Skocz do zawartości
Maciej Koper

Telewizor Panasonic LCD GX810 | TEST | "Z Hollywood do Twojego domu" ?

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizor Panasonic LCD GX810 | TEST | "Z Hollywood do Twojego domu" ?

Panasonic GX810, występujący także z inną cyfrą na drugiej pozycji (GX820, GX830) to telewizor, który zadebiutował na rynku już jakiś czas temu. Początkowo jednak, jego cena nie czyniła go zbyt korzystnym produktem w odniesieniu do konkurencji rynkowej. Pod koniec ubiegłego roku sytuacja diametralnie się zmieniła i obecnie telewizor ten dostaniemy za niecałe 2799 zł w wersji 50". Skłoniło to nas, do rychłego przeprowadzenia testu, ponieważ ekran japońskiego producenta ma sporo do zaoferowania! Czy na tyle dużo by móc użyć sloganu firmy: "Z Hollywood do Twojego domu"? Przekonajmy się!

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani slowa o tym ze matryca jak lustro.. co zrobc z brakiem dts?

Edytowane przez mig30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca to mocne lustro, ale jak ktos nie ma duzo swiatla w pokoju to i tak wygrywa bardzo udany tv w atrakcyjnej cenie (choc nie bez wad). PS. Ponoc w trybie dynamicznym robi 500 nitow. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> ale jak ktos nie ma duzo swiatla w pokoju to i tak wygrywa

tak kurcze ale mysle czy nie trzeba bedzie gasic swiatel zeby sie w nim nie przeglądać..wiem ze to udany tv w rozsadnej cenie i jeszcze poskładany w EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2020 o 21:02, gregoma napisał:

No i się doczekaliśmy

Opis telewizora z mijającej linii produktowej na rok 2019 kiedy za chwilę pojawią się tegoroczne modele? Przypadek? Nie sądzę 😉

Komu zależy na zainteresowaniu tym modelem? Odpowiedź jest dość widoczna i nie jest to producent.

Edytowane przez southorn
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komu zalezy na wyzbyciu sie modelu, ,a wiadomo co bedzie na 2020 rok? moze mniej lustrzane powłoki w następcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic w tym roku na CES nie podał nic istotnego o modelach LCD , generalnie z TV był omawiany jeden model Oled i to model topowy, oprócz Sony i Chińczyków nikt wiele nie mówił o przystępnych modelach LCD . Wszyscy opowiadali i pokazywali 8K oraz modele koncepcyjne. Musimy poczekać do wiosennych prezentacji sprzętu na ten rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic GX810, 820 ,830  to bardzo dobry telewizor.Dobre oceny  na hdtvpolska to nie jest przypadek.  W HDTVtest  telewizor tez ma   dobre  oceny i rekomendacje kupna

https://www.youtube.com/watch?v=H3KS9PohJHY

Wracajac  do     blyszczacego panelu to  kazdy ekran OLED  tez ma panel    blyszczacy.

Dla mnie   ekran glare  to zaleta,   szyba  sprawia ze kolory sa bardziej nasycone  i   obraz jest bardzo plastyczny , ma glebie  obrazu . Podobnie jest w telewizorach  plazmowych. Wszystkie  PDP  czyli plazmy maja panel blyszczacy .Telewizory    panelem  matowym na mnie nie robia   dobrego wrazenia. Telewizor bez glebi, jak deska, po prostu lipa.Dobry dla amatorow.

Edytowane przez grundig
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grundig napisał:

Panasonic GX810, 820 ,830  to bardzo dobry telewizor.Dobre oceny  na hdtvpolska to nie jest przypadek.  W HDTVtest  telewizor tez ma   dobre  oceny i rekomendacje kupna

zależy jak patrzeć - ja Panasa 50EX780 kupiłem za 3700 z 5letnią psudo gwarancją MM

za powiedzmy jedynie 700zł mniej (odliczając rozszerzenie gwarancji) to bym powiedział ten Panas to jest mega "kastrat" (brak 120hz, 3D, podświetlenia FALD (fakt że bez szału ale kontrast potrafiło podpompować 10 krotnie) , super nogi)

Godzinę temu, grundig napisał:

Wracajac  do     blyszczacego panelu to  kazdy ekran OLED  tez ma panel    blyszczacy.

