Skocz do zawartości
Inversi0n

LG OLED CX a kontrola jakości

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Inversi0n napisał:

Mr Robot Sezon 3 odcinek 2 czas około 27:25. Źródło: Amazon Prime Video. Wybrałem akurat ten serial, bo ma bardzo słabą czerń (jest nieco podniesiona), przez co sprawia dużo problemów OLED-om

Hmm nie chciałbym Cię oskarżać o nic, ale lepiej dobieraj przykłady. Teraz dopiero napisałeś, że ten serial jest skopany bo ma podniesioną czerń ale wcześniej dałeś screena, zdawkowy opis i już się pojawił głos @Adam60 który twierdzi, że OLEDy mają jeszcze gorsze szarości bliskie czerni niż jego LCD Samsunga. Raczej każdy posiadacz OLEDa wie, że to jest nieprawda ale takie fotki to jest młyn na wodę ludzi którzy zwalczają technologię OLED jak tylko mogą.

7 godzin temu, Adam60 napisał:

Głosów widzących w OLEDach oprócz wypaleń jakiekolwiek inne wady jest tak mało, że każdy taki jest sensacją...

Sam z tego trochę robisz sensację.

Każdy sobie zdaje sprawę że plansze typu 5% gray sprawiają dużo problemów OLEDom i nikt z tego nie robi wielkiego problemu, bo takie sytuacje się obserwuje rzadko w rzeczywistym materiale. Nie znaczy że problemu nie ma, ale jest naprawdę marginalny. 

  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, efel napisał:

Hmm nie chciałbym Cię oskarżać o nic, ale lepiej dobieraj przykłady. Teraz dopiero napisałeś, że ten serial jest skopany bo ma podniesioną czerń ale wcześniej dałeś screena, zdawkowy opis i już się pojawił głos @Adam60 który twierdzi, że OLEDy mają jeszcze gorsze szarości bliskie czerni niż jego LCD Samsunga.

Małe sprostowanie - ja nie twierdzę tylko pytam... Po prostu to było tylko pytanie... Jeśli tak nie jest to bardzo dobrze, bo to jeden z powodów żeby spróbować przygody z OLEDem...

Edytowane przez Adam60
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Adam60 napisał:

Kolego skąd założenie, że wziąłem cię za nooba ??? Napisałem pierwszy post w tym wątku na który nie odpisałeś zaczynający się od słów: "Bardzo dziękuję za ten wpis !!! ..." I to był post SKIEROWANY DO CIEBIE....

Było na niego brak odpowiedzi więc napisałem drugi post skierowany ogólnie do użytkowników !

W pierwszym poście prosiłem nawet Gmeru żeby się wypowiedział bo dotąd nikt nie kwestionował detali w czerniach w OLEDach, a ja o to pytałem i jest to dla mnie szalenie ważne bo jak mam wydać x kasy na SUPER HIPER TECHNOLOGIĘ - OLED, której największą przewagą w stosunku do FALDów mają być czernie to chociaż niech te czernie będą perfekcyjne - i nie chodzi mi o to, żeby czerń była jak z kosmosu tylko żeby były zachowane detale w czerniach bo jak chcę się upajać super czernią to wejdę co ciemni i będę mieć na żywo super czerń... Nie potrzebuję do tego OLEDa .... ;)

Głosów widzących w OLEDach oprócz wypaleń jakiekolwiek inne wady jest tak mało, że każdy taki jest sensacją...

Więc jeśli możesz napisz jak to jest z tymi detalami w czerniach w OLEDach ? Jest lepiej czy gorzej niż w LCD-FALD ? Czy to zależy od konkretnej marki/modelu czy od konkretnego egzemplarza ? Przypominam co pisałeś wcześniej:  "Szkoda tylko, że to co miało być największym atutem OLEDów okazało się ich najsłabszą stroną. Ta technologia ma bardzo poważne problemy z odwzorowaniem szarości"

Jak to więc jest ostatecznie ?

Szarości to tylko plazma lcd również  słabe w tym aspekcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddał ten szrot, na pepperze są użytkownicy którzy po 4 razy oddawali ten szrot aż trafili coś sensownego. Nie ma co przymykać oko na ten szit, bo będą wypuszczać takie buble z fabryki ciagle. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2020 o 09:18, smilingjoker napisał:

ie jest dobry przykład, bowiem tv z Androidem nie współpracują poprawnie choćby z modułem CAM, o czym niedawno nawet wspominał forumowicz odnośnie Sony XG95.

