Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 hours ago, mateo102 said:

ale wiocha, nawet zarejestrować się nie można... tragedia... jak oni tworzą oprogramowanie dla tv jak forum nie potrafią ogarnąć.

Zrezygnowałeś czy zostawiłeś sprzęt z Neonetu? Sam mam taką rozkminę. Niby w tej cenie nie ma nic lepszego ale dochodzę do wniosku, że jak odpuszczę ten model to polece w jakiś TU8502 albo TCL C815 za 3.3k i będę miał w de wszystkie te problemy Soniaków.. Konsol i tak nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Myroonb napisał:

 polece w jakiś TU8502 albo TCL C815 za 3.3k i będę miał w de wszystkie te problemy Soniaków.

a TCL nie trzeszczy ? by nie było że spod deszczu trafisz pod rynne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, klaus71 said:

a TCL nie trzeszczy ? by nie było że spod deszczu trafisz pod rynne

szczerze to jestem już trochę sfrustrowany jak producenci doją konsumenta i mają ich w d dalej po zakupie..

Mam kupionego 65XH90 za 4k. Jeszcze nie wysłany ale mocno się zastanawiam nad zwrotem. 
50% cyfrowy polast, 40% netflix, 10%YT, zwykły zjadacz chleba chcę oglądać TV i filmy, żadnego grania. Budżet 4kzł, chcę wykorzystać tak żeby nie mieć wyrzutów, że można było taniej a efekt byłby ten sam, lub można było dołożyć stówe, dwie a jakość była by lepsza. Ma dobrze oddawać kolory i chodzić płynnie, tyle i aż tyle. 

Natomiast ilość modeli i powszechnego marketingu jest przytłaczająca.. i oczywiście o każdym modelu znajdę coś negatywnego, znacznie głośniej krzyczy się o wadach zawsze. 
Sam już nie wiem, porad też ciężko znaleźć, każdy siedzi i rozkminia swój biznes, kiedy właśnie użytkownicy powinni nawzajem się wspierać przeciwko tej szarańczy korporacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś xh90. Zgodnie z tym co czytałem ustawiłem tryb obrazu, na custom i zacząłem testy. Później go do końca skalibruje wg ustawień rtings

Pierwsze wrażenia obraz na prawdę ładniejszy niż w moim starym ju7500 który na prawdę ma ładny obraz. Ten jest czarniejszy. 4k hdr test na YT jest piękny. Póki co nie zauwazylem zwiększeń, problemów itp ale to pewnie wyjdzie w trakcie. Zobaczyny

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, kenczorf said:

Przyszedł dziś xh90. Zgodnie z tym co czytałem ustawiłem tryb obrazu, na custom i zacząłem testy. Później go do końca skalibruje wg ustawień rtings

Pierwsze wrażenia obraz na prawdę ładniejszy niż w moim starym ju7500 który na prawdę ma ładny obraz. Ten jest czarniejszy. 4k hdr test na YT jest piękny. Póki co nie zauwazylem zwiększeń, problemów itp ale to pewnie wyjdzie w trakcie. Zobaczyny

Sprawdź też te ustawienia: 

https://www.youtube.com/watch?v=AdaPI9pYKsI&t=312s&ab_channel=COGuyStuff

Podobno wychodzą ok.

Mam prośbę, jakby pojawiły się obojętnie jakie problemy z TV, oznacz mnie i daj znać na forum. Po zamówieniu naczytałem się o tych błędach i serio nie wiem czy nie zrezygnować. Panika mode, ale muszę najpierw znaleźć alternatywę.

Edytowane przez Myroonb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bo trzeba wziasc pod uwage, ze ludzie porownoja tv do duzo lepszych...bo przeciez nie do gorszych ;) 
Ja mialem opcje xh za 6800 albo q80t za 8200 a to juz 1400zl roznicy - czy warto? Chyba watpie.
Oczywiscie wolalbym CXa ale w tym rozmiarze 16k pln....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Myroonb napisał:

Zrezygnowałeś czy zostawiłeś sprzęt z Neonetu? Sam mam taką rozkminę. Niby w tej cenie nie ma nic lepszego ale dochodzę do wniosku, że jak odpuszczę ten model to polece w jakiś TU8502 albo TCL C815 za 3.3k i będę miał w de wszystkie te problemy Soniaków.. Konsol i tak nie używam.

