Skocz do zawartości
Gmeru

Najnowszy LCD Panasonic GX820 już w naszej redakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszy LCD Panasonic GX820 już w naszej redakcji

Kilka dni temu do naszej redakcji zawitał najnowszy model LCD od firmy Panasonic. Mowa o wysokiej linii GX800 a w naszym przypadku dokładnie model Panasonic GX820. Rozszerzeń nazwy będzie sporo a różnice między nimi sprowadzą się zapewne do wyposażenia i wyglądu np. inny styl podstawy. Obrazowo jednak seria GX800 powinna być taka sama w każdym przypadku. Czego się spodziewamy w tym roku?

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak prawie zawsze ;))))) To akurat ważne bo wiemy, że jak coś nie tak to wraca do producenta bo nikt nie grzebał wcześniej ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dowiemy się jaka jest prawda dotycząca matrycy 100 Hz , czy 60 Hz jak co niektórzy twierdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli się potwierdza, że tylko seria 9 na 120hz. Czy ktoś wie dlaczego jej nie będzie w Polsce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, Cezet napisał:

Czyli się potwierdza, że tylko seria 9 na 120hz

Tylko rozmiar 75'' z serii 9 ma matrycę 120 Hz.

2 godziny temu, Gmeru napisał:

Jest 60Hz.

A wcześniej pisałeś (odnośnie wrażeń z konferencji gdzie pokazano nowe modele)) że ta seria ma 120 Hz i że sprawdziłeś to osobiście,  no ale pewnie było to spowodowane tym że zasugerowałeś się że w menu są dostępne przełączane tryby IFC, no chyba że wystawili tzw ''golden sample'' (tj tylko obudowa była taka sama ale już hardware był od innego modelu) i dlatego były tam jeszcze dostępne suwaki dla de-judder i de-blur. 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pojawiły się pierwsze filmiki z tv Panasonica z tej nowej serii :

 

 

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czemu nowe Panasonici lcd nie są dostępne jeszcze w Polsce? Czy redakcja opublikuje jakieś wrażenia z użytkowania gx820? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się przesuwa i nowości (w tym redakcyjnych testów pomiarowych) spodziewać się trzeba bliżej wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się przesuwa i nowości (w tym testów) spodziewać się trzeba bliżej wakacji.

Gmeru czy doczekamy się recenzji? W sklepach internetowych jest już praktycznie cała bieżąca oferta. Chyba ,że musiałeś zwrócić sprzęt


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru zmienił zdanie i recenzja będzie jesienią-bodajże w październiku. wynika to z planów wprowadzania modeli na rynek przez Panasonica. Zaczyna od top one czyli Gz2000. Trochę to dziwne ale poczekamy .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję krótko przetestować. TV rozczarowujący. Jest gorzej niż z FX780. Obraz niewyraźny, lekko zamglony, słabe kąty widzenia, jakość wykonania na poziomie niższym niż tureckie TV. Widać, że Panas postawił na oledy. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kątów to zgoda bo jest na matrycy VA, natomiast pozostałe element, jak wykonanie nie były tak nisko oceniane na żadnym przeglądzie, również obraz był oceniany pozytywnie. Niemniej trzeba spojrzeć na niego jako model budżetowy. W teście AVS otrzymał 8/10.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem go dokładnie. Jest już w jednym z marketów. Sprawdziłem też jakość odtwarzania z pendrive'a różnych materiałów. Nawet nie zbliża się do modelu XE780, nie wspominając o Dx900 czy DX800 czy nawet DX750. To taka gorzej wykonana wersja Ex703 z możliwością odtwarzania Dolby Vision. Natomiast te tanie plastiki odstraszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2019 o 10:58, Gmeru napisał:

Wszystko się przesuwa i nowości (w tym testów) spodziewać się trzeba bliżej wakacji.

Rozumiem że chodziło o wakacje zimowe?  ;) Czy można spodziewać się testu w ciągu najbliższego miesiąca?  Interesuje mnie jako ekran na przeczekanie,  a 60Hz i 400 nitów (500 w dynamicznym)  na razie wystarczy,  jeśli nie smuży przesadnie.  Alternatywnie mam do kupienia  plazmę vt60... 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2019 o 07:44, Gmeru napisał:

Chodzi o to, że za mało czytasz portal 😉 https://hdtvpolska.com/jaki-telewizor-do-3000-zl-pazdziernik-2019/4/

No z tym linkiem to niezły żart... Mój przedmówca pytał o test z prawdziwego zdarzenia konkretnego modelu, a nie o krótki opis polecanych TV. Rozumiem jednak, że ta wypowiedź świadczy o tym, że tego testu w końcu nie będzie. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? To zadaj konkretne pytania jak uważasz, że to mało.  W tym linku masz INFORMACJE Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA a nie krótki opis. Litości. W ogóle tam zajrzałeś? No właśnie.. Czekam na pytania jak czegoś jeszcze Ci brakuje. Chętnie odpowiem tutaj.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam konkretne pytanie. Będzie recenzja Panasonica GX800? Liczę na konkretną odp TAK lub NIE.

Jeszcze rozwinę nieco poprzednią wypowiedź. Niepotrzebnie wcześniej użyłem słów - niezły żart. Niemniej jednak nie ukrywajmy, że w przypadku Panasonica ciężko mówić o teście. Przecież doskonale wie Pan, o jaką recenzję nam chodzi. Przykładem może być ostatnia recenzja "55 TLC EC78. Nawet pod wspomnianym obszernym teście TLC ludzie dopytują o test Panasonica. Ja nie mam złudzeń ale dla formalności zadałem wcześniej pytanie. Skończ Pan już te uniki i konkretnie odpowiedz TAK lub NIE i zamknijmy temat.

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...