No i znowu jedna baba drugiej babie i mamy .... Od kogo ten moduł, czy mógłbyś choć ten minimalny fakt podać.

Edytowane przez vvalery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pr0t0m napisał:

Ja bym oddał ten szrot, na pepperze są użytkownicy którzy po 4 razy oddawali ten szrot aż trafili coś sensownego. Nie ma co przymykać oko na ten szit, bo będą wypuszczać takie buble z fabryki ciagle. 

A czasem nie orientujesz się jak reagują użytkownicy z pudelka?

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowicjusz i właściciel Cx65 (od wczoraj) zastanawiam się czy ktoś z LG pl czyta te wpisy na forach. Mój tv wyprodukowany 11.2020 w pl. Jestem ciekawy co pracownik takiej fabryki, menedżer itp. miał by do powiedzenia na temat problemów z oledami. Może by zalecił kupno jakiegoś konkretnego modelu lub nawet innej firmy. Narazie mój tv po przejściu z 10 letniego Samsunga to istne szaleństwo i kosmos. Aż się boje robić testy panelu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ochomak napisał:

Jako nowicjusz i właściciel Cx65 (od wczoraj) zastanawiam się czy ktoś z LG pl czyta te wpisy na forach. Mój tv wyprodukowany 11.2020 w pl. Jestem ciekawy co pracownik takiej fabryki, menedżer itp. miał by do powiedzenia na temat problemów z oledami. Może by zalecił kupno jakiegoś konkretnego modelu lub nawet innej firmy. Narazie mój tv po przejściu z 10 letniego Samsunga to istne szaleństwo i kosmos. Aż się boje robić testy emoji16.png panelu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

To zrób i zobacz na białej planszy, że biel nie jest równa bieli na całym ekranie 😜

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sledzę wątek przeczytałem caly bo zastanawiam się nad oledem a boje się właśnie wypaleń.

Bałem się kilka lat temu i kupilem q9fn samsunga.
Pierwsza matryca brudna. Strasznie. Wymiana. Druga duzo lepsza ale byly plamy. Trudno zaakceptowałem. Po półtora roku qled się wypalił. Poziome pasy powidoki nie wiem w sumie po czym.

Nastąpiły wymiany matrycy na niestety panele z tego roku tj 2020.

Pierwszy brudny jak szyba po zimie. Do wymiany, Drugi troche lepszy, byly mega kolory i jasność. Ale ciągle brudny. I wada ktora go deklasowala smuzył, ruch byl nie plynny a w trybie gry zostawały powidoki i rwało niemiłosiernie. Nastepny panel gorsze kolory i jasność troche brudny ekran i poddałem się. Sprzedalem.

Kupiłem sony xh90 niestety czernie duuuuuzo gorsze niż q9fn i nasycenie kolorow( pewnie przez samsunga bo sie go naoogladalem ) niezbyt mi odpowiada, potrzebna by była spora kalibracja.

Spoko ruch na nim wyglada ale dwie rzeczy deklasuja go jest bardzo mocny banding na zmianach przejściach koloru w kolor inny np niebo.
A drugi to ze mi się trafiła matryca tez troche brudna to bym przeżył bo to niebo a ziemia niż w samsungach ale na środku sa mocno czarne odciski jakby palca 😜 mocno widoczne w grach
Takie moje szczęście. Oddaje.

Tu pytanie do właścicieli oledów jak to wygląda z efektem brudnego ekranu w oledach. Jak jest trawa w meczu albo fifie albo w grach tpp fpp niebo.

Drugie jak to jest z jasnością? Bo ta tez mi nie odpowiada w xh90 slabo swiecil. Ale może poprzez kontrast oleda bedzie to inaczej widoczne ...
Boje się tych wypalen bo na pewno mi się trafią, wczesniej wypalił mi się sony jakis który mialem przed q9fn a wcześniej lcd od lg. Przy kupnie poprzedniego sonego oddawałem 5 tv różnych marek bo rozmycie ruchu bylo tragiczne.smugi i powidoki. I tu trzecie pytanie... Jak to wyglada na oledach ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Mat'EK napisał:

Panowie, sledzę wątek przeczytałem caly bo zastanawiam się nad oledem a boje się właśnie wypaleń.

