Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem się pomogę wam 🙂

https://www.audiostereo.pl/topic/140443-tcl-prezentuje-prototyp-55-w-technologii-mini-led-tv-o-bardzo-wysokich-parametrach-konkurencja-dr%C5%BCy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę ostatni raz - mi i @klaus71 chodzi cały czas o to, że kontrast 200000:1 wynika w miniledach - także w tym z linku - z zastosowanego podświetlenia, a nie natywnego kontrastu matrycy LCD. Prościej już tego nie napiszę.

A to, że takie marketingowe gadanie uskutecznia kiki i jemu podobni też o czymś świadczy...

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie jest napisane że to natywny kontrast matrycy 🙂

Skup się i przeczytaj. Natywnym  współczynnikiem kontrastu tak jest napisane. HDR 3000 nitów  a strefa ma 7mm. Więc jeszcze dzień jeszcze chwila i oled odejdzie w zapomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, koralgool napisał:

Więc jeszcze dzień jeszcze chwila i oled odejdzie w zapomnienie

masz jakąś obsesję na oleda?

no to zmartwię cię - twój ból będzie trwał conajmniej kolejne 5 lat - bo nie zapowiada się że coś się zmieni

tcl olało miniLed - w 2020 miał być już model z 15000stref a mamy marne 768 do tego z ceną kosmiczną (chyba tylko po to by dobrze wyglądał przy niej procent rabatu) jak za cienkie wyposażenie jakie ma tv (brak powłoki na szerokie kąty i antyodblaskowej jaka powinna być przy takiej cenie)

do tego ta twoja mantra z kontrastem natywnym 200000:1 - może 1 sztuka w laboratorium miała taki kontrast - szkoda że zrezygnowali z takiej fajnej technologii i robią matryce z marnym kontrastem 5600:1

jedyna nadzieja w samsungu i QD-OLED - ale to będzie też OLED - więc dla ciebie kolejne traumatyczne przeżycie :)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Skup się i przeczytaj


Ale co mam czytać, jak jeszcze niczego mądrego nie napisałeś? Powtarzasz jak mantrę cytat z kikiego, którego wiarygodność jest wszystkim znana. To, że sobie gdziekolwiek jakiś newsman coś napisał nie znaczy, że każdy będzie naiwnie łykał to jak młody pelikan. Matryca LCD z takim kontrastem natywnym byłaby fenomenem, o którym trąbiłyby wszystkie szanujące się branżowe portale, a jakoś głośno o tym nie jest, więc siła rzeczy wygląda to na typowe marketingowe hasło, powtarzane na forach. Jak na tym opierasz swoją wiedzę to gratuluję.



Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, klaus71 napisał:

masz jakąś obsesję na oleda?

 

Nie mam obsesji 🙂

Przecież mówię jak jest że OLED ma najlepszy obraz, więc jak trzeba to chwale oledy. Ale moim zdaniem nie ulega wątpliwości że przyszłością  telewizorów nie jest OLED a doskonalenie LCD.  OLED jest dla koneserów-kinomaniakow do salki kinowej. W przeciętnym domu jednak ogląda się TVN 24. Już jak udowodniłem są prototypy ze strefami 7mm i natywnym kontrastem 200000:1 Oczywiście natywny kontrast LCD nie musi być aż tak wysoki żeby zagrozić oledom. Wystarczy te 50.000:1 Paradoksalnie problemem LCD jest to że się nie psuje bo komu się opłaca żeby telewizor działał 10lat i dłużej? Zdecydowanie lepiej jest dla producenta jak sprzęt podziała 2 do 5 lat bo klient kupi i za jakiś czas kupi drugi i dlatego wszyscy się pchają w te organiczne panele 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, koralgool napisał:

Wystarczy te 50.000:1 🙂

wystarczy jak będzie w jednej strefie a na razie idzie w przeciwnym kierunku - topowe sony (seria z) i samsungi (seria 8k) mają ansi kontrast 2000:1

nie doczekasz się takich kontrastów bo to się nie opłaca - oled wygrywa ceną i jakością która jest poza zasięgiem masowej produkcji w lcd

cena tcl x10 - to pokazuje - w tej cenie to jest niestety porażka

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, vader_4747 napisał:

Jak na tym opierasz swoją wiedzę to gratuluję.

