Skocz do zawartości
Feniks1983

TV do salonu 49-55 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Za 3300 to niczego lepszego nie znajdziesz na chwilę obecną.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czym się różni Sony 55XH9096 od 55XH9005? Który lepiej brać? Ten drugi jest teraz do wyjęcia za 3699zł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Feniks1983 napisał:

Black Friday niestety ale rozczarował mnie z promocjami. Pytanie zatem, czy ten TV to będzie dobry wybór zamiast powyższego Sony:

LG OLED 55BX3LB za 4390zł

jak nie wypalisz OLEDa to dostaniesz o niebo lepszy obraz + super kąty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w promce jak chciałem kupić, to już nie było za tą kwotę, tylko za 3999zł. Teraz jeszcze widziałem w Media Expert model xh9005 jest za 3549zł.

Może poczekam jeszcze bliżej świąt..... sam już nie wiem.

1 godzinę temu, klaus71 napisał:

jak nie wypalisz OLEDa to dostaniesz o niebo lepszy obraz + super kąty

No właśnie. A nie wiadomo czy nie wypalę. Tym bardziej że u mnie dużo informacyjnych programów leci.....

Edytowane przez Feniks1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

tak się zastanawiam, bo czytam o tych Sony, że jednak mają jakieś tam różne problemy i zastanawiam się co by było jakbym wziął Philipsa 50 lub58 cali 8535? Ponoć ten Ambilight robi dobrą robotę przy Neflixie, filmach i grach. Zakładam, że sport też będzie się fajnie oglądało..... może nie trzeba tych 100 czy 120hz? Jak myślicie? A i cenowo fajnie wychodzi poniżej 3 koła.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Feniks1983 napisał:

może nie trzeba tych 100 czy 120hz? Jak myślicie? A i cenowo fajnie wychodzi poniżej 3 koła.....

Do sportu koniecznie musi być 120hz tego nie da się obejsc niestety. A druga i chyba najważniejsza kwestia. Jest takie mądre przysłowie. ""Skąpy dwa razy traci" I naprawdę mówię ci to z własnego doświadczenia. Pomyśl, telewizor kupujesz na lata i ten tysiąc złotych więcej się nie zrujnuje. Zbliża się euro chcesz oglądać kometę zamiast piłki i się wkurzac? Ja jakiś czas temu kupiłem tv 60hz za 3tys  i po roku męczarni wymieniłem na 120hz za 5.5tys i dopiero teraz jestem zadowolony i jak łatwo policzyć jestem 3 tysie w plecy bo mogłem od raz7 kupić te 120hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, koralgool napisał:

Do sportu koniecznie musi być 120hz tego nie da się obejsc niestety. A druga i chyba najważniejsza kwestia. Jest takie mądre przysłowie. ""Skąpy dwa razy traci" I naprawdę mówię ci to z własnego doświadczenia. Pomyśl, telewizor kupujesz na lata i ten tysiąc złotych więcej się nie zrujnuje. Zbliża się euro chcesz oglądać kometę zamiast piłki i się wkurzac? Ja jakiś czas temu kupiłem tv 60hz za 3tys  i po roku męczarni wymieniłem na 120hz za 5.5tys i dopiero teraz jestem zadowolony i jak łatwo policzyć jestem 3 tysie w plecy bo mogłem od raz7 kupić te 120hz

Ok,

tylko że jeżeli chodzi o te modele sony XH9005 lub XH9096 to czytam, że jednak jest jakieś smużenie w trakcie szybszych akcji czy to na filmach czy to podczas meczy, plus ponoć TV łapie jakieś zwiechy i trzeba go resetować. Ostatnia aktualizacją nie naprawiła tego, a jak sam piszesz, chce kupić TV który będzie relatywnie dobrze działać.

Dlatego zastanawiam się nad inną opcją niż ten Sony, mimo iż mnie kusi i mi się mocno podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Feniks1983 napisał:

tylko że jeżeli chodzi o te modele sony XH9005 lub XH9096 to czytam, że jednak jest jakieś smużenie w trakcie szybszych akcji czy to na filmach czy to podczas meczy

No to pomyśl jakie smużenie musi być w 60hz jak przy 120 czasem się zdarza. Ja mam Sony 120hz i oglądanie meczu to czysta przyjemność. A android nie muli wcale jedynie menu czasem odrobinę się przymuli dla mnie to żaden problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się. Ty z tego co pamiętam masz model XF9005 a tutaj piszę o tegorocznych XH9005 i 9096. Tak jak pisałem, obawiam się aby nie było problemów z tym TV. Dlatego myślałem o np. LG Nano 903, 913 lub 917. Tak wiem i pamiętam, że tam jest IPS a nie VA matryca, ale może akurat te modele są warte zastanowienia?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralgool,

a powiedz mi jeszcze co sądzisz o SAMSUNG QLED QE50Q80T? Tak wiem, że nie ma DV. Czytałem jednak test na geex i tam pisali, że mimo wszystko świetnie świeci i daje dużo frajdy z oglądania.