Bałem się kilka lat temu i kupilem q9fn samsunga.
Pierwsza matryca brudna. Strasznie. Wymiana. Druga duzo lepsza ale byly plamy. Trudno zaakceptowałem. Po półtora roku qled się wypalił. Poziome pasy powidoki nie wiem w sumie po czym.

Nastąpiły wymiany matrycy na niestety panele z tego roku tj 2020.

Pierwszy brudny jak szyba po zimie. Do wymiany, Drugi troche lepszy, byly mega kolory i jasność. Ale ciągle brudny. I wada ktora go deklasowala smuzył, ruch byl nie plynny a w trybie gry zostawały powidoki i rwało niemiłosiernie. Nastepny panel gorsze kolory i jasność troche brudny ekran i poddałem się. Sprzedalem.

Kupiłem sony xh90 niestety czernie duuuuuzo gorsze niż q9fn i nasycenie kolorow( pewnie przez samsunga bo sie go naoogladalem ) niezbyt mi odpowiada, potrzebna by była spora kalibracja.

Spoko ruch na nim wyglada ale dwie rzeczy deklasuja go jest bardzo mocny banding na zmianach przejściach koloru w kolor inny np niebo.
A drugi to ze mi się trafiła matryca tez troche brudna to bym przeżył bo to niebo a ziemia niż w samsungach ale na środku sa mocno czarne odciski jakby palca 😜 mocno widoczne w grach
Takie moje szczęście. Oddaje.

Tu pytanie do właścicieli oledów jak to wygląda z efektem brudnego ekranu w oledach. Jak jest trawa w meczu albo fifie albo w grach tpp fpp niebo.

Drugie jak to jest z jasnością? Bo ta tez mi nie odpowiada w xh90 slabo swiecil. Ale może poprzez kontrast oleda bedzie to inaczej widoczne ...
Boje się tych wypalen bo na pewno mi się trafią, wczesniej wypalił mi się sony jakis który mialem przed q9fn a wcześniej lcd od lg. Przy kupnie poprzedniego sonego oddawałem 5 tv różnych marek bo rozmycie ruchu bylo tragiczne.smugi i powidoki. I tu trzecie pytanie... Jak to wyglada na oledach ?

Jak qled jest za ciemny dla ciebie to znaczy , że oled będzie nie najlepszym wyborem ... dse na oledach  nie widać,  o ile trafisz na przyzwoity egzemplarz . Pierwsze słyszę  że qleda da sie wypalić. 

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ronaldo864 napisał:

Jak qled jest za ciemny dla ciebie to znaczy , że oled będzie nie najlepszym wyborem ... dse na oledach  nie widać,  o ile trafisz na przyzwoity egzemplarz . Pierwsze słyszę  że qleda da sie wypalić. 

Żebyś się nie zdziwił. Zobacz test :

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2020 o 07:02, Mat'EK napisał:

Po półtora roku qled się wypalił. Poziome pasy powidoki nie wiem w sumie po czym.

QLED się wypalił ? To chyba pierwsza taka sytuacja w historii... ;)

Czy ty nie pomyliłeś QLEDa z OLEDem ? bo nazwy podobne ale to zupełnie inne TV - inne technologie, inne marki...

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Kolega pisze o Qled a Ty mu dajesz link z wypalonym OLED TV.

Z wypalonym LCD, No ale trzeba to zauważyć, a nie tylko przeczytać tytuł. Tam są dwa LCD TV. 

Edytowane przez vvalery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, vvalery napisał:

Z wypalonym LCD, No ale trzeba to zauważyć, a nie tylko przeczytać tytuł. Tam są dwa LCD TV. 

ok ale lcd sie nie wypaliło tylko spadła jasność , testerzy przypuszczają że trafili na wadliwą sztukę !!!!! Nie ma mowy o wypaleniu na LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ronaldo864 napisał:

ok ale lcd sie nie wypaliło tylko spadła jasność , testerzy przypuszczają że trafili na wadliwą sztukę !!!!! Nie ma mowy o wypaleniu na LCD

LCD też się wypala, tylko nieco trudniej/dłużej.

