Skocz do zawartości
gafcio

Sony xf9005 czy samsung Q70R

Rekomendowane odpowiedzi

z PS4 pewnie nic ale oto wymagania kupującego:

" Telewizor kupuję z myślą również o przyszłej generacji konsol. Gry mnie interesują różne, single, online, fps... "

33 minuty temu, LV426 napisał:

Każdemu i zawsze LG ochoczo wymienia matrycę? Można sobie tak do woli wymieniać z powodu wypaleń? Co dwa lata nowa i tak w nieskończoność? Ciekawe. 

Tylko w Polsce takie rzeczy że jeszcze uznają to na gwarancji i też nie zawsze. 

Na papierze to też i Samsung jest lepszy pod granie,  tak jak LG. Panasonic to głównie pod oglądanie filmów ale przecież każdy z tych tv jest dobry także i do grania. 

no na forum chyba wszystkim wymienili - ja nie kojarzę odmowy - ale pewnie się to kiedyś skończy

 

co do Samsunga to nie miałem więc nie powiem ale upłynniacz w samsungu to jest coś mega fajnego - masz rację - do grania jest pewnie lepszy od sony

gram na oledzie czasami z włączonym upłynniaczem w grze i jest to super sprawa o ile input lag nie przeszkadza - a w samsungu nie będzie zupełnie przeszkadzał

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za żywą dyskusję. 

Otóż niedawno zmieniłem PS4 na PRO, no i pojawiła się opcja zakupu nowego telewizora. Stary jest ok, ale chciałbym zabaczyc kilka smaczków, których nie widziałem wcześniej, bo i konsola nie dawała również takich możliwości. 

Nie ukrywam, że zakup będzie robiony też, a może przede wszystkim pod nowe konsole, które wyjdą w przyszłym roku. Stąd, by nie było konieczności kolejnej wymiany telewizora, chciałbym zakupić coś, co posłuży ok. 7,8 lat - kolejną generację konsol. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, gafcio napisał:

chciałbym zakupić coś, co posłuży ok. 7,8 lat - kolejną generację konsol. 

teraz tv się nie produkuje by przetrwał tak długo - więc najlepiej mieć dodatkową gwarancję (najlepiej producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale to sprawa drugorzedna, muszę dokonać wyboru co do sprzętu, pozostałe sprawy, to już sprawa na później, choć równiez istotna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie pytam tutaj bo mam podobny dylemat. Zastanawiam się nad LG 55SM8600, Samsung QE55Q67RA - tutaj Jestem bardzo ciekawy opinii, ponieważ nigdzie nie mogę się doszukać czy warto go kupić, niby jest idealny do kwoty 3500 zł, czyli tyle ile chcę wydać, ale coś mi się wydaje, że nie jest taki super, Samsung QE55Q6FNA, oraz ewentualnie Sony KD-55XF9005. No i jest jeszcze Samsung UE55NU8002, ten model ma dobre opinie mimo że jest trochę starszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55nu8002 raczej nigdzie nowego nie dostaniesz, też miałem taki dylemat i ostatecznie wybrałem 55xf9005, siedzę na wprost więc interesowały mnie tylko z matrycą va, 100hz i dobrym HDR.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2019 o 11:06, klaus71 napisał:

na jakim kanale miałeś takie objawy? w naziemnej? sat? kablówce?

Naziemniej , oraz gdy oglądałem mecze w internecie 

Dnia 21.09.2019 o 10:29, wincent19 napisał:

Bzdura z ta migajaca pilka. Kwestia odpowiednich ustawień, u mnie nic takiego nie występuje. 

Sam jesteś bzdura , specjalnie przeszedłem się do Media Marktu sprawdzić moje wrażenia. I co potwierdziło się Pan z Media wielce zszokowany ale fakt jest faktem .

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam ten model i wiem co piszę, a ustawienia sklepowe tv, możesz sobie wsadzić. 

Odpowiednia kalibracja oraz ustawienie uplynniacza i nie ma nic takiego, co piszesz. 

Edytowane przez wincent19
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, wincent19 napisał:

Akurat mam ten model i wiem co piszę, a ustawienia sklepowe tv, możesz sobie wsadzić. 

Odpowiednia kalibracja oraz ustawienie uplynniacza i nie ma nic takiego, co piszesz. 

Akurat ja tez miałem ten model także słowo przeciwko słowu , ustawiałem , nawet wyłączyłem całkowicie uplynniacz także polecałbym zakupić okulary ;)

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damianos19932 napisał:

nawet wyłączyłem całkowicie uplynniacz także polecałbym zakupić okulary ;)

i jak wyłączyłeś upłynniacz to dalej piłka znikała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, klaus71 napisał:

i jak wyłączyłeś upłynniacz to dalej piłka znikała?