No i mam jeszcze wybór XF9005 z wystawy za 3500zł (mam niedaleko siebie) ale nie wiem czy warto? No i nie ma hdmi 2.1 pod przyszłego PS5 :(

A może jednak pomyśleć na jakimś Oledem? Tylko boję się że przy oglądaniu programów informacyjnych i graniu na konsoli, spowoduje to szybki problem z wypaleniem matrycy :(

Edytowane przez Feniks1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feniks 1983

3,5 tys zł za powystawowy model z 2018??? Ja bym osobiście nie kupił, bez względu na dobre recenzje.

Teraz widzę, że ceny TV skoczyły.

Poczekaj na jakieś przedświąteczne wyprzedaże lub po nowy roku.

Samsungi dla mnie odpadają - brak DV i Atmos + cukierkowy obraz.

Ja mam od wielu lat same Panasonic, CRT, plazma, LCD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panas na ten moment nie ma dla mnie fajnego modelu w znośnym budżecie. Zostają SONY XH90, LG Nano z serii 900, Samsung Q80 lub Philips 8535. Gdyby nie te 50hz w ostatnim to pewnie bym go wybrał, chociaż może ambilight to nadrobi, nie wiem sam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,

zostały na boju Samsung Q80T, LG Nano z serii 900 (ktoś wie czym się różnią od serii 800?), Sony XH9005 (do 9096 nie chcę dopłacać aby tylko nóżki mieć na innym rozstawie) i OLED BX3 (tutaj tylko boję się wypaleń przy oglądaniu informacyjnych kanałów czy też innych kanałów czy gier).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie jeszcze odnośnie samego systemu smart. Chwalone są systemy WebOS czy Tizen, ale jak to ma się do wsparcia i działania poszczególnych aplikacji? Czy jest tak, że za 2-3 lata TV straci wsparcie i wówczas będzie problem, bo coś nie będzie działać?

Jak to jest?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ze wsparciem aplikacji, oglądam tylko Netflix, Prime, You Tube, innych dla mnie może nie być:).

Poza tym te aplikacje są dostępne również na PS3/PS4z zapewne na PS5 również co ciekawe przez konsole mam lepszy kolorystycznie obraz z tych aplikacji niż z tych samych z tv.

Z tych wymienionych tv, to odrzuciłbym Samsunga za brak DV i Atmos, i LG za IPS.

XH z Androidem omawiany wiele razy, natomiast BX3 można teraz wyrwać w okolicach 4 tys zł za 55' jak się pokombinuje z ofertą do 6800 zł rabatu. 

Przy takiej cenie mocno rozważałbym OLED'a nad XH, który był w lepszej cenie w listopadzie.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG już sobie odpuściłem.

Samsung mnie kusi ten Q80T, nie ma co prawda DV ale jest HDR10+ więc myślę że i tak źle nie będzie. TV będzie podpięty pod soundbar, który i tak nie obsługuje Dolby Atmos, więc to akurat mi nie przeszkadza.

W Sony słyszałem i widziałem, że przy białych napisach czy scenach na czarnym tle, robią się duże rozjaśnienia co słabo wygląda.....

Co do Oleda to wiem że jest do wyjęcia za 4k z groszami bo robiłem już symulację, jednak nie wiem czy to nie za duże ryzyko a pro po wypaleń matrycy. Jednak dużo u mnie leci kanałów informacyjnych, czasami też inne kanały z logo stacji więc boję się, że szybko dojdzie do wspomnianych wypaleń.

Na dzisiaj nabliżej mi jednak do Samsunga ale wacham się jeszcze, bo może bliżej świąt spadną jeszcze ceny.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o HDR10+ i wychodzi na to, że raczej podzieli los formatu HD-DVD, a DV to przyszłość jak BR.

Nawet na Prime mają lub już wprowadzili DV. Nie sprawdzę bo nie mam jeszcze tv z obsługą tych formatów.

Na płytach UHD BR też praktycznie nie występuje. Wychodzi na to, że niby masz a nie ma gdzie z tego HDR10+ korzystać:).

Jak dużo kanałów informacyjnych leci, to odradzam OLED, chyba, że wykupione dodatkowe ubezpieczenie. Na forum już pisałem, że u mnie w rodzinie już 3 matryca od nowości na oledzie:) przez oglądanie takich kanałów. Ja głównie Netflix, Prime, YT i konsola, wiec raczej o wypalenie bym się nie obawiał.

W sumie też bym poczekał do jakiś  świątecznych promocji.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony XH martwi mnie jedynie ta poświata przy np. białych napisach na czarnym tle. Mam nadzieję, że jeżeli finalnie ten model kupie, to że nie będzie mocno się dawało we znaki.

Samsunga muszę sobie zatem przemyśleć raz jeszcze.

Co do OLEDA to programy informacyjne zwykle lecą rano około 1-2 godziny (rzadko dłużej) no i popołudniu ale nie ciągiem też może to być 2-3 godziny. Plus w weekendy lubi być tego więcej. Tak czy owak, chyba sobie Oleda odpuszczę.

A może coś z Panasonica lub Philipsa? Tylko tutaj będą to 50hz TV a o Philipsach czytałem, że tegoroczne też mają dużo wad i problemów :(

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...