Skocz do zawartości
Kreyzyz

Telewizor do grania, LG OLED czy LCD Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem mocno zielony w branży telewizyjnej. Naczytałem się w internecie o wspaniałości LG OLED i zainteresowal mnie model B8 za 4500-5000zl. Czy uważacie że do grania na PS4 będzie sensowniejszy od tego telewizora Sony 55XF9005? Widzialem, że bywa polecany dla osób o budżecie 4000+ do gier. Oczywiście konsola nie będzie jedynym zastosowaniem, jestem gadżeciarzem, który lubi równie dobrze obejrzeć coś na Netflixie czy HBO zatem poszukuje uniwersalnego rozwiązania. Odległość oglądania wynosi 2.5m zatem rozważam wyłącznie 55 calowy telewizor.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PS4 Sony XF9005 będzie w porządku, sle skoro jesteś gadzeciarzem to chyba lepiej uderzyć w oleda B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak to OLED vs LCD, czy różnica pomiędzy porządnym LCD a budżetowym OLEDem będzie dalej znacząca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak słyszałem że OLED mimo iż czas reakcji piksela mają lepszy jak w LCD to jednak bardziej doskwiera im stutter co widać w filmach nie raz i grach. Ja bym chyba brał LCD jak sporo grasz albo używasz jako monitor do PC.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Też tak słyszałem że OLED mimo iż czas reakcji piksela mają lepszy jak w LCD to jednak bardziej doskwiera im stutter co widać w filmach nie raz i grach. Ja bym chyba brał LCD jak sporo grasz albo używasz jako monitor do PC.

tu nie chodzi  o matryce tylko o procesor. Alfa 7 jest znacząco okrojony i stąd te problemy.

Edytowane przez Waldo94
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

tu nie chodzi  o matryce tylko o procesor. Alfa 7 jest znacząco okrojony i stąd te problemy.

Dla mnie żartem ze strony LG jest to żeby za telewizor który kosztował mnie koło 6 klocków takie kwiatki występowały i producent oszczędzał na uplynniaczu i procesorze który nie wyrabia z wyświetlaniem płynnego obrazu

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Damian gurazda napisał:

Dla mnie żartem ze strony LG jest to żeby za telewizor który kosztował mnie koło 6 klocków takie kwiatki występowały i producent oszczędzał na uplynniaczu i procesorze który nie wyrabia z wyświetlaniem płynnego obrazu

ale to samo robi Sony -  pakują android do tv z jakimś ultra tanim mediatekiem dla kilku $ oszczędności

a co do upłynniacza to pierwsze słyszę by w kwestii upłynnniania A7 był jakiś gorszy od A9 - po prostu upłynniacz LG ma więcej/bardziej widoczne artefakty niż Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest gorszy. To zawsze recenzenci powtarzają przecież, że u Sony jest pod tym względem lepiej. 

Nawet na słabym MediaTek upłynniacz wyrabia ale system już średnio to fakt.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klaus71 napisał:

ale to samo robi Sony -  pakują android do tv z jakimś ultra tanim mediatekiem dla kilku $ oszczędności

a co do upłynniacza to pierwsze słyszę by w kwestii upłynnniania A7 był jakiś gorszy od A9 - po prostu upłynniacz LG ma więcej/bardziej widoczne artefakty niż Sony

Nie wiem co robi Sony , ale miałem B8 po odpaleniu na playerze czy to na youtube efekt migoczącej piłki jest widoczny , jeszcze śmieszniej to wyglądało przy tenisie gdzie praktycznie piłki nie było widać . W Sonym elegancko wszystko widać nawet przy materiałach gorszej jakości . LG po prostu spie.... temat . Zreszta polecam się wybrać do Media i samemu przekonać ( sprzedawca w Media tez był w szoku ?)

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damian gurazda napisał:

Zreszta polecam się wybrać do Media i samemu przekonać ( sprzedawca w Media tez był w szoku ?)

nie muszę - mam E6 i przynajmniej na tv sat żadne piłki nie znikają - akurat ze sportem upłynniacz LG nie ma problemu

jesteś już którąś osobą której znikają na jakichś streamingach więc pewnie tu leży problem

1 godzinę temu, Damian gurazda napisał:

Nie wiem co robi Sony ,

kupiłeś Sony i nie interesujesz się czemu tyle osób narzeka na mulącego androida? klapy na oczach?