Zostawiłem bo nawet nie mam z czego rezygnować bo neonet jeszcze nie potwierdził zamówienia, no i mają 21 dni na realizacje także może sama się sytuacja rozwiąże jak okaże się, że trzeba czekać 15 dni to raczej podziękuję - za pobraniem wziąłem także luz. Co do trefnego egzemplarza nie obawiam się i mam nadzieje, że będzie okej, ludzie zawsze na wyrost panikują - zapewne te opinie są prawdziwe, ale weźmy pod uwagę ile tego zostało sprzedanego, druga sprawa zawsze można zwrócić do 14 dni.  4 tys całkiem fajna cena, choć już są po 4400.

Z Tobą się kontaktowali albo Ty się kontaktowałeś? Wiadomo coś kiedy ruszy wysyłka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co oni w tym neonecie tak dlugo zwlekaja z wysylka? 

Mi z Euro przyszedł na drugi dzień

To dlatego, że Euro czy MM sprzedają tyle ile mają na stanie, a Neonet nie dba o klienta i wyprzedaje towar, którego fizycznie nie ma. To nie pierwsza taka akcja. Generalnie wg mnie Neonet to straszne g.

 

Z Tobą się kontaktowali albo Ty się kontaktowałeś? Wiadomo coś kiedy ruszy wysyłka ??

 

Podobno to co mieli na stanie wyprzedało się przed 13. Promocja jeśli dobrze pamiętam trwała do wieczora.

Rozmawiałem z konsultantem, dostałem odpowiedź, że w poniedziałek mają zaplanowaną dostawę na magazyn i wtedy będą informować o dacie dostawy. Teoretycznie powinien być przed końcem przyszłego tygodnia. Sony produkuje to TV na bieżąco, ktoś na tym lub innym forum pisał, że miał datę produkcji 2tygodnie przed zakupem.

 

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszedzzie byla lepsza cena, wlacznie z sklepem sony to lepiej bylo gdzie indziej zzamowic.

Gdzie jest data produkcji? Mój np miał najnowszy soft wrzucony. Brak nowych aktualizacji

Póki co mam jeden problem. Mam BR Panasa BDT700 gdzie audio idzie po hdmi to ampli a obraz po hdmi do tv. Na starym setupie było ok. Tutaj mam jakieś opóźnienie dźwięk vs obraz. Co może być przyczyną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model TV. Poza tym, jeśli masz porządny amp to powinieneś mieć możliwość korygowania opóźnienia na wejściach HDMI i można to dopasować.

Edytowane przez Jarex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv to omawiany sony xh90 a ampli yama a1080. Z starym samsungiem ju7500 i takim samym podłączeniu nie było opoznien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie przewidzisz. Ja na swoim soundbar YSP-2700 też musiałem to korygować w połączeniu z XO i starym Samsungiem TV. Zrobiłem to raz i działa więc podstawa to mieć taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Sony 9096 i Samsungiem Q80T. Teraz mam nowy LG i jestem załamana ciemnymi scenami, więc nie chce popełnić drugi raz takiego samego błędu. W LG przy ciemnych scenach pojawiają się szerokie pasy : nad napisami ogromny szary pas na cały ekran, boki ekranu czarne. Tragedia. Wiem że Samsung i Sony nie powalają liczbą stref, więc czy to możliwe że na nich efekt jest taki sam? Ktoś ma taki TV i mógłby się wypowiedzieć? Mam jeszcze Samsunga z 2017r, niski model i jest o niebo lepiej niż na nowym LG  😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który to model LG? Ja jestem po konfiguracji (w sony xh90) portów hdmi oraz paramtrów obrazu wg jednego z opisów na YT plus jakies zmienne wg RTINGS i obraz jest piekny. Wiadomo to nie OLED, ale czarny jest czarny i napisy nie rażą w oczy na tle filmu. Póki co jestem zadowolony, choć troche nerwów sprawiła mi konfiguracja dekodera nc 4k idacego przez ampli. Obraz z niego był blady, bialości az zlewaly sie ze soba - generalnie bardzo slabo. Okazalo sie, ze porty hdmi ustawia sie w dwoch roznych miejscach i nie wiedac dlaczego, akurat wejscie arc bylo ustawione w przepustowosci na standard a nie rozszerzone. Po zmianie obraz znacznie sie poprawil i jestem zadowlony
Widząc jak młody gra teraz na ps4 to jest spora roznica do 5cio letniego i nie taniego jak na tamte czasy ju7500 ktory WTEDY naprawde miał ladny obraz

