Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.8 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od wschodu a TV bedzie na Polnocnej scianie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 40 LCD nie pamietam modelu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k , Dobry HDR i dobra jakosc obrazu
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? satelita nc+ albo kablowka albo IPTV od Orange 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder od TV jeszcze nie wiem jakiej , XBOX one X i planuje kupic zestaw stereo 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2 czasami sa takie dni ze 0 a weekendy mozliwe ze wiecej 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojetne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wszystkie ale nie informacyjne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Moze
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Xbox one X tygodniowo z 6 h lacznie , czasami mniej lub wogole
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wiecej wieczorami 
17. Preferencje co do wielkości? 55 albo 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie rowne podswietlenie i wszelkie defekty
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  6k

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Mozliwe

 

Witam wszystkich,

Prosze o jak najszybsze rady jaki tv kupic bo planuje dzis dokonac zakupy z uwagi na promocje 5 rat gratis.

Sony 65xf9005 moge miec za 4750 po odliczeniu rat

LG 65B8PLA moge miec za 5800 po odliczeniu rat

 

Jedynie obawiam sie wypalen na Oledzie choc z drugiej strony duzo nie ogladam statycznych materialow i mam dylemat.

Pozdrawiam :) 

Chciałem dodać że będę korzystał też z netflixa i hbo go 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm naprawde cieżki dylemat w temacie. Napisz może jeszcze jak długo chcesz aby ten zakupiony tv ci służył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zeby chodzil jak najdluzej :) I tak ciezko mialem namowic zone na tak drogi wg. niej sprzet takze nie planuje wczesniejszych zmian poki TV nie padnie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Także raczej kieruj sie na Sony XF9005. Oled ma świetny obraz, ale jego żywotność na dzień dzisiejszy ciężko oszacować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zastanów się czy nie wolisz zaryzykować. Testy pokazują, że wypalenie sprawnej matrycy nie jest wcale takie proste, nie wygląda też żeby użytkownicy starych OLED-ów sprzed ery 4K jakoś strasznie skarżyli się na awarie, chociaż to może równie dobrze wynikać z tego, że są na tyle zamożni żeby szybko zmienić TV na nowy. A elektronika sterująca może paść i w tym i w tym, ale tutaj ewentualne problemy z wypaleniami mają taki plus że może się pojawić duży rynek części.

 

Ale generalnie OLED-y powinny być trwalsze od plazm, a te potrafiły wytrzymać po kilkanaście lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony jest bardziej uniwersalny i da lepszy obraz przy gorszej jakości źródłach (kablówka, filmy z pendrive etc.). W OLED jak nie podasz super jakości sygnału to obraz jest naprawdę okropny bo wychodzą wszelkie wady kompresji. Patrz temat o OLED B8. Do tego raczej Sony lepiej poradzi sobie z ruchem co przy graniu czy oglądaniu sportu też ma znaczenie. No i nie trzeba się stresować i cackać z tv w obawie o wypalenia. 

 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, LV426 napisał:

W OLED jak nie podasz super jakości sygnału to obraz jest naprawdę okropny bo wychodzą wszelkie wady kompresji.

Nie wrzucał bym tak wszystkiego do jednego worka OLED, część modeli radzi sobie z tym lepiej inne gorzej. Oled wcale nie potrzebuje do funkcjonowania źródła jakieś tam super jakość, on poprostu jak dostanie super źródło typu BR to miażdży LCD.

Uważam również iż lepiej mieć wyświetlacz który ma większe możliwości niż zamykać sobię furtkę bo w chwili obecnej mam np. kiepska kablówkę, źródło dobrego sygnału w obecnym czasie dość łatwo można zmienić a nowy tv to jednak jeszcze spory wydatek.

Co do B8 ja na swoim oled nawet na naziemnie SD takiego czegoś jeszcze nie widziałem.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, LV426 napisał:

Sony jest bardziej uniwersalny i da lepszy obraz przy gorszej jakości źródłach (kablówka, filmy z pendrive etc.). W OLED jak nie podasz super jakości sygnału to obraz jest naprawdę okropny bo wychodzą wszelkie wady kompresji. Patrz temat o OLED B8

Kolejny fanboy sony?

Co to za herezje? Kolega w poście wyżej tylko potwierdził, że żadnych takich zjawisk nie ma w praktycznym użytkowaniu. Potrzeba ekstremalnie kiepskiego materiału, żeby zobaczyć zniekształcenia obrazu. Pytanie, czy ktoś używa takich źródeł? Być może telewizor w technologii LCD "lepiej" zaprezentuje dziesiątą kopię z kasety VHS;)

 

ps

przy okazji dziękuję @LV426 za punkty reputacji - należysz do moich fanów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darekgra napisał:

Nie wrzucał bym tak wszystkiego do jednego worka OLED, część modeli radzi sobie z tym lepiej inne gorzej. Oled wcale nie potrzebuje do funkcjonowania źródła jakieś tam super jakość, on poprostu jak dostanie super źródło typu BR to miażdży LCD.