Ale ja napisałem wyraźnie o doniesieniach prasowych. Na pewno coś jest coś na rzeczy nawet jeśli to nie 200000:1 a 20000:1 50000:1 to i tak było by super i przy strefach 5-7mm mogło by konkurować z oledem

5 minut temu, klaus71 napisał:

oled wygrywa ceną i jakością która jest poza zasięgiem masowej produkcji w lcd

Na razie wygrywa. Jeśli stworzą oleda który będzie dorównywał trwałością LCD będzie super kibicuje żeby tak było, problem w tym że to raczej niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marzyciel - strefa 5-7mm - kontrast ansi 20000:1 - takie rzeczy to tylko w McDonaldzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, klaus71 napisał:

marzyciel - strefa 5-7mm - kontrast ansi 20000:1 - takie rzeczy to tylko w McDonaldzie

Już to istnieje jednakże na razie w formie prototypu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, koralgool napisał:

Już to istnieje jednakże na razie w formie prototypu. 

tak tak - i nikt tego nie widział :) - i kosztuje 50000 dolarów

teraz tylko wystarczy zjechać z ceną na 2000-3000 i będzie hit

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED też kiedyś był prototypem i kosztował krocie. Jedyne co może powstrzymać rozwój LCD to niezawodność tej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, koralgool napisał:

Jedyne co może powstrzymać rozwój LCD to niezawodność tej technologii.

ty widzisz jakiś progress? dodali szerokie kąty ale wycieli strefy, obniżyli jasność hdr i ansi kontrasty też (zwłaszcza w topowcach 8k)

choć ceny są atrakcyjniejsze wiec jak widać naczelną zasadą dla lcd jest CCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, klaus71 napisał:

ty widzisz jakiś progress?

Progres w LCD jest tylko w laboratoriach inżynierów i to mnie martwi. Widać że producentom bardziej opłaca się iść w bardziej awaryjna technologie, może uda się zrobić jakiś postęp w temacie awaryjnosści matryc OLED chociaż gdzieś czytałem że jak na razie się nie zanosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, koralgool napisał:

może uda się zrobić jakiś postęp w temacie awaryjnosści matryc OLED chociaż gdzieś czytałem że jak na razie się nie zanosi

awaryjność matryc? rozumiem że chodzi o wypalanie? to jest cecha technologii a nie awaryjność 

bo reszta (matryca/elektronika) pewnie się psuje tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klaus71 napisał:

awaryjność matryc? rozumiem że chodzi o wypalanie? to jest cecha technologii a nie awaryjność 

Tak mam na myśli wypalanie. Jeśli to cecha to dlaczego LG wymienia wypalone matryce na gwarancji ? Żeby nie było, ja nie uważam że OLED jest złym sprzętem bo do salki kinowej do domu to jest idealny wybór. Salka kinowa z 77calowyn oledem kto by niechciał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, koralgool napisał:

Ale ja napisałem wyraźnie o doniesieniach prasowych.

4 godziny temu, koralgool napisał:

Już jak udowodniłem są prototypy 

Niczego nie udowodniłeś - podałeś jedynie link do wpisu na forum internetowym. I nie są to żadne wiarygodne materiały prasowe, bo takowe charakteryzują się przypisem ze źródłem, czego tam nie ma. Jedynym źródłem tego wpisu jest więc stwierdzenie przekazywane na forach  przez osobę, która trudni się sprzedażą i o której można wiele opinii poczytać. Nie jest to więc w żadnym razie wiarygodne źródło informacji, bo takich to się szuka w dużych branżowych serwisach. Równie dobrze na podstawie informacji przekazywanych na forach płaskoziemców może wmawiać wszystkim, że ziemia jest płaska... 

Godzinę temu, koralgool napisał:

Tak mam na myśli wypalanie. Jeśli to cecha to dlaczego LG wymienia wypalone matryce na gwarancji ?

Tyle, że to jest cecha. Zawsze diody - bez względu na to czy organiczne, czy też nie - będą się zużywać w stopniu zależnym od ich eksploatacji, a więc nierównomiernie. Jedyne co można robić to zwiększać ich trwałość, bądź dopracowywać systemy kompensacji. Niestety coś, za coś i zawsze trzeba się na jakiś kompromis zgodzić kupując tv.

Edytowane przez vader_4747
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, koralgool napisał:

TCL w 2019 na IFA zaprezentowali mini led z 5000 stref. To już jest oficjalnie zaprezentowane

TCL wyda qd-oled w 2021 przed samsungiem, więc wątpię, że wydadzą jakiegoś mocnego minileda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...