Skocz do zawartości
  • 0
Zbigniew Emil Choiński

Ustawienie dźwięku Dolby Atmos z Netflixa

Pytanie

Witam serdecznie.

Mam problem z odtwarzaniem dźwięku w jakości Dolby Atmos odtwarzanego z Netflixa aplikacja z TV LG OLED55B8PLA 

Dziwi mnie że dźwięk z TV jest przesyłany przewodem S-PDIF do Amplitunera który wspiera Dolby Atmos i  nie wiem dlaczego istnieje taki problem z uzyskaniem tej ścieżki dźwiękowej.  .

Każda aplikacja zainstalowana w TV  czy to :

You Tube czy Netflix dźwięk jest wysylany wlaśnie tą drogą, mimo ze w TV mam ustawione HDMI-ARC  .

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Napisano (edytowane)

Nie ma fizycznej możliwości przesyłu atmos kablem światłowodowym.

Poprostu go odłącz od tv i ampli a pozostaw tylko połączenie HDMI-arc.

Nawet po HDMI Arc nie prześlesz pełnego Atmos a jedynie zakodowany w "uboższej" wersji za pomocą kodeka DD+. 

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Prześlesz dźwięk Dolby Atmos kablem światłowodowym, pod warunkiem, że będzie to światłowód HDMI np. taki: https://fiberpro.eu/

Edytowane przez Deimos
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Deimosale wykorzystałeś moją nieprecyzyjność z tym światłowodem do reklamy ???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Oj tam. Samo się jakoś nawinęło:D

Ale akurat nie mam z tą firmą nic wspólnego...A nie chciało mi się szukać na Aliexpress, bo tam tego więcej.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie ale mnie niestety nie rozumiecie.

Chodzi o to że jak odpalam zainstalowaną aplikację czy to jest Netflix,Youtube to TV wybiera mi na Amplitunerze TV i tu mam jedyne wysyłanie ścieżki dźwiękowej przez SPDIF .

Nie wiem dlaczego tak jest .

Mam w TV ustawione HDMI-ARC To powinno wysyłać mi dźwięk przez HDMI .

Czy istnieje możliwość wysyłania dźwięku z opcji TV przez HDMI?

Deimos ten przewód co mi podałeś niczym się nie różni tym co ja mam u siebie podłączony TV z Amplitunerem.

http://www.monkeycable.rafko.pl/opis.php?produkt=6367,monkey-cable-mcy2-clarity-kabel-hdmi-1-4-a-2-0-2-0b-premium-high-speed-cat2-ethernet-3d-2m

 

Ten światłowód jest na duże odległości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
10 godzin temu, Zbigniew Emil Choiński napisał:

Chodzi o to że jak odpalam zainstalowaną aplikację czy to jest Netflix,Youtube to TV wybiera mi na Amplitunerze TV i tu mam jedyne wysyłanie ścieżki dźwiękowej przez SPDIF .

Jaki masz ampli?

Zwykle w amplitunerach można ustawić (przypisać) jakim złączem "wchodzi" audio do danego źródła.

Jeśli używasz połączenia HDMI ARC, to upewnij się, że w ustawieniu dźwięku dla "AUDIO TV" nie masz wybranego "OPT" lub SPDIF".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
4 godziny temu, Zbigniew Emil Choiński napisał:

Amplituner jaki posiadam to :

Pioneer VSX-LX503 i robię tak jak piszesz a mimo to jak wyłączam opcję OPT nie ma dźwięku przy przypisaniu opcji HDMI ARC :(

Nie mam pojęcia o co chodzi. 

Musisz wyłączyć OPT. W zamian masz ustawione HDMI lub zaznaczone jako nieaktywne (x), właśnie z powodu HDMI ARC? 

I trywialne pytania - czy masz następujące ustawienia w TV:

- wyjście dźwięku: HDMI ARC

- ustawienie dźwięku DTV: AUTO

- Dolby Atmos: ON

- Simplink: 2x ON

(dwa ostatnie nieobowiązkowe, ale przydatne)

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Do problemu który zaistniał podszedłem  bardzo poważnie  i profesjonalnie czyli :

Pierwszy krok jaki zrobiłem to odłączyłem całe zasilanie od TV i Amplitunera oraz wszelkie przewody HDMI.

Kolejnym krokiem było włączenie zasilania całego sprzętu , zaczynając od TV oraz Amplitunera i podłączenie głównego przewodu HDMI łaczącego TV z Amplitunerem.

Przy podłączeniu przewodu HDMI z Amplitunera  do TV rejestrujemy  i ustawiamy wejście w TV przypisując drogę wyjściową sygnału HDMI-ARC ... I tu  Niespodzianka :)

Dziękuję wszystkim za pomoc oraz tobie Barnaba za wskazówki które mi pomogły.