Tak , generalnie gdy piłka nie ruszała się szybko np przy podaniach było elegancko  , jednak gdy np bramkarz wykonywał piłkę to piłka migotała . Poczytałem na internecie i nie byłem jedyną osobą która ten efekt zauważyła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Damianos19932 napisał:

Tak , generalnie gdy piłka nie ruszała się szybko np przy podaniach było elegancko  , jednak gdy np bramkarz wykonywał piłkę to piłka migotała . Poczytałem na internecie i nie byłem jedyną osobą która ten efekt zauważyła .

no to nie ma bata jak piłka ginie przy wyłączonym upłynniaczu to wina źródła

nigdy na tvb-t i tv-sat nie widziałem znikającej piłki 

takie cuda to tylko na jakichś kulawych streamingach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o XG9505 tylko o ten mniejszy który występuje jedynie w wersji 49". Biorę chyba w Black Friday albo po nowym roku. Chyba że Sony pokaże coś lepszego na przyszły rok z obsługą HDMI 2.1 to zaczekam może.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za porady. 

Między innymi dzięki temu dokonałem już wyboru TV, którego zakup dokonam w przyszłym roku. 

Posiłkując się jeszcze innymi stronami, m. in. RTINGS oraz recenzjami/prezentacjami na YouTube, zdecydowałem się na zakup LG C9, z myślą o wykorzystaniu na przyszłej generacji konsol. Przy okazji ceny spadną i będą bardziej przystępne. 

Dziękuję i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

wróćmy do tematu.

Sony 55XF90 czy Samsung 55Q70.

Jakie widzicie przewagi poszczególnych modeli?

Cena zbliżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2019 o 08:58, zapsu napisał:

Sony 55XF90 czy Samsung 55Q70.

XF90 jest bardzie uniwersalny. Pozatym lepszy stosunek ceny do jakości na korzyść Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Q70 rat. Zakupiłem Sony xf9005 lecz po przespaniu nocy postanowiłem go wymienić na Q70. Wypakowali tv na sklepie w celu sprawdzenia Czy cały matryca itp. I okazuje się ze był wypalony pixel, wypakowali drugi i wypalony pixel tylko ze w innym miejscu. Podziękowałem za zakupy w tym sklepie. Poszedłem do konkurencji i kupiłem Q70, pomyślałem ze do trzech razy sztuka😃. Niestety Po 1 dniu użytkowania już są schody w trybie gra bardzo często tv gubi obraz, nie wiem jak to opisać ale tak jak by mi go zapętlał. Konsola PS4 na LG UHD takich problemów nigdy nie miałem. Jutro idę do sklepu i zwracam ten TV.  Wypalone pixele były znakiem ze trzeba było pozostać  przy Sony. Oczywiście jak się da oddać TV to już bez namysłu biorę(tu byłem sceptyczny do androida) FX9005. Niestety jeśli chodzi  o apssy w samsungu to wyglada to bardzo słabo jest ich mało i w większości są nie przydatne. No i HDR 10+ 
bezużyteczny system którego nikt nie wspiera a sam HDR w tym telewizorze nie wyrabia.

Edytowane przez Antosss
Błędy
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączę się do tematu. Również stoję przed wyborem Samung q70 czy Sony xf9005 tylko że w rozmiarze 65". Cena jest ma tym samym poziomie, ok 5200-5400. Telewizory, w teorii, porównywalne. Na ten moment Sony można zakupić za 4999 na allegro. Może ktoś z Was ma/miał możliwość porównania obu telewizorów i może podzielić się uwagami. Ogólnie mam styczność z Samsung 55nu8072 oraz 75q70 ( w gościach:)) i złego słowa nie mogę powiedzieć. Jedynie czego mi w nich brakuje to wiekszej ilosci aplikacji. Tak naprawdę w tizen poza youtube, netflix oraz hbogo nie ma nic wiecej ciekawego. Dlatego kusi mnie w Sony Android TV- o którym z kolei czytałem różne opinie, że wolny itd.

No i drugie pytanie: jak za obrazem w Sony. W 75Q70 uważam że jest świetny ( nie miałem okazji w nic pograć ) więc nie wiem czy warto ryzykować z Sonym, którego widziałem tylko na wystawce.

Antosss co Ciebie przekonało na początku,  że jednak nie xf9005 A Q70? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszym  wyborem jest telewizor  Sony lub Panasonic.

Interesuje sie telewizorami  od wielu  lat. Ilosc  usterek samsunga paralizuje ale dla wielu osob to nie jest  przeszkoda.

Przyklady w linkach.Nowsze i starsze  przyklady.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/page/44/#comments

https://www.onet.pl/?utm_source=hdtvpolska.com_viasg_komputerswiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=6bec5817-06e1-5aa4-8edf-eda2e8f2a159&sid=07372b08-f780-4b33-9df9-1b765bfb7d0f&utm_v=2

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/80166-test-nowego-telewizora-lcd-firmy-samsung-ue55es8000-84.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/80166-test-nowego-telewizora-lcd-firmy-samsung-ue55es8000-102.html

Ja wybieram    renomowane marki  czyli Pioneer, Panasonic.Sony.

