Skocz do zawartości
kamcyk26

Ranking kanałów HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chcialbym rozpoczac w tym temacie dyskusje na temat jakosci kanalow HD dostepnych w Polsce. Wedlug moich subiektywnych odczuc wyglada to tak:

1) LUXETV ;pokazuje co mozna wycisnac z HD, doskonala jakosc choc zdaje sobie sprawe ze glownie dzieki pokazywaniu statycznych obrazow.
2) ANIXE HD;swietna jakosc mimo pokazywaniu glownie starszych materialow, zero pikselozy.
3) NsportHD;bardzo dobra jakosc transmisji sportowych (LM, NHL, Bundesliga), ale na trawie widac juz troszke niedostatki
bitrate
4) DiscoveryHD; ogolnie dobrze, ale czasem widac kompresje. Mam wrazenie ze zalezy to od puszczanego materialu.
5) SAT1HD/Pro7HD; dosc slaba jak na HD kompresja, dla mnie zdecydowanie najgorsza jakosc

Nie umiescilem w tym zestawieniu kanalow MGM oraz C+SPORTHD poniewaz nie mam mozliwosci ich oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do kolekcji dodam jeszcze następujące kanały FTA:
HD1 - niekodowany blok
HD5
Astra HD

Jakość jak to na kanałach pokazowych bywa bardzo przyzwoita. Można byłoby dodać jeszcze kilka innych kanałów FTA HD, dostępnych w Polsce, ale do tego potrzebna jest bądź obrotnica, bądź conajmniej dostep do 4 satelit.

Pełen wykaz satelitarnych kanałów HD i nie tylko można zawsze na bieżąco sprawdzić na stronie:

www.kingofsat.net

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kamcyk26' post='43180' date='28.03.2007, 14:24 ']2) ANIXE HD;swietna jakosc mimo pokazywaniu glownie starszych materialow, zero pikselozy.[/quote]

no naprawde swietna jakosc szczegolnie jak nadawala bundeslige niedawno, bitrate niski, obraz fatalny, murawa az zlewala sie z graczami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakość meczy bundesligi na Anixe nie jest taka zła nie przesadzaj.
Moim zdaniem wyraźnie lepsza od piłki na Cyfrze HD (dopóki ją miałem).

Najlepszą piłkę oglądałem na Premiere HD.
Najbliższy mecz Euroligi na PremiereHD już 4 kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry Ewasz ale do momentu kiedy miałem HD z Cyfry to oglądałem i nikt mi nie wmówi , że jakość Bundesligi na Anixe jest lepsza od Ligi Angielskiej w HD z Cyfry. Nie popadajmy w jakąś paranoje. Tak jak ktoś napisał mamy chyba jakies kompleksy ... Nie wszystko i nie zawsze to co "zachodnie" i niepolskie jest lepsze. Dla mnie Premiership w C+HD miała lepszą jakość od tego co pokazuje Anixe i z tego co wiem to nietylko ja tak twierdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ej chłopaki:

[1]Trzymajmy się tematu bo jest naprawdę trafiony
[2]Piszemy kanały i uzasadniamy bez dyskusji bo tą można prowadzić w innych tematach albo zrobić sobie taki temat


Mój ranking:

1. Sport w HD > numer 1 oczywiście nSportHD i wydarzenia w HD > jakość rewelka a sportem się dużo interesuje
2. Discovery HD > najlepiej na projekcji > nie widać tak kompresji > jakość wtedy powala
3. MGM > wybrane w miarę nowe produkcje a trochę ich jest ale trzeba znać ramówkę, żeby trafić. FIlmy z roku 90 i wyżej bardzo dobrze zeskanowane z taśmy filmowej.
4. Luxe HD tutaj dopiero bo to właściwie dema technologiczne ;p dlatego taka super jakość
5. Anixe HD mnie bardzo zaskakuje > jakość zeskanowanych filmów jest super wysoka > zero pixeli
6. C+SPORT HD > łeeee tylko na zbliżeniach....z daleka ja niemogę coś łyknąć 720p ; / chodzi mi o sport bo filmów nie oglądam na tym kanale bo dla mnie mała różnica w stosunku do SD. Stanowczo za mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustosunkowałem się tylko do twierdzenia , ze Bundesliga na Anixe jest w lepszej jakości niż Liga Angielska w C+HD. Nie pisałem o filmach na Anixe bo to inna bajka. A temat rzeczywiście trafiony - niech nam tylko przybywa kanałów HD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) LUXETV - wzorzec. Niby głownie statyczne obrazki, ale jak jest coś bardziej dynamicznego to wcale nie jest gorzej. Oczywiście z bliska też widać kompresję, ale to jest po prostu nieuniknione.
3) NsportHD - naprawdę bardzo dobra jakość, zwłaszcza hokej - oby tylko więcej transmisji w HD (zauważyliście że nawet w studio niektóre kamery są SD?)!
4) MGM - tutaj zależnie od materiału, ale również bardzo dobra jakość, zwłaszcza że w filmach nie ma tego dziadowskiego przeplotu! ;-)
5) DiscoveryHD - mnie trochę zawodzi - niektóre programy gdzie jest szybka akcja wyglądają niewiele lepiej od SD (pikseloza!), inne akceptowalnie (jak na HD), niektóre ok. Zawsze jednak można dopatrzyć się wad w obrazie. Nie wiem na ile to wina samej nki a ile dostawcy treści...