 

 

Posiadany przewód HDMI  to: 

Monkey Cable (MCY2) Clarity kabel HDMI 1.4 a/ 2.0 / 2.0b premium High Speed Cat2 Ethernet, 3D - 2m

 

TV OLED55B8PLA , Amplituner Pioneer VSX-LX504, Końcówka Mocy Advance Acoustic X-A160 

 

 

20190610_151012.jpg

20190610_152918.jpg

20190610_152519.jpg

Efekt końcowy:

Pokazał się w końcu napis Atmos na Netflixie

20190610_153457.jpg

20190610_153653.jpg

20190610_154244.jpg

20190610_154254.jpg

Widok Kina Domowego...

 

20190610_151114.jpg

Edytowane przez Zbigniew Emil Choiński
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na zdrowie :)

Bardzo dobrze, że zastosowałeś "profesjonalne" podejście. Ta procedura może ci się przydać, gdy to wypieszczone połączenie ni z tego, ni z owego przestanie działać;)

Połączenie HDMI CEC/ARC jest chimeryczne i czasem bez powodu "daje ciała". Rozwiązaniem jest porozłączanie i powyłączanie wszystkiego.

W ciągu 2 lat miałem 2 takie przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Eh właśnie po kilku godz od wyłączenia sprzetu ponowna taka sytuacja zaistniała :( kurde.

Musiałem ponownie wyciągać przewody i od nowa bawić się w to samo. 

Pytanie czy lepiej podłączyć wszystko pod TV? I z TV przesyłać jednym kablem do Amplitunera? 

Mowa tu o :

Dekoder NC+ 4K, PlayStation 4Pro i Odtwarzacz multimedialny. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wykrakałem?! Sorki, ale chyba za wcześnie. Pomyśl, czy coś innego się nie stało?

Zobacz też, czy w TV nie poprzestawiało się coś z tych ustawień, o których pisałem wcześniej.

Podłączenie przez TV jest wygodne, ale tracisz "gęste" audio z PS4 i odtwarzacza multimedialnego

 

ten algorytm u mnie zadziałał:

Zresetuj telewizor i zestaw muzyczny przez odłączenie zasilania. W tym celu wykonaj następujące czynności:

  1. Wyłącz telewizor i zestaw muzyczny.
  2. Odłącz przewody zasilające telewizor i zestaw muzyczny oraz przewód HDMI łączący te urządzenia. Po odłączeniu odczekaj mniej więcej minutę.
  3. Z powrotem podłącz przewód HDMI do wejścia ARC HDMI telewizora oraz, w zależności od modelu zestawu muzycznego, wyjścia ARC HDMI na zestawie muzycznym. Niektóre amplitunery wielokanałowe są wyposażone w wejście A i wyjście B, zatem przewód HDMI należy podłączyć do wyjścia HDMI zestawu muzycznego, które nosi oznaczenie ARC.

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00020051

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nic się nie pozmieniało. 

Zastanawiam się nad kilkoma opcjami których za bardzo nie rozumiem. 

Chodzi mi o znaczenie na pierwszej fotce oraz drugiej opcji. 

HDMI ULTRA HD Deep Colour której nie mogę włączyć. 

 

Jeżeli Przejde na inne wejście HDMI CBL/SAT to owszem mogę zastosować to funkcję ale czy ona nie powoduje rozłączenia HDMI ARC? 

 

 

15601882759734622126444547477638.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich

Nie zakladalem nowego wątku,  poniewaz moje pytanie jest zwiazane rówiez z dolby atmos nadawanym na apce Netflix wbudowanej w mój TV

Mój TV to lg e8  amplituner onkyo tx-nr838

po udanej aktualizacji amplitunera i zakupie nowego kabla hdmi hama 8K ULTRA HIGH SPEED nr. kat. 00122187 w koncu uzyskałem na wyswietlaczu amplitunera taki napis jak na zdjeciu

niesttey dzwięk w glosnikach sufitowych nie pojawia się w ogóle

dlaczego tak się dzieje?

dziekuje za informacje

20200101_210537.jpg

20200101_210656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 10.06.2019 o 16:16, Zbigniew Emil Choiński napisał:

 

 

20190610_151114.jpg

Kolego Zbyszku, może trochę nie na temat ale skąd wytrzasnąłeś tę szafkę pod telewizorem ? Szukam od miesiąca czegoś takiego i nie mogę znaleźć. Mógłbym Cię prosić o informację i  o jej wymiary ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 1.01.2020 o 20:35, G. B. napisał:

