Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale głupie pytanie. Dodatkowo zadane w kilku tematach.

Żadnej pewności nie mamy na nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie. Burza mózgów. Nie każdy jest we wszystkich tematach. Ale czy głupie? Nie sądzę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Jeśli ktoś wydał z 15tyś na projektor i ma teoretycznie jeden z najlepszych to się na takich sprawach nie zastanawia. Ktoś inny może nie chcę tyle wydawać. A sprzedawca pewnie zrobi wiele żeby ten droższy wcisnąć. Najpewniej by było wypożyczyć do siebie ze trzy projektory i samemu pobawić się parę dni. Ale czy to możliwe? Nie wiem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik dostałem porównujący side