Skocz do zawartości
NewNeo

Android TV BOX - co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Planuję zakup Android TV BOX do telewizora. Co polecacie do odtwarzania głównie Netflix i Youtube ? Macie jakiś sprawdzony sprzęt? Myślałem nad Xiaomi Mi TV Box S 4K lub FERGUSON FBOX ATV. Oba w podobnej cenie, tylko, że Ferguson ma lepsze opcje wyposażenia - dwa porty USB, czytnik SD, złącza audio, złącze LAN. Pytanie jak z działaniem ? Może być coś innego, także niekoniecznie muszę skupiać się na wyborze między tymi dwoma urządzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferguson to dziadostwo.

Mi box trochę lepszy.

Miałem oba, oba sprzedałem.

W sumie oba, to dziadostwo ale Ferguson większe dziadostwo

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Ferguson to dziadostwo.

Mi box trochę lepszy.

Miałem oba, oba sprzedałem.

W sumie oba, to dziadostwo ale Ferguson większe dziadostwo emoji3.png

 

 

To jaki Android TV BOX kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak musi być android, to tego mi boxa.

Ale Apple TV, jest o wiele lepszy.

Albo Roku 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2020 o 17:04, NewNeo napisał:
Witam.
Planuję zakup Android TV BOX do telewizora. Co polecacie do odtwarzania głównie Netflix i Youtube ? Macie jakiś sprawdzony sprzęt? Myślałem nad Xiaomi Mi TV Box S 4K lub FERGUSON FBOX ATV. Oba w podobnej cenie, tylko, że Ferguson ma lepsze opcje wyposażenia - dwa porty USB, czytnik SD, złącza audio, złącze LAN. Pytanie jak z działaniem ? Może być coś innego, także niekoniecznie muszę skupiać się na wyborze między tymi dwoma urządzeniami.

To doczytaj trochę a się dowiesz że na fergusonie netflixa nie uświadczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, raf7705 napisał:

A, no jest jeden na androidzie, dobry box.

NVIDIA shield.

 

 

Tylko, że Nvidia Shield to zupełnie inna pólka cenowa. Zależy mi na czymś w budżecie około 200 - 250 zł. Jak wpisuję wyszukiwanie w rodzimym portalu aukcyjnym "Nvidia shield" to znajduje mi coś takiego jak: "Konig Android Smart TV Box 4K", jestem ciekaw co to za wynalazek ?

13 godzin temu, D4r3KS napisał:

To doczytaj trochę a się dowiesz że na fergusonie netflixa nie uświadczysz.

Dzięki za informację. Poszukałem i faktycznie są wątki o różnych perypetiach z Fergusonem i Netflixem. O mało co bym się naciął i kupił tego złom-BOXa. Chyba jednak zostanie mi zakup Xiaomi Mi TV Box S 4K. Ale jszcze szukam alternatywy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma alternatywy ilość urządzeń z licencją netflix jest bardzo ograniczona., wszystko jest tak na prawdę kwestią czego wymagasz od sprzętu.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, D4r3KS napisał:

Nie ma alternatywy ilość urządzeń z licencją netflix jest bardzo ograniczona., wszystko jest tak na prawdę kwestią czego wymagasz od sprzętu.

Głównie Netflix i Youtube - przynajmniej na tą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze coś takiego jak PLAY NOW TV BOX SAGEMCOM MODEL  DCTIW362. Co o tym sądzicie, będzie lepsze od Xiaomi Mi TV Box S 4K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Androida na Philips w TV i ja generalnie polecam jako świetny SmartTV. Ale nie kupuj boxa po taniości, najlepiej tę nVidię. Niemniej poczytałbym w sieci o tym Xiaomi też, bo ta firma też robi niezłe produkty w odniesieniu do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim niskim przedziale cenowym Xiaomi będzie najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, FrankyGoes napisał:

Ale nie kupuj boxa po taniości, najlepiej tę nVidię. 

Nvidia nie obsługuje YT HDR i nie odtworzy także plików z HDR Dolby Vision. DV tylko streaming do TV z obsługą DV oczywiście. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, UHD fan napisał:

Nvidia nie obsługuje YT HDR i nie odtworzy także plików z HDR Dolby Vision. DV tylko streaming do TV z obsługą DV oczywiście. 

Just tried the test file and it worked great on my Shield Pro. This is very exciting. Thank you all involved for all your hard work. I am re-ripping one of my Dolby Vision movies now and will try it out when it's done. Soon with the help of that XML, I'll be able to tell Kodi to use ExoPlayer when playing videos with "Dolby.Vision" in the filename. Not quite the same as native DV support in Kodi support but pretty darn close! No more switching between Plex and Kodi depending on what I'm watching.
https://www.makemkv.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=21937&start=930

wyglada na to, ze jednak shield czyta DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nvidia nie obsługuje YT HDR i nie odtworzy także plików z HDR Dolby Vision. DV tylko streaming do TV z obsługą DV oczywiście. 
Nie wysilaj się, NVIDIA jest poza budżetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Nygus napisał:

Just tried the test file and it worked great on my Shield Pro. This is very exciting. Thank you all involved for all your hard work. I am re-ripping one of my Dolby Vision movies now and will try it out when it's done. Soon with the help of that XML, I'll be able to tell Kodi to use ExoPlayer when playing videos with "Dolby.Vision" in the filename. Not quite the same as native DV support in Kodi support but pretty darn close! No more switching between Plex and Kodi depending on what I'm watching.
https://www.makemkv.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=21937&start=930

wyglada na to, ze jednak shield czyta DV.

PLEX RUNNING DOLBY VISION AND ATMOS VIA KODI USING THE NEW APK FROM THIS THREAD:

It's FAR from perfect, but I made video showing the following with the 2019 Shield
Link to the video is at the very bottom:
- How to do it (after altering the playcorefactory.xml file for Kodi, it's easier than you think)
- How to fix the sync issue if you fall out of sync when the movie starts (in my testing, this quick method maintains sync throughout the playback)
- Proof that DV is triggered and not faked (bottom left corner using a Vertex 2 showing LLDV running vs running a non-LLDV file)
- Proof that Dolby Atmos is running (I hear it, but the receiver shows it as you'll see in the video).

Notes:
- This is super-alpha. You still can't resume
- This is super-awesome, it means it's possible (will post this on the Plex forum on their Dolby Vision thread for the shield).

To make this APK the default player on Kodi, it's in the thread, but here's what I did to my playercorefactory.xml file (after </players>)
 /players>
<rules action="prepend">
<rule video="true" player="dvdplayer">
<rule filename=".*mkv.*|.*HEVC.*|.*hevc.*" player="ExoPlayer"/>
</rule>
</rules>
< /playercorefactory>

https://www.dropbox.com/s/tpore7e80euwy ... 5.MOV?dl=0

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Mi Box S 4k jest w stanie wypuścić ścieżkę DTS-HD Master przez oczywiście HDMI?

Posiadam zwykłego MiBoxa i nie radzi sobie, nie jest  stanie wypościć mi takiego sygnału do ampli, więc szukam czegoś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...