Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, sebciof11 napisał:

Witam,ostatnio pisałem o problemach z moim C9,ale w końcu doczekałem się serwisu i naprawy domowej(przez ten wirus,wszelakie naprawy domowe były nie możliwe),matryca wymieniona na nową,przyjechała w pudełku,folie z tyłu ekranu jak i z przodu obecne,sam przebieg trwał nie spełnia 30 minut,serwis z Rzeszowa,serwisant pojętny,sama matryca pochodzi ze stycznia 2020.Moja poprzednia matryca cierpiała na problemy techniczne z powodu wypalonego pixela,oprócz tego miałem problemy z bandingiem,na końcu jeszcze ujawniła się pionowa czerwona linia z górnej prawej strony ekranu.Nowa matryca jak narazie sprawuje się dobrze(ma dopiero 2 dni),gwarancja 2 lata,także można być spokojnym o przyszłość,LG podeszło do sprawy profesjonalnie jak i sam serwis,także z mojej strony mogę polecić,jestem w pełni zadowolony.

Możesz pokazać vertical banding na tej nowej matrycy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem zwrot tego "cuda" C9. Czarę goryczy przelał film dla mlodzieży na Nickoledion z C+. 5,5tyś za tv i takie jaja. Akurat w tym odcinku Russel Westbrook z NBA grał z mlodzieżą w kosza i kamera czesto "latała" prawo-lewo, lewo-prawo. Na to sie nie dało patrzeć tak klatkowało jak kałasznikow. Zamówiona konkurencja. Przyjdzie, odpalę i swoje wrażenia opiszę w odpowiednim dziale. Wyleczyłem sie z oledów od LG

  • Lubię 2
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Blok napisał:

ł film dla mlodzieży na Nickoledion z C+. 5,5tyś za tv i takie jaja. Akurat w tym odcinku Russel Westbrook z NBA grał z mlodzieżą w kosza i kamera czesto "latała" prawo-lewo, lewo-prawo.

możesz napisać jaki to był film - aż z ciekawości zobaczę jak to u mnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, klaus71 napisał:

możesz napisać jaki to był film - aż z ciekawości zobaczę jak to u mnie wygląda

Wpisz sobie w googlach "russell westbrook nickelodeon" i bedziesz mial. Nie wiem czy jest jeden odcinek czy wiecej. Jak wiecej to szukaj filmu w ktorym w jakiejs szkole grają w kosza na takiej małej sali.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Marcin Blok napisał:

Wpisz sobie w googlach "russell westbrook nickelodeon" i bedziesz mial. Nie wiem czy jest jeden odcinek czy wiecej. Jak wiecej to szukaj filmu w ktorym w jakiejs szkole grają w kosza na takiej małej sali.

LG ma bardzo kiepskie uplynniacze stąd te klatkowanie . Ja 2 lata temu zwróciłem B8 z identycznego powodu . A pytałem się sprzedawcy tv do sportu ... masakra nie można im zaufać 

Edytowane przez Damianos19932
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Damianos19932 napisał:

LG ma bardzo kiepskie uplynniacze stąd te klatkowanie . Ja 2 lata temu zwróciłem B8 z identycznego powodu . A pytałem się sprzedawcy tv do sportu ... masakra nie można im zaufać 

a po co upłynniać sport ? 50 fps to mało?

poza tym ja akurat bym powiedział że na sporcie nigdy nie widziałem problemów z upłynnianiem w lg - chyba że f1 jest jakaś wyjątkowa że upłynnianie lg tam daje radę - ale nawet jak był jakiś mecz w stylu klasyków to dla mnie wszystko działa ok - ja artefaty widzę głównie na 24fps

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2020 o 13:42, efel napisał:

HDMI CEC między LG a PS4 to porażka. Miałem ten sam problem, okazuje się że nierozwiązywalny w satysfakcjonujący mnie sposób:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43296-ps4-pro-i-lg-problem-z-hdmi-cec/

Jedynym sposobem żeby to nie denerwowało jest wyłączenie w opcjach PS4 'Powiązanie z HDMI' czy jakoś tak. Stracisz tym samym przydatną opcję, że jak włączysz konsolę padem to Ci się TV sam uruchomi i przełączy na właściwe wejście. 

Innym rozwiązaniem to po prostu przyzwyczaić się do tego że po każdym wyłączeniu konsoli przełączasz ręcznie w TV źródło HDMI na inne niż to z PS4.

Dziwne że PS4 działa pod tym kątem normalnie z innymi markami TV a inne konsole działają poprawnie na LG (np Nintendo Switch).  Tylko kombinacja LG-PS4 jest problematyczna.

