Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Jest duża szansa że wyrówna się po normalnych kompensacjach( tych po 4 h). Ja bym się wstrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zdjąć 65C9 ze ściany i przewiesić uchwyt, podpowie ktoś jak to zrobić bezpiecznie ?

Kłaść OLED na podłogę, postawić pionowo oparty o coś ?  TV bez podstawy oczywiście.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak oglądam zwykłą kablówkę to opcja Regulacja Luminacji w logo jaka ma być ustawiona niska czy wysoka? Sorry za głupie pytanie ale dopiero się uczę :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od nowości Niską (nie pamiętam czy tak było czy tak ustawiłem)

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę zdjąć 65C9 ze ściany i przewiesić uchwyt, podpowie ktoś jak to zrobić bezpiecznie ?
Kłaść OLED na podłogę, postawić pionowo oparty o coś ?  TV bez podstawy oczywiście.
Postawił bym pionowo na podłodze i oparł, ale tylko na dywanie. Za bardzo bałbym się, że na np panelach sie może przesunąć i przewrócić. Oczywiście z pomocą drugiej osoby będziesz to robił?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Blade124 napisał:

Witam

Mam pytanie jak oglądam zwykłą kablówkę to opcja Regulacja Luminacji w logo jaka ma być ustawiona niska czy wysoka? Sorry za głupie pytanie ale dopiero się uczę :)

Ja mam na wysoka, na Rtings sugerują ustawić niska do gier.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c9-oled/settings

Edytowane przez matys_72
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem dziwną rzecz, mianowicie gdy uruchamiam jakąkolwiek natywną aplikację np Youtube , HBO Go itd i zmieniam gammę - obraz się nie zmienia.

Dopiero gdy uruchomię jakiś film, widać, że ustawienia obrazu się zmieniają.

Nie jest to może coś istotnego, ale może mi podpowiecie.

Mój tv to LG E9 55 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

Mam pytanie do specjalistów włączam film z netflixa i i pojawiają się czarne pasy góra dół format 16:9 w modelu C7 można zmienić proporcje ekranu żeby zlikwidować te pasy np zrobić zoom a w C9 na tym samym filmie opcje proporcje ekranu mam wyszarzone i nic nie mogę zmienić opcja proporcja ekranu ustawiona na sztywno oryginał.

Da się jakoś to ustawić żeby opcje były jak w C7 dostępne ?

Edytowane przez Blade124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem szczęśliwym posiadaczem c9. Wad matrycy nie widzę, testy na banding oczywiście zrobione i jestem zadowolony. Nie wiem jak obiektywnie się to ma do ogólnej jakości. 

5% tryb obrazu ISF dark

8O51NNZ.jpg

5% tryb obrazu technicolor (bardzo ciemny)

Kr06OMO.jpg

10% tryb isf dark

y13FGDG.jpg

Na żywo wygląda to lepiej, nie jest tak jasno ;p. Tryb standard 5% wygląda jak 10% isf dark pod względem jasności :p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2019 o 02:17, LV426 napisał:

Co raz bardziej się pogrążaaz 😏

Przydał by ci się odpoczynek od forum skoro nie potrafisz dyskutować. 

Kiedy Ci udowodniłem jeden raz że się mylisz i możesz wprowadzać innych w błąd to zaczęły się pyskówki i wyzwiska z twojej strony. Nie wiem czy masz jakieś problemy emocjonalne, czy działasz na zlecenie pewnej firmy ale to jest już żenujące. 

Poza internetem też się rzucasz na ludzi o innej opinii?  To tylko tv chłopie. 

Spróbuj jego metody i zobaczymy. Mi chodzi tylko o to, że nie jest pewna tak jak on to przedstawia. Wyczytał to na innym forum rok temu i się jara do dziś  ;)

A tak naprawdę to to co Ty masz u siebie na tv bywało już opisywane na tym forum i... jednym znikało,  innym prawie znikało a jeszcze innym nie. 

