Skocz do zawartości
Feniks1983

TV do salonu 49-55 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

prośba o pomoc w wyborze nowego TV. Poniżej informacje gdzie i do czego będzie wykorzystywany:

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? +/- 5,3mx3,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m - 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 dorosłych i dwoje nastolatków
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - w większości na wprost, ale też bokiem siedząc na narożniku.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na szafce 60cm wysokiej, szerokość może być 100cm
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, patrząc na TV od prawej strony (okno balkonowe na zachód), w oknie są rolety dzień/noc.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 37E30E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Szybkość działania, dobry system smart (aplikacje typu Netflix, Player itd. itp.), Wi-fi, jeżeli ma to sens i się da to odświeżanie 100hz, dobrą i płynna matrycę pod gry, filmy i oglądanie sportu i przyrodniczych kanałów
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) dekoder 4k więc wszystkie sygnały wchodzą w grę.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder VU+ Uno 4KSE, PS4, soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-8 godzin dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? A która będzie odpowiednia do położenia TV?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Informacyjne, sportowe, przyrodnicze, lifestyle, filmy i seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? minimum 1-2 godzinki dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie, jednak częściej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50/55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? slaby obraz, smużenie w czasie oglądania filmów lub sportu, słaba jakość wyświetlania gier z PS4
19. Preferencje co do marki ? Chyba nie mam, myślę na Sony, LG, Samsungiem, Philipsem....ale może być też inna marka, oby tylko TV był wart pieniędzy i spełniał wymagania
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? może, obojętnie, ale nie jest wymagane
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?.. najlepiej 2500-3000zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? pomyślę na tym

Na ten moment biorę pod uwagę:

- Philips 50PUS8804 z głośnikami B&W (tylko że ten już ciężko dostępny jest, więc zamiennik jaki rozważam to Philips 50PUS8535/12)
- LG 49Nano 863 lub 867NA (nie do końca wiem, czym się różnią te modele)
- TCL 50C715 lub wersja 55 cali

korci mnie też jakiś TV Sony, znalazłem jeden model KD-49XF8096 ale nie wiem czy będzie dobry do moich wymagań, a może polecicie jakiegoś innego Soniaka? No i z LG też nad LG LED 55SM8600.

Co wybrać z tego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proponuje  Panasonica gx800,gx830

Kliknij na link  nizej

https://hdtvpolska.com/forum/topic/53777-panasonic-tx-40gx830e/

Lub nowszy model  czyli na  rok 2020 hx800 to  kontynuacja gx800

 

 

Na  internetowej stronie techradar napisano ze to doskonaly telewizor  klasy sredniej.Input lag 10,2ms.Wazne w przypadku gier.

https://www.techradar.com/reviews/panasonic-hx800-tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, pawel kon napisał:

Obecnie za 2800 jest QE55Q64R - warto brać .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Do 3 tysi uważasz że będzie to najlepszy wybór przy moich wymaganiach? Jak się ma do moich propozycji ten TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam samsunga i tizen bardzo szybki, ps4 tez świetnie działa. Ma uplynniacz do konsoli . Matryca 100hz jest z va i qled . To ostatni tak tani tv samsunga ze 100hz . Jak bym teraz miał kupić bym brał .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pawel kon napisał:

Tak mam samsunga i tizen bardzo szybki, ps4 tez świetnie działa. Ma uplynniacz do konsoli . Matryca 100hz jest z va i qled . To ostatni tak tani tv samsunga ze 100hz . Jak bym teraz miał kupić bym brał .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok. A jak wypada ten Samsung w porównaniu z LG LED 55SM8600? A może ten Philips 50PUS8535/12 lub LG 49Nano 863 lub 867?

 
Edytowane przez Feniks1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg ma matryce ips wiec odpada. Ten philips ma mva/va wiec ok ale 50hz. Wymienione wcześniej panasoniki tez są ok.
Lg nano - nano to powłoka ala qled i tyle . Bez jakiejś tam kosmicznej technologi .
Jeszcze jest do kupienia w media expert qled samsunga za 2800 55’ najlepszy z wymienionych za te pieniądze .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pawel kon napisał:

Jeszcze jest do kupienia w media expert qled samsunga za 2800 55’ najlepszy z wymienionych za te pieniądze .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jaki model konkretnie? Lepszy od tego QE55Q64R?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze chciałem zapytać o ten model SONY KD55XF9005 UHD, ale chyba nie ma sensu płacić nie wiadomo ile za TV, skoro mówisz że ten Samsung będzie spełniał moje wymagania :) Zaufam Ci ;) i złożyłem zamówienie w Media Expert.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko ostrożnie przy wyjmowania z pudła . Na pudle jest narysowane jak wyjmować . Nie łapać za matryce i przy czyszczeniu nie naciskać bo można ja trwale uszkodzić . Na necie jest sporo informacji co do najlepszych ustawień parametrów obrazu warto to zrobić w wolnym czasie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Feniks1983 napisał:

A i jeszcze chciałem zapytać o ten model SONY KD55XF9005 UHD, ale chyba nie ma sensu płacić nie wiadomo ile za TV, skoro mówisz że ten Samsung będzie spełniał moje wymagania :) Zaufam Ci ;) i złożyłem zamówienie w Media Expert.

