Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję tv 65" głównie do sportu i netflixa, w przyszłości może do gier. Budzet to około 5 tys. Na pewno matryca VA i w miarę dobre katy widzenia jak na va.

Poszukałem trochę i wytypował 3 kandydatów, Sony xh90, Samsung q80t lub tcl x815.

Czy ktos może doradzić przy wyborze lub polecić coś lepszego? Polował będę na tv na Black friday.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tcl warty rozważenia jest Hisense u8qf.
Poza tym w tym budżecie te modele Sony i Samsung będą ok.
Poza budżetem Sony Xh95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż parę stówek i kup coś lepszego.

Tego LG bym nie skreślał bo do gier chyba najlepszy jest i najwięcej portów HDMI 2.1 ma. Wiadomo Samsung Qled 100hz 4k VA, no i Sony LED z kątami widzenia, matryca VA 100hz 4K. Ja sam mam Sony i polecam ten tv. Gdyby Tobie nie zależało na HDMI 2.1 to Sony KD-65XF9005 mniej niż 5tys i ma wszytko czego Tobie potrzeba prócz HDMI 2.1

 

ef7acb55917823fdb2a1dfa9f1908737.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz tv do netflixa to Samsunga powinieneś skreślić w pierwszej kolejności z racji nie wspierania DolbyVision .

Sony XH 90 lub Hisense U8QF z tych modeli bym wybierał i pewnie wybrałbym Sony z racji więcej posiadających ficzerów.

W tym przedziale cenowym niestety chyba nic nie kupisz z dobrymi kątami na matrycy VA.

Najlepiej kupic w mediaexpert , dorzucasz toster BOSCH TAT 3A011 i za całość płacisz 5088,90 .

 

Edytowane przez ormats
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung mimo braku wsparcia Dolby Vision, materiał lepiej ogarnie od konkurencji w tej cenie która Dolby Vision wspiera. Poczytaj po co powstało DV, to później nie będziesz wprowadzał w błąd potencjalnego zainteresowanego Samsungiem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ormats napisał:

Jeżeli szukasz tv do netflixa to Samsunga powinieneś skreślić w pierwszej kolejności z racji nie wspierania DolbyVision .

Sony XH 90 lub Hisense U8QF z tych modeli bym wybierał i pewnie wybrałbym Sony z racji więcej posiadających ficzerów.

W tym przedziale cenowym niestety chyba nic nie kupisz z dobrymi kątami na matrycy VA.

Najlepiej kupic w mediaexpert , dorzucasz toster BOSCH TAT 3A011 i za całość płacisz 5088,90 .

 

A co w tym roku jest z va z kątami, bo w tamtym roku był 80r ale już nie można go kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q90T. No i Sony Xh95

Samsung mimo braku wsparcia Dolby Vision, materiał lepiej ogarnie od konkurencji w tej cenie która Dolby Vision wspiera. Poczytaj po co powstało DV, to później nie będziesz wprowadzał w błąd potencjalnego zainteresowanego Samsungiem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Której? Wymieniona konkurencja, np Hisense ma jasność po a 1000 nit więc q80t wcale nie jest lepszy.
Szkoda że nie wprowadzili na nasz rynek wersji q85t gdyż ta ma warstwę poszerzającą kąty widzenia. Testowany na rtings q80t to u nas niedostępny właśnie model q85t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung mimo braku wsparcia Dolby Vision, materiał lepiej ogarnie od konkurencji w tej cenie która Dolby Vision wspiera. Poczytaj po co powstało DV, to później nie będziesz wprowadzał w błąd potencjalnego zainteresowanego Samsungiem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Przepraszam ale nie wiem czy dobrze rozumiem. Nie chcę się kłócić czy cokolwiek. Piszesz że Dolby Vision powstało tylko po to aby dorównać obrazem do Samsunga. Odniosłem takie wrażenie z Twojej wypowiedzi. Filmy które posiadają kodek DV to pod co są robione wtedy? A jak ma się wtedy sprawa z IMAX.
Skoro LG i Sony posiadają kodek DV to one chyba spełniają wymagania odbiorcy. To Samsung moim zdaniem ciała dał że nie posiada DV. Czemu Netflix, LG, Sony, Iple TV, Xbox nadają w Dolby Vision?
Tak jak mówię nie chce się kłócić. Kiedyś sygnał SD był i powstał FullHD aby poprawić odbiór z fullhd powstał 4k itp, to samo z 5.1 sygnału powstało Auro czy Atmos. Taki chyba jest rynek u temu powstają nowości i ulepszacze co widzą cieszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiojaworzno pisząc powyższe o DV zapomniał o jakich tv konkurencji piszemy. Ogólnie zestawiając q80t z tańszymi tv konkurencji DV ratuje je gdyż one mają niską jasność w hdr do ok 300. Zresztą taką jasność matrycy mają też podstawowe Samsungi tylko że ich już nic nie ratuje
Natomiast w porównaniu do Sony XF9005, Xh95, xh90 czy do tego Hisense u8qf to Samsung poprzez brak DV odstaje.