8 godzin temu, LV426 napisał:

Nawet na słabym MediaTek upłynniacz wyrabia ale system już średnio to fakt.

raczej upłynniania nie robi mediatek - to jest badziewie do obsługi apek androidowych i dlatego tak kiepsko one chodzą

za upłynnianie i processing obrazu odpowiadają dedykowane procki Sony "extreme cośtam  cośtam"

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy mulący Android który po odpowiednim ustawieniu i tak irytuje mmiej jak znikające obiekty obrazu plus jego artefakty. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LV426 napisał:

Lepszy mulący Android który po odpowiednim ustawieniu i tak irytuje mmiej jak znikające obiekty obrazu plus jego artefakty. 

fakt że upłynniacz w LG jest najsłabszy wśród konkurencji ale te znikające obiekty to tylko na jakichś kulawych streamingach są - tu chyba LG sobie zupełnie nie radzi

w tv SAT na szczęście piłka nie znika i nic dziwnego się z nią nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, klaus71 napisał:

nie muszę - mam E6 i przynajmniej na tv sat żadne piłki nie znikają - akurat ze sportem upłynniacz LG nie ma problemu

jesteś już którąś osobą której znikają na jakichś streamingach więc pewnie tu leży problem

kupiłeś Sony i nie interesujesz się czemu tyle osób narzeka na mulącego androida? klapy na oczach?

raczej upłynniania nie robi mediatek - to jest badziewie do obsługi apek androidowych i dlatego tak kiepsko one chodzą

za upłynnianie i processing obrazu odpowiadają dedykowane procki Sony "extreme cośtam  cośtam"

Dobre żarty , puść sobie jakiś skrót meczu na Youtubie jest to samo, akurat ze sportem LG ma spore problemy .serio polecam wycieczkę do Media . Nie wiem jak to wyglada w E6 ale w B8 problem jest. Kupiłem poczytałem mulący android to ta sama bajka co wypalajacy się Oled problem jest ale jest wyolbrzymiany .  Poczytaj sobie troszkę i sam stwierdzisz , ze te Sony coś tam coś tam jest najlepsze na rynku pod względem upłynniania obrazu na modelu E6 świat się nie kończy 

48 minut temu, klaus71 napisał:

fakt że upłynniacz w LG jest najsłabszy wśród konkurencji ale te znikające obiekty to tylko na jakichś kulawych streamingach są - tu chyba LG sobie zupełnie nie radzi

w tv SAT na szczęście piłka nie znika i nic dziwnego się z nią nie dzieje

Na Youtubie jest to samo w modelu B8 powtarzam bo ten miałem nieprzyjemność testować 

Edytowane przez Damian gurazda
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na kanałach sat sobie radzi już bez najmniejszych problemów

jako że nie oglądam youtube a na sat nigdy piłka mi nie zniknęła to w mojej ocenie sport LG odtwarza bez najmniejszych problemów - ale jak widać tylko z satki lub dvb-t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem może na kanałach sat jest Ok , ja satelity nie posiadam wiec nie wiem jak to wyglada . W porządku po prostu z ciekawości polecałbym sobie załączyć skrót meczu by samemu się przekonać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Damian gurazda napisał:

Owszem może na kanałach sat jest Ok , ja satelity nie posiadam wiec nie wiem jak to wyglada . W porządku po prostu z ciekawości polecałbym sobie załączyć skrót meczu by samemu się przekonać 

Mógłbyś podać jakiś link do takiego materiału z youtube na którym podczas testowania na B8 znikała ci piłka żebym mógł sprawdzić jak to u mnie na B8 wygląda? Na razie oglądałem parę skrótów meczy na yt i po ogarnięciu TruMotion(upłynniacza) nie mam z tym żadnego problemu , a o oglądaniu meczu life przez sat to już nie wspomnę (w końcu w recenzji HDTV został bardzo polecany do sportu). Już widzę którąś opinie w necie o znikających piłkach na B8 i ciekaw jestem ile z nich jest podyktowanych przez to , że ktoś  nie ogarnął TruMotion, po prostu mnie to dziwi - bo ja nie natrafiłem na taki materiał który po wył./wyregulowaniu TruMotion dalej by występował taki efekt dlatego prosiłbym o jakiś link do materiału w którym na 100% jesteś pewny , że występował ten problem.

