Skocz do zawartości
Jarkosss

Panasonic 55FZ800 czy 58GX830,którego wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Zastanawiam się, którego z wymienionych w tytule Panasonica wybrać.Za starszym modelem oczywiście przemawia jakość obrazu.Za nowszym,większy ekran,Dolby Vision,Dolby Atmos.Nie wiem dokładnie,co jeszcze jest więcej w nowszym modelu.Obawiam się,że kupując starszy model,będę pozbawionych nowych rzeczy,które posiadają już nowsze modele.Ale  może jakość obrazu mi to wynagrodzi?Niestety w sklepach stacjonarnych w ogóle nie widzę modeli GX800(810,830) i nie mam porównania.Chętnie wysłucham opinii w temacie tych telewizorów.Obecnie posiadam Panasonica 48AS640 w którym jakość obrazu w/g mnie jest bardzo dobra.Niestety,jako Smart już jest gorzej a zwłaszcza przeglądanie internetu pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor OLED ze średniej klasy telewizorem lcd ? Tu nie ma co porównywać. Panasonic przestał już oficjalnie rozwijać technologie lcd i koncentruje sie na OLED.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zauważ że ten model miał rok temu referencje w HDTV Polska jedynie brakuje mu DV. Smart TV podobny . Tegoroczny LCD ma różne opinie natomiast na pewno jeżeli masz obawy przed wypaleniem kupuj GX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jarkosss napisał:

Obecnie posiadam Panasonica 48AS640 w którym jakość obrazu w/g mnie jest bardzo dobra. Niestety, jako Smart już jest gorzej a zwłaszcza przeglądanie internetu pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli tylko dlatego chcesz wymieniać i głownie na tym ci zależy, to głęboko bym się zastanowił czy celować w Panasonica.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem jest u mnie jakość obrazu.A naturalne kolory w Panasonicach najbardziej mi odpowiadają.I rozmiar 58 cali jest idealnie taki,jaki potrzebuję(65 jest już za duży).55FZ800 jest trochę mniejszy,ale teraz można łyknąć go za niecałe 5tys i mnie kusi.Szkoda,że nie ma Dolby Atmos i Dolby Vision.Nie wiem czy są jakieś znaczące różnicę między My Home Screen 3.0 a 4.0.Jutro GX810 mają dowieź do stacjonarnego ME,to zobaczę jak odbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Priorytetem jest u mnie jakość obrazu.A naturalne kolory w Panasonicach najbardziej mi odpowiadają.I rozmiar 58 cali jest idealnie taki,jaki potrzebuję(65 jest już za duży).55FZ800 jest trochę mniejszy,ale teraz można łyknąć go za niecałe 5tys i mnie kusi.Szkoda,że nie ma Dolby Atmos i Dolby Vision.Nie wiem czy są jakieś znaczące różnicę między My Home Screen 3.0 a 4.0.Jutro GX810 mają dowieź do stacjonarnego ME,to zobaczę jak odbiera.





Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro





Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Przepraszam za wcześniejszą odpowiedz, która została wysłana za szybko. Jeżeli zastanawiasz się nad różnicą w programie smart to na pewno wersja 4.0 jest bardziej rozbudowana i płynniejszą ale rewolucji nie ma. Dalej brak bezpośredniej paki HBO. Również brak dostępu do Apple TV i AirPlay , co jednak dla wielu akurat nie jest problemem


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jarkosss napisał:

(...) zobaczę jak odbiera.

Zapachniało dawnym PRL-em coś jak "telewizor ładnie gra" 😉

A na poważnie, różnic między MHS 3.0 a 4.0 nie ma zbyt wiele (w zasadzie są niemalże identyczne). W Twoim przypadku jedynie brak DV w FZ może mieć znaczenie ale w praktyce korzyści z DV względem standardowego HDR10 mogą być niezauważalne dla statystycznego użytkownika.

Natomiast różnica w jakości obrazy pomiędzy FZ800 a GX830 to będzie przepaść moim zadaniem więc nawet kilka brakujących drobiazgów w FZ800 jest nieistotne bo znakomity obraz OLEDa każdego dnia wynagrodzi Ci każdą wydaną na niego złotówkę.

 

Dnia 10.10.2019 o 14:40, zsrr napisał:

Jeśli tylko dlatego chcesz wymieniać i głownie na tym ci zależy, to głęboko bym się zastanowił czy celować w Panasonica.

