Skocz do zawartości
Deminii

Samsung HDR ciemny obraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z HDR w TV. 

Mianowicie, kupiłem niedawno Samsunga 43" 4k HDR, powiem szczerze, że pierwszy raz mam telewizor 4k  z HDR więc jestem w tym kiepski.

Gdy wchodzę w smartTV i odpalę jakąkolwiek aplikację, netflix, amazon youtube i wybiorę film oznaczony HDR to mam strasznie ciemny obraz, nie da się tego oglądać, straszna ciemna kupa.

Filmy które są oznaczone bez HDR czyli 4k UHD wszystko jest pięknie w obrazie. I teraz tak, co z tym można zrobić, bo normalnie po prostu mogę olać oglądanie filmów i seriali z oznaczeniem HDR ale problem w tym, że właśnie często są to dobre filmy i seriale które akurat musieli upchnąć w HDR :/ 

Rozmawiałem z samsungiem, rozmawiałem z netflixem i jeden i drugi mówi co inne, aczkolwiek bardziej wierzę w wersję Samsunga, że HDR w TV działa poprawnie urządzenie tzn TV jest ok, problem jest w twórcach aplikacji którzy mają filmy HDR w Gammie ST.2084 i nic się z tym nie da zrobić, chyba że twórcy aplikacji w przyszłości zmienią Gamme na BT.1886 bo tylko na tym obraz jest ok.
No ale aplikacje, aplikacjami. Mam na pendrive np film 4k w HDR wrzucam w tv i jest to samo, tragedia jakaś XXI wiek i nie potrafią w tv zamontować opcji wyłączania i włączania na życzenie ręcznie HDR, powinni taką możliwość udostępnić. Z tego co w obsłudze samsunga mówili, niestety te nowe telewizory są już zrobione tak, że telewizor wykrywa automatycznie sygnał HDR i odpala, w mim tv nie da się wgl HDR wyłączyć, dlatego jedynym wyjściem jest obejrzeć niektóre seriale i filmy w HDR na PC bez HDR:/  Tragedia jakaś, płacisz za tv z HDR  w którym nie można korzystać z HDR i odwrotnie, płacisz za filmy i seriale  w HDR których nie możesz obejrzeć.

Obsługa techniczna samsunga odp krótko:

Opisana przez Pana sytuacja jest nam znana, jest to wina błędnego kodowania obrazu HDR w gammie HLG. Wina leży po stronie sygnału HDR.

Większość aplikacji nadaje w st.2084, z pozycji telewizora nie ma Pan na to wpływu.

Dopóki twórcy aplikacji nie zmienią kodowania na inną gammę, tak niestety będzie.

 

Ktoś coś pomoże? Ogarnia temat.....Rozumiem, że w takim razie nigdy nie obejrzę filmu z HDR bez ciemnej plamy jak smoła, aż do momentu gdy to zrobią?


 

 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LG Oled nie było tego problemu, może to wina braku Dolby Vision w samsungach.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mxmxm napisał:

W LG Oled nie było tego problemu, może to wina braku Dolby Vision w samsungach.

DV nie ma z tym nic wspólnego... bo go nie ma w Samsungach. Dolby Vision i HDR10+ to formaty HDR rozszerzone/premium i one nie istnieją bez HDR10, który musi być obsługiwany przez tv żeby był on zgodny z HDRem. Jeśli tv odbiera sygnał z DV lub HDR10+ a nie obsługuje tego formatu to wyświetla HDR10, statyczne podstawowe dane HDR. Z HLG powinno być podobnie. Jeżeli plik (rip z płyty) z HDRem jest wyświetlany niepoprawnie to znaczy ze raczej na 99% ustawienia w tv są niepoprawne. Od tego trzeba zacząć.

Opowieści serwisu czy infolinii, ze tv jest ok i super a nadawcy są be i robią coś źle (chociaż i tak może być) jest delikatnie mówiąc naciągane. Ile takich jest przypadków? Z tego co kojarzę, jak do tej pory nikt nie pisał o takie sytuacji, a jeśli to wina nadawców to by była burza jak @$%$#%$#%!!!

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina ustawień tv bo już wszystko zmieniałem, ale tez na swoim samsungu zaobserwowałem ze filmy z hdr np z netflixa są troche ciemniejsze od tych co są w sdr.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Deminii napisał:

Witam, mam problem z HDR w TV. 

 

Jaki to jest konkretnie model telewizora?