 

Nie musisz przeplac.Mozesz wybrac  telewizor z linku  nizej. Bedzie  dzialal dluzej od samsunga  i uzyskasz  zdecydowanie lepsze wrazenia wizualne  od kazdego samsunga.

https://www.youtube.com/watch?v=H3KS9PohJHY

 

Nawet na amatorskim filmie  z youtube  mozna zauwazyc ze  tanszy telewizor ponizej   800  euro czyli Panasonic   ma lepsza jakosc  obrazu niz  telewizory za ponad 1000 euro.Wrazenia wizualne lepsze  w Panasonicu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DDusSmcMIwY

 

Nie musisz przeplacac , tak mialo byc.

Edytowane przez grundig
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Co do awarii... niestety ale jak się przejrzy różne fora, to na każdy tv coś się znajdzie, czy to Samsung, Sony czy też  Panasonic. Np w przypadku Sony xf9005 można znaleźć sporo nt. Cloudingu. Staram się nie sugerować, w głównej mierze, takimi opiniami, jeżeli nie dotyczy konkretnie tego samego modelu czy matrycy. No chyba że faktycznie skala negatywnych wypowiedzi dot. danego modelu jest spora. W przypadku Samsunga, oba modele z którymi mam kontakt działają bez zarzutów - NU8072 drugi rok.

Co do Panasonica gx800-830, to nie miałem pojęcia o jego istnieniu i nigdy nie widzialem jego na żywo, przynajmniej nie świadomie :) Z tego co szukałem to teraz będzie ciężko go zobaczyć przed zakupem. Niestety ma jeden duży minus na dzień dobry - brak Hbogo. Na duży plus cena min. o 1000 zł mniejsza od Sony.

Wolałbym ograniczyć się w wyborze do tych dwóch modeli. Niestety, ale wiem że jak zaczne brac pod uwagę następne modele, to uciekną kolejne tygodnie, jak nie miesiące, zanim znowu zdecyduje się na konkretny 😕 (w tym temacie jest u mnie gorzej jak u żony z zakupem ciuchów;))

Założenie mam xf9005/Q70 jeżeli tylko któryś będzie poniżej 5 tyś. Jest teraz Sony a ja jednak ciągle się zastanawiam 😕

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kubczyk napisał:

Dzięki za podpowiedź. Co do awarii... niestety ale jak się przejrzy różne fora, to na każdy tv coś się znajdzie, czy to Samsung, Sony czy też  Panasonic. Np w przypadku Sony xf9005 można znaleźć sporo nt. Cloudingu. Staram się nie sugerować, w głównej mierze, takimi opiniami, jeżeli nie dotyczy konkretnie tego samego modelu czy matrycy. No chyba że faktycznie skala negatywnych wypowiedzi dot. danego modelu jest spora. W przypadku Samsunga, oba modele z którymi mam kontakt działają bez zarzutów - NU8072 drugi rok.

Co do Panasonica gx800-830, to nie miałem pojęcia o jego istnieniu i nigdy nie widzialem jego na żywo, przynajmniej nie świadomie :) Z tego co szukałem to teraz będzie ciężko go zobaczyć przed zakupem. Niestety ma jeden duży minus na dzień dobry - brak Hbogo. Na duży plus cena min. o 1000 zł mniejsza od Sony.

Wolałbym ograniczyć się w wyborze do tych dwóch modeli. Niestety, ale wiem że jak zaczne brac pod uwagę następne modele, to uciekną kolejne tygodnie, jak nie miesiące, zanim znowu zdecyduje się na konkretny 😕 (w tym temacie jest u mnie gorzej jak u żony z zakupem ciuchów;))

Założenie mam xf9005/Q70 jeżeli tylko któryś będzie poniżej 5 tyś. Jest teraz Sony a ja jednak ciągle się zastanawiam 😕

 

 

Co do clouding u Sonego to tak jest , jest widoczny . Widać go tylko wieczorami w szczególności jak jasność ekranu nie jest zmniejszona. Posiadam XF90 tv rewelacja jednak faktycznie trzeba wziąć pod uwagę , że ten efekt może przeszkadzać dla osoby wrażliwej naidealny obraz .

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Damianos19932 napisał:

ale i tak polecam ten telewizor gorąco

 

 

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clouding  dotyczy wszystkich telewizorow  lcd w  wiekszym  lub mniejszym stopniu.

http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

Cloudingu   nie  ma w telewizorach oled  i pdp czyli plazmowych.

Duzo zalezy od szczescia.Przyklad na filmie

https://www.youtube.com/watch?v=-l5GZPLuq0g

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...