Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Kilka dni temu nabyłem TV Sony KD-65XG9505 i Soundbar JBL Bar 5.1, jeżeli ktoś miałby jakieś pytania odnośnie owego sprzętu chętnie odpowiem. Pozdrawiam. Marcin :)

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki! A jak wrażenia? Napisz coś o tym JBL : )

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wyborze TV Sony 65XG9505 pomogła mi recenzja HDTV.PL. Co prawda testowany był model 75XG9505 który posiada powłokę X-Wide Angle poprawiającą kąty widzenia, ale pomimo tego zdecydowałem się na model 65XG9505 który owej powłoki nie posiada.

Jedynie w ciemnym pomieszczeniu patrząc na ekran pod różnym kątem można zauważyć że czerń jest najlepsza patrząc na ekran na wprost.

Matryca połączona z wszystkimi "bajerami" wspomagającymi obraz daje radość z oglądania. Czerń nie jest idealna, w cenie 10900 PLN chciało by się lepszej, ale jak dla mnie jest zadowalająca (nie czepiam się szczegółów).

To tak w dużym skrócie o TV.

 

Teraz kilka słów o JBL Bar 5.1. Słuchałem kilka innych soundbarów (Sony, LG, Samsung) wszystkie z „wysokiej półki”, co prawda słuchałem w sklepach RTV, oprócz LG którego posiada kolega. Wygrał JBL.

Czysty niesamowity bas który wywołuje uśmiech na twarzy dopełnia dobry przód. Celowo pisze dobry, bo mogło by być troszkę lepiej i było by idealnie :)

Belka posiada odczepiane dwa dodatkowe bezprzewodowe głośniki które ustawiamy za plecami i mamy naprawdę niezły przestrzenny dźwięk, który wypełnia całe pomieszczenie. Głośniki były odpięte ponad 7 godzin i nie zabrakło im baterii, producent podaje info że głośniki graja 10 godzin po odpięciu od belki.

JBL posiada regulowany bas i moc głośników surround i to tyle jeżeli chodzi o manualną regulację, do tego jest kilka trybów takich jak, muzyka, standard, głos, sport czy kino.

 

Nie zapominajmy że jest to sprzęt kompaktowy którego nie ma co porównywać z zestawami HiFi.

Pod tym względem go oceniam i moja ocena jest bardzo dobra.

 

Nie będę się rozpisywał i wyjściach, wejściach i innych „pierdołach” te znajdziemy na stronie producenta. Powiem tylko że posiada wszystko co jest w dzisiejszych czasach potrzebne :).

 

Ps.

Dźwięk wydobywający się z TV Sony XG95 jest bardzo dobry, jest lepiej słyszalne stereo niż z JBL i dźwięk jest bardziej bogaty.

Po podpięciu do TV subwoofera dźwięk jestem pewien będzie lepszy (podobno wtedy głośniki niskotonowe przechodzą w tryb mid, urozmaicając jeszcze bardziej już naprawdę bardzo dobre dźwięki) oczywiście nie uzyskamy wtedy takiego efektu surround jak z JBL :)

 

Ogólnie polecam, moim zdaniem jest to jeden z lepszych (jak nie najlepszy ;) ) soundbar.

Zniknęła mi opcja edytuj, po jej naciśnięciu pojawił się komunikat ze nie znaleziono treści (czy coś w tym stylu).

Chciałem dopisać że Sony nie ma już w swojej ofercie subwoofera SWF-BR100 dedykowanego do TV Bravia. Niestety nie widzę tym samym możliwości podłączenia jakiegokolwiek innego subwoofera do TV. Wyjścia dedykowanego  dla subwoofera Sony KD-65XG9505 nie posiada. 

SWF-BR100 podłączało się pod wyjście słuchawkowe, a transmiter sygnału emitującego dźwięk do subwoofera pod usb (instrukcja Sony).

Chciałbym bardzo się mylić i dowiedzieć ze jednak można podłączyć inny subwoofer (może ktoś podpowie jak to zrobić).

Sony po zapytaniu ich o to, odpowiedziało mi że na tą chwilę nie testowali podłączenia samego subwoofera do TV i nie wiadomo czy będzie to możliwe. Zaproponowali mi podłączenie (najlepiej pod ARC HDMI) ich lub innej marki soundbara.

