Skocz do zawartości
Feniks1983

TV do salonu 49-55 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Im więcej czytasz tym większy mętlik:)

Przedstawiam tylko propozycje pod moje wymagania i gust a jak wiadomo każdy ma inne.

Wybierz dwa, trzy modele i czekaj na dobrą promocję, kup online, żeby ewentualnie wymienić na inny model.

Panasonic i Philips tez rozważam pomimo matrycy 50hz, ze względu na rozmiar 58 i VA oraz DV i Atmos no i Ambilight w Philipsie.

W każdym tv jakieś cuda się dzieją. Wczoraj widziałem info o utracie trybu gra w oledzie C9 po uruchomieniu przez BT słuchawek. Ot tak po prostu znika:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamiast tanieć, TV drożeją 😕

Samsung Q80T podrożał o 1000zł.....masakra. Q90T  jest w tej samej cenie.... Chyba jednak zostanie mi kupić Sony XH 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ceny rosną przed końcem roku. Po Nowym Roku znowu spadną. 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, myślałem że na świeta to raczej będą zachęcać aby na prezenty kupić i jednak dadzą jakiś rabacik..... chciałbym go mieć już na Święta lub ewentualnie pomiędzy Świętami lub Nowym Rokiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tyle zdrożał, to ja jednak poczekałbym aż spadną ceny do co najmniej cen listopadowych. 55XH wtedy ok 3300zł. To nie wino, że z czasem droższe:)

Edytowane przez KrisH-71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2020 o 11:22, KrisH-71 napisał:

SM8600 bawiłem się kilka minut ale w świetle dziennym i zrobił na mnie dobre wrażenie, a nie jestem fanem IPS. Nie wiem jak wypada wieczorem przy zgaszonych światłach. Za taka cenę z Atmosem i DV + 100Hz to kupiłbym go. Problem w tym, że jako nowy niedostępny, ewentualnie powystawowy ale takiego nie kupił bym.

Ten Q60 ma co prawda VA i 100 Hz ale nie ma Atmosa i DV.

Mając te dwa do wyboru, wybrałbym trzeciego:) 58GX830 co prawda 50Hz ale VA, DV i Atmos.

Dzień dobry

Podłączę się pod temat. Powoli szykuję sie do zmiany telewizora. Zachęcony przez kolegę który go posiada miał być Sony 55XG8596 no ale w euro już tylko modele powystawowe mają.

Zainteresował mnie ten Panasonic. Mam tylko pytanie czym róźni się model 58GX830 od 58HX830? pierwszy obecnie w MM 2549zł a drugi 3299zł. Tak wiem można sobie porównać, nawet zaznaczyć różnicę ale dla mnie jako laika niewiele to mówi. W MediaE jest jeszcze model 58HX810 ale rozumiem że pomiędzy 830a 810 to tylko kosmetyczne zmiany.

Czy droższy model wyróżnia się czymś bardziej od tańszego i lepiej dopłacić?

I w sumie na koniec to co powinno być na początku. Telewizor do podstawowego olądania tv. Konsolę od paru lat mam schowaną w szafie i nie zanosi się na reaktywację.  Może po zakupie takiego telewizora skuszę sie w przyszłości na netflixa. 

Jeszcze jedno pytanie. Nie mam ciśnienia że już muszę kupić tv. Brać któregoś z tych Panasoniców czy czekać aż Sony XH9096 lub 9005 stanieje?

Edytowane przez PolfaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GX model 2019, HX 2020

za 2549 to jest z ekspozycji:) nowy 2999zł.

810/820/830 różnica w kolorze i nóżkach, 800 ma  jeden parametr słabszy a tak to bez różnicy

HX ma ALLM ale skoro nie grasz, to bez znaczenia.

Obydwa maja matrycę VA, lepsza do oglądania wieczorem, Panasonic 50hz a te modele Sony 100Hz, lepsza do oglądania sportu.

Obydwa dobre, chociaż ten Sony ma sporo problemów z softem ostatnio.

Jak oglądasz głównie dvbt to, w mojej ocenie, te telewizory nie pokażą swoich możliwości. Kupiłbym coś zdecydowanie tańszego. 

Natomiast do Netflixa, Prime, filmów z płyt BR FHD/UHD i konsoli, jak najbardziej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Po napisaniu posta dopiero doczytałem, że to wystawowe telewizory.

Wczoraj w ME latałem po kanałach na tym telewizorze i był mecz. Nie zauważyłem jakiegoś dyskomfortu w oglądaniu go.