Kanałów niemieckich nie oglądam bo nie trawie tego języka (szkoda że nie dają orginalnej ścieżki do wyboru!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, ze oceniamy poziom techniczny przekazu, zastosowane materiały i efekt końcowy.

[1] LUXE bezdyskusyjnie - wzorzec ( nie można ich karać za to , że pokazują super spreparowane materiały filmowe)
[2] Pro7/Sat1 HD - sobotnie filmy pełnometrażowe
[3] ANIXE HD - zwłaszcza poranna gimnastyka, zajawki różnych fimów. Potrafia dać czadu
[4] MGM - najlepszy "polski kanał". Trzeba trafić na dobrze masterowany film. Parametry rzeczywiście takie "filmowe / analogowe - bardzo przyjemne się to oglada. Jest potencja.
[5] nsport trudno ocenić, bo kilka transmisji które się już zdarzyły czuć było wysoką jakość ale sport szybki nie lubi sie z ekranami LCD.
Nie kasyfikuję DISCOVERY HD i C+ bo oba kanały są nadawane poza standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na meczach piłki LM w HD zlewajaca sie trawa to może byc minimalny efekt smużenia , jak już bedą szybsze matryce powiedzmy 4 lub moze 6 sek to tego efektu nie bedzie ! tak mi sie wydaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bluray' post='43274' date='29.03.2007, 11:48 ']Nie kasyfikuję DISCOVERY HD i C+ bo oba kanały są nadawane poza standardem.[/quote]

Standard nic nie mowi o bitarte tylko o rozdzielczosci, wiec te kanaly mozna nazwac programami HD.

Zreszta wiele materialow na DISC HD jednak robi spore wrazenie (np seria tajemniczy swiat owadow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wisio' post='43277' date='29.03.2007, 13:04 ']Na meczach piłki LM w HD zlewajaca sie trawa to może byc minimalny efekt smużenia , jak już bedą szybsze matryce powiedzmy 4 lub moze 6 sek to tego efektu nie bedzie ! tak mi sie wydaje .[/quote]

Dokładnie! U mnie przy 2,5 ms nie ma tego problemu :) Nie wińmy nki za mocno ograniczone panele LCD! Jakość samego przekazu z meczy czy z NHL jest miodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moglibyscie prosze podac w jakich przedzialach znajduje sie Bildrate polskich programow HD(np. canal+) na niemieckiej Premierze jest to 10000-20000Mbit ale bywa tez ponize 10000...np. przy ciemnych planszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz na post nr DWA w tym temacie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy i na którym kanale można odbierać Luxe tv z dekodera N? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='138542' date='25.12.2008, 15:53 ']zobacz na post nr DWA w tym temacie....[/quote]
Dla jednego nieprzyzwoita jakosc jest przyzwoita, dla innego odwrotnie. Thread jest tak wielki, ze zdazylem sie ogladnac. Chodzilo mi o dane cyfrowe czyli to co mozna miedzy innymi odczytac na Technisatach serii Digit(ja tego iCord nie mam). A wiec jakies cyfry moze?
Dla przykladu zainteresowanie i ilosc postow w podobnym tematycznie threadzie z Niemiec, codziennie podawane sa jakosci obrazow na dostepnych kanalach HD i dla wiekszosci filmow, w ten sposob abonent wie za co placi i czy zly obrazu jest zasluga sprzetu, stacji lub moze jego ustawien.
[url="http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=124&thread=2212&postID=1716#1716"]http://www.hifi-forum.de/index.php?action=...ostID=1716#1716[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.satcodx1.com/"]http://www.satcodx1.com/[/url]
aktualizowane czesciej, lub rzadziej...
nic lepszego nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru jak zwykle pod niebiosa wynosi N ;) a co do jej jakości to wejdź na ich forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co Ci chodzi? El Greco odgrzebał jakiś stary temat i ? Teraz to trzeba przy przysiąść i zrobić taki nowy temat. . . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry chlopaki, ale nie zrozumielismy sie. Od niedawna mam Premiere HD i nie wzialem polskiego pakietu z powodu tlumaczenia, braku jakiejkolwiek modelu filmowego gdzie grane bylyby jedynie filmy schodzace z kina, zachowujac forme niwelujaca przeoczenia ktoregos z tytulow ze wzgledu na rzadkosc powtorek i niekomercyjnego czasu wyswietlenia. Nie wzialem jednak polskiego pakietu glownie z tego powodu, ze nie wyobrazam sobie by przy tej masie klientow i malych srodkach byli w stanie zapewnic takie pasmo, ktore daje gwarancje, ze HD wygladac bedzie jak HD, a nie wypolerowane SD. Niestety wiekszosc ma male przekatne w stosunku do odleglosci, a przy 80 cm nie mozna mowic o jakiejkolwiek optymalnej konsumpcji i mowie o tym niekoniecznie jako HK Freak.
Premiere, ktora ma inne srodki i pewnie mniej klientow, (bo w polsce Polsat ma chyba co trzecia rodzina)ma czasami zbyt niski sygnal Mbit jak napisalem wczesniej. Otwierac nowy Thread z tego powodu, to lekka przesada, aten Thread o kanalach HD jest jak najbardziej odpowiednim miejscem by zaczerpnac takich informacji i troche jestem zdziwiony, ze mowicie o jakosci oceniajac ja jedynie subiektywnie.
Czy nie ma tutaj nikogo z Technisat Digit, ktory te wielkosci podaje?