12 godzin temu, Deminii napisał:

Opisana przez Pana sytuacja jest nam znana, jest to wina błędnego kodowania obrazu HDR w gammie HLG. Wina leży po stronie sygnału HDR.

Coś ten serwis ściemnia. HLG to jest format HDR występujący TYLKO i wyłącznie w tzw telewizji tradycyjnej - czyli naziemnej i satelitarnej. W Polsce zdaje się tylko jeden kanał sat z tego korzysta: Canal+4K. Żadne serwisy streamingowe, ani tym bardziej filmy, które jesteś w stanie wrzucić na pendrive nie będą miały HLG, tylko normalny HDR10. Mam tani telewizor Samsunga z tamtego roku RU7172. Nie ma żadnego problemu z odtwarzaniem treści HDR np w Netflix. Obraz nie różni się praktycznie niczym w stosunku do SDR (bo ten TV ma za niską maksymalną jasność i nie obsługuje szerokiego gamutu żeby HDR zrobiło jakąkolwiek pozytywną różnicę).

12 godzin temu, Deminii napisał:

Gdy wchodzę w smartTV i odpalę jakąkolwiek aplikację, netflix, amazon youtube i wybiorę film oznaczony HDR to mam strasznie ciemny obraz, nie da się tego oglądać, straszna ciemna kupa.

Pokaż fotkę. Znam takie przypadki że ludzie są przewrażliwieni i później okazuje się że 'straszna ciemna kupa' to obraz 1% ciemniejszy od referencyjnego.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, madhunt3r napisał:

To nie wina ustawień tv bo już wszystko zmieniałem, ale tez na swoim samsungu zaobserwowałem ze filmy z hdr np z netflixa są troche ciemniejsze od tych co są w sdr.

Najogólniej mówiąc to tak właśnie działa HDR, obraz jest przyciemniony a tv musi mieć odpowiednią moc żeby go poprawnie podświetlić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nygus napisał:

Najogólniej mówiąc to tak właśnie działa HDR, obraz jest przyciemniony a tv musi mieć odpowiednią moc żeby go poprawnie podświetlić.

Trochę się mylisz. Jest coś takiego jak EOTF, czyli rzecz która odpowiada jak zostanie zinterpretowana jasność w obrazie źródłowym na efekt finalny czyli wyświetlony obraz. Telewizor który prawidłowo podąża za referencyjną krzywą EOTF nie da obrazu 'przyciemnonego' w HDR. Co najwyżej nie będzie w stanie wyświetlić najjaśniejszych detali i pokaże tam białą plamę. Wszystko inne do maksymalnej jasności wyświetlacza będzie wyświetlone poprawnie.

Samsungi są znane z tego, że słabo odzwierciedlają krzywą EOTF, ale w drugą stronę dając obraz jaśniejszy niż powinien być. U kolegi jest odwrotnie - pisze że obraz ma ciemny.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, efel napisał:

Trochę się mylisz. Jest coś takiego jak EOTF, czyli rzecz która odpowiada jak zostanie zinterpretowana jasność w obrazie źródłowym na efekt finalny czyli wyświetlony obraz. Telewizor który prawidłowo podąża za referencyjną krzywą EOTF nie da obrazu 'przyciemnonego' w HDR. Co najwyżej nie będzie w stanie wyświetlić najjaśniejszych detali i pokaże tam białą plamę. Wszystko inne do maksymalnej jasności wyświetlacza będzie wyświetlone poprawnie.

Samsungi są znane z tego, że słabo odzwierciedlają krzywą EOTF, ale w drugą stronę dając obraz jaśniejszy niż powinien być. U kolegi jest odwrotnie - pisze że obraz ma ciemny.  

:) oczywiście, to jest tak najbardziej ogólnie powiedziane, jeśli tv nie jest w stanie wyświetlić tego poprawnie co powinien i tak jak powinien to różnicy nie powinno być wcale prawie wcale pomiędzy sdr a hdr. ??? może nie mieć ustawionej jasności na max w hdr a może jeszcze kilka innych spraw się skumulowało w jego przypadku

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nygus napisał:

Opowieści serwisu czy infolinii, ze tv jest ok i super a nadawcy są be i robią coś źle (chociaż i tak może być) jest delikatnie mówiąc naciągane. Ile takich jest przypadków? Z tego co kojarzę, jak do tej pory nikt nie pisał o takie sytuacji, a jeśli to wina nadawców to by była burza jak @$%$#%$#%!!!

