Jump to content

Jerzy2019

Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

6 Neutral

About Jerzy2019

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I co wybrałeś? Stoję przed podobnym dylematem.
 2. Dzięki za link. Wydaje mi się, że kiedyś informacje na ten temat cieszyły się większym zainteresowaniem. Ale to było w czasach matryc TN i plazm.
 3. Dziękuję za odpowiedź. Niemniej co z tym niebieskim światłem i migotaniem. Sprzedawca faktycznie sugerował OLED, ale wspomniał też, że najlepszy byłby IPS 100Hz, z bocznym podświetleniem i to lampami CCFL, nie LED. PS OLED LG B8 jest tańszy niż Sony XG9505, więc nie podejrzewałem go o złe zamiary.
 4. Mam bardzo ważne pytanie do osób zorientowanych w sprawach technicznych. Zacznę od tego, że wybrałem się do dużego sklepu celem zakupu wybranego tv Sony model Xg9505. Sprzedawca przedstawił mi także inne możliwości tj. Samsunga 80R, etc. Ostrzegł jednocześnie, że każdy LED emituje sporo niebieskiego światła, szkodliwego dla oczu. Polecił OLED, który ma być zdrowszy. Podobno najzdrowsza technologia to LCD oparta na lampach CCFL, już nie używanych z uwagi na koszty, do tego matryca IPS. Jak to wygląda naprawdę? I czy faktycznie kupując LED z matrycą VA i FALD narażamy się na znaczną degradację wzroku?
 5. Polecam: https://icecat.biz/en_in/p/sharp/lc-42x20e/lcd-televizori-LC-42X20E-1313798.html Dlaczego obecne telewizory nawet nie zbliżają się jakością do tego, średniego modelu Sharp sprzed ponad dekady?
 6. Jestem przekonany, że to bardzo dobry wybór. Ja muszę jeszcze lepiej przyjrzeć się LG oled B8slc. Niemniej pewnie zdecyduję się również na XG950.
 7. Obejrzałem go dokładnie. Jest już w jednym z marketów. Sprawdziłem też jakość odtwarzania z pendrive'a różnych materiałów. Nawet nie zbliża się do modelu XE780, nie wspominając o Dx900 czy DX800 czy nawet DX750. To taka gorzej wykonana wersja Ex703 z możliwością odtwarzania Dolby Vision. Natomiast te tanie plastiki odstraszają.
 8. Wyższy kontrast w XF. Nie da się tego nie zauważyć. Z drugiej strony, przy oglądaniu za dnia panel Xg wydaje się jaśniejszy. Obraz jest bardziej płynny. Różnice na plus w XG widać szczególnie przy słabszych jakościowo treściach. Paradoksalnie niższy tegoroczny model tj. Xg85, pod kilkoma względami przebija XG (półmatowa matryca, lepsze kąty widzenia), ale niestety poziomem czerni ustępuje wyraźnie, panel jest ciemniejszy, no i ma nieco słabsze kolory.
 9. Niestety planuję oglądać też programy informacyjne. Uważam, że dobry TV to taki, który dobrze poradzi sobie także ze słabym sygnałem, np. z kablówki. Tu Panasonic bije wszystkich na głowę, z wyjątkiem XG950. Niestety XF przegina ze skalowaniem obrazu. Z drugiej strony jest wyraźnie lepszy od XG950 przy materiale 4k film. W przypadku meczu odwrotnie. Co do LG to pisałem o modelu b8slc, który wydaje się chodzić nieco lepiej od LG oled b8 pla. Z kolei do Panasonica Fz800 trudno trudno wpiąć pendrive. Ta maskownica to porażka.
 10. Po wielomiesięcznym poszukiwaniu stoję przed wyborem: Sony xg950 czy LG oled B8s. Za Sony przemawia dobre odwzorowanie ruchu, co będzie miało znaczenie w meczach. Za LG obraz filmowy - bardziej skontrastowany oraz system. Ten w Sony gubi się. Obawiam się w przypadku LG zbyt szklistej matrycy, bo będzie stał w jasnym pokoju. No i oczywiście słynnej awaryjności matryc organicznych. Może ktoś już miał doświadczenia z tymi tv i jest w stanie doradzić... A może lepiej wybrać Panasonic fz800 albo LG sk9500? Ważna dla mnie jest jakość obrazu z kablówki.
 11. Miałem okazję krótko przetestować. TV rozczarowujący. Jest gorzej niż z FX780. Obraz niewyraźny, lekko zamglony, słabe kąty widzenia, jakość wykonania na poziomie niższym niż tureckie TV. Widać, że Panas postawił na oledy.
 12. Czyli ten Panasonic się zepsuł i nie będzie recenzji?
 13. Obraz na tym telewizorze jest poniżej przeciętnej. Ciemna matryca 50Hz. Do tego wszechobecny efekt lustra, więc przy tak niskiej jasności nadaje się tylko do piwnicy. Design, dźwięk OK. Ale jakość ogólna to niska półka z 2006 r.
 14. Wszystkie tv, które widziałem mają jedną zasadniczą wadę - to szklane matrycę odbijające nie tylko światło, ale też większość przedmiotów w pomieszczeniu. Jak wobec tego można mówić o komfortowo oglądanym filmie, gdy oprócz wyświetlanego obrazu jest też obraz salonu? Po co komu dodatkowe lustro? Co mi z czerni oled, jak widać odbicia?
×
×
 • Create New...