Jeśli budżet byłby wyższy to wybierałbym spośród Sony Xh95 a Samsung q90T.

W tym założonym do 5tys za 65 cali to wybierałbym spośród trójki Hisense 65U8QF, Sony XH90 a Samsung q80t. I każdemu można coś zarzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ale nie wiem czy dobrze rozumiem. Nie chcę się kłócić czy cokolwiek. Piszesz że Dolby Vision powstało tylko po to aby dorównać obrazem do Samsunga. Odniosłem takie wrażenie z Twojej wypowiedzi. Filmy które posiadają kodek DV to pod co są robione wtedy? A jak ma się wtedy sprawa z IMAX.
Skoro LG i Sony posiadają kodek DV to one chyba spełniają wymagania odbiorcy. To Samsung moim zdaniem ciała dał że nie posiada DV. Czemu Netflix, LG, Sony, Iple TV, Xbox nadają w Dolby Vision?
Tak jak mówię nie chce się kłócić. Kiedyś sygnał SD był i powstał FullHD aby poprawić odbiór z fullhd powstał 4k itp, to samo z 5.1 sygnału powstało Auro czy Atmos. Taki chyba jest rynek u temu powstają nowości i ulepszacze co widzą cieszą.
DV powstał między innymi po to, żeby telewizory z mniejszą jasnością/ilością nitów, mogły cokolwiek pokazać w HDR

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung mimo braku wsparcia Dolby Vision, materiał lepiej ogarnie od konkurencji w tej cenie która Dolby Vision wspiera. Poczytaj po co powstało DV, to później nie będziesz wprowadzał w błąd potencjalnego zainteresowanego Samsungiem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


q80T kosztuje ok 6 tys więc konkurencja w tej cenie nie ma gorszych matryc jeśli chodzi o jasność więc brak DV to minus
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jest promocja w Sony Centre na 65XH9005 w cenie 4999 zł

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jakaś znacząca różnica xh9005 vs xh9096 ?
Możliwe że chodzi o podstawę do tv i możliwe że inny pilot jest lub kolor ramki. Reszta parametrów jest ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2020 o 20:25, BaliGdynia napisał:
W dniu 26.09.2020 o 16:55, w w napisał:
jest jakaś znacząca różnica xh9005 vs xh9096 ?

Możliwe że chodzi o podstawę do tv i możliwe że inny pilot jest lub kolor ramki. Reszta parametrów jest ta sama.

 

W dniu 26.09.2020 o 17:52, Mariobull napisał:

Wg strony producenta rodzina modelu składa się z:
XH9005 / XH9077 / XH9096 / XH9288 / XH9299 Series

Różnica jest taka że Xh9288 i xh9299 mają pilota premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się podepnę ponieważ ja szukam akurat 75 i cx w tym rozmiarze jest nie osiagalny. Stad szukam i czytam i miedzy innymi rozwazam q80t, xh90 przy czym zalezy mi aby obraz byl jeszcze lepszy od ju7500 z ktorego jestem bardzo zadowolony.
Obecnie sklepy pozamykane i nic nie ogladne na zywca... Samsung widze, ze zdekoduje tylko atmosa. dtsx juz nie. A ja glownie ogladam 4k z plikow z audio atmos/dtsx. W sumie mam odtwarzacz egreat a5 ale po zmianie tv moglbym sie go pozbyc. 
Drugim duzym zrodlem jest stary ale solidny BR panas bd700 jak dobrze pamietam. W dzien NC+ i seriale z netflixa
Filmy, seriale ogladam zawsze z napisami i czasem razi gdy napisy mocno rozswietlaja obraz i raza wrecz w oczy

Wiem, ze w tej cenie bylaby 65bx ale mam prawie 4m od TV ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie "z 8k" jak w sklepie Sony on kosztuje teraz bez promocji 7 599. To tak zwany marketing 😁 To samo tyczy się 65 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...