Wszystko ok co piszesz, ale tu akurat się mylisz. Wpisując hasła w google " Hdr ciemny obraz, hdr too dark" sa setki osób które mają z tym problem. W necie jest mnóstwo takich przypadków, obsługa techniczna samsunga poinformowała mnie, że netflix już w 2019roku dostawał takie zgłoszenia i ponoć mają usunąć/wyłączyć w swojej aplikacji smartTV netflixa tą gamme odpowiedzialną za ciemne plamy, ale nie wiadomo kiedy. Ale tu nie chodzi o netflixa tylko ogolnie, bo nawet jeśli zrobią to w netflixie to nadal będzie występować w innych apkach itd.

Tutaj przykład, osoby która ma ten sam problem, są zdjęcia i opis, możecie zobaczyć jak to wygląda. 

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/ciemny-obraz-hdr-netflix/m-p/691872#M4972

W tv też próbowałem wszystkiego, wszystkie experckie opcje i nic nie poprawia.

3 godziny temu, efel napisał:

Jaki to jest konkretnie model telewizora?

Coś ten serwis ściemnia. HLG to jest format HDR występujący TYLKO i wyłącznie w tzw telewizji tradycyjnej - czyli naziemnej i satelitarnej. W Polsce zdaje się tylko jeden kanał sat z tego korzysta: Canal+4K. Żadne serwisy streamingowe, ani tym bardziej filmy, które jesteś w stanie wrzucić na pendrive nie będą miały HLG, tylko normalny HDR10. Mam tani telewizor Samsunga z tamtego roku RU7172. Nie ma żadnego problemu z odtwarzaniem treści HDR np w Netflix. Obraz nie różni się praktycznie niczym w stosunku do SDR (bo ten TV ma za niską maksymalną jasność i nie obsługuje szerokiego gamutu żeby HDR zrobiło jakąkolwiek pozytywną różnicę).

Pokaż fotkę. Znam takie przypadki że ludzie są przewrażliwieni i później okazuje się że 'straszna ciemna kupa' to obraz 1% ciemniejszy od referencyjnego.

TV: Samsung UE43TU7172UXXH

https://sklep.upc.pl/telewizory/samsung-tv-43-43tu7172

 

Jak się załaduje film, wrzuce filmik.

Nie wiem jak edytować post, więc wrzucam tutaj film. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Deminii napisał:

Jak się załaduje film, wrzuce filmik.

Obejrzałem, mnie to wygląda na jakiś problem z telewizorem. Jak jesteś jeszcze w czasie 14 dni na zwrot to oddawaj a jak nie to reklamuj. To że inni piszą w sieci o tym samym problemie, nie oznacza że każdy Samsung tak ma. Mój z tamtego roku, a kupowałem go w listopadzie od samego początku działa ok na Netflixie. Sprawdzę to dla pewności dzisiaj na tym serialu Snowpiercer. Jeżeli każdy egzemplarz Samsunga działałby tak jak u Ciebie, to Samsung nie sprzedałby żadnego telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, efel napisał:

Trochę się mylisz. Jest coś takiego jak EOTF, czyli rzecz która odpowiada jak zostanie zinterpretowana jasność w obrazie źródłowym na efekt finalny czyli wyświetlony obraz. Telewizor który prawidłowo podąża za referencyjną krzywą EOTF nie da obrazu 'przyciemnonego' w HDR. Co najwyżej nie będzie w stanie wyświetlić najjaśniejszych detali i pokaże tam białą plamę. Wszystko inne do maksymalnej jasności wyświetlacza będzie wyświetlone poprawnie.

Samsungi są znane z tego, że słabo odzwierciedlają krzywą EOTF, ale w drugą stronę dając obraz jaśniejszy niż powinien być. U kolegi jest odwrotnie - pisze że obraz ma ciemny.  

Ale prawdą jest też to, że część telewizorów z niskiej półki, które nie dysponują wystarczającą jasnością nie trzyma się w ogóle referencyjnej krzywej i specjalnie ściemnia obraz ze względu na to, że brakuje mu zakresu jasności na wypuklenie detali i stara się chociaż w ten sposób je pokazać. Także to również może negatywnie wpływać na odbiór treści.

