Skocz do zawartości
gafcio

Sony xf9005 czy samsung Q70R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Mam dylemat przy zakupie, proszę o poradę co wybrać. 


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 10 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1 m. 
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Oglądany porą nocną 

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, niski input lag
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Maksymalnie średnio do 4 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Mat 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Gry 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tylko konsola do 4 godzin dziennie 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nic
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, ewentualnie LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5300

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Być może. 

Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru, przy założeniu, że rozważam zakup Sony Xf9005 lub Samsung Q70r. Ewentualnie jeszcze inna alternatywę. 

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

Pozdrawiam. Piotrek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, gafcio napisał:

Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru, przy założeniu, że rozważam zakup Sony Xf9005 lub Samsung Q70r. Ewentualnie jeszcze inna alternatywę. 

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

Pozdrawiam. Piotrek 

XF9005 bez dwóch zdań.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, a mogę prosić i drobne wyjaśnienie, dlaczego tak stanowczo Sony? 

Proszę jeszcze o konfrontację z LG C8, też w zasadzie tylko z przeznaczeniem do gier...

Dziękuję 

2 godziny temu, Waldo94 napisał:

 

XF9005 bez dwóch zdań.

Proszę o krótkie uzasadnienie, no i jeszcze proszę o podpowiedź i konfrontację z LG C9. 

Dziękuję... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C9 zdecydowanie lepsza jakość obrazu zwłaszcza wieczorem, brak smużenia i wsparcie G-sync  oraz ma przyszłościowe hdmi 2.1 (VRR i 120hz)

no ale może się wypalić jak tłuczesz w jedną grę przez setki godzin 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XF smużenie nie występuje. Jest dwa razy tańszy od C9. Obraz faktycznie mniej kontrastowy, za to możesz oglądać i grać w co chcesz i ile chcesz, bez obawy o wypalenia.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Nurnik napisał:

W XF smużenie nie występuje. 

może - na forum było narzekanie że w sporcie na sony trawa się komuś zlewała

input lag w sony za to do grania słabawy - chyba 40ms vs 13 w lg

poza tym za 3000zł xf nigdzie sie nie dostanie , jak c9 za drogi tańszy jest b8 - w cenie blisko XF'a

 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 40ms w Sony?  Co za bzdury. Skoro mój model z przełomu 2016/2017 ma 33ms a co roku w Sony schodzili o kilka ms. Grasz w CS że robi to taką różnicę? Chyba że chodziło Ci o granie z włączonym upłynniaczem to wtedy zawsze będzie większe opóźnienie. 

A na LG to tak super przy szybkim ruchu? No raczej w sporcie nie bardzo bo te tv mają jeden z gorszych upłynniaczy i sypią artefaktami o czym można poczytać tutaj na forum (a bez szarpie obraz).

Do grania Sony będzie nie tyle lepszy co bardziej bezpieczny a z ruchem radzi sobie bardzo dobrze, za co w każdej recenzji od lat tv tej marki są chwalone (LG jakoś nie do końca tak fajnie wypada w tym porównaniu).

 

Sony jest lepszy jak Samsungi bo choć w teorii ma gorszy kontrast to jednak nie świruje w trybie gry (co zdarzało się i nadal zdarza w Samsungach - przełączanie się trybu i znikający na chwilę obraz podczas grania). Upłynniacz i sławne "60fps zrobione z 30fps" w Samsungu to też slogan marketingowy bo trzeba zaakceptować artefakty w obrazie (zwalone kontury) więc jak chce się nieskazitelny obraz to trzeba i tak wyłączyć tę funkcję. 

W Samsung u brak DTS, gniazda słuchawkowego i Dolby Vision. W Sony są. Kolory po wyjęciu z pudełka i bez kalibracji też bardziej naturalne są w Sony. Czerń niby gorsza na pierwszy rzut oka ale za to widać więcej detali w ciemnych partiach obrazu (cieniach). Przydatne w grach jednak. Czekam jeszcze trochę na obniżki cen i sam biorę XG9005 chyba. Sporo testów czytałem i oglądałem na YouTube oraz widziałem te tv w sklepie. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj do czego jest potrzebny tv - to napiszesz na temat

upłynniacz nie jest do niczego potrzebny - wręcz musi być wyłączony przy graniu

dzieki Gsync,VRR,120hz i hdmi 2.1 to w zasadzie trudno znaleźć jakiś obszar w ktorym sony jest lepszy - w zasadzie tylko  w kwestii wypalania i dodatkowej 5 letniej gwarancji

w pozostalych obszarach - w szczególności w jakości obrazu nie ma co "zbierać"

 

ale masz rację - jak ktoś nie chce się martwić o wypalenie to lepiej lcd

jak ktoś chce mieć obraz bezkompromisowy to niestety musi ryzykować

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.