Pełna zgoda. Jeśli istotny jest tzw. Smart to LG C8 będzie najlepszym wyborem (w podobnym segmencie cenowym do FZ800).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic 58 GX830 jest w domu na testach.Do porównania tylko stary 48AS640.Na plus nowego modelu,to szybkość działania.Może nie ma rozbudowanego Smarta,ale wszystko działa błyskawicznie.Przeglądanie internetu oraz odlądanie filmów przez przeglądarkę super,bezproblemowo.Jesli chodzi o odtwarzanie plików,nie trafiłem na takiego,który nie chciał odpalić.A było tego dużo różnych formatów.Filmy testowe  4K DV i HDR10 bardzo fajne.Teraz minusy.Pierwsze-matryca.Przy wyjmowaniu dotknąłem palcami i ślady po nich bardzo cięzko teraz usunąć:(Matryca błyszcząca(AS640 była satynowa).Tam odciski w ogóle nie zostawały.Ale nie kupuję się telewizora,żeby ditykać matrycy.Kąty fatalne w nowym modelu.Wiem,że to VA,ale mój stary Panas o niebo lepiej się prezentował w tej kategorii.Ekran też ciemniejszy w nowym modelu.Jeśli chodzi o oglądanie zwykłej TV,to jak mówi żona d... nie urywa.Tutaj starszy model też prezentuje się lepiej:( Oczywiście mówię o subiektywnym odczuciu.I ostatnia rzecz in minus jaka rzuciła  mi się w oczy,to podświetlenie.Jak dla mnie masakra.Na 99% telewizor wróci do sklepu.Z kupna OLED-a na razie rezygnuję.Zastanawiam się nad LG SM8600,9010 lub Sony XF9005.Nie lubię matryc IPS,ale oglądałem w domu SM8600 i nawet fajnie to wszystko wyglądało.Jeśli chodzi o Sony,to martwię się o zamulającego Androida,o którym pisżą użytkownicy.Jeśli ktoś ma osobiste doświadczenia z tymi Tv,to poproszę o wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dokup po prostu jakiegoś TV boxa? Wydasz dużo, dużo mniej kasy, będziesz miał satysfakcjonujący obraz i lepsze funkcje smart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź tego soniaka - sądzę, że już z domu nie wyjedzie ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panasonic 58 GX830 jest w domu na testach.Do porównania tylko stary 48AS640.Na plus nowego modelu,to szybkość działania.Może nie ma rozbudowanego Smarta,ale wszystko działa błyskawicznie.Przeglądanie internetu oraz odlądanie filmów przez przeglądarkę super,bezproblemowo.Jesli chodzi o odtwarzanie plików,nie trafiłem na takiego,który nie chciał odpalić.A było tego dużo różnych formatów.Filmy testowe  4K DV i HDR10 bardzo fajne.Teraz minusy.Pierwsze-matryca.Przy wyjmowaniu dotknąłem palcami i ślady po nich bardzo cięzko teraz usunąć:(Matryca błyszcząca(AS640 była satynowa).Tam odciski w ogóle nie zostawały.Ale nie kupuję się telewizora,żeby ditykać matrycy.Kąty fatalne w nowym modelu.Wiem,że to VA,ale mój stary Panas o niebo lepiej się prezentował w tej kategorii.Ekran też ciemniejszy w nowym modelu.Jeśli chodzi o oglądanie zwykłej TV,to jak mówi żona d... nie urywa.Tutaj starszy model też prezentuje się lepiej:( Oczywiście mówię o subiektywnym odczuciu.I ostatnia rzecz in minus jaka rzuciła  mi się w oczy,to podświetlenie.Jak dla mnie masakra.Na 99% telewizor wróci do sklepu.Z kupna OLED-a na razie rezygnuję.Zastanawiam się nad LG SM8600,9010 lub Sony XF9005.Nie lubię matryc IPS,ale oglądałem w domu SM8600 i nawet fajnie to wszystko wyglądało.Jeśli chodzi o Sony,to martwię się o zamulającego Androida,o którym pisżą użytkownicy.Jeśli ktoś ma osobiste doświadczenia z tymi Tv,to poproszę o wrażenia.

Jak Panasonic to tylko OLED. Trzeba było brać tego FZ800 jak jeszcze były dostępne, na bank byłbyś zadowolony. Z tych, które teraz rozważasz, bierz XF9005. Jeden z najlepszych tv LCD na rynku obecnie. Przeczytaj sobie test na portalu, a rozwieje Twoje wątpliwości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jarkosss napisał:

