Skocz do zawartości
Corvus

LG 55LM8600PLA - Efekt latarki na matrycy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
niedawno stałem się nabywcą LG 55LM8600PLA.
Z TV jestem bardzo zadowolony - natomiast przeszkadza mi efekt latarki.
Dotyczy to dwóch miejsc na matrycy - lewy i prawy dolny róg - jak na zdjęciu.

Czy ktokolwiek spotkał się z takim "defektem"?
Reklamować?

Efekt pojawia się tylko na czarnym tle.

Efekt latarki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuz, to cecha LCD-kow, niektore swieca jasniej inne mniej. Podswietlenie matrycy, nic z tym nie zrobisz za bardzo. Jesli to nowy TV to moglbys reklamowac , ale nie sadze zebys cos wskoral. Serwis powie ,ze to cecha LCD...Ale moge sie mylic....Sprobuj , nie masz nic do stracenia.Zycze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego świadomy jednak..

Klient powinien otrzymać produkt pełnowartościowy i być z niego zadowolony a w tym przypadku oglądanie filmów rozprasza..

Ciekawe czy producent byłby zadowolony z oglądania filmów z takim podświetleniem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisano to cecha telewizorów LCD z podświetlaniem krawędziowym.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zareklamowałem towar - ogólnie ma przyjechać serwis.

Technologia tak ma? Wolne żarty.

Nie po to kupuję LG z ponoć dopracowaną technologią nano cell żeby wieczorami oglądać takie wykwity.

Rozumiem że mogą zdarzyć się przebłyski ale nie coś takiego co skutecznie rozprasza oglądanie telewizora.

 

To tak jakby producent produkował głośniki z których co 3 minuty pojawia się szum - technologia produkcyjna tak ma.. W tym przypadku powinno zablokować się taką produkcję.

Poczekam na serwis i zobaczymy..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2019 o 09:58, peyo111 napisał:

 Podswietlenie matrycy, nic z tym nie zrobisz za bardzo. Jesli to nowy TV to moglbys reklamowac , ale nie sadze zebys cos wskoral. Serwis powie ,ze to cecha LCD...Ale moge sie mylic...

Mylisz sie :) Prawidlowo skonstruowany i wykonany tv/modul podswietlenia nie ma prawa miec takich wyciekow swiatla widocznych jak na zdjeciu przy normalnym ogladaniu. Wiec jesli na zywo mamy obraz jak zarejestrowany na fotce to absolutnie jest to powod do reklamacji, ktora bezdyskusyjnie powinna zostac uznana za zasadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze kolega ktory zalozyl ten temat, napisze nam jak sprawa sie rozstrzygnela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...