Tak naprawdę nie wiedzieli co dokładnie odpowiedzieć w kwestii samego subwoofera ;)

.....a szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ponieważ chce zmienić tv na 4k hdr I z jakimś czasem wyposażyć się w kd dobly atmos. Chce sony xg9505 przeczytałem recke i opinie od gmeru ze tv jest na 5 + :) co do tv potrzebuje jak największego calarza.  Mój obecny tv to sony full hd 46 cal kanapęod  tv mam 3.5 metra obecnie byłem nastawiony na na wersję xg95 w 75 calach ale widzę, że jest opcja 85 czy ten rozmiar nie bedzie za duży tv bedzke służył do ps4/ps5 filmy 4k hdr, sport piłka nożna netflix i nividia shield . Gdzie mogę nabyć ten tv w rozmiarze 85 cal euro nie ma i mm tez nie posiada takie calarzu. Jak sprawdzi się czerń i hdr w takim rozmiarze ? I czy wrażenia z oglądania i grania z 3.5 m będzie super i efekt wow 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że ja chce na raty wziąść a sony center nie dają zero procent a mam znajomego w euro i tam da rade ogarnąć tv . Jak ci się sprawuje xg9505? Czerń i hdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi powie czy normalny przeciatny ogladacz taki jak ja zobaczy roznice miedzy xg95 a xg 85  ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę pomiędzy IPS edge LED a VA FALD zobaczy nawet ślepy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Repugnant napisał:

czy ktos mi powie czy normalny przeciatny ogladacz taki jak ja zobaczy roznice miedzy xg95 a xg 85  ???

Tak różnica jest duża na korzyść xg9505 podświetlenie czerń lepszy procesor x1 ultimate dobly vision . 

Sam chce zakupić ten tv wersji 85 cal tylko szukam w euro rtv ale nie ma wersji 85 tylko 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak telewizor po czasie ? Ma problemy z płynnością i podświetleniem ? Chcę sam go kupić ale w sklepach rtv mi go odradzają. Sam już nie wiem , nie mam 4k materiału prywatnie żeby sprawdzić w sklepie. Ktoś próbował mi pokazać potęgę oled na 4k i ich światłowód się klatkował co sekunde, sprzedawca zapewnił że w domu będzie lepiej , ciekawe.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po czasie zdania nie zmieniam 😁

Wszystko działa płynnie.
HDR, Dolby Vision, 4K rewelacja. Oglądanie w dzień super, wszystko wyraźnie widać. Czerń w nocy zadowalająca.

Polecam 😁

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po testach xg9505 wersji 85 i powiem tak opad szczęki pod względem czerni i hdr :) wielkość robi robote z 3.5 metra od kanapy piękna sprawa granie czysta przyjemność nie mówiąc za rok o premierce ps5 :) w lutym zakup tv wiec liczę ze cena spadnie na 17 tys.  Miałem możliwość sprawdzenia xg85 wersji 85 tv super naprawdę extra ale xg95 zabil mnie obrazem i wygaszanie lokalnym. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nabyłem za 4699,- zł Sony 55XG9505. Wszystko działa świetnie. 4k wymiata. Ale mam pytanie o Dolby Vision. Gdzie w menu telewizora znajdę taki tryb obrazu jak : Dolby Vision ciemne pomieszczenie czy Dolby Vision jasne pomieszczenie. W testach tego telewizora w HDTV jest o tym info ale nie ma szczegółów. W Sony po długich oczekiwaniach uzyskałem bzdurną odpowiedź że nie ma tego w menu telewizora. Dlatego pytam czy są taki opcje dotyczące Dolby Vision i gdzie ukryte.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Opcja Dolby Vision pokaże się w momencie gdy materiał filmowy obsługuje taką jakość, w innym przypadku nie ma opcji wyboru jasny czy ciemny. Netflix ma w swojej ofercie takie filmy.

Ps.

Włączając Netflix pojawia się również dodatkowa opcja w ustawieniach „Obraz i dźwięk” „Tryb kalibracji aplikacji Netflix”, której nie ma w ustawieniach gdy Netflix jest wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnicę pomiędzy IPS edge LED a VA FALD zobaczy nawet ślepy
Chyba że rozmiar 85", tam jest va w obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam za parę dni czarny piątek w media markt i chce nabyć tv xg9505 75 cali na dzień dzisiejszy cena to 2.500euro i zastanawiam się czy nie denerwuje to wygaszanie diód w nocy przy oglądaniu ciemnych scen ? I czy do ps4 i ps5 to dobry wybór tv? Czy może w tej cenie zna ktoś lepszy sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

juz od dawna czekam na Black Friday aby kupic ten telewizor. Tylko mam dylemat meidzy 65' and 75' cali. Mniejszy jest tanszy o prawie 3500 zl...

Czy warto doplacic za te 10 cali? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
juz od dawna czekam na Black Friday aby kupic ten telewizor. Tylko mam dylemat meidzy 65' and 75' cali. Mniejszy jest tanszy o prawie 3500 zl...
Czy warto doplacic za te 10 cali? 
To i tak mała różnica. Warto, warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, STELVIO said:
3 hours ago, damianelk said:
Witam,
juz od dawna czekam na Black Friday aby kupic ten telewizor. Tylko mam dylemat meidzy 65' and 75' cali. Mniejszy jest tanszy o prawie 3500 zl...
Czy warto doplacic za te 10 cali? 

To i tak mała różnica. Warto, warto.

zdecydowanie warto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś posiada już ten model i może powiedzieć coś na temat full aray led jak ocenia tą technologię? Oglądałem dużo testów i  białe napisy na czarnym tle w filmach nie ciekawie wyglądają chyba.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...