Jump to content

Zbigniew Emil Choiński

Użytkownik
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

3 Neutral

About Zbigniew Emil Choiński

 • Rank
  VHS
 • Birthday 03/31/1986

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Interests
  Filmy oraz muzyka.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kup zwykłe małe głośniki i podepnij je pod kanał Dolby Atmos w Amplitunerze i ustaw sobie. Na głośnikach 5.1 nie uzyskasz Dolby Atmos.
 2. Najlepszym rozwiązaniem tego typu jest podłączenie wszystkich sprzętów do Amplitunera przewodami HDMI pod właściwe wejście Amplitunera. Potem z Amplitunera wysyłamy dźwięk z obrazem z wyjścia HDMI ARC do TV ARC pod te wejście TV. Wtedy masz wszystkie możliwości jakie istnieją. Każdy dźwięk jak i obraz to zależy również od amplitunera. Takie ustawienie też jest zalecane do Soundbara jeśli ma tyle wejść.
 3. Witam. Od dłuższego czasu problem znikł i wszystko jest elegancko. Podłączenie tego typu jest najlepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam.
 4. Nic się nie pozmieniało. Zastanawiam się nad kilkoma opcjami których za bardzo nie rozumiem. Chodzi mi o znaczenie na pierwszej fotce oraz drugiej opcji. HDMI ULTRA HD Deep Colour której nie mogę włączyć. Jeżeli Przejde na inne wejście HDMI CBL/SAT to owszem mogę zastosować to funkcję ale czy ona nie powoduje rozłączenia HDMI ARC?
 5. Eh właśnie po kilku godz od wyłączenia sprzetu ponowna taka sytuacja zaistniała kurde. Musiałem ponownie wyciągać przewody i od nowa bawić się w to samo. Pytanie czy lepiej podłączyć wszystko pod TV? I z TV przesyłać jednym kablem do Amplitunera? Mowa tu o : Dekoder NC+ 4K, PlayStation 4Pro i Odtwarzacz multimedialny.
 6. Witam. Do problemu który zaistniał podszedłem bardzo poważnie i profesjonalnie czyli : Pierwszy krok jaki zrobiłem to odłączyłem całe zasilanie od TV i Amplitunera oraz wszelkie przewody HDMI. Kolejnym krokiem było włączenie zasilania całego sprzętu , zaczynając od TV oraz Amplitunera i podłączenie głównego przewodu HDMI łaczącego TV z Amplitunerem. Przy podłączeniu przewodu HDMI z Amplitunera do TV rejestrujemy i ustawiamy wejście w TV przypisując drogę wyjściową sygnału HDMI-ARC ... I tu Niespodzianka Dziękuję wszystkim za pomoc oraz tobie Barnaba za wskazówki które mi pomogły. Posiadany przewód HDMI to: Monkey Cable (MCY2) Clarity kabel HDMI 1.4 a/ 2.0 / 2.0b premium High Speed Cat2 Ethernet, 3D - 2m TV OLED55B8PLA , Amplituner Pioneer VSX-LX504, Końcówka Mocy Advance Acoustic X-A160 Efekt końcowy: Pokazał się w końcu napis Atmos na Netflixie Widok Kina Domowego...
 7. Amplituner jaki posiadam to : Pioneer VSX-LX503 i robię tak jak piszesz a mimo to jak wyłączam opcję OPT nie ma dźwięku przy przypisaniu opcji HDMI ARC Nie mam pojęcia o co chodzi.
 8. Panowie ale mnie niestety nie rozumiecie. Chodzi o to że jak odpalam zainstalowaną aplikację czy to jest Netflix,Youtube to TV wybiera mi na Amplitunerze TV i tu mam jedyne wysyłanie ścieżki dźwiękowej przez SPDIF . Nie wiem dlaczego tak jest . Mam w TV ustawione HDMI-ARC To powinno wysyłać mi dźwięk przez HDMI . Czy istnieje możliwość wysyłania dźwięku z opcji TV przez HDMI? Deimos ten przewód co mi podałeś niczym się nie różni tym co ja mam u siebie podłączony TV z Amplitunerem. http://www.monkeycable.rafko.pl/opis.php?produkt=6367,monkey-cable-mcy2-clarity-kabel-hdmi-1-4-a-2-0-2-0b-premium-high-speed-cat2-ethernet-3d-2m Ten światłowód jest na duże odległości.
 9. Witam serdecznie. Mam problem z odtwarzaniem dźwięku w jakości Dolby Atmos odtwarzanego z Netflixa aplikacja z TV LG OLED55B8PLA Dziwi mnie że dźwięk z TV jest przesyłany przewodem S-PDIF do Amplitunera który wspiera Dolby Atmos i nie wiem dlaczego istnieje taki problem z uzyskaniem tej ścieżki dźwiękowej. . Każda aplikacja zainstalowana w TV czy to : You Tube czy Netflix dźwięk jest wysylany wlaśnie tą drogą, mimo ze w TV mam ustawione HDMI-ARC . Proszę o pomoc.
 10. Dzięki wszystkim za odpowiedź. No cóż myślałem że kupując płótno, ekran Magicscreeen futura Black za 6k poprawi obraz łącząc z projektorem. Niektórzy oszczędzają na płótnie i albo malują ścianę albo wybierają gorszą jakościowo rolete z płótnem. Przy moim obecnym kinie obraz czasami wydaję się zbyt mały temu taki pomysł na zakup projektora.
 11. Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Zainteresował mnie ostatnio zakup projektora do swojego obecnego Kina Domowego i zastanawiam się czy taki pomysł byłby dobry. Dlatego zwracam się z prośbą o porady i posunięcie mi kilka pozytywnych profesjonalnych rozwiązań. Otóż tak obecnie korzystam w swoim salonie z TV LG OLED55B8PLA i chciałbym dokonać zmiany na lepsze w odbiorze obrazu i dlatego nie wiem czy zakup projektora z tych dwóch modeli byłby warty rozwiązania. Proszę o pomoc w wyborze. 1) BenQ W1720 2) BenQ TK800 Projektor byłby podłączony przewodem HDMI 2.0 z amplitunerem z odległości ponad 8 metrów. Naświetlanie obrazu było by na ekranie Magic Screen Future 2 / Reference o rozm 120 cali. Czy planowany zakup projektora orazekranu przebije jakość obrazu obecnego TV ?
 12. Spróbuj powyjmowac wszystkie przewody HDMI z amplitunera i z TV . Dekoder podłączyć przewodem HDMI do Amplitunera . Następnie włączamy pierw dekoder potem TV i na końcu amplitunera. Proszę W TV sprawdź w ustawieniach audio czy masz włączoną opcję HDMI ARC to powinno załatwić sprawę.
 13. Musisz skonfigurować wejście ARC i włączyć funkcję HDMI-CEC w TV i amplitunerze.
 14. Hey prawdopodobnie po dodaniu nowego sprzętu i podłączeniu go do amplitunera musisz skonfigurować wejście HDMI w amplitunerze oraz w TV . Ustawić musisz kanał zwrotny audio HDMI -CEC .
×
×
 • Create New...