Skocz do zawartości
Inversi0n

LG OLED CX a kontrola jakości

Rekomendowane odpowiedzi

Taką kreskę ma mój znajomy w LG B6, nie wymienili mu tego na gwarancji. Było to jakieś 2-3 lata temu.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moje bo nie mogę teraz zrobić. Ale coś takiego. U mnie tylko jedna i mniej widoczna.

Tak jak pisałem na reddicie i av forum i na avs forum jest dużo tego.

Zamiany ludzie dostają panele z ta sama rzecza nawet w tym samym miejscu.

Albo z tym i innymi wadami... 

Screenshot_20201217-094742_Samsung Internet.jpg

Druga rzecz ktora zauważyłem tutaj to podciągnięte specjalnie -wyostrzone zeby było to widac ja zdjęciu. To cienka jasna linia widoczna na jasnym tle 

20201217_111241-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 12:48, Barnaba napisał:

A czasem nie orientujesz się jak reagują użytkownicy z pudelka?

Tam tylko piszą jak stoisz z suszarką i wygrzewasz matryce :D ( jednocześnie z odpalonym demem LG, gdzie połowa ekranu nie świeci bo eksponuje czerń XD ).

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pr0t0m napisał:

Tam tylko piszą jak stoisz z suszarką i wygrzewasz matryce :D ( jednocześnie z odpalonym demem LG, gdzie połowa ekranu nie świeci bo eksponuje czerń XD ).

 

Potrafisz, matołku, tylko na tym poziomie?

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Barnaba napisał:

Potrafisz, matołku, tylko na tym poziomie?

@Barnaba

też lubiłem tę bajkę o Koziołku, ale dałbyś już spokój... 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Groszek napisał:

@Barnaba

też lubiłem tę bajkę o Koziołku, ale dałbyś już spokój... 😕

Masz rację - przepraszam wszystkich, że znowu dałem się sprowokować...

Traktuję forum jako społeczność, która sobie pomaga i krew mi się burzy, jak czytam brednie wygłaszane przez pseudofachowców.

Piszę o tym, czego doświadczyłem i jestem jednocześnie przekonany, że mogę realnie pomóc. 

Niestety jest tu sporo osobników, którzy coś, gdzieś przeczytali i "mają rację", która tylko wprowadza w błąd :(

Dla spokoju ducha kilku kolejnych trafi na listę ignorowanych, więc będzie lżej ;)

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mat'EK napisał:

Nie moje bo nie mogę teraz zrobić. Ale coś takiego. U mnie tylko jedna i mniej widoczna.

Tak jak pisałem na reddicie i av forum i na avs forum jest dużo tego.

Zamiany ludzie dostają panele z ta sama rzecza nawet w tym samym miejscu.

Albo z tym i innymi wadami... 

Screenshot_20201217-094742_Samsung Internet.jpg

Druga rzecz ktora zauważyłem tutaj to podciągnięte specjalnie -wyostrzone zeby było to widac ja zdjęciu. To cienka jasna linia widoczna na jasnym tle 

20201217_111241-01.jpeg

Na AVForum piszą przeważnie o zabarwieniu matrycy, a motyw z suszarką że to klej jak w telefonach. Problem dotyczy przeważnie LG ale nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reditcie i na avforum przewija się ten temat. Ludzie wymieniali 10 razy panele i grid był obecny na każdym.

Mam teraz drugi egzemplarz cx 65 cali. Użytkuję go tydzień. Cinkiej białej linii nie ma. 

Jest za to ten sam horizontal banding i wzór kratki tzw grid pattern na całym Ekranie widoczny bardzo na jasnych kolorach, bielach jak skoki narciarskie, w grach (chmury słońce, niebo nawet panel kalibracji hdr -bieli w Xbox series x) jest to BARDZO widoczne. 

U was to nie występuje? Czy tego nie widzicie? 

Dodam że gorzej to wygląda chyba z czasem bo po pierwszym cxie mocno wpatrywałem się po pierwszym uruchomieniu i albo był problem nie widoczny albo widoczny mniej niż teraz.

Pierwszy egzemplarz to była produkcja lipiec 20 a obecnego pazdziernik 20.

Jest to wada wkurzajaca w tak drogim tv. Nie wiem czy zgłaszać na gwarancje czy znowu oddać (mam tydzień jeszcze ) i brać kolejny. 

Dla mnie samsungi odpadają za duży dse(5paneli). Sony xh90 miał mniejszy efekt brudnego ekranu ale przytrafiły mi się dwie plamy jak odciśnięte kciuki na środku matrycy. 

Co innego wiec trudno wziąć w zamian za cx...

Edytowane przez Mat'EK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LG GX wcześniej miałem LG Cx i namówiłem się na Samsunga q95t nie mogłem się już przestawić jak raz zobaczyłem obraz na oledzie. Nikt mi nie powie że nawet najlepszy telewizor q LED Samsunga jest choć w połowie tak dobry jak Oled obojętnie jakiej firmy czy to Sony LG czy Philips i tak wszystkie panele pochodzą od LG ale powiem tak obraz jest fenomenalny

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrola jakości telewizorów OLED wygląda następująco odpalają obrazek testowy z menu jak wyświetla się dobrze to znaczy że z matrycą jest wszystko okej. Jak klient reklamuje jakiś banding albo tinting to dostaje refuba z innego reklamowanego telewizora i tak się kręci interes.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Alwyn napisał:

Kontrola jakości telewizorów OLED wygląda następująco odpalają obrazek testowy z menu jak wyświetla się dobrze to znaczy że z matrycą jest wszystko okej. Jak klient reklamuje jakiś banding albo tinting to dostaje refuba z innego reklamowanego telewizora i tak się kręci interes.

Przecież nie odpalają każdego tylko pewnie według AQL. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...