Ciekawe czy ten cień na środku to nie od kalibracji aby? Są tacy którzy tak mieli i... patrz wyżej. Oby zniknęło. 

@LV - nie przejmuj się trollstwem uprawianym przez co niektórych. 

Potwierdzam, jestem jednym z 'forumowych kretynków', którym rady o wielogodzinnym wypalaniu matrycy treścią 4KHDR nic nie pomogły w bandingu i nierównomierności matrycy w B8.

  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie oznacza że opłaca Ciebie "konkurencja";) Takich gości nie. Nigdy.

W innym temacie też ładne kwiatki ostatnio czytałem. Zepsuło się? Źle używasz! Czyli teksty typu "katujesz tv"... tzn. używasz normalnie, a nie odprawiasz na nim procedury VooDoo (dmuchasz- chuchasz, liczysz ile czasu co można oglądać i znacznie zjeżdżasz suwakami z ustawieniami jasności,  kontrastu etc. bo tylko wtedy jesteś "świadomym" i oświeconym DUMNYM użytkownikiem OLEDa). Kto normalnie tak korzysta z tv? Przewrażliwieni ludzie chyba tylko. 

Szkoda gadać bo jak grochem o ścianę. Fanatyzm i "mądrości" internetowe zawsze będą. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś działa dźwięk DD 5.1 w YouTube po optyku? Jak to ustawić? Tylko w YouTube mam z tym problem i leci pcm 2.0

Edytowane przez Esko
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YouTube z tego co wiem nie obsługuje dźwięku przestrzennego. Wszelkie testy Atmosa etc. to ściema na youtube. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zapytam

Włączam film z netflixa i i pojawiają się czarne pasy góra dół format 16:9 w modelu C7 można zmienić proporcje ekranu żeby zlikwidować te pasy np zrobić zoom a w C9 na tym samym filmie lub innym nie ma znaczenia opcje proporcje ekranu mam wyszarzone i nic nie mogę zmienić opcja proporcja ekranu ustawiona na sztywno oryginał.

Da się jakoś to ustawić żeby opcje były jak w C7 dostępne ?

Edytowane przez Blade124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, tydzień temu nabyłem LG55C9. Mam takie pytanie, po podpięciu PS4 PRO i włączeniu hdmi ultra hd deep colour ekran co jakiś czas się na chwilę zgasza, wyskakuje w górnym rogu HDR. Gdy wyłączę te funkcję wszystko jest okey. Co to może być? Jakieś ustawienia czy może kabel HDMI??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raulcio napisał:

Hey, tydzień temu nabyłem LG55C9. Mam takie pytanie, po podpięciu PS4 PRO i włączeniu hdmi ultra hd deep colour ekran co jakiś czas się na chwilę zgasza, wyskakuje w górnym rogu HDR. Gdy wyłączę te funkcję wszystko jest okey. Co to może być? Jakieś ustawienia czy może kabel HDMI??? 

Ale w jakich sytuacjach to się dzieje? W menu konsoli? Podczas grania w grę? (jaką?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, raulcio napisał:

Bez różnicy, w menu, grach (FIFA 20, RDR2, Batman)

Menu PS4 nie jest wyświetlane w HDR, chyba że wszedłeś do niego 'na chwilę' podczas gry która obsługuje HDR. Z tego co piszesz to jest jakaś usterka sprzętowa: kabel podejrzewałbym w pierwszej kolejności. Jeżeli to nic nie da, to TV albo konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, LV426 napisał:

YouTube z tego co wiem nie obsługuje dźwięku przestrzennego. Wszelkie testy Atmosa etc. to ściema na youtube. 

Co ciekawe niektóre filmy z YouTube włączają się na amplitunerze z dźwiękiem Dolby Digital ale tylko 2.0. No nic, pewnie nie ma DD5.1 na YT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie u mnie też na amplitunerze dźwięk nie jest identyfikowany jako 5.1, ale leci we wszystkich głośnikach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...