Również nie cierpię upłynniaczy i dla mnie tej funkcji w ogóle mogłoby nie być w TV. Pisałeś że na B7 miałeś dobrze - mam B7 i nie jest dobrze. Artefakty bym mu wybaczył, bo nie rażą tak w oczy, ale potrafi gubić klatki i robić miko przycięcia. Co mi po upłynniaczu który wyświetla: płynnie, płynnie, płynnie, chrup zgubił 2 klatki, płynnie... Wolę stabilne 24 klatki na filmie niż poszarpane i interpolowane 120.

Znaczy się nie miałem idealnie na B7 o czym pisałem, gdy upłynniacz (de-judder) w b7 był na 2-3 to artefakty były tylko w szybkich ruchach ja pisałem, natomiast mam porównanie i w C9 jest znacznie gorzej, czyli czy dam upłynniacz na 1 czy na 10 to artefakty są co chwila, nawet w wolnych ruchach. Tak w B7 były też mikro przycięcia ale można powiedzieć że miałem takie raz na godzinę w filmie, za to tutaj artefakty są non stop także porażka. Te stabilne 24 klatki to ja znów wytrzymać nie mogę, bo dla mnie to taki tnie, że masakra.

3 godziny temu, Damianos19932 napisał:

LG ma bardzo kiepskie uplynniacze stąd te klatkowanie . Ja 2 lata temu zwróciłem B8 z identycznego powodu . A pytałem się sprzedawcy tv do sportu ... masakra nie można im zaufać 

Tnie gdy wyłączony upłynniacz (de-judder), jak dasz na 3-10 to nic nie tnie ale masz artefakty. Tu chodzi o to, że LG ma problemy właśnie w wyświetlaniu filmów bez upłynniacza, i wtedy film ,klatkuje.

W dniu 7.05.2020 o 14:20, klaus71 napisał:

na czym gubi? np. netflix? z pendrive'a?

nigdy nic takiego nie widziałem jak gubienie klatek/mikroprzycięcia na e6 , no chyba że "najlepszy" upłynniacz lg miało w 6generacji a potem był zjazd w dół

Miałem takie coś na b7, gdy wyświetlałem film z dysku usb 3.0, film uhd hdr. Były mikroprzycięcia ale powiedzmy na film trwający 2h, były 2-3 mikroprzycięcia objawiające się mikroartefatkami na obrazie. Już wolałem to nić w moim C9 gdzie artefakrty są praktycznie w każdej minucie, nawet gdy de-judder na 1 jest.

18 godzin temu, Marcin Blok napisał:

Dziś zrobiłem zwrot tego "cuda" C9. Czarę goryczy przelał film dla mlodzieży na Nickoledion z C+. 5,5tyś za tv i takie jaja. Akurat w tym odcinku Russel Westbrook z NBA grał z mlodzieżą w kosza i kamera czesto "latała" prawo-lewo, lewo-prawo. Na to sie nie dało patrzeć tak klatkowało jak kałasznikow. Zamówiona konkurencja. Przyjdzie, odpalę i swoje wrażenia opiszę w odpowiednim dziale. Wyleczyłem sie z oledów od LG

Ale przecież wolno ci powiedzieć jakiej marki tv zamówiłeś, to nie forum LG więc opisz jaka marka jaki model i jak się wprawuje, aby nie każdy mógł poczytać na forum i wybrać coś lepszego według swoich upodobań :)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 19:07, VukoStarLord napisał:

Możesz pokazać vertical banding na tej nowej matrycy? 

Witam,parę postów wyżej opisałem wrażenia z mojego użytkowania jak i wymiany serwisowej matrycy w C9,dzisiaj podsyłam zdjęcie z ciekawostką,jeżeli chodzi o banding to jak narazie nie zauważyłem,scena w Marco Polo z 3 odcinka od 14 minuty,nie wykazuje problemów,poprzednio nie stety problem był widoczny mocno,samych tablic na razie nie sprawdziłem.

Wracając do ciekawostki ze zdjęcia,okazuje się że to biała plamka która ukazuje się jeszcze dwu krotnie w innej części obrazu,może ktoś coś o tym powiedzieć? Pozdrawiam.

20200508_224138.jpg

  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy się modlicie do tej matrycy?

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Plusik 2
  • Haha 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zhirandell napisał:

Czy Wy się modlicie do tej matrycy?

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Tekst złoto 😂 zamiast korzystać to lupa i piksel po pikselu 😁

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zhirandell napisał:

Czy Wy się modlicie do tej matrycy?