Dziekuje za ewentualne info.

Ciekawy Link z poronaniem jakosci filmow HD i DVD:
[url="http://www.caps-a-holic.com/hd_vergleiche/index.php?vergleich=universal_soldier"]http://www.caps-a-holic.com/hd_vergleiche/...iversal_soldier[/url]


Na razie pozostaje mi Premiere HD i tv na karte z podstawowymi programami by miec kontakt z polska rzeczywistoscia.
Wszystkiego dobrego! Edytowane przez El Greco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
porownanie hd do dvd bylo juz dawno
a to temat o sat hd a nie dvd vs bd/hd dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]National Geografic HD[/b] mam tylko (oprócz gratisowego TVN HD - dostawca Vectra) i wypowiem się w samych superlatywach - obraz nigdy nie miał pixelozy zwiazanej z niskim bitrate, jest b. wyraźny, kolory świetnie odwzorowane i do tego to co nadaje smaczka telewizji cyfrowej - dźwięk w Dolby Digital 5.1 i to w każdej audycji (oprócz reklam).
[b]TVN HD[/b] jakośc dobra ale nie tak dobra jak NG HD (widać różnicę w wyrazistości i kolorystyce - gorsza) ale programów HD jak na lekarstwo, nie licząc siteksu typu babskie seriale które nadawane są w HD, podobnie jak programy rozrywkowe; a Dolby Digital pojawia się gościnnie, a duecie z HD to święto którego zasmakowałem raz w ciągu 3 miesięcy (nie jestem jednak maniakiem TV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko wybrać najlepszy kanał HD, ponieważ ich bitrate przypomina linię określającą kursy walut.
Jednak jeżeli mam wybierać to:

Discovery HD
Nsport HD - jeżeli jest nadawany tylko jeden mecz
MGM HD - w zależności od filmu. Tu nie ma reguły, nawet filmy z lat 50 potrafią błysnąć.
Astra HDTV Promo
TVP HD - nawet Janosik wygląda super
Filmbox HD - 2/3 filmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasy sie zmienily, zmienily sie wymagania co do HD (moje), zmienily sie wartosci bitrate. Na ta chwile satysfakcjonujaco wyglada dla mnie z polskich kanalow tylko Eurosport HD (jak nadaje cos w HD). Niezly jest wegierski M2, ktory nadaje HD coraz wiecej (z tym, ze z powodu bariery jezykowej jego uzytecznosc nie jest zbyt duza).

Discovery HD przestalem ogladac, za duza pikseloza. Nsport HD ujdzie w tloku, ale tez jest kiepsko (tzn hokej wyglada ok, a pilka nozna zalezy od meczu).

HBO HD jest bardzo nierowne, czesc filmow wyglada ok, a czesc (nawet tych zapowiadanych w HD) jak SD upscal.

Nie jest dobrze i chyba w dluzszej perspektywie nie bezie lepiej (z TVSAT HD). Trzeba kibicowac cyfrowym kablowkom i technologii IPTV, tylko ona gwarantuje HD z bitrate 20Mbits (poza plytami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam stronke
www.kingofsat.net

Tam macie wszystkie satelity i wykazy kanalow, parametry i daty aktualizacji. W po lewej stronie mozna sobie wyfiltrowac tylko kanaly HD

Ja kdla mnie na chwile obecna najlepiej odbiera TVP HD (z polskich)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...