Panasonic 58 GX830 jest w domu na testach.Do porównania tylko stary 48AS640.Na plus nowego modelu,to szybkość działania.Może nie ma rozbudowanego Smarta,ale wszystko działa błyskawicznie.Przeglądanie internetu oraz odlądanie filmów przez przeglądarkę super,bezproblemowo.Jesli chodzi o odtwarzanie plików,nie trafiłem na takiego,który nie chciał odpalić.A było tego dużo różnych formatów.Filmy testowe  4K DV i HDR10 bardzo fajne.Teraz minusy.Pierwsze-matryca.Przy wyjmowaniu dotknąłem palcami i ślady po nich bardzo cięzko teraz usunąć:(Matryca błyszcząca(AS640 była satynowa).Tam odciski w ogóle nie zostawały.Ale nie kupuję się telewizora,żeby ditykać matrycy.Kąty fatalne w nowym modelu.Wiem,że to VA,ale mój stary Panas o niebo lepiej się prezentował w tej kategorii.Ekran też ciemniejszy w nowym modelu.Jeśli chodzi o oglądanie zwykłej TV,to jak mówi żona d... nie urywa.Tutaj starszy model też prezentuje się lepiej:( Oczywiście mówię o subiektywnym odczuciu.I ostatnia rzecz in minus jaka rzuciła  mi się w oczy,to podświetlenie.Jak dla mnie masakra.Na 99% telewizor wróci do sklepu.Z kupna OLED-a na razie rezygnuję.Zastanawiam się nad LG SM8600,9010 lub Sony XF9005.Nie lubię matryc IPS,ale oglądałem w domu SM8600 i nawet fajnie to wszystko wyglądało.Jeśli chodzi o Sony,to martwię się o zamulającego Androida,o którym pisżą użytkownicy.Jeśli ktoś ma osobiste doświadczenia z tymi Tv,to poproszę o wrażenia.

Obyś się nie zdziwił. https://hdtvpolska.com/forum/topic/49996-lg-55lm8600pla-efekt-latarki-na-matrycy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Patryk Mistrz napisał:

Jak Panasonic to tylko OLED. Trzeba było brać tego FZ800 jak jeszcze były dostępne, na bank byłbyś zadowolony. Z tych, które teraz rozważasz, bierz XF9005. Jeden z najlepszych tv LCD na rynku obecnie. Przeczytaj sobie test na portalu, a rozwieje Twoje wątpliwości.

Miałeś napisać "Jak Panasonic to już tylko OLED". W poprzednich latach mieli jeszcze całkiem niezłe modele LCD, ale teraz jest już słabo. Co do meritum to oczywiście sie zgadzam. Z Panasonica tylko OLED są telewizorami wartymi rekomendacji.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałeś napisać "Jak Panasonic to już tylko OLED". W poprzednich latach mieli jeszcze całkiem niezłe modele LCD, ale teraz jest już słabo. Co do meritum to oczywiście sie zgadzam. Z Panasonica tylko OLED są telewizorami wartymi rekomendacji.

Oczywiście o to mi chodziło :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałeś napisać "Jak Panasonic to już tylko OLED". W poprzednich latach mieli jeszcze całkiem niezłe modele LCD, ale teraz jest już słabo. Co do meritum to oczywiście sie zgadzam. Z Panasonica tylko OLED są telewizorami wartymi rekomendacji.

Oczywiście o to mi chodziło :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2019 o 21:59, Patryk Mistrz napisał:


Jak Panasonic to tylko OLED. Trzeba było brać tego FZ800 jak jeszcze były dostępne, na bank byłbyś zadowolony. Z tych, które teraz rozważasz, bierz XF9005. Jeden z najlepszych tv LCD na rynku obecnie. Przeczytaj sobie test na portalu, a rozwieje Twoje wątpliwości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Długo nie pisałem,ale jestem po bliższym poznaniu LGSM8600(juz wrócł do sklepu) a teraz stoi Sony Xf9005.Akurat przez weekend był w dobrej cenie(4600zł),to go łyknąłem.Obraz,jak dla mnie bajka.Żona jak przyszła do domu i na niego spojrzała,mówi - ten to zostanie:).Od razu rzuca się w oczy duża jasność ekranu i w/g mnie świetne skalowanie.Programy telewizyjne oraz filmy 720p i 1080p wyglądają świetnie.Lepiej niż na moim dużo mniejszym Panasie.Piszę o tym,ponieważ poprzednie dwa telewizory,które testowałem miały ten obraz mdły.O działaniu podświetlenia w LG nie wspomnę - masakra.Wracam do Sony,obraz bajka ale obsługa...:((System muli,przy szybszym używaniu prycisków potrafi się przytkać na dłużej.Tv jest z 2018r a aktualizacja,która podobno jest już bez błedów,wyszła dopiero 27.11.2019.Ale ludzie na forach piszą,że po upgrade do Oreo przycina filmy 4K 69fps.Od razu zainstalowałem Kodi,bo na fabrycznych odtwarzaczu porażka.Tutaj chociaż sensownie wyświetla pliki w folderach,tak jak są na dysku.Jeśli chodzi o dysk,to mam pytanie.We wszystkich telewizorach było tak,że jak wyłączłem TV,to dysk też był wyłączany.Tutaj dysk cały czas pracuje i nic nie mogę z tym zrobić.Na stronie Sony jest informacja,że trzeba wyłączyć TV i odpiąć dysk.Jak ma ktoś ten model rozkminiony,to miałbym jeszcze parę pytań.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...