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2020 o 09:00, Marcin Blok napisał:

Wpisz sobie w googlach "russell westbrook nickelodeon" i bedziesz mial. Nie wiem czy jest jeden odcinek czy wiecej. Jak wiecej to szukaj filmu w ktorym w jakiejs szkole grają w kosza na takiej małej sali.

jest na netflixie - niebezpieczny henryk - sezon 1 - odcinek 10

powiem szczerze na lg e6 z de-judder na 4 i de-blur na 4 - ja nic nie widzę - artefaktów nie widzę - obraz w miarę płynny tak by nie było nadpłynności której nie lubię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też specjalnie sprawdziłem, de judder na 5 i deblur na 10. U mnie wszystko ok, a na artefakty i różnicę płynności zwracam dużą uwagę.
Osobiście wolałbym aby wreszcie porzucono ten archaiczny format 24p, który nie zapewnia odpowiedniej płynności. Przy 60p nie trzeba by było używać upłynniaczy co pokazał "Bliźniak". C9 wykrzacza się najbardziej na płomieniach, światłach, rozbłyskach...no idealny nie jest ale po kilku miesiącach oglądania wszelakiej treści filmowo serialowej uważam, że jest akceptowalnie i finalnie go sobie zostawiłem.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Romanoff napisał:

Ja też specjalnie sprawdziłem, de judder na 5 i deblur na 10. U mnie wszystko ok, a na artefakty i różnicę płynności zwracam dużą uwagę.
Osobiście wolałbym aby wreszcie porzucono ten archaiczny format 24p, który nie zapewnia odpowiedniej płynności. Przy 60p nie trzeba by było używać upłynniaczy co pokazał "Bliźniak". C9 wykrzacza się najbardziej na płomieniach, światłach, rozbłyskach...no idealny nie jest ale po kilku miesiącach oglądania wszelakiej treści filmowo serialowej uważam, że jest akceptowalnie i finalnie go sobie zostawiłem.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja się nie znam na szczegółach. Opisuję róznicę a jest ona spora. Zmieniłem tylko tv. Dekoder c+ dvd kable i ps4 zostały. Problem dotyczy tylko i wyłącznie treści odtwarzanych na dekoderze c+. Ja nie twierdzę, że jest tragicznie bo nie jest. Ale porównując do philipsa 9002 różnica na minus jest mocno zauważalna. Podobnie jak C9 robi lepsze wrażenie jesli chodzi o ruch od mu 7052 Samsunga (teściu ma). Tyle. Już zamówiłem zwrot. Innym kanałem leci philips 804. Opisze roznice. Mam nadzieje ze bedzie na poziomie 9002. Nic wiecej nie oczekuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Romanoff napisał:

Ja też specjalnie sprawdziłem, de judder na 5 i deblur na 10. U mnie wszystko ok, a na artefakty i różnicę płynności zwracam dużą uwagę.
Osobiście wolałbym aby wreszcie porzucono ten archaiczny format 24p, który nie zapewnia odpowiedniej płynności. Przy 60p nie trzeba by było używać upłynniaczy co pokazał "Bliźniak". C9 wykrzacza się najbardziej na płomieniach, światłach, rozbłyskach...no idealny nie jest ale po kilku miesiącach oglądania wszelakiej treści filmowo serialowej uważam, że jest akceptowalnie i finalnie go sobie zostawiłem.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Weź pooglądaj netflix i naziemną bo u mnie najwięcej na tym jest artefaktów, na uhd hdr jest tego dużo mniej ale i tak lepiej było w b7, bo w moim c9 w wolniejszych ruchach też występują artefakty a de-judder mam tylko na 3 ustawiony.W tych pieniądzach to i tak uważam, że takie coś w ogóle nie powinno występować, bo to nie tv manta za 500zł. ,,Bliźniaka'' oglądałem ale czułem się jakbym był na planie i oglądał to na zywo a nie film, więc takie 60 klatek na sekunde niestety mi niespasiło.

Edytowane przez Seba_1988
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam, tylko nie naziemną
U mnie tv służy tylko do treści dobrej jakości plus konsola.
TV standardowo nie radzi sobie tak jak wspomniałem z różnymi efektami świetlnymi, oczywiście im gorszy sygnał tym więcej będzie wychodziło na wierzch artefaktów, to chyba nie powinno nikogo dziwić. Szybko poruszające obiekty też potrafią migotać. Da się z tym żyć ale wkurza i rówież uważam, że sprzęt z Top półki powinien być pozbawiony takich wad.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem 65 c9 

Jestem graczem i mam do tego tv podłączone ps4 Pro i Xbox one X, Nintendo Switch.