Nie zmienia to faktu, że samsung miewa jakieś problemy z HDR, bo faktycznie sporo tego typu problemów opisanych w necie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Deminii napisał:

Wszystko ok co piszesz, ale tu akurat się mylisz. Wpisując hasła w gogle " Hdr ciemny obraz, hdr too dark" sa setki osób które mają z tym problem. W necie jest mnóstwo takich przypadków, obsługa techniczna samsunga poinformowała mnie, że netflix już w 2019roku dostawał takie zgłoszenia i ponoć mają usunąć/wyłączyć w swojej aplikacji smartTV netflixa tą gamme odpowiedzialną za ciemne plamy, ale nie wiadomo kiedy. Ale tu nie chodzi o netflixa tylko ogolnie, bo nawet jeśli zrobią to w netflixie to nadal będzie występować w innych apkach itd.

Tutaj przykład, osoby która ma ten sam problem, są zdjęcia i opis, możecie zobaczyć jak to wygląda. 

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/ciemny-obraz-hdr-netflix/m-p/691872#M4972

W tv też próbowałem wszystkiego, wszystkie experckie opcje i nic nie poprawia.

TV: Samsung UE43TU7172UXXH

https://sklep.upc.pl/telewizory/samsung-tv-43-43tu7172

 

Jak się załaduje film, wrzuce filmik.

A mże w sdr masz ustawiony za jasny obraz??? taki przypadek był...

Nie wiem czy się mylę, czy nie, po prostu nie miałem i nie mam powodu żeby wpisywać "Hdr ciemny obraz, hdr too dark" i szukać wyników w gogle, a na tym forum takich spraw prawie nie było. Jeśli twierdzisz ze masz z tym problem, to może tak jak napisał Efel, reklamuj, oddaj, wymień...

Nie chcę być złośliwy i pisać ze w takim tv nie ma HDR, jednak warto by było sprawdzić jaką to ten tv ma jasność w HDR, czy w ogóle czegoś się można spodziewać. Z drugiej strony nawet jeśli efekt hdr będzie słabo widoczny to jednak materiał HDR nie powinien powodować wyświetlania gorszego obrazu niż w sdr. A dodatkowo weź pod uwagę, ze jak napisałeś Samsung ma ten problem, ciekawe czy tylko Samsung?? i pewnie w najtańszych tv Samsunga.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nygus napisał:

Nie chcę być złośliwy i pisać ze w takim tv nie ma HDR, jednak warto by było sprawdzić jaką to ten tv ma jasność w HDR, czy w ogóle czegoś się można spodziewać.

Masz rację, ale niestety jesteśmy skazani na HDR. Jak wiesz na żadnej platformie smart nie da się tego wyłączyć - jak film/serial jest w HDR, to jesteś skazany na HDR. Na słabszych telewizorach widocznego HDRu nie uświadczysz, ale przynajmniej powinno to działać bez pogorszenia komfortu oglądania.

5 minut temu, Nygus napisał:

A dodatkowo weź pod uwagę, ze jak napisałeś Samsung ma ten problem, ciekawe czy tylko Samsung??

Na forum, które kolega podlinkował zgłosił się też z tym problemem jakiś właściciel TCLa i inny Sony. 

Druga sprawa to ktoś tam napisał, że wyłączył z poziomu menu serwisowego jakiś czujnik Eco. Załatwiło to problem. Być może w niektórych egzemplarzach ta część jest po prostu wadliwa i stąd te problemy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Nygus napisał:

Z drugiej strony nawet jeśli efekt hdr będzie słabo widoczny to jednak materiał HDR nie powinien powodować wyświetlania gorszego obrazu niż w sdr.

Niestety bywa i tak, że na telewizorach o bardzo słabym kontraście i niskiej jasności, na których puścimy treści masterowane powyżej 1000 nit obraz w HDR wydaje się niekiedy gorszy niż w sdr - niektóre modele telewizorów starają się bowiem na siłę jakoś oddać zakres dynamiki obrazu. 

Nie zmienia to faktu, że w części modeli samsunga może być jakiś problem, bo faktycznie po wpisaniu w google problemu wyskakują takie tematy. Nie wiem dokładnie czy problem odpisany pod linkiem jest tożsamy z przedstawionym przez Autora tematu, bo nie mam czasu się teraz szerzej zagłębiać w opisane tam kwestie, ale ewidentnie coś jest na rzeczy.

Edytowane przez vader_4747
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od brat aktóry ma Sony TV w 4k HDR za ponad 5 tyś. U niego ten sam serial filmy hdr ładnie chodzą, nie wspomnę już, żę ma nawet w opcji możliwość zmiany  HDR  automatyczny, HGL, HDR10 i wył. A ten tv nawet nie ma opcji wyl HDR bo bym wyłączył i tyle. Telewizor był brany na raty od UPC więc dzwonię do nich i oddaje. Będę musiał się zastanowić jaki tv z 4k hdr jest dobry by wziąć.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Deminii napisał:

nie wspomnę już, żę ma nawet w opcji możliwość zmiany  HDR  automatyczny, HGL, HDR10 i wył.