Witam wszystkich

Nie zakladalem nowego wątku,  poniewaz moje pytanie jest zwiazane rówiez z dolby atmos nadawanym na apce Netflix wbudowanej w mój TV

Mój TV to lg e8  amplituner onkyo tx-nr838

po udanej aktualizacji amplitunera i zakupie nowego kabla hdmi hama 8K ULTRA HIGH SPEED nr. kat. 00122187 w koncu uzyskałem na wyswietlaczu amplitunera taki napis jak na zdjeciu

niesttey dzwięk w glosnikach sufitowych nie pojawia się w ogóle

dlaczego tak się dzieje?

dziekuje za informacje

20200101_210537.jpg

20200101_210656.jpg

Nie wiem jak to dziala w Onkyo, ale w mojej Yamaszce zeby dzialaly glosniki sufitowe , trzeba je podlaczyc pod inne zaciski glosnikowe. Poczytaj instrukcje , moze u Ciebie tez cos jest podlaczane ni e tak jak powinno byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam .Przeczytałem Waszą dyskusję i myślę że trafiłem pod właściwy adres.Mój problem polega na braku sygnału Dolby Atmos na amplitunerze Pioneer VSX 934 ,co prawda nie mam górnych głośników ,ale mój ampli posiada Dolby Virtual X dla zestawu 5.1 jaki posiadam. TV jest nowy LG Oled E9 z systemem Atmos i korzystając z YouTuba w aplkacji TV odtwarza dźwięk filmów z Dolby Atmos w formie Virtual X ,problem pojawia się gdy odtwarzam film z Netflix 4K który ma Vision-Atmos a u mnie w amplitunrze pokazuje D.Surrand 5.1.Kontaktowałem się z Netflixem i działem tech.Pioneera i nikt nie pomógł.Liczę na Wasze doświadczenie co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
38 minut temu, Bogusław napisał:

Witam .Przeczytałem Waszą dyskusję i myślę że trafiłem pod właściwy adres.Mój problem polega na braku sygnału Dolby Atmos na amplitunerze Pioneer VSX 934 ,co prawda nie mam górnych głośników ,ale mój ampli posiada Dolby Virtual X dla zestawu 5.1 jaki posiadam. TV jest nowy LG Oled E9 z systemem Atmos i korzystając z YouTuba w aplkacji TV odtwarza dźwięk filmów z Dolby Atmos w formie Virtual X ,problem pojawia się gdy odtwarzam film z Netflix 4K który ma Vision-Atmos a u mnie w amplitunrze pokazuje D.Surrand 5.1.Kontaktowałem się z Netflixem i działem tech.Pioneera i nikt nie pomógł.Liczę na Wasze doświadczenie co jest nie tak.

Żeby uruchomił Ci się Atmos musisz mieć co najmniej dwa głośniki górne.
Było już wiele razy.

Swoją drogą, możesz podesłac jakieś linki do tych filmów z Dolby Atmos na Youtube?
Z tego co wiem, nie ma tam takowych.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć , w moim tunerze jest tryb odsłuchu Dolby Virtua lX dla zestawu bez głośników wysokościowych i on zastępuje Atmosa.

Co do Youtuba wpisz w przeglądarce Dolby Atmos i są tam treilery w tym systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 minut temu, Bogusław napisał:

Cześć , w moim tunerze jest tryb odsłuchu Dolby Virtua lX dla zestawu bez głośników wysokościowych i on zastępuje Atmosa.

Co do Youtuba wpisz w przeglądarce Dolby Atmos i są tam treilery w tym systemie

Kolego widzę że nie chcesz tego zaakceptować. Żadne Virtual Ci nie pomoże i kropka.
A to co masz na Youtube nie jest w Atmosie, to że ktoś tak nazwał materiał nie oznacza że ten materiał taki jest.
Poprosiłem o konkretny link dla sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ten dolby virtual X, to nie jest czasem dla słuchawek zrobiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 minutę temu, raf7705 napisał:

A ten dolby virtual X, to nie jest czasem dla słuchawek zrobiony?

Kolega pisze dolby virtual x a na zdjęciach pokazuje DTS Virtual X.
A co do słuchawek to teraz producent nazywa to DTS Headphones:X, chociaż wydaje mi się że kiedyś nazywało się to DTS Neural:X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

niezupełnie ,na głównym wyświetlaczu DTS Virtual X a ponad nim DTS Neutral X więc wygląda że przetworzony został sygnał stereo na wielokanałowy 5.1 Virtual.

co do samego DTS Virtual X w opisie tworzyć ma dźwięk przestrzenny 3D ,w tym z góry,bez podłączonych głośników wysokościowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...