Skocz do zawartości
Grzegorz Małolepszy

TV 55" Pod ps4-ps5 do 6000

Polecane posty

Witam poszukuję tv 55" pod TV i Granie na konsoli kwota do 6000 . Zastanawiam się nad Oled lub Qled . w Oledach martwi mnie wypalanie , Z tv często kożysta żona oglądając tv lub youtube .

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? i tak i tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać ale w późniejszym etapie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? na wprost ale posiadam rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE55MU6402
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k HDR Tryb Gry , dobrą czerń i kolory , wifi
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k z konsoli i filmów , Karta cam+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola , Karta cam+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? różnie 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? żona kablówkę ,  Ja filmy i konsola oraz YT
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak 4+
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie
17. Preferencje co do wielkości? 55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? srebrzenie
19. Preferencje co do marki ? Lg , Samsung....
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem

Masz niestarego Samsunga klasy średniej z 2017 roku, także dochodze do wniosku że nie zadowala cie jakość obrazu w tym tv. Jeśli tak to powinieneś pójść w oleda, a dokładniej w LG 55B8.

Właśnie myślę o oledzie lecz jak to jest z tym wypalaniem ? Obecny tv poszedłby dla dzieci do pokoju bo maja KDL-48w705c full hd gdzie android tv dziala jak 50 letni komp co chwile wifi zawiesza się . 

Prawde mówiąc na każdym oledzie prędzej czy pozniej wypalenia sie pojawią. Z roku na rok matryce są poprawiane pod względem żywotności, a co za tym idzie wypalenia pojawiają sie pozniej. OLED to najlepsze telewizory do filmów. Nie lubią statycznych obrazu, które to właśnie przyśpieszają wypalenia.

1 minutę temu, Grzegorz Małolepszy napisał:

to czyli wychodzi że Gracze muszą patrzeć pod kątem wysokiej pułki LED lub Qled?? Nie ukrywam tv kupuję na dłuższy okres nić rok-2 lata 

zależy w jakie gry grasz. Na twoim miejscu dałbym sobie spokój z zakupem kolejnego tv na kolejny rok lub dwa.

Jak chcesz niższym kosztem poczuć różnicę w grach to bierz zdecydowanie Samsunga NU80XX. Zyskasz tryb Motion Plus Gra: https://hdtvpolska.com/motion-plus-gra-test-nowosc-w-tv-od-samsung-dedykowana-dla-graczy/

Sam telewizor także jest duuuuuużo lepszy od tego co masz. Ale różnice najbardziej zobaczysz gdy podłączysz odpowiednie źródło czyli Ultra HD np. właśnie z konsoli jak PS4 Pro czy Xbox One X. A za resztę kaski kup sobie gry albo drugą konsolę albo odłóż na PS5 ;)

A jak chcesz naprawdę poczuć, że kupiłeś coś nowego (chodzi o czerń) to w tej cenie OLED ;) Co do trwałości to tylko wróżenie z fusów. Nikt nie wie co będzie za jakiś czas. Zakładam, że będziesz korzystał bez problemów przez wiele lat ;) Tak samo LCD może Ci paść za rok. Totolotek i zabawa we wróżkę. Jak z każdym sprzętem elektronicznym.

Napisano (edytowany)
5 godzin temu, Gmeru napisał:

Jak chcesz niższym kosztem poczuć różnicę w grach to bierz zdecydowanie Samsunga NU80XX. Zyskasz tryb Motion Plus Gra: https://hdtvpolska.com/motion-plus-gra-test-nowosc-w-tv-od-samsung-dedykowana-dla-graczy/

Sam telewizor także jest duuuuuużo lepszy od tego co masz. Ale różnice najbardziej zobaczysz gdy podłączysz odpowiednie źródło czyli Ultra HD np. właśnie z konsoli jak PS4 Pro czy Xbox One X. A za resztę kaski kup sobie gry albo drugą konsolę albo odłóż na PS5 ;)

A jak chcesz naprawdę poczuć, że kupiłeś coś nowego (chodzi o czerń) to w tej cenie OLED ;) Co do trwałości to tylko wróżenie z fusów. Nikt nie wie co będzie za jakiś czas. Zakładam, że będziesz korzystał bez problemów przez wiele lat ;) Tak samo LCD może Ci paść za rok. Totolotek i zabawa we wróżkę. Jak z każdym sprzętem elektronicznym.

a czy to prawda że telewizory oled od LG mają jakiś system który zapobiega wypalaniu tzn. co jakiś czas zmienia się położenie np. znaczka od tvn . I jakieś tam samoczyszczenie ? 

