Skocz do zawartości
Gmeru

Najnowszy LCD Panasonic GX820 już w naszej redakcji

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie moze juz czas jasno zadeklarowac tak czy owak, bo to trwa juz tyle miesiecy, ze zaczyna po prostu wygladac nieprofesjonalnie , minelo juz prawie pol roku od zapowiedzi :(

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak czekacie na ten test? Czy to forum jest dla was wyrocznią? Przecież jest sporo informacji na zagranicznych stronach.

Z takich istotnych wad jakie zauważyłem w sklepie, to bardzo słabe tłumienie refleksów świetlnych na matrycy. 

Poza tym sądząc po recenzjach to najlepszy LED tego roku.

  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, smilingjoker napisał:

Co wy tak czekacie na ten test? Czy to forum jest dla was wyrocznią? Przecież jest sporo informacji na zagranicznych stronach.

Forum wyrocznia nie jest, ale test z takimi pomiarami jak robi Maciej jest juz bardzo istotnym drogowskazem. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, smilingjoker napisał:

Poza tym sądząc po recenzjach to najlepszy LED tego roku.

że jak? w jakim teście wyszedł że GX820 jest najlepszy?

brak testów sugeruje że jest kompletna bieda z nędzą i GX820/830 jest jeszcze gorszy niż FX780

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może nie wyszedł ,że jest najlepszy ale całkiem przyzwoity w swojej grupie tzn tv budżetowych. W teście AVF otrzymał 8/10 i po opisach zainteresowanych ma duże wzięcie jako drugi TV. Najczęściej w rozmiarze 40 cali do sypialni. Mniej słychać o 65 . Jednak niejedyny to model topowy jak DX 900.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, smilingjoker napisał:

Co wy tak czekacie na ten test? Czy to forum jest dla was wyrocznią? Przecież jest sporo informacji na zagranicznych stronach.

Z takich istotnych wad jakie zauważyłem w sklepie, to bardzo słabe tłumienie refleksów świetlnych na matrycy. 

Poza tym sądząc po recenzjach to najlepszy LED tego roku.

Czekamy na recenzję, bo co by nie mówić tutaj te recenzje są dokładne z pomiarami, czego nie można powiedzieć o wielu recenzjach na innych stronach. Poza tym była zapowiedź, więc zainteresowani liczyli, że test w końcu się pojawi. Niestety wszystko wskazuje na to, że tak nie będzie. Dla zainteresowanych moje wrażenia, bo widziałem w sklepie wersje "50 GX830 i odczucia są pozytywne. Wygląd TV mi się podobał, wykonanie wygląda na solidne, stojak chyba aluminiowy, TV jest stabilny, co jest istotne, jak ktoś nie chce wieszać go na ścianie. System Panasonica "My Home Screen 4.0" nieco ubogi w porównaniu do innych i prosty. Ta prostota jednak może być dla wielu zaletą, tym bardziej że system działa i reaguje szybko i nie zamula. Jak dla mnie jest to wystarczające, tym bardziej że najważniejsze dla mnie aplikacje są (no może poza HBO GO). Wiadomo jednak, że w warunkach sklepowych nie da się ocenić jakości obrazu np. jak ogląda się na nim filmy wieczorem, jaka jest czerń itd.

3 godziny temu, klaus71 napisał:

że jak? w jakim teście wyszedł że GX820 jest najlepszy?

brak testów sugeruje że jest kompletna bieda z nędzą i GX820/830 jest jeszcze gorszy niż FX780

Brak testów niczego nie przesądza. Skąd Pan możesz wiedzieć czy Ten TV jest gorszy od FX780?? Poza tym FX780 jest na IPS a seria GX800 z tego co mi wiadomo jest na matrycy VA, co już znacząco zmienia sprawę. Brak testów, jedynie pokazuje, że recenzenci wolą testować OLED-y albo inne modele. Zresztą w tej kategorii cenowej kiepsko z recenzjami np. Phillips PUS7504/12 czy PUS8804/12 na zagranicznych stronach chyba w ogóle nie mają recenzji. Tu na HDTV są testy, ale już nie tak dokładne, jak choćby ostatni test TCL "55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z testu wynika że jest słabo - krawędziak - peak white 300nitów - chyba brak local dimmingu

https://www.avforums.com/reviews/panasonic-gx800-tx-58gx800-4k-led-lcd-tv-review.16274

niby seria 800 ma sugerować wyższą półkę - a to jest w kwestii jakości najpewniej taki mierniak jakim był np. EX700 

do całkiem udanego (jak na cenę) EX780 nie ma startu

 

 

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, klaus71 napisał:

no z testu wynika że jest słabo - krawędziak - peak white 300nitów - chyba brak local dimmingu

W niektorych testach wyszlo ok. 500 nit. Kwestia chyba calarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nawet Panasonic nie naciska na wykonanie testu pomimo ,że przekazała Tv do redakcji. Zazwyczaj producenci robią to w określonym celu. Na temat tego modelu inne redakcje się wypowiedziały nie myślę tu o PL. U nas kupujący muszą kierować się swoim instynktem. Da wielu tv jest ok inni widzą w nim przeciętniaka . Zazwyczaj prawda leży pośrodku. Wg mnie jest to porządny model dla mniej wymagających.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak niby jakiś local dimming jest - ciekawe czy panel jest 120hz - raczej powinien być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel jest 60 Hz, pomimo tego tv sprawuje się ok. Panasonic co by nie powiedzieć ma ogromne doświadczenie i pomimo ,że ma słabsze parametry niż konkurencja to jednak po wyjęciu z pudełka świeci całkiem przyzwoicie co u konkurencji wymaga dodatkowych ustawień


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie swoje ostatnie wpisy. 