Telewizor kupuję z myślą również o przyszłej generacji konsol. Gry mnie interesują różne, single, online, fps... 

Specyfikacja katalogowa sony co do input lag, faktycznie pokazuje najwyższe wartości, ale czy będą dla mnie zauważalne? 

No i czy faktycznie jest problem w LG i input lagiem? 

W mojej ocenie za Sony przemawia LCD, cena, za LG oled, czerń i nowoczesność, a Samsung to wyposrodkowanie plus niski input lag, bez uplynniacza. 

Co o tym sądzicie? 

Dziękuję... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

poza tym za 3000zł xf nigdzie sie nie dostanie , jak c9 za drogi tańszy jest b8 - w cenie blisko XF'a

 

 

Owszem, ale w B8 nie ma tych zalet które wchwalałeś w C9( HDMI 1,2 czy G-sync.) i przewaga LG nad Sony znacząco spada.

 

 

 

 

Przepraszam za kiepskie cytowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, klaus71 napisał:

może - na forum było narzekanie że w sporcie na sony trawa się komuś zlewała

Takie problemy, to często wina kiepskiej jakości sygnału z niskim bitrate.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, gafcio napisał:

No i czy faktycznie jest problem w LG i input lagiem? 

tzn.? jest jakiś problem w LG ? ja nie słyszałem - LAG jest niski bo 13

w sony doczytałem i jest 24 więc też jest bardzo dobry

 

na RTiNGS masz fajne tabelki porównawcze o wszystkich tv i ich parametrach np. https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f

wybór jest twój - w jakości obrazu oled jest w innej lidze niż te średniobudzetowe lcd-ki

no ale jest zawsze możliwość wypalenia - choć przez pierwsze 2 lata LG "serwisuje" wypalenia 

 

długowieczniejsze wydają sie LCD ale tylko dlatego że w sony i samsungu jest możliwość tanio wykupu gwarancji na 5 lat

bo teraz to już nie to co kiedyś - sony się też psuje i statystyki psucia się są pewnie podobne markowych producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za cenne podpowiedzi. 

Gdyby przyszło Wam coś jeszcze do głowy, proszę o info. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik xf polecam go gorąco do gier mam ps4 i wszystko jest okej input lag niezauważalny dla mnie  . W LG B8 który miałem przez kilka dni w domu występuje bardzo duży problem z uplynniaczem podczas np oglądania meczów piłki nożnej jest efekt migającej piłki  . Niestety nie mam pojęcia czy w grach tez to doskwiera . W Sony ten efekt nie występuje . LG ma na pewno dużo płynniejszy system , przełączenie się między aplikacjami jest bezproblemowe , niestety w Androidzie lubi się coś wysypać . W LG jest fajniejszy żyroskopowy pilocik w Sony uświadczymy tylko przedpotopową cegiełkę  w XG pilot już jest fajniejszy jednakże wiąże się to z większym wydatkiem . 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Damianos19932 napisał:

W LG B8 który miałem przez kilka dni w domu występuje bardzo duży problem z uplynniaczem podczas np oglądania meczów piłki nożnej jest efekt migającej piłki 

na jakim kanale miałeś takie objawy? w naziemnej? sat? kablówce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno więcej o tym problemie w LG było tutaj (i nie tyllo) na forum jak o "zlanej trawie) w Sony. 

