Skocz do zawartości
kamcyk26

Ranking kanałów HD

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś by zrobił jakąś aktualizacje kanałów HD z wszystkich platform.......

Jak dla mnie.....

1. EUROSPORT HD

2. EUROSPORT HD2

3. National Geografic HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy taki ranking ma sens biorąc pod uwagę, że co dostawca to jest inaczej. Dla mnie od początku kiedy mam HD zdecydowanym liderem był i jest TVP HD i nie widzę, konkurencji. Prawie każdy program ma jakość ultra. Jednakże wiele na tym forum naczytałem się od użytkowników enki, że u nich ścinali bitrate wskutek czego już takiej żylety nie było. Może większy sens miałby ranking jakości kanałów u konkretnego nadawcy czy platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus na jakimś "uśrednionym" odbiorniku, bo wiadomo, że na KURO wyglądać będzie inaczej niż na, powiedzmy, KDL 32L2000...

Stąd tak krańcowo różne opinie o kanałach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi faworyci:

1. najlepsza jakosc obrazu HD w PL: C+Sport HD (transmisje ekstraklasy)

2. NG HD

3. Eurosport HD

4. cala reszta lajt HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moi faworyci:

1. najlepsza jakosc obrazu HD w PL: C+Sport HD (transmisje ekstraklasy)

2. NG HD

3. Eurosport HD

4. cala reszta lajt HD

No i właśnie tu można się spierać, bo w przypadku transmisji dużo też zależy od stadionu. Jak jest słabiej doświetlony to i jakość nie jest hiper, poza tym często powtórki są już z kamery nie HD. Ja generalnie jestem zadowolony z jakości, ale nie powiedziałbym, że to lider, bo do wielu rzeczy można się przyczepić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazujac C+Sport HD na lidera bralem pod uwage, ze jakosc obrazu jest "referencyjna" (jak na PL) w zakresie czystosci obrazu, detalu w ruchu,...kazdy ma jakiegos subiektywnego "konika" do oceny jakosci HD - moim jest trawa, ktorej slabe HD nie lubi :angry:

Trawa (jak i inne detale) na tym kanale jest wzorcowa - gdy kamera jest w ruchu ja widze "kazde" zdzblo trawy (w zblizeniach i dalszych kadrach!) co znaczy, ze parametry techniczne przekazu sa wysokie. Na innych kanalach sportowych jest mniejsze lub wieksze mydelko.

Oczywiscie roznie to wyglada i zalezy od wielu czynnikow, ale w C+Sport HD srednia z tego co produkuja wg mnie jest bardzo dobra jak na nasze warunki i dlatego daje im "1".

Jak pisalem, kazdy ma swoj "miernik" jezeli dobrze pamietam np. Gmeru patrzy na wloski - a propos "wloski" - @Gmeru widziales najnowsza (czarno-biala) reklame Simplus jest w HD czy nie? :angry::P

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanał który pokazuje w HD polską piłkę nożną i angielską premier league a resztę transmisji/retransmisji upscaluje nazywasz liderem kanałów HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMarek - tak, nazywam! I przeczytaj dokladnie co napisalem, do czego sie odnosilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam z kabla C+ SPORT HD. Jakość tam mierna jest.

Dotyczy także extraklasy na żywo.

Zdecydowanie i samotni leaderzy HD to:

TVP HD oraz LUXE HD.

Głównie dlatego, że mają najlepsze jakościowo materiały HD zrealizowane przez profesjonalistów przy użyciu najlepszego sprzętu.

Bezdyskusyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, TVP HD ostroscia obrazu bije na glowe wszystko inne. Niestety kanal ten jest troche stlamszony przez N niskim bitrate. Zreszta w tej chwili wysuwa sie tez na czolo jesli chodzi o ilosc premier w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum mamy kolege, ktory juz nie jedna polska produkcje przerzucil na jakosc HD dlatego TVP HD jest w czolowce :-). Pozdrowionka m..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kanał który pokazuje w HD polską piłkę nożną i angielską premier league a resztę transmisji/retransmisji upscaluje nazywasz liderem kanałów HD?

A czemu by nie? Przeliczając na tydzień ilość godzinową "premier" na pewno jest w czołówce, poza tym z HD leci tez żużel (niestety często słabiutkie oświetlenie), liga włoska (nie wszystko, ale jeśli juz jakość jest co najmniej bardzo dobra) ma być tez więcej HD u Hiszpanów, ale akurat Ci to dopiero nadają pseudoHD - niestety poker nie leci w HD :D:) . A jak napisał Tesbor jakość meczów Ekstraklasy jest jak na polskie warunki referencyjna i daleko do niej choćby "osławionym" transmisjom z EurosportuHD. Oczywiście, oferta jest skierowana do konkretnego adresata, ale napewno szerszego niż Eurosport (dużo więcej ciekawego sportu), nsport (nie oszukujmy się, nawet po obluknięciu 1 kolejki Ligi Mistrzów i Barcy, oferta tego kanaliku jest słabiutka) czy w dalszym ciągu megapowatzralnych ofert NGC HD czy DiscHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poza tym z HD leci tez żużel (niestety często słabiutkie oświetlenie)

Chciałeś powiedzieć "leci na kanale HD" ale HD to nie jest. Jak nie wierzysz to sobie jakiś przekaz oglądnij :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o HBO HD gdzie średni bitrate dzisiaj około 09:00 film "Uroki życia" wynosiło 4292 kbit/s (czas pomiaru 15 min).

Generalnie bitrate na tym kanale waha się około 7000 kbit/s - skandal.

Za co my płacimy !!!!!!!!!!!!!

Czy to jest kanał HD ????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś dziś na TVP HD Star Wars Ep. I ? Pierwszy lepszy dvdrip w xvid wygląda lepiej.

Mam na turbodekoderze nagraną część III i wygląda o niebo lepiej.

Na lepszą wersję Mrocznego Widma chyba trzeba poczekać do września i oglądać z BR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy dokupić moduł n i kartę i masz wiele ale wybór należy do Ciebie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Cyfra+ zaczął świecić dzisiaj AXN HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...