Edytowane przez kenczorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kenczorf napisał:

Który to model LG? Ja jestem po konfiguracji (w sony xh90) portów hdmi oraz paramtrów obrazu wg jednego z opisów na YT plus jakies zmienne wg RTINGS i obraz jest piekny. Wiadomo to nie OLED, ale czarny jest czarny i napisy nie rażą w oczy na tle filmu. Póki co jestem zadowolony, choć troche nerwów sprawiła mi konfiguracja dekodera nc 4k idacego przez ampli. Obraz z niego był blady, bialości az zlewaly sie ze soba - generalnie bardzo slabo. Okazalo sie, ze porty hdmi ustawia sie w dwoch roznych miejscach i nie wiedac dlaczego, akurat wejscie arc bylo ustawione w przepustowosci na standard a nie rozszerzone. Po zmianie obraz znacznie sie poprawil i jestem zadowlony
Widząc jak młody gra teraz na ps4 to jest spora roznica do 5cio letniego i nie taniego jak na tamte czasy ju7500 ktory WTEDY naprawde miał ladny obraz

LG 65SM8050PLC. Odpaliłam sobie pierwszy odcinek "Gambit Królowej", pierwsze sceny i załamka :) Pokombinuje jeszcze w ustawieniach. Chyba wezmę Sony i nie zrobię aktualizacji, to może nie będzie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałabyś jakiś leżak sklepowy trafic. U mnie fabrycznie zapakowany i najnowszy firmware byl juz na pokladzie 

Dekoder 4k po przelaczeniu na hdmi rozszerzona zaczal walic w preta. Obraz pojawia sie i znika. Czasem pojawi sie i zniknie zaraz komunikat o hdcp 2. Sprawdzone na 3 kablach i kilku portach w amplitunerze. Jak wylacze dekoder z pradu i wlacze po 15 min to dziala.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2020 o 08:38, Mariobull napisał:

Q90T. No i Sony Xh95

Której? Wymieniona konkurencja, np Hisense ma jasność po a 1000 nit więc q80t wcale nie jest lepszy.
Szkoda że nie wprowadzili na nasz rynek wersji q85t gdyż ta ma warstwę poszerzającą kąty widzenia. Testowany na rtings q80t to u nas niedostępny właśnie model q85temoji20.png

Q85T ma inną podstawkę, w kształcie trapezu równoramiennego i właśnie na RTINGS testowali dokładnie Q80T.

Edytowane przez k3tr4b08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q80-q80t-qled
W sekcji obrazu:"The Samsung Q80T has decent viewing angles for a VA panel TV. It has Samsung's 'Ultra Viewing Angle' layer, which improves viewing angles at the cost of contrast ratio".
Q80T sprzedawany w Europie nie ma tej warstwy, tak więc nie jest to ten sam model co sprzedawany w Polsce Samsung q80t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem wersji amerykańskiej jest nasze q85t, które jest produkowane dla europy. Nasza wersja q80t nie ma powłoki, co nie jest takim dużym minusem, bo kontrast jest większy niż w q90t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, totinio napisał:

bo kontrast jest większy niż w q90t.

chyba nie jest większy - ansi w q80t to okolica 3000:1 a w q90t 4000:1

no i q90t ma 2-3razy więcej stref

raczej nie możliwe by z tego wyszedł lepszy kontrast 

wg tego porównania na rtings to q80t nic nie stracił w kwestii kontrastu przez zastosowanie powłoki w wersji US - nasz forumowy test też pokazał ansi kontrast w okolicach 3000:1 - a jedynie zyskał szerokie kąty - i jak widać stref jest za mało by "podkręcić" kontrast

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q80t-vs-samsung-q90t/1819/9810

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, koralgool napisał:

Na rtings testują modele które często mają inne parametry nic te z rynku polskiego.

ale kontrast ansi chyba mierzą tak samo :)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...