Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Q80T jest całkiem inny w USA.
Ma powłoki i więcej stref.
Będzie miał inny kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, klaus71 napisał:

ale kontrast ansi chyba mierzą tak samo

A może mierzą na różnych matrycach z innym kontrastem? Tzn na polskim rynku mogą być inne matryce niż te które bada rtings

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, raf7705 napisał:

Akurat Q80T jest całkiem inny w USA.
Ma powłoki i więcej stref.
Będzie miał inny kontrast.

jakie znaczenie ma powłoka jeśli pomiar kontrastu ansi na obu tv daje identyczny wynik (w teście hdtv polska i rtings) ?

poza tym skoro q80t ma w USA więcej stref (wg Ciebie) i wychodzi kontrast z local dimmingiem słabo to chyba model z polski mając jeszcze mniej stref nie będzie miał lepszego kontrastu od swojej amerykańskiej potencjalnie lepszej wersji?

zatem teoria mówiaca że q80t z polskiego rynku jest lepszy od q90t jest nie do obronienia - test pokazuje całkowicie przeciwną sytuację

 

2 minuty temu, koralgool napisał:

Tzn na polskim rynku mogą być inne matryce niż te które bada rtings

q80t

kontrast ansi zmierzony na hdtvpolska 2900:1

kontrast ansi zmierzony na rtings 3000:1

jak widać matryce są potencjalnie identyczne chyba że nasi testerzy lub testerzy rtings dali ciała przy pomiarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, klaus71 napisał:

jak widać matryce są potencjalnie identyczne

No i ok. Rozważa się tylko Samsung i Sony a na rynku mamy wyśmienite TCL mini led z kontrastem bardzo bliskim oledom. Nawet nie wiem czy na tym portalu nie padło stwierdzenie że ciężko odróżnić oleda od mini led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, koralgool napisał:

Nawet nie wiem czy na tym portalu nie padło stwierdzenie że ciężko odróżnić oleda od mini led

jak ma się problemy ze wzrokiem i nie widzi różnicy kontrastów w obrębie strefy która i tak ma prawie 5cm x 5cm to można ulec takiemu złudzeniu

własnie oglądam coś na q90t i obraz wydaje się super - ale to dlatego że już nie porównuję go z oledem

jak stały bok w bok to dominacja oleda w kontraście była niesamowita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, koralgool napisał:

Ale ja mówię o opinii specjalistów.

a ja o tym co widzę - kontrast ansi jest nie do przeskoczenia na lcd - te kontrasty w milionach z testów to są tylko wtedy gdy porównujesz coś ze strefę wygaszoną prawie do zera (czyli np. na pasach) - w normalnym obrazie w takiej strefie jest coś więcej niż czerń i wtedy strefa już świeci a kontrast leci na pysk

powiem więcej - sony ag8/ag9 deklasuje zh9 i zg9 choć na forum miały w ocenie że to najlepsze tv (mają badziewny kontrast ansi 2000:1 - porażka) - tu nie ma co porównywać - to widać także w sklepie sony - lcd ma przewagę tylko na ogródku w samo południe - no chyba że w końcu powstanie prawdziwy mini led z 15000 strefami  - wtedy to może będzie prawie oled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, klaus71 napisał:

no chyba że w końcu powstanie prawdziwy mini led z 15000 strefami  - wtedy to może będzie prawie oled

Powstanie i to dość szybko i to niewątpliwie będzie koniec oledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, koralgool napisał:

Powstanie i to dość szybko i to niewątpliwie będzie koniec oledow

szybko czyli w przyszłym roku? czy tak bliżej za 5 lat? no i w jakiej cenie - wszyscy czekają na jakąś konkurencję dla oledów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

szybko czyli w przyszłym roku? czy tak bliżej za 5 lat?

Myślę że rok max dwa a za 2-3 lata cena będzie już przystępna. To nie jest jakaś technologia kosmitów tylko zwykłe strefy i algorytm wygaszania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, koralgool napisał:

To nie jest jakaś technologia kosmitów tylko zwykłe strefy i algorytm wygaszania. 

niby tak, ale nawet niby tani TCL kasuje za pseudo mini led z 768 strefami jak by to jednak była technologia kosmitów

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe technologie zawszze sa drozsze. Za to wieksze tv tanieja. Szukalem teraz 75' cx oled 16k a cx 65 7k. To jest przepasc. Więc za 5 lat to duzy oled moze staniec ale jak wejdzie cos nowego to bedzie tak drogie jak oled teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klaus71 napisał:

niby tak, ale nawet niby tani TCL kasuje za pseudo mini led z 768 strefami jak by to jednak była technologia kosmitów

No kasuje a raczej kasował bo ceny spadają no i trzeba jednak przyznać że jakość mini led  jak na LCD jest wyśmienita a będzie tylko lepsza. Nie tak dawno czytałem że chyba tcl już w 2018r zaprezentował mini led że strefami wielkości 7mm i natywnym kontrastem 200000:1 więc może już niebawem pojawić ja na tynku godny przeciwnik dla OLEDa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Nie tak dawno czytałem że chyba tcl już w 2018r zaprezentował mini led że strefami wielkości 7mm i natywnym kontrastem 200000:1


Żaden panel LCD nie ma takiego kontrastu natywnego. Kontrast natywny = kontrast bez lokalnego wygaszania.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, vader_4747 napisał:

Żaden panel LCD nie ma takiego kontrastu natywnego

Najpierw sprawdź a potem tu wróć i skomentuj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, koralgool napisał:

Najpierw sprawdź a potem tu wróć i skomentuj. 