LG ma wszystkiego więcej i to jednak OLED o jakości obrazu wyższej jak LCD ale w prawdziwym użyciu jakoś aż tak super wszystko nie wypada. Co do HDMI 2.1 to super i jest to duża zaleta ale żeby później się nie okazało przypadkiem, że VRR działa w małymzakresie na nowych konsolach - tak jak jest obecnie w Samsungach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

Na pewno więcej o tym problemie w LG było tutaj (i nie tyllo) na forum jak o "zlanej trawie) w Sony.

no było na forum tylko ja na swoim starym E6 nigdy tego nie zauważyłem - na wszystkich kanałach sat i dvb-t nigdy piłka nie znikła

co innego na youtube - tu chyba nawet kiedyś coś takiego udało mi się zaobserwować - można założyć że materiał był jakiś trefny że wykładał LG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to właśnie prosić o poradę, zamierzałem zakupić Sony lub Samsung, a odpowiedzi wskazują, że "najlepszym" wyborem jest LG...:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko kult LG OLED daje o sobie znać. Jakbyś nie wiedział to OLED od LG zawsze jest "najlepszy" 😉

Bierz Sony. Nie jedna osoba jest zadowolona z tych tv pod konsole i PC - w tym i ja. Samsung też ok ale jednak pod PS4 jakoś Sony bardziej pasuje.

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, LV426 napisał:

To tylko kult LG OLED daje o sobie znać. Jakbyś nie wiedział to OLED od LG zawsze jest "najlepszy"

jak zwykle bajki piszesz - sam polecasz tylko sony - kult sony?

z OLEDów C9 jest najlepszy pod granie ze względu na hdmi 2.1, a B8 jest najtańszy

poza tym LG jako jedyny uwzględnia wypalenia w OLED na gwarancji - ot i cała tajemnica polecania/kultu LG do grania

 

poza LG jest oczywiście OLED Sony i Panasa i Philipsa - też świetne tv - w zasadzie lepsze od LG ze względu na lepsze upłynniacze (nie wiem jak philips)

no ale w nich wypaleń ci nie uwzględnią na gwarancji jakby się pojawiły

a w LG to pod koniec dwóch lat (końca gwarancji) sprawdzasz czy jest wypalenie - jak jest - to wymiana matrycy i gwarancja na nią leci od nowa

 

 

 

 

1 godzinę temu, gafcio napisał:

a odpowiedzi wskazują, że "najlepszym" wyborem jest LG...:)

no nie do końca - OLED możesz wypalić - LCD nie - zależy co dla ciebie jest "najlepszym" wyborem

najbezpieczniejszy jest LCD

ale jakość obrazu jest o niebo lepsza na OLED

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wypaleniami, to bajki coci kloci, mam wielu znajomych co grają w gry i oglądają tv i brak jakichkolwiek wypalen. 

Poza tym, nie ma wogole co porównywać nawet najlepszego lcd do oleda, bo to przepaść. 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są bajki, to mamy nas tym forum bardzo dużo bajkopisarzy. Obraz na oled jest na pewno ładniejszy, jednak na pewno nie jest to przepaść w porównaniu do XF. Poza tym kolegą pisał, że będzie grał dużo w gry online. Kilkaset godzin w jedną grę,to nic nadzwyczajnego w tym przypadku. Jesteś pewien że oled wytrzyma bez wypaleń tyle czasu stałych hudów, pasków zdrowia itp? Ja taki pewien nie jestem.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli porownujesz xf do oleda nawet b8, to masz stosunkowo niskie wymagania. 

Kwestia indywidualna, nikogo nie namawiam do zakupu. 

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

z OLEDów C9 jest najlepszy pod granie ze względu na hdmi 2.1, a B8 jest najtańszy

poza tym LG jako jedyny uwzględnia wypalenia w OLED na gwarancji - ot i cała tajemnica polecania/kultu LG do grania

Co takiego daje HDMI 2.1 w przypadku PS4? Bo chyba na tym będzie grać autor tematu. Nawet w Xbox One X VRR jest w mocno ograniczonym zakresie.

Każdemu i zawsze LG ochoczo wymienia matrycę? Można sobie tak do woli wymieniać z powodu wypaleń? Co dwa lata nowa i tak w nieskończoność? Ciekawe. 

Tylko w Polsce takie rzeczy że jeszcze uznają to na gwarancji i też nie zawsze. 

Na papierze to też i Samsung jest lepszy pod granie,  tak jak LG. Panasonic to głównie pod oglądanie filmów ale przecież każdy z tych tv jest dobry także i do grania. 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...