Przy pierwszym podłączeniu Xboxa one X obraz z automatu został ustawiony na tryb GRA. Po podłączeniu PlayStation 4 pro ustawilo na tryb Ecco (!)

Musiałem ręcznie ustawić na tryb GRA.Czy PlayStation jakość gorzej współpracuje z tym tv ? 

Po włączeniu konsoli pokazuje się ikona wejścia hdmi, ale trzeba ręcznie przełączyć wejście.  Co mnie trochę denerwuje, co trzeba ustawić w tv czy konsoli by telewizor sam 

przełączyć się chciał na wejście, bez zmiany na pilocie? 

14 godzin temu, Romanoff napisał:

Ja też specjalnie sprawdziłem, de judder na 5 i deblur na 10. U mnie wszystko ok, a na artefakty i różnicę płynności zwracam dużą uwagę.
Osobiście wolałbym aby wreszcie porzucono ten archaiczny format 24p, który nie zapewnia odpowiedniej płynności. Przy 60p nie trzeba by było używać upłynniaczy co pokazał "Bliźniak". C9 wykrzacza się najbardziej na płomieniach, światłach, rozbłyskach...no idealny nie jest ale po kilku miesiącach oglądania wszelakiej treści filmowo serialowej uważam, że jest akceptowalnie i finalnie go sobie zostawiłem.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Powiem Ci przy kupnie pierwszego C9 55 cali miałem identyczne problemy z obrazem, pikseloza ,jakieś zakłócenia w obiektach w filmach.  Sygnał 4k Netflix, płyty UHD.

Okazało się, że telewizor był fabrycznie uszkodzony. Po wymianie i oglądaniu na tych samych źródłach identycznych problemów nie miałem już wcale.

Mam  ten tv w pokoju syna działa bez żadnych problemów opisanych u Ciebie.  Teraz kupiłem do salonu 65 i również zero problemów. 

Jestem bardzo wrażliwy na każde wady obrazu, wręcz maniakiem jakości. Tak to wyglądało u mnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł 804. Podłączyłem i jesli chodzi o obraz jest po prostu duzo lepszy. Oczywiscie to tylko moje odczucie. Nie jestem żadnym wyznacznikiem w tej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio grając w Fifę na B9 szare plamy w miejscach, w których są stałe elementy: nazwiska, zegar, wynik. Widać to np. w przerwie kiedy te elementy znikają. Telewizor jest nowy, a plamy pojawiają się już w czasie grania pierwszego meczu. Zastanawiam się czy to powidoki czy raczej jakiś system zabezpieczeń, bo luminację logotypów mam ustawioną na wysoką. Spotkaliście się z czymś takim?

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna to powidoki, ale za kilka tygodni/miesiecy grania w FIFE powidoki zmienią się w wypalenia permanentne. Taki urok technologi OLED. Będziesz miał coś takiego za jakiś czas:

real-burn-in-week-102-tv-5-red-large[1].jpg

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kłam! OLED się nie wypala i to są tv szczególnie dobre do gier i jako monitor do PC.

Wielu speców tutaj to potwierdzi ;)

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masakra. Generalnie, załączając po Fifie coś innego tych plam już nie widać, ale powstają naprawdę już przy pierwszym meczu, dlatego myślałem, że to może TV wyszarza te obszary, w których są loga, żeby się właśnie nie wypaliły.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2020 o 08:37, bomel91 napisał:

Zauważyłem ostatnio grając w Fifę na B9 szare plamy w miejscach, w których są stałe elementy: nazwiska, zegar, wynik. Widać to np. w przerwie kiedy te elementy znikają. Telewizor jest nowy, a plamy pojawiają się już w czasie grania pierwszego meczu. Zastanawiam się czy to powidoki czy raczej jakiś system zabezpieczeń, bo luminację logotypów mam ustawioną na wysoką. Spotkaliście się z czymś takim?

Tak, to są powidoki. To jest generalnie normalne zjawisko na OLEDzie - te powidoki powinny po kilkunastu sekundach znikać i generalnie raczej powinieneś je widzieć tylko ja jakimś jednolitym tle, zaraz po zniknięciu stałych elementów. Jeżeli mocno je widać na normalnych treściach jeszcze przez chwilę może to oznaczać że trafiłeś na taki egzemplarz OLEDa który powidoki ma wieksze. Może to niestety oznaczać że jest słabszy na wypalenia w przyszłości. Takie rzeczy różnią się pomiędzy egzemplarzami i można trafić lepiej albo gorzej.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyjdzie trochę ze mnie leń, ale można by było podlinkować jakąś paczkę obrazów do testów te szare tła żebym mógł przetestować moją sztukę i pochwalić się wynikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...