 

Pozdrawiam

Ten Samsung jest kilka klas gorszy od Sony. Zdecydowanie warto dopłacić do Sony. Ja już się nauczyłem że "skapy" dwa razy traci

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, koralgool napisał:

Ten Samsung jest kilka klas gorszy od Sony. Zdecydowanie warto dopłacić do Sony. Ja już się nauczyłem że "skapy" dwa razy traci

A jest jakiś jeszcze inny TV w przedziale 50-55 cali, który byś polecił i spełniał moje wymagania? Mogę jeszcze rozważyć, póki nie zapłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Soniak bardzo dobry ale trzeba wydać ok 4000pln to już poziom Oledow.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Feniks1983 napisał:

A jest jakiś jeszcze inny TV w przedziale 50-55 cali, który byś polecił i spełniał moje wymagania? Mogę jeszcze rozważyć, póki nie zapłaciłem.

Jeśli koniecznie chcesz do 3tys max to ten Q6 będzie Ok, ale musisz wiedzieć że jest to zwykły telewizor bez żadnych cech które go wyróżniaj jakoś bardziej. Jeśli zależy ci na obrazie to lapiej jest zainwestować w telewizor z podświetleniem FALD i matryca VA. Przecież kupujesz telewizor na 5-10 lat to ten tysiąc czy dwa nie robi różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, koralgool napisał:

Jeśli koniecznie chcesz do 3tys max to ten Q6 będzie Ok, ale musisz wiedzieć że jest to zwykły telewizor bez żadnych cech które go wyróżniaj jakoś bardziej. Jeśli zależy ci na obrazie to lapiej jest zainwestować w telewizor z podświetleniem FALD i matryca VA. Przecież kupujesz telewizor na 5-10 lat to ten tysiąc czy dwa nie robi różnicy

Czyli do 3 tysięcy zgadzasz się, że ten Samsung jest najlepszą opcją? Telewizor jutro ma być, więc mam chwilę za nim podpiszę umowę w sklepie. Jak masz coś innego w tym przedziale do polecenia, to podaj proszę modele. I jeżeli chodzi o te z podświetleniem FALD i matrycą VA, to jakie modele możesz zaproponować?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Feniks1983 napisał:

Czyli do 3 tysięcy zgadzasz się, że ten Samsung jest najlepszą opcją? Telewizor jutro ma być, więc mam chwilę za nim podpiszę umowę w sklepie. Jak masz coś innego w tym przedziale do polecenia, to podaj proszę modele. I jeżeli chodzi o te z podświetleniem FALD i matrycą VA, to jakie modele możesz zaproponować?

 

Pozdrawiam

Myślę że nic lepszego do 3 tys nie kupisz a co do tv z FALD to xf9005 do niedawna widziałem za 3500 to by się opłacało dołożyć te 500zl. Ten Q6 jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierasz w sklepie to niech go wypakuja i włącza żeby się nie okazało ze w domu masz gruz zamiast tv. Przy okazji niech włącza coś z czarnym tłem - warto sprawdzić czy swieci równo . Często podświetlenie jest bardzo nierówne a czasami ok w granicach tolerancji. O tym możesz poczytać w necie . Po fakcie to ci powiedzą ze to cecha tv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jutro ma przyjść do sklepu. Byłem dzisiaj w Media Expert i były wystawione zarówno Samsung jak i ten Sony, różnica jednak wynosi 1 tysiąc złotych (Samsunga kupiłem w promce za 2799zł a Sony kosztuje 3799zł w sklepie) a nie mogę go kupić na raty 0% tak jak Samsunga więc koszt wyjdzie nawet większy...... Rozumiem argument koralgool że TV będzie na dłuższy czas, jednak nie wiem czy jest sens dopłacać ponad tysiaka w sumie. Nie jestem znowu aż jakimś maniakiem TV.

A tak przy okazji, jak przy tym Samsungu wypada TCL 55c715 Qled? Wiecie może koledzy?