Co do upłynniacza w filmach (nie mam porównania do konkurencji) ale faktycznie jest on dość słaby , juz przy ustawieniu de-judder 2-4/10 potrafisz rzucać artefaktami przy specyficznych scenach(ale obiekty oczywiście nie znikają itp.)...

Pzdr!

Edytowane przez Zykfyr
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zykfyr napisał:

i ciekaw jestem ile z nich jest podyktowanych przez to , że ktoś  nie ogarnął TruMotion,

?

A co tu do "ogarniania" skoro powinno działać normalnie a nie na jednym "sekretnym" ustawieniu? Dziwnie ludzie tłumaczą widzę a faktem jest że niby wszystko jest "naj" u LG, a tak podstawowa rzecz jak odwzorowanie ruchu kuleje względem konkurencji. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zykfyr napisał:

 

Mógłbyś podać jakiś link do takiego materiału z youtube na którym podczas testowania na B8 znikała ci piłka żebym mógł sprawdzić jak to u mnie na B8 wygląda? Na razie oglądałem parę skrótów meczy na yt i po ogarnięciu TruMotion(upłynniacza) nie mam z tym żadnego problemu , a o oglądaniu meczu life przez sat to już nie wspomnę (w końcu w recenzji HDTV został bardzo polecany do sportu). Już widzę którąś opinie w necie o znikających piłkach na B8 i ciekaw jestem ile z nich jest podyktowanych przez to , że ktoś  nie ogarnął TruMotion, po prostu mnie to dziwi - bo ja nie natrafiłem na taki materiał który po wył./wyregulowaniu TruMotion dalej by występował taki efekt dlatego prosiłbym o jakiś link do materiału w którym na 100% jesteś pewny , że występował ten problem.

Co do upłynniacza w filmach (nie mam porównania do konkurencji) ale faktycznie jest on dość słaby , juz przy ustawieniu de-judder 2-4/10 potrafisz rzucać artefaktami przy specyficznych scenach(ale obiekty oczywiście nie znikają itp.)...

Pzdr!

Wiesz co przy telewizorze siedziałem z 30 min zmieniając różne ustawienia , wyłączając nawet True motion o którym mówisz , co ciekawe na Sonym po włączeniu True motion tez ten efekt da się zauważyć , dopiero po wyłączeniu wszystkich bajerow jest Ok  . Co do linku to ciężko mi będzie coś znaleść ja to widziałem naocznie , nawet zawołałem znajomego bo myślałem ze mi się wydaje efekt również zauważył . Przy zwrocie TV sprawdziłem nawet inny model sklepowy bo wiadomo może mój egzemplarz był walnięty , i okazało się ze na sklepowym modelu efekt był również widoczny . To powiedz co pokombinowałes ze wszystko gra , mozeszz nawet wrzucić filmik gdzieś bo jestem bardzo ciekawy czego nie zauważyłem przy majstrowaniu z uplynniaczem 

Edytowane przez Damian gurazda
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LV426 napisał:

Lepszy mulący Android który po odpowiednim ustawieniu i tak irytuje mmiej jak znikające obiekty obrazu plus jego artefakty. 

Nie wiem dlaczego, ale ciągle się dziwię, jak czytam takie "kwiatki";)

Piszesz, że masz wku_wiająco wolny ("muli") system i twierdzisz, że i tak tv lepszy od innego sprawnego.

Sprawnego, bo akurat mam i OLED LG B7, i B8 i żaden z nich nie ma kłopotów w ruchu. Nic nie znika i nie ma żadnych artefaktów.

Piłkę oglądam często:)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Barnaba napisał:

Nie wiem dlaczego, ale ciągle się dziwię, jak czytam takie "kwiatki";)

Piszesz, że masz wku_wiająco wolny ("muli") system i twierdzisz, że i tak tv lepszy od innego sprawnego.