Coś chyba pomyliłeś. Tryb HDR jest cechą materiału źródłowego i jest zaszyty w metadanych. Nie można sobie od tak włączyć na materiale HDR10 trybu HLG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, efel napisał:

Coś chyba pomyliłeś. Tryb HDR jest cechą materiału źródłowego i jest zaszyty w metadanych. Nie można sobie od tak włączyć na materiale HDR10 trybu HLG

Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia, u brata w Sony jak wchodzę w ustawienia HDR to tam jest przycisk który pozwala strzałką w prawo zmienić na automatyczny, HGL, HDR10 i wył.

 

Co do twojego starego tv RU7172 to podobno to te same telewizory tylko samsung zmienił nazwe z RU na TU jeden z YT o tym mówi. Więc RU7172 jak i mój TU7172 to prawdopodobnie te same telewizory, nie wiem.  Mam problem, bo jeśli UPC nie przyjmie odstąpienia od umowy i zwrotu urządzenia to zostaje reklamacja, ale jaki sens jest reklamowac model który po prostu tak ma i nawet jak przyjdzie nowy taki sam model, to będzie ten sam problem, bo wątpię by był to problem tylko z moim. A raczej te telewizory tak mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Deminii napisał:

Więc RU7172 jak i mój TU7172 to prawdopodobnie te same telewizory, nie wiem

Nope. Samsung już drugi rok z rzędu kręci z nazwami i 'pogarsza' telewizory z tej samej serii. Oznacza to że model T serii 7000 jest słabszy niż model R serii 7000. To dotyczy całej linii łącznie z najdroższymi QLEDami. Dla nich być może ma to sens, bo nowości startują w tych samych cenach, co stara seria kosztowała pod koniec swojej bytności na rynku. Ale dla konsumenta to jest po prostu wprowadzanie w błąd i sprzedawanie gorszego produktu za większe pieniądze.

Odpowiednika TU7172 nie było w tamtym roku. To jest telewizor klasy NU6900 sprzed dwóch lat. Odpowiednikiem mojego RU7171 jest tegoroczny TU8002. 

12 minut temu, Deminii napisał:

Mam problem, bo jeśli UPC nie przyjmie odstąpienia od umowy i zwrotu urządzenia to zostaje reklamacja, ale jaki sens jest reklamowac model który po prostu tak ma i nawet jak przyjdzie nowy taki sam model, to będzie ten sam problem, bo wątpię by był to problem tylko z moim. A raczej te telewizory tak mają?

Źle kombinujesz. Gdyby te telewizory tak miały, to byś miał g.ównoburzę w sieci i nikt by ich nie kupował. Na pewno nie tylko Ty masz ten problem, bo jak widzisz w sieci tego jest sporo, ale może to oznaczać że po prostu pewien procent egzemplarzy jest wadliwy. Zwracaj i kup sobie zeszłoroczny RU71xx o ile jeszcze można go gdzieś kupić. Albo poczekaj do jesieni na spadek cen i kup model wyższy czyli TU8002. Powinien kosztować niedługo tyle samo co RU7172, bo to jest ten sam telewizor z niewielkimi poprawkami.

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, efel napisał:

Nope. Samsung już drugi rok z rzędu kręci z nazwami i 'pogarsza' telewizory z tej samej serii. Oznacza to że model T serii 7000 jest słabszy niż model R serii 7000. To dotyczy całej linii łącznie z najdroższymi QLEDami. Dla nich być może ma to sens, bo nowości startują w tych samych cenach, co stara seria kosztowała pod koniec swojej bytności na rynku. Ale dla konsumenta to jest po prostu wprowadzanie w błąd i sprzedawanie gorszego produktu za większe pieniądze.

Odpowiednika TU7172 nie było w tamtym roku. To jest telewizor klasy NU6900 sprzed dwóch lat. Odpowiednikiem mojego RU7171 jest tegoroczny TU8002. 

Z jakiej linii, serii albo modeli w takim razie polecacie kupić na przyszłość w granicach 2-2,5k 

 

Cytat

Źle kombinujesz. Gdyby te telewizory tak miały, to byś miał g.ównoburzę w sieci i nikt by ich nie kupował.