 

Godzinę temu, pawel kon napisał:

Jak odbierasz w sklepie to niech go wypakuja i włącza żeby się nie okazało ze w domu masz gruz zamiast tv. Przy okazji niech włącza coś z czarnym tłem - warto sprawdzić czy swieci równo . Często podświetlenie jest bardzo nierówne a czasami ok w granicach tolerancji. O tym możesz poczytać w necie . Po fakcie to ci powiedzą ze to cecha tv emoji16.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok, mam nadzieję że jako laik zauważę ewentualne "problemy" :)

 

Pozdrawiam

Jest teraz widzę jeszcze promocja na tegorocznego Sony KD-55XH9096 za 4299zł co przy ratach na 30 miesięcy jeszcze by się łapało w moim budżecie...... a chyba lepszy od tego dwuletniego xf9005? 

Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Feniks1983 napisał:

Tak, jutro ma przyjść do sklepu. Byłem dzisiaj w Media Expert i były wystawione zarówno Samsung jak i ten Sony, różnica jednak wynosi 1 tysiąc złotych (Samsunga kupiłem w promce za 2799zł a Sony kosztuje 3799zł w sklepie) a nie mogę go kupić na raty 0% tak jak Samsunga więc koszt wyjdzie nawet większy...... Rozumiem argument koralgool że TV będzie na dłuższy czas, jednak nie wiem czy jest sens dopłacać ponad tysiaka w sumie. Nie jestem znowu aż jakimś maniakiem TV.

A tak przy okazji, jak przy tym Samsungu wypada TCL 55c715 Qled? Wiecie może koledzy?

 

Ok, mam nadzieję że jako laik zauważę ewentualne "problemy" :)

 

Pozdrawiam

Jest teraz widzę jeszcze promocja na tegorocznego Sony KD-55XH9096 za 4299zł co przy ratach na 30 miesięcy jeszcze by się łapało w moim budżecie...... a chyba lepszy od tego dwuletniego xf9005? 

Jak myślicie?

Samsung lepszy od tcl moim zdaniem. A jeśli chodzi o to że Sony xf9005 ma już dwa lata to nic nie znaczy. Uwierz lub nie ale od około 4-5 lat telewizory z roku na rok są gorsze, takich LCD jakie były 4-5 lat temu dziś nie uświadczysz przykład Panasonic dx900, tak samo ten xf9005 mimo że starszyto  jest pod względem obrazu lepszy xh9096 choć ten jest sony lepszy od Q6 i to wyraznie. Ja posiadam Sony xf9005 a przesiadłem się z Panasonica za 3 tys różnica w obrazie to przepaść choć panas nie był zły to Sony go pobiło pod każdym względem

Edytowane przez koralgool
Blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pawel kon napisał:

Nie wiem gdzie szukasz ale w mediaexper xf9005 jest za 3600 raty 0%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przez neta go nie kupisz, bo zostały ostatnie sztuki w poszczególnych sklepach. A w sklepie są już za 3799zł i nie można kupić po cenie z neta. Przynajmniej tam gdzie byłem, więc dzisiaj jeszcze podjadę do innego sklepu. Nie wiem tylko, czy opłaca się kupować TV z ekspozycji....... Ten nowy Soniak sobie odpuszczę w takim razie. W RTV EURO AGD XF9005 widzę są za niecałe 3400zł więc podjadę i zobaczę. Tutaj pewnie też będą z ekspozycji. Na co ewentualnie zwrócić uwagę przy TV z półki sklepowej? Kupować jeżeli nie będzie innego czy już lepiej zostać przy nowym Q6?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w media ekspozycyjne . Nowy to jednak nowy . Gdyby był za 3000 to tak .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

byłem w jednym Media Expert i mogę mieć tego XF9005 za 3400zl bez złotówki na raty tak jak chcę. Jest to jednak model ostatni z ekspozycji, miesiąc około stoi, obraz wygląda na bardzo dobry i że jest bez wad..... pytanie co robić? Brać czy jednak zostać przy całkowicie nowym Samsungu Q60?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ekspozycji bym nie brał mimo że obraz jest na bardzo dobrym poziomie HDR pieknie widać i w filmach bardzo fajna czerń ale ja nie lubię tak ryzykować, musisz sam zdecydować czy podejmujesz ryzyko a inna sprawa to 3400 za tv z ekspozycji to wcale nie taka dobra cena bo do niedawna normalnie można było kupić ten tv za 3500zl, za 3tys można by zaryzykować. Ewentualnie możesz spróbować wynegocjować rozszerzona gwarancję w tej cenie wtedy można by rozważyć

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...