Oledy mnie ciekawią z tego względu iż ludzie polecają je pod konsole i do oglądania filmów a to robię najczęściej . No i słyszałem iż jeśli podświetlenia nie robi się na 100% to ciężko jest wypalić oleda.  Prawda to?

Z oledem mogę poczekać do przyszłego roku ale  wolę wiedzieć na co się szykować

Edytowano przez Grzegorz Małolepszy

Napisano (edytowany)

trochę prawda trochę nie :)

wszystkie oledy z 2018 roku mają kompensację krótką co 4 h pracy tv i kompensację pełną która w Panasonicu włącza się co 1000 h pracy lub można ja włączyć ręcznie.

poza tym maja też coś takiego jak przesuw pixela, cały obraz jest przesuwany o jedną kolumnę pixeli co kilkanaście sekund. Wszystko to ma zapobiegać wypaleniom matrycy co nie jest równoznaczne z tym że nigdy do nich nie dojdzie.

Edytowano przez darekgra

39 minut temu, darekgra napisał:

trochę prawda trochę nie :)

wszystkie oledy z 2018 roku mają kompensację krótką co 4 h pracy tv i kompensację pełną która w Panasonicu włącza się co 1000 h pracy lub można ja włączyć ręcznie.

poza tym maja też coś takiego jak przesuw pixela, cały obraz jest przesuwany o jedną kolumnę pixeli co kilkanaście sekund. Wszystko to ma zapobiegać wypaleniom matrycy co nie jest równoznaczne z tym że nigdy do nich nie dojdzie.

wiesz mam tego swiadomość ze tv nie bedzie wieczny ale bym chcial zeby pochodzil chociaz z 5 latek

poczekam do 2020 i testy na hdtv oledow z tego roku :D

Napisano (edytowany)

Z wypaloną matrycą tv nadal będzie działał, tylko przy specyficznych scenach będę niepoprawne kolory i cienie.

Oledy z 2018 roku są jeszcze zbyt krótko aby ktoś je wypalił, w tej serii przy normalnym użytkowaniu ma to być prawie niemożliwe.

Co do awaryjności to tv każdej marki może się zepsuć, to tylko elektronika.

Czyli zakup chcesz zrobić za 2 lata?

Edytowano przez darekgra

Można tak to nazwać.

Oczywiście są marki z trochę mniejszym lub większym odsetkiem awaryjności, np. mam plazmę Panasonic która działa już 10 rok.

Dnia 16.03.2019 o 22:20, Grzegorz Małolepszy napisał:

ja pisałem że nie kupuję tv na rok dwa  tylko na dłuższy okres . Gry jakie gram to Exy na ps4

Raczej nie powinieneś się przejmować, bo prawie wszystkie exy na PS4 są mało ryzykowne dla oledów. Mają albo półprzeźroczyste HUDy, albo HUD się sam chowa jak niepotrzebny, albo da się w opcjach zmienić które elementy HUDa chcemy widzieć a które nie. Wiem bo większość ograłem na oledzie i zero problemów po prawie 2 latach użytkowania oleda LG. 

Prawdą jest, że OLEDa można wypalić. Jeżeli jesteś miłośnikiem kanałów info, albo hardkorem, który gra po kilkanaście godzin dziennie w jedną grę (i to raczej nie exy PS4, tylko jakieś gry sieciowe czy sportowe) to oleda załatwisz w pół roku. Nie ma siły. Natomiast jeżeli jesteś statystycznym graczem, który pogra trochę w jedną grę, trochę w inną, później obejrzy film albo serial to nie masz się czym przejmować. Oled posłuży Ci na pewno dłuższy czas i nic się z nim nie będzie działo. 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...