Skocz do zawartości
Patryk Konkol

KTÓRY TV DO PS4 PRO/ PS5 ORAZ NETFLIX/HBO GO DO 3600 ZŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu telewizorka, a z racji że BLACK FRIDAY tuż tuż mam aktualnie 3 propozycję po przeczytaniu różnych opinii i doradztwu w sklepie euro.

Link do porównania,

https://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=41711255249&p2=46277269249&p3=49152290649,

modele to:

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 25m2 ale ustawienie narożnika do TV czyli przestrzeń oglądania to 3m x 2,5m
Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost TV
Telewizor ma stać czy ma wisieć ? TAK
Jak słońce świeci w pokoju ? Oglądanie wieczorami, jakby co mam rolety plisowe, także słońce nie ma znaczenia
Jaki masz obecnie telewizor ? TV Samsung 4K 43 cale z HDR
Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Pro w przyszłości PS5 oraz planuje zakup kina domowego 5.1
Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  hmm różnie 2-5h
Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? czasami
Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
Preferencje co do wielkości? 55"
Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi
Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3 600 zł ale w ratach 0% x 40 lub 50

Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Pytanie czy 100 hz jest rzeczywiście potrzebne bo podobno PS4 Pro nie generuje tylu, a PS5 nie wiadomo czy aż do tylu podpije w komputerach owszem monitorki 144hz się kupuje. Philips ma Dolby Vision sprzedawca poradził że to o wiele lepsze w porównaniu do zwykłych hdr czy hdr10+ i da mi to większą różnice niż 100hz w porównaniu do 50hz jak w przypadku Philipsa, generalnie byłem zdecydowany na tego Samsunga QLED ale Pan powiedzał że samsungi są na matrycy VA a Philips IPS + ma ambilight przez co lepiej widać czerń i wgl. a na Samsungu na białych motywach było widać jakieś przyciemnienia wzdłuż górnej i dolnej ramki. Teraz sam już nie wiem jaki kupić TV przyszłościowo. Ma ktoś jakąś inną propozycję ewentualnie?

Proszę pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Patryk Konkol napisał:

Witam, przymierzam się do zakupu telewizorka, a z racji że BLACK FRIDAY tuż tuż mam aktualnie 3 propozycję po przeczytaniu różnych opinii i doradztwu w sklepie euro.

Link do porównania,

https://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=41711255249&p2=46277269249&p3=49152290649,

modele to:

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 25m2 ale ustawienie narożnika do TV czyli przestrzeń oglądania to 3m x 2,5m
Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost TV
Telewizor ma stać czy ma wisieć ? TAK
Jak słońce świeci w pokoju ? Oglądanie wieczorami, jakby co mam rolety plisowe, także słońce nie ma znaczenia
Jaki masz obecnie telewizor ? TV Samsung 4K 43 cale z HDR
Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Pro w przyszłości PS5 oraz planuje zakup kina domowego 5.1
Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  hmm różnie 2-5h
Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? czasami
Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
Preferencje co do wielkości? 55"
Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi
Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3 600 zł ale w ratach 0% x 40 lub 50

Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Pytanie czy 100 hz jest rzeczywiście potrzebne bo podobno PS4 Pro nie generuje tylu, a PS5 nie wiadomo czy aż do tylu podpije w komputerach owszem monitorki 144hz się kupuje. Philips ma Dolby Vision sprzedawca poradził że to o wiele lepsze w porównaniu do zwykłych hdr czy hdr10+ i da mi to większą różnice niż 100hz w porównaniu do 50hz jak w przypadku Philipsa, generalnie byłem zdecydowany na tego Samsunga QLED ale Pan powiedzał że samsungi są na matrycy VA a Philips IPS + ma ambilight przez co lepiej widać czerń i wgl. a na Samsungu na białych motywach było widać jakieś przyciemnienia wzdłuż górnej i dolnej ramki. Teraz sam już nie wiem jaki kupić TV przyszłościowo. Ma ktoś jakąś inną propozycję ewentualnie?

