt na żadnym pl forum nie wspomniał o tym że ją posiada...  także tyle z tych poleceń to samo ten niemiecki Teufel który marketingiem i złotym kolorem próbuje się wbić na nowe rynki.. weź to sprzedaj później... nikt tego nie będzie chciał.

ps nie mówię że ta Yamaha jest zła... 

Ten model jest raptem od kilku dni, stąd pewnie niewiele osób ją ma.

Chodziło mi o analizę parametrów i odniesienie do ewentualnie innych produktów na rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametrów się nie analizuję są bez znaczenia.

A i jak budujesz set to nie bierz sub ten samej firmy, kup sobie markę która robi to dobrze rel lub svs.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o subwoofer, to zdecydowanie polecę Velodyne.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, D4r3KS napisał:

Parametrów się nie analizuję są bez znaczenia.

A i jak budujesz set to nie bierz sub ten samej firmy, kup sobie markę która robi to dobrze rel lub svs.

Bez znaczenia moze nie sa, ale fakt faktem dane techniczne w 2020r napewno nie graja :D

Podpisuje sie pod obiema markami /typami na suba do systemu.

11 godzin temu, Podhalanin napisał:

Ten model jest raptem od kilku dni, stąd pewnie niewiele osób ją ma.

Chodziło mi o analizę parametrów i odniesienie do ewentualnie innych produktów na rynku. 

Coz generalnie amplitunery klasy popularnej / sredniej dzis graja dosc podobnie (kiepsko/efekciarsko).  Nie mozna przyjac jakiejs zlotej zasady, ze np. Yamaha czy Onkyo super a Denon czy Marantz fuj. Najlepsza opcja wypozyczenie/zakup kloca i sprawdzenie na wlasnej konfiguracji.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niejako wywołany do tablicy odpowiem.

Ten zestaw głośników Teufela mam po dzis dzień, rozbudowany do systemu Atmos/DTS X czyli 11.2.

Na podstawie swoich doświadczeń ze sprzetem i do kina i do muzyki napisze tak:

- Teufel do kina tak, do muzyki nie.

- Monitor Audio do muzyki (generalnie) tak, do kina nie. Niestety to jest zestaw moinitorów z subem i moim zdaniem do muzyki to się średnio nadaje.

 

Najsłabszym ogniwem tych zestawów do muzyki jest jednak ... amplituner. Z dwóch powodów: cyfrowe wzmacniacze w klasie D i cyfrowa regulacja głosności.

 

Co więc zrobić? Kupić do kina ten zestaw Teufela a do stereo kupić drugi zestaw kolumn stereo i wzmacniacza stereo. Za kwotę 2000 zł kupi się znakomicie brzmiący zestaw z lat 90-ych, który cenowo będzie odpowiadał półce ok. 8.000-10.000 zł. Kolumny np. Dali 450 jako wolnostojące lub Tannoy M1, M2 lub M2.5 jesli podstawkowe. Dobrych kolumn z lat 90-ych jest sporo. Wzmacniacz najlepiej coś z brytyjskiej szkoły dźwieku typu Arcam, Musical Fidelity, NAD itp.

 

Pozdro

Trochę wykopie post, ale muszę dopytać. Masz zestaw THX 10? W jak dużym salonie to gra? Pamiętam Twoje zdjęcia z forum, że salon był sporawy.

 

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam zestaw Teufel System 8 THX Ultra 2.

 

Taki jak ten w konfiguracji 7.1 tylko w innej okleinie:

b9d65beb4728a0621959dcb132e5

4cdd78a14039ba07e6a42fe75a19

 

Do tego dokupiony drugi ciut mniejszy sub M8000 THX:

Teufel_M8000_THX_Ultra.jpg

 

i cztery efektowe głosniki S 500 FCR z systemu 5 THX Select 2 (niestety powyższe głosniki były niedostepne ani w Teufel ani na eBay'u, choć się zdażają):

system5_thx_select2_ex_s500fcr_black_500

Salon 43 mkw.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem pewny, że to 10tki. Takie bydlaki się wydawały. Zresztą te THX 8 małe nie są. Będę na nie kiedyś polował. W sensie te THX 8.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...