Sprawnego, bo akurat mam i OLED LG B7, i B8 i żaden z nich nie ma kłopotów w ruchu. Nic nie znika i nie ma żadnych artefaktów.

Piłkę oglądam często:)

Nagraj proszę ( bez złośliwości ) filmik jak u Ciebie wyglada np skrót meczu na B8 bo ciekawi mnie to , że na 2 telewizorach efekt był widoczny a u ciebie nie występuje . 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Damian gurazda napisał:

Nagraj proszę ( bez złośliwości ) filmik jak u Ciebie wyglada np skrót meczu na B8 bo ciekawi mnie to , że na 2 telewizorach efekt był widoczny a u ciebie nie występuje . 

Proszę bardzo: siatkówka na OLED LG B8 (filmik ważny 7 dni)

Wybrałem siatkówkę, z racji większej dynamiki:)

Filmowałem ekran z "reki" za pomocą iphone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Nie wiem dlaczego, ale ciągle się dziwię, jak czytam takie "kwiatki";)

Piszesz, że masz wku_wiająco wolny ("muli") system i twierdzisz, że i tak tv lepszy od innego sprawnego.

Sprawnego, bo akurat mam i OLED LG B7, i B8 i żaden z nich nie ma kłopotów w ruchu. Nic nie znika i nie ma żadnych artefaktów.

Piłkę oglądam często:)

Czytaj ze zrozumieniem.  Ustawić można sobie jak to androida i nic nie muli, a płynność ruchu lepsza jak w "lepszym" ponoć LG. Nic nie znika,  nie ma artefaktów i do gier jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

Proszę bardzo: siatkówka na OLED LG B8 (filmik ważny 7 dni)

Wybrałem siatkówkę, z racji większej dynamiki:)

Filmowałem ekran z "reki" za pomocą iphone.

Nie odtwarza mi na iPadzie ? 

2 godziny temu, Barnaba napisał:

Proszę bardzo: siatkówka na OLED LG B8 (filmik ważny 7 dni)

Wybrałem siatkówkę, z racji większej dynamiki:)

Filmowałem ekran z "reki" za pomocą iphone.

Ok już pobieram sobie na tel i zobacze zaraz jak to wyglada , spoko siatka może tez być ważne żeby był mały obiekt który się szybko rusza

2 godziny temu, LV426 napisał:

Czytaj ze zrozumieniem.  Ustawić można sobie jak to androida i nic nie muli, a płynność ruchu lepsza jak w "lepszym" ponoć LG. Nic nie znika,  nie ma artefaktów i do gier jest super.

 

2 godziny temu, Barnaba napisał:

Proszę bardzo: siatkówka na OLED LG B8 (filmik ważny 7 dni)

Wybrałem siatkówkę, z racji większej dynamiki:)

Filmowałem ekran z "reki" za pomocą iphone.

Akurat widze , ze tutaj piłka jest dość duża  ale ładnie sobie to skonfigurowałeś w 37 sekundzie w momencie uderzenia piłka jest potem jej nie ma ., mi się nie chciało aż tak grzebać w ustawieniach i zwróciłem telewizor do sklepu 

16 minut temu, Damian gurazda napisał:

Nie odtwarza mi na iPadzie ? 

Ok już pobieram sobie na tel i zobacze zaraz jak to wyglada , spoko siatka może tez być ważne żeby był mały obiekt który się szybko rusza

 

Akurat widze , ze tutaj piłka jest dość duża  ale ładnie sobie to skonfigurowałeś w 37 sekundzie w momencie uderzenia piłka jest potem jej nie ma i o tym efekcie mówię na Twoim filmiku  to również widać .., mi się nie chciało aż tak grzebać w ustawieniach i zwróciłem telewizor do sklepu 

 

2 godziny temu, Barnaba napisał:

Proszę bardzo: siatkówka na OLED LG B8 (filmik ważny 7 dni)

Wybrałem siatkówkę, z racji większej dynamiki:)

Filmowałem ekran z "reki" za pomocą iphone.

Obejrzyj sobie od 35 do 40 sekundy o to mi chodzi , w piłce jest to jeszcze bardziej widoczne przy wykopach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...