Mini ledy ciągle korzystają z tradycyjnych matryc lcd, których maksymalny kontrast natywny przy dobrych wiatrach dobija do ok. 10 000:1, a najczęściej jest znacznie niższy. Telewizory lcd osiagają duży kontrast rzędu setek tysięcy do jednego dzięki lokalnemu systemowi wygaszania. Telewizory mini led od tcl osiągają więc tak wysokie kontrasty właśnie dzięki systemowi lokalnego wygaszania typu "mini led". Gdyby to był kontrast natywny samego panelu ciekłokrystalicznego, to żaden system lokalnego wygaszania nie byłby do niczego potrzebny w takim telewizorze... Myśl trochę zanim coś napiszesz. 

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, koralgool napisał:

Najpierw sprawdź a potem tu wróć i skomentuj. 

tcl x10 ma natywny 5600:1 wg forumowego testu - ja największy natywny jaki widziałem to chyba 7000:1 w jakimś samsungu (chyba q70t)

natywny w wysokości 10000:1 byłby czymś ekstra - topowce od sony i samsunga (zh8,zg9,q900, q800) zaliczyły jakąś kosmiczną degradację na kontrast ansi w okolicach 2000:1 - wg mnie nawet jak mają 4 razy więcej stref niż mniej topowy lcd to tego nie da rady nadrobić , więc idą w złą stronę - to jest kontrast na poziomie IPS - tu nawet 15000 stref nie pomoże

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były jakieś samsungi, które przekraczały 8000:1, ale to już jest generalnie szczyt możliwości panelu lcd. Dlatego tak ogólnie napisałem, że zbliżają się do bariery 10000:1, ale raczej nigdy żaden panel jej nie przeskoczył. Niestety jest tak jak mówisz - tendecja idzie w drugą stronę i kontrasty są coraz niższe...

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2020 o 19:20, Myroonb napisał:

Zrezygnowałeś czy zostawiłeś sprzęt z Neonetu? Sam mam taką rozkminę. Niby w tej cenie nie ma nic lepszego ale dochodzę do wniosku, że jak odpuszczę ten model to polece w jakiś TU8502 albo TCL C815 za 3.3k i będę miał w de wszystkie te problemy Soniaków.. Konsol i tak nie używam.

No i jak ? zostawiłeś Soniaka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie że zrozumieniem najpierw co ja napisałem. Napisałem że zaprezentował a nie wypuścił na rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, koralgool napisał:

Przeczytajcie że zrozumieniem najpierw co ja napisałem. Napisałem że zaprezentował a nie wypuścił na rynek

napisałeś " zaprezentował mini led że strefami wielkości 7mm i natywnym kontrastem 200000:1"

gdyby natywny kontrast matrycy był taki dobry to po co strefy?

wniosek vadera był taki że taki kontrast wynikał z local dimmingu a nie z kontrastu ansi matrycy

w materiałach marketingowych wszystkie jest super i mają kontrasty miliardowe a potem przy pomiarze wychodzą malutkie liczby

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, koralgool napisał:
Napisałem że zaprezentował a nie wypuścił na rynek

Co ma piernik do wiatraka? My pisalismy o maksymalnych wartościach natywnego kontrastu dla matryc lcd, który się telewizorach typu mini led nie zmienia, bo zależy od możliwości zastosowanej matrycy lcd. Panele lcd stosowane w mini ledach nie są w stanie osiagnąć sześciocyfrowych wartości kontrastu natywnego takich jak 200 000:1, bo wynika to z właściwości panelu ciekłokrystalicznego Ba, nie są nawet w stanie osiagnąc wartości pięciocyforwych - żaden ekran lcd jeszcze nie osiagnął i nie przekroczył nawet 10 000:1, a więc wartości dwudziestokrotnie niższej od 200 000:1. Są samsungi, które przekraczają wartość 8000:1, ale to  pojedyńcze sztuki - vide samsung the frame. To więc wyjątki i na chwilę obecną są już raczej granice możliwości pojedyńczej matrycy lcd. Poza tym tendecja idzie w drugą stronę, a więc wartości te są obniżane przez dodawanie dodatkowych warst poprawiających kąty patrzenia itp. Gdyby więc tcl posiadało matrycę z kontrastem natywnym 200000:1 to po co jej jakikolwiek system lokalnego wygaszania? Wysoki kontrast w mini ledach wynika więc z zastosowania dużej ilości stref lokalnego wygaszania, a nie kontrastu natywnego zastosowanej matrycy.   

 

 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, klaus71 napisał:

napisałeś

Tak napisałem salem.i to jest prawda taki ekran został zaprezentowany. 

42 minuty temu, vader_4747 napisał:

Co ma piernik do wiatraka

To. ma że ty mówisz o tym co jest na rynku a ja o tym co zostało zaprezentiwane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  Można znaleźć w necie, bo ja to w internecie przeczytałem.  Prezentacja była w 2018r

I co znaleźliście? Bo jak nie to może się wysilę i sam poszukam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...