Tak jak pisałem, głównie zwykła tv ale też nie chce sie ograniczać tym bardziej że telewizor na parę lat bym kupował. Jakiś netflix niewykluczone że będzie a i od czasu do czasu jakiś film z usb ;) zdarza się obejrzeć.

Rozumiem że przy takich potrzebach nie ma co celować w coś droższego niż ten Panasonic? A z tych tańszych o ktorych pisałeś co byś polecał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, PolfaT napisał:

Nie zauważyłem jakiegoś dyskomfortu w oglądaniu go.

To cieszę się, bo mam Panasonic 50Hz i czasami jak oglądam sport, to nie widzę, żeby jakieś smugi za piłką się ciągnęły albo tv nie nadawał się do oglądania sportu. 

Przeczytaj na tym forum test tego modelu, zalety i wady opisane.

Prawie nie oglądam naziemnej tv a jak już na coś spojrzę u rodziców na Blaupunkt czy u dziecka w pokoju na Sharp'a, to nie widzę specjalnej różnicy z moim Panasonic i kanałami dvbt.

Dlatego uważam, że nie ma sensu kupować lepszy tv do takiego oglądania.

Nie oglądam nic z usb:) tylko to, co napisałem we wcześniejszym poście, wiec o jakości takiego materiału nie wypowiem się.

Te modele Sony co podałeś to bardziej pod graczy nastawione, czyli zapłacisz za coś, czego nie będziesz używać. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę jeszcze o pomoc.

Niby ten Panasonic 58xh810 wybrany ale oczywiście zacząłem wgłębiać się w temat. Zainteresował mnie jeszcze model 55xh 710. Ma androida i pilota z mikrofonem. Kosztuje 2999zl. Co ma gorszego od modelu 800 że jest tańszy pomimo tego że ma androida.oczywiscie poza tymi 3 calami.

Jedynie co się boję w tym Panasonicu to błyszcząca matryca jak się będzie oglądało w moim jasnym mieszkaniu. Dlatego jeszcze biorę pod uwagę Sony KD-55X7056. Jakieś opinie w porównaniu do tego Panasonica?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2021 o 19:08, PolfaT napisał:

Co ma gorszego od modelu 800 że jest tańszy pomimo tego że ma androida.oczywiscie poza tymi 3 calami.

810/820/830

Technologia odświeżania 

Backlight Motion Rate IFC 4K 1800 Hz

710

Technologia odświeżania

Backlight Motion Rate 1000 Hz

Różnica prawie połowa w tym parametrze. Zakładam, że przekłada to się na jakość obrazu.

Co do błyszczącej matryc to nie mam pojęcia, wiec się nie wypowiadam.

Sony nie wiem jaką ma matrycę. Na pewno Sony ma inny rodzaj podświetlenia, Direct a nie Edge, klasa A zamiast A+, brak DV i DA. Generalnie słabszy model.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KrisH-71 napisał:

 

Backlight Motion Rate IFC 4K 1800 Hz

Technologia odświeżania

Backlight Motion Rate 1000 Hz

Różnica prawie połowa w tym parametrze. Zakładam, że przekłada to się na jakość

 

To papka marketingowcow, praktycznie zupełnie pomijalna / bez znaczenia.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor wczoraj dotarł.

Pierwsza myśl to, że jednak trochę duży 😄 ale potem już się oswoiłem i myślę że nie będę narzekał.

Przytłacza ilość ustawień obrazu więc na razie pozostanę przy którymś z fabrycznych trybów.

Nawet przy oglądaniu podstawowych programów tv widać różnicę w porównaniu do poprzednika co akurat jakimś mega wyczynem być nie może ale już przy odpaleniu netflixa bajka.

Jedna rzecz mnie przerosła. Mianowicie ustawienie tv na kanałach telewizora. Kablówka przez AV idzie więc da się oglądać ale z tą jedną rzeczą sobie nie poradziłem ale lubie mieć wszytsko porobione tak jak powinno.

Podsumowując pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Dziękuje wszystkim za pomoc tu i na privach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PolfaT napisał:

 

Nawet przy oglądaniu podstawowych programów tv widać różnicę w porównaniu do poprzednika co akurat jakimś mega wyczynem być nie może ale już przy odpaleniu netflixa bajka.

Jedna rzecz mnie przerosła. Mianowicie ustawienie tv na kanałach telewizora. Kablówka przez AV idzie więc da się oglądać ale z tą jedną rzeczą sobie nie poradziłem ale lubie mieć wszytsko porobione tak jak powinno.

A co w sumie wybrałeś?

🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to fajny tv jest, wiec nie dziwota ze się koledze podoba :) Ustaw sobie tryb kino albo prawdziwe kino i temp. barwowa na ciepły 1 lub 2 👍

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...