Na podstawie zagranicznych stron już macie całą garść wniosków.

Dla chcących świadomie wybrać tv, to już jest sporo wiedzy na jaki odbiornik się zdecydować. I takie osoby z pewnością już zrobiły rekonesans tak jak wy.

Do EX780 nie ma co porównywać, bowiem tutaj 60Hz, a tam 120Hz. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2019 o 07:37, smilingjoker napisał:

Poczytajcie swoje ostatnie wpisy. 

Na podstawie zagranicznych stron już macie całą garść wniosków.

Dla chcących świadomie wybrać tv, to już jest sporo wiedzy na jaki odbiornik się zdecydować. I takie osoby z pewnością już zrobiły rekonesans tak jak wy.

Co Pan sugerujesz? Żeby HDTV nie robiło tego testu, bo na innych stronach są już recenzje czy informacje? Toż to absurd, bo to samo można powiedzieć o innych modelach, które już też mają gdzieś recenzję. Jesteś Pan za tym, byśmy nie mieli dostępu do jak największej liczby recenzji? Tym bardziej że naprawdę dokładnych testów z pomiarami Panasonica GX800 wcale nie ma za wiele. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem filozofii panującej w PRL-u, gdzie wiedzę czerpało się z jednego źródła.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sugeruję, tylko wyrażam zdziwienie. 

Pewnie, że dywersyfikacja źródeł informacji jest dobra, ale ciągle zastanawia mnie dopytywanie o w sumie niszowy tv (jak na LEDa) biorąc pod uwagę jego cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie przeszkadza,że w międzyczasie pojawiają się recenzje TV ,które też nie są z głównego nurtu


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, smilingjoker napisał:

zastanawia mnie dopytywanie o w sumie niszowy tv (jak na LEDa) biorąc pod uwagę jego cenę.

Hmm, warto jednak zauwazyc, ze seria GX800, 820, 830 to tak na dobra sprawe jedyna sensowna oferta Panasonica dla swiadomego fana dobrego koloru w sredniej polce cenowej. Tylko tyle, ale dla niektorych az tyle wiec imho czepianie sie innych forumowiczo tak jak Ty to robisz, najogledniej rzecz biorac, jest zwyczajnie nietaktowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie może nie to, że Pan smilingjoker się czepia, ale jest zaskoczony, po co nam ta recenzja:-). Przecież chyba jednak GX800 nie jest taki niszowy. Jednak ludzie tu i tam pytają o tego Panasonica, a więc jakieś zapotrzebowanie na recenzje tego telewizora jest. Tym bardziej że zbliża się Czarny Piątek i jest szansa, że telewizor będzie można wyrwać za lepszą cenę, bo obecna faktycznie aż tak nie zachęca.

Edytowane przez Zuchwalec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam teraz szukam telewizora i jestem ciekaw tego TV pod względem jakości obrazu przy filmach HD i UHD i czy nie lepiej jest kupić Sony 9005 tym bardziej że cenowo jest niewiele wyższy. No i jak się niższy model GX710 różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony XF9005 nie ma co porównywać do Panasonica GX820. 120Hz + Local Dimming (ze wszystkimi + oraz - ) oraz ciągle problematyczny Android vs 60Hz bez LD z autorskim systemem smart tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo to Sony jest lepszy.  

Taki dramat o tego Panasonica tutaj, a to tylko i aż poprawny tv w tej cenie. Pełno jest testów w różnych innych miejscach.

Edytowane przez LV426
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam , że to tragedia grecka w jednym akcie. Liczę cały czas , że jednak test się pojawi. Przynajmniej tak nam obiecano

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, LV426 napisał:

Mimo to Sony jest lepszy.  

Taki dramat o tego Panasonica tutaj, a to tylko i aż poprawny tv w tej cenie. Pełno jest testów w różnych innych miejscach.

Idąc tym tropem, to jeszcze napisz Pan, że po co w ogóle istnieje strona HDTV, skoro jest pełno innych portali, gdzie testują telewizory...

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecali i nie dotrzymali słowa to trudno, nie ma o co bić piany bo są lepsze tv od tego i ich recenzje tutaj znajdziesz. HDTV.pl też ma swoje limity i chyba nikt poważny nie myśli, że każdy jeden tv będzie przetestowany tutaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...