Dla mnie   ekran glare  to zaleta,   szyba  sprawia ze kolory sa bardziej nasycone  i   obraz jest bardzo plastyczny , ma glebie  obrazu . Podobnie jest w telewizorach  plazmowych. Wszystkie  PDP  czyli plazmy maja panel blyszczacy .Telewizory    panelem  matowym na mnie nie robia   dobrego wrazenia. Telewizor bez glebi, jak deska, po prostu lipa.

tylko w oled (przynajmnie LG, nie wiem jak u innych) to jest jednak te niezła powłoka antyodblaskowa

w tych panasach - zakładam że jest jak w EX780 - jest dużo mocniejsze lustro

ale też wolę to lustro niż półmaty które dla mnie niszczą "odbiór" obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas uwazam  ze GX810, 820 ,830  to bardzo  dobry telewizor  LCD.Gdybym przykladowo   musial wybrac   najwyzszy model  samsunga   lub Panasonica GX810, 820 ,830  to oczywiscie  wybralbym Panasonica GX810, 820 ,830.

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz najwyższy model Samsunga do padaki Panasonica GX810, to gratuluje znajomości tematyki tv.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, irroo napisał:

Porównujesz najwyższy model Samsunga do padaki Panasonica GX810, to gratuluje znajomości tematyki tv.

Kupno  telewizora  traktuje  jak  inwestycje dlugoterminowa  . Wybieram  marki   ktore  sa lepsze   pod wzgledem jakosci   od samsunga.  Marka  Pioneer    jest   na pierwszym miejscu  pod wzgledem niskiej  awaryjnosci.Na drugim miejscu  jest Panasonic. Samsung na ostatnim . Nawet     firma Daewoo    ktora produkowala  telewizory  byla wyzej  notowana  od samsunga. Informacja  z kanadyjskiej internetowej strony  ochrony konkurencji  i konsumenta.

Napisales padaka?.To dobre okreslenie  dla     innej marki.Nowsze i starsze przyklady.

Przyklady w linkach.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/page/44/#comments

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/inne/interwencje-serwis-probuje-naciagac-samsung-sie-tlumaczy/jw2plyh

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/80166-test-nowego-telewizora-lcd-firmy-samsung-ue55es8000-84.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/80166-test-nowego-telewizora-lcd-firmy-samsung-ue55es8000-102.html

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grundig napisał:

Kupno  telewizora  traktuje  jak  inwestycje dlugoterminowa  . Wybieram  marki   ktore  sa lepsze   pod wzgledem jakosci   od samsunga.  Marka  Pioneer    jest   na pierwszym miejscu  pod wzgledem niskiej  awaryjnosci.Na drugim miejscu  jest Panasonic

mi niestety zarówno Kuro 509 jak i Panas Pv60 strzeliły w okolicach 9 roku działania, mam jeszcze panasa gt20 - też zbliża się do 9-ego roku - ciekawe czy dołączy w swojej "bezawaryjności"  do japońskich braci

więc jak widać japońce wieczne też nie są - choć u mojej mamy działa bez awarii taki 14calowiec sony już od 30 lat :)

 

ale w pewnym sensie to że się zepsuły nie było złe - uwolniły miejsce na nowszy model

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2020 o 10:32, irroo napisał:

Porównujesz najwyższy model Samsunga do padaki Panasonica GX810, to gratuluje znajomości tematyki tv.

Miałeś? Bo ja tak. To jeden z najlepszych tv w swojej klasie a lustro zapewnia Ci niespotykaną głębie kolorów. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...