Mi możesz oczywiście nie wierzyć. Poszukaj sobie w necie, dam ci pierwszy przykład z brzegu: 

https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000149894/zapobieganie-lub-usuwanie-wypalonych-komórek-utrwalania-obrazu-lub-efektu-nakładania-się-klatek-obrazu-w-telewizorze-lcd-firmy-dell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalają się aż miło. W pracy mamy tego baaaardzo dużo :) Ale wymaga to czasu. Dużo większego niż na Oledzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rybus85 napisał:

Wypalają się aż miło. W pracy mamy tego baaaardzo dużo :) Ale wymaga to czasu. Dużo większego niż na Oledzie. 

A co to za monitory, ile godzin w uzyciu, na jakich ustawieniach? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie wypalił, a właściwie "utrwalił" obraz czyli górny pasek przeglądarki w monitorze LCD... I to był monitor z tych droższych BenQ.. Nawet wklejałem na forum fotki z tego utrwalenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Xisiek napisał:

A co to za monitory, ile godzin w uzyciu, na jakich ustawieniach? 

Chyba NEC. Chodzą praktycznie 24h na dobę. Nie wiem jakie ustawienia. Ekran w starym lapku też mam ładnie wypalony. A nie był mocno eksploatowany 😛 Takze domena wypalania jest nie tylko OLEDa. Ale jest za to dużo bardziej podatny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Rybus85 napisał:

Chyba NEC. Chodzą praktycznie 24h na dobę. Nie wiem jakie ustawienia. Ekran w starym lapku też mam ładnie wypalony. A nie był mocno eksploatowany 😛 Takze domena wypalania jest nie tylko OLEDa. Ale jest za to dużo bardziej podatny. 

Ciekawa historia. A co ten monitory wyswietlaja i od jakiego czasu chodza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak długo. Nie pamiętam. Głównie informacje,grafiki itp sprawy. I to nie przypadłość jednego modelu. Jest ich kilkanaście/kilkadziesiąt i na kilku widziałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2020 o 23:19, ronaldo864 napisał:

Jak qled jest za ciemny dla ciebie to znaczy , że oled będzie nie najlepszym wyborem ... dse na oledach  nie widać,  o ile trafisz na przyzwoity egzemplarz . Pierwsze słyszę  że qleda da sie wypalić. 

Eee?  Napisałem z tego co pamiętam, że sony xh90 był dla mnie za ciemny.

Q9fn był tak jasny że aż oczy wypalało ale to też zależy od panelu

W dniu 13.12.2020 o 13:49, Adam60 napisał:

QLED się wypalił ? To chyba pierwsza taka sytuacja w historii... ;)

Czy ty nie pomyliłeś QLEDa z OLEDem ? bo nazwy podobne ale to zupełnie inne TV - inne technologie, inne marki...

Tak pomyliłem się. Normalnie ręce opadają jak to czytam. Wydalem specjalnie kupe kasy na najlepszego qleda zeby mieć spokój z matrycą. Znawcy pisali ze ekran nie do zdarcia a jednak.

Nie wiem czy się wypalił czy przepalił. Pojawiły się jasne biale pasy przepalone przez cały ekran.

Kupilem TERAZ oleda lg cx65 cali. Brak dse. Ogolnie równomierność panelu super brak nawet vertical bandingu na każdej skali szarosci.

Jeden minus i to duży dość. Horizontal banding. Tak na prawdę jedna kreska ale we wkurzajacym miejscu. Tam gdzie w grach jest np niebo. 

I juz nie wiem czy to olać czy zgłaszać usterkę. 

Poczytałem wątki na zagranicznych forach. Bo pierwszy raz z takim problemem sie spotkałem a szukałem duży czas różnych informacji.

Jest to o dziwo częsty problem. Niektórzy nie dość że przy kilkukrotnej wymienie panelu mieli to na każdym to jeszcze w tym samym miejscu.

Plus przychodziły nowe panele z innymi wadami.

Wkurza mnie to bo tv kosztuje prawie 8 koła. Ale trochę strach przed inna wadą nastepnego panelu mnie powstrzymuje od reklamacji.

Edytowane przez Mat'EK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mat'EK napisał:

Jeden minus i to duży dość. Horizontal banding. Tak na prawdę jedna kreska ale we wkurzajacym miejscu. Tam gdzie w grach jest np niebo. 

Pokaż fotkę. Pierwszy raz słyszę o takiej wadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mialem takie cuda na jednym z Paneli LG jak by cienka czarna linia, nawet kilka i właśnie uloznone horyzontalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...