Czyli rozumiem, że po prostu trafil mi sie taki model i np wyslany z reklamacji nowy taki sam np moze byc juz ok?

Dobra, dzięki za odpowiedzi na moje wyczerpujące głupie pytania ^^  Oddam na reklamację a jak nic nie ogarnę to trudno. Będę omijał HDR lub dam tv matce. 

Pozdrawiam

Edytowane przez Deminii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Deminii napisał:

Z jakiej linii, serii albo modeli w takim razie polecacie kupić na przyszłość w granicach 2-2,5k 

Za 2.5 tys można było kupić w tym roku w jakiejś promocji RU8002 w 55 calach. To była świetna cena za taki telewizor. Podejrzewam że jego następca, czyli najniższy QLED Q60T powinien też zejść do takiej ceny w przyszłości. Tak naprawdę Samsung był do tej pory bezkonkurencyjny w tym budżecie, więc ciężko z czystym sumieniem polecić coś innego. Zobaczymy jak będzie w tym roku. Na pewno nie interesuj się Philipsem - mają dużo modeli w tym budżecie, ale z powodu problemów z oprogramowaniem (błędy) i serwisem to nie są dobre sprzęty. Budżet około 3 tys to pierwsze telewizory Sony warte zakupu, a około 4 tys możesz przebierać, bo udanych modeli różnych producentów jest naprawdę sporo.

46 minut temu, Deminii napisał:

Czyli rozumiem, że po prostu trafil mi sie taki model i np wyslany z reklamacji nowy taki sam np moze byc juz ok?

Tak.

Chyba że model 43 cale ma inną matrycę niż większość rozmiarów (co u Samsunga się zdarza) i to ona powoduje różne dziwne problemy z tym TV. Ja bym nie reklamował na Twoim miejscu, tylko po prostu zrobił zwrot 14 dniowy o ile kupowałeś przez internet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, efel napisał:

 

Chyba że model 43 cale ma inną matrycę niż większość rozmiarów (co u Samsunga się zdarza) i to ona powoduje różne dziwne problemy z tym TV. Ja bym nie reklamował na Twoim miejscu, tylko po prostu zrobił zwrot 14 dniowy o ile kupowałeś przez internet. 

Wziąłem go na raty z UPC więc wyslałem odstąpienie od umowy, pani z UPC mówiła, że nie wiadomo czy przyjmą odstąpienie od umowy, aczkolwiek moim zdaniem jeśli nie minęło 14dni to bez powodu powinni przyjąć.

To jest odpowiedź samsunga :D

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TV: Samsung UE43TU7172UXXH
https://sklep.upc.pl/telewizory/samsung-tv-43-43tu7172
 
Jak się załaduje film, wrzuce filmik.
Nie wiem jak edytować post, więc wrzucam tutaj film. 
 

Odpaliłem ten serial co wystawiłeś na yt i u mnie tez ta scena jest ciemna z hdr. Mam samsunga nu8072. Ale widocznie tak hdr ma bo każdy film jest troche ciemniejszy od sdr na netflixie. A tu akurat od 1:20 ta scena jest ciemna po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, madhunt3r napisał:


Odpaliłem ten serial co wystawiłeś na yt i u mnie tez ta scena jest ciemna z hdr. Mam samsunga nu8072. Ale widocznie tak hdr ma bo każdy film jest troche ciemniejszy od sdr na netflixie. A tu akurat od 1:20 ta scena jest ciemna po prostu.

Film sam w sobie jest ciemny bo tak jest nagrany w takich warunkach, ale ciemny a ciemna plama jak smoła to różnica.  xD Oryginalnie obraz powinien być taki jak na miniaturkach w osi jak przewijasz....Tu masz screen jaki powinien być obraz prawidłowo ciemny, u góry prawidłowy  na dole tragedia, wszystkie detale półcienie, oko brwi tło wszystko jak smoła.

Bez tytułuaa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, madhunt3r napisał:

A teraz to widze u mnie jest tak jak na gorze.

Czyli u ciebie jest ok. Tak samo, ta scena zaraz po tej jak się odwraca i ten koleś z głową zakrwawioną mówi to jego wgl nie widać.  a oryginalnie widać jego całego z tłem ludzi. A tu dosłownie czarna plama. Ogólnie nie ma co spamować, jest lipa i tyle. Co zrobić, własnie zasiadam do pc dokończyć serial bo kolejny który oglądam też jest w HDR więc nawet nie odpalam na tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...