Uważam również iż lepiej mieć wyświetlacz który ma większe możliwości niż zamykać sobię furtkę bo w chwili obecnej mam np. kiepska kablówkę, źródło dobrego sygnału w obecnym czasie dość łatwo można zmienić a nowy tv to jednak jeszcze spory wydatek.

Co do B8 ja na swoim oled nawet na naziemnie SD takiego czegoś jeszcze nie widziałem.

No niby tak ale z tego co czytam na forach to ludzie nie raz byli zdziwieni, że ich nowy wypasiony OLED jednak potrafi pokazać gorszy obraz jak stary złom LCD przy tym samym źródle. 

A jakoś nie znam tv która nadaje w prawdziwym 4K. To nie jest powszechne jeszcze i nie będzie przez jakiś czas (o ile w ogóle). Zmieniać źródło sobie więc można ale to nadal nie będzie to co powinno.

Mi to lotto bo ja tv nie oglądam ale nie lubię jak się ludzi wprowadza w błąd i same och ach,  a potem ktoś ma zdziwko że upłynniacz nie działa jak opisano (nie raz w tematach OLED było o tym) czy też wspomniana akcja z plamami na obrazie. 

Tak, mam tv LCD od Sony z 2017 roku i jestem zadowolony z niego, nawet jeśli to nie jest ideał (wiedziałem co i po co kupuję). Do grania i jako monitor bardzo spoko a przy filmach jest w porządku choć chciało by się lepiej (puszczane z płyt BD UHD z Xbox One X ale może kiedyś się skuszę na player od Panasa).

I dlatego teraz zastanawiam się nad zakupem tegorocznego modelu OLED od LG (nawet pomimo obawy czy użytkowanie jako monitor nie sprawi problemów) bo Sony rozczarowuje w tym roku. Czekam po prostu na OLED w rozmiarze 50" z HDMI 2.1, a tak zapowiedziano. Tylko kiedy w końcu one się pokażą? Latem?

53 minuty temu, Barnaba napisał:

Potrzeba ekstremalnie kiepskiego materiału, żeby zobaczyć zniekształcenia obrazu. Pytanie, czy ktoś używa takich źródeł? Być może telewizor w technologii LCD "lepiej" zaprezentuje dziesiątą kopię z kasety VHS;)

Oszukujesz sam siebie i jeszcze innych wprowadzasz w błąd przy tym :(

Ja czytam nie tylko to co na forach ale i testy gdzie nawet recenzenci zachwyceni OLED nie raz już sami nieśmiało wspominają o ich wadach. 

I owszem mogę kupić OLED od Sony bo będzie mieć ładniej oddany kolor fabrycznie (dla mnie, odpowiada mi "strojenie" Sony) i upłynniacz lepszy jak LG ale lecą w kulki pod względem funkcji i softu niestety. Nic nie jest idealne. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, LV426 napisał:

Oszukujesz sam siebie i jeszcze innych wprowadzasz w błąd przy tym :(

Ja czytam nie tylko to co na forach ale i testy gdzie nawet recenzenci zachwyceni OLED nie raz już sami nieśmiało wspominają o ich wadach. 

No widzisz i tu się różnimy:) Ty czytasz, a ja widzę, ponieważ mam na co dzień 2 OLED, 3 LCD, plazmę i projektor(y).

W szczególności: OLED od 2 lat, reszta dużo dłużej

Kto jest oszustem? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca tu za mało aby wypisać czego to ja nie mam.

Więc wszyscy tutaj na forum (i wielu innych) którzy się skarżą na coś w ich nowo zakupionym OLED to oszuści. 

Nie działa jak im opisano ale tylko im się zdaje. Ważne że Barnaba wie lepiej i jest zadowolony. 

Kończę dyskusję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w takiej sytuacji nie wiadomo jak ustawiony był telewizor i co to za materiał. 2-godzinny film FHD zajmujący gigabajt w x264 może dawać dziwne efekty bo na czymś kompresor musi urwać te gigabajty. I jeśli jeden TV ma włączone wszystkie optymalizacje obrazu na maksa, może się okazać że wykryje problemy (np. artefakty i banding w czerniach) i je skoryguje, a drugi z wyłączonymi (bo psują jakość przy dobrych materiałach) tego nie zrobi. Może się też okazać, że ten lepszy ma odcięcie czerni tak wysoko, że "pochłania" artefakty w ciemnych obszarach. A że przy okazji zjada detale na dobrym materiale - bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...