Proszę pomóżcie :)

Coś Ci gościu namieszał z tymi matrycami. Lepsza czerń na IPSie? Polecam ten wątek:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/33783-ips-czy-va-dwa-typy-matryc-lcd-jak-wybrać-odpowiednią-dla-siebie/

Swoją drogą sam stoję przed podobnym wyborem co Ty. Szukam TV do sportu i gier na PC, więc dla mnie 100Hz to must be. Czekam na Black friday i będę polował na Q70, zobaczymy jak będzie to wyglądało cenowo. Jeśli przekroczy mój budżet to będę wybierał właśnie między RU8000 a Q60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca chce Ci wcisnąć Phillipsa który pewnie niezbyt schodzi (odradzam markę w ogóle bo oprogramowanie i gwarancja to rzeczy na jakie się wielu ludzi skarży). Takie głupoty jakie Ci nagadał to ręce opadają (IPS i lepsza czerń jak w VA) 😒

Samsung będzie lepszy ale nie RU raczej. Poszukaj jeszcze za Q70 bo będzie lepszy do grania jak Q67. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Patryk Konkol napisał:

A informację na temat input lagu macie może co do tych dwóch w/w Samsungów? Bo to też przecież ważny czynnik.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-ru8000-vs-samsung-q60r/784/780?usage=7318&threshold=0.1

Proszę bardzo 🙂

https://hdtvpolska.com/input-lag-co-to-za-diabel-i-jak-duze-ma-rogi/

Tu też ciekawy artykuł na temat input laga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Samsung widzę mają bardzo dobry, jak na ten przedział cenowy, także czekam na black friday a ten Q70 trochę ponad budżet chyba że dostanie mega promocje to wtedy ewentualnie. Dzięki za dotychczasową pomoc. Jeżeli ma ktoś jeszcze jakiś inny ciekawy model nawet innej marki to śmiało pisać, przyjże się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Patryk Konkol napisał:

No to Samsung widzę mają bardzo dobry, jak na ten przedział cenowy, także czekam na black friday a ten Q70 trochę ponad budżet chyba że dostanie mega promocje to wtedy ewentualnie. Dzięki za dotychczasową pomoc. Jeżeli ma ktoś jeszcze jakiś inny ciekawy model nawet innej marki to śmiało pisać, przyjże się. 

Jestem dokładnie w takiej sytuacji jak Ty, więc teraz pytanie do Ciebie (i może jeszcze ktoś inny odpowie) W oparciu o dotychczasową wiedzę, jeżeli Q70 przekroczy Twój budżet to wtedy co byś wybrał? Q60 czy RU8000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej skłaniam się do QE55Q67, ale napewno jeszcze raz podjade przy okazji do euro i podejdę do obu aby zobaczyć je na żywo raz jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Patryk Konkol napisał:

Bardziej skłaniam się do QE55Q67, ale napewno jeszcze raz podjade przy okazji do euro i podejdę do obu aby zobaczyć je na żywo raz jeszcze. 

Nie pretenduje do roli wieszcza, czy roli proroka :), ale w BF za 3600zł powinieneś dostać solidnego Sony 55XF9005. Jest to telewizor nawet ciut lepszy od Samsunga Q70.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Waldo94 napisał:

Nie pretenduje do roli wieszcza, czy roli proroka :), ale w BF za 3600zł powinieneś dostać solidnego Sony 55XF9005. Jest to telewizor nawet ciut lepszy od Samsunga Q70.

Sony jest na matrycy IPS z tego o kojarze, czym takim ten model się wyróżnia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noi dzisiaj BF RU8002 w promocji za 2690, 1k różnicy między qe55q67 rat. 


Tylko, że "prawdziwy BF" jest za tydzień ;)

Napisane Tablet Z.

Sony jest na matrycy IPS z tego o kojarze, czym takim ten model się wyróżnia? 


Ten model jest na matrycy VA. A czym się wyróżnia? Zdecydowanie najlepszym HDRem w swojej cenie, a poza tym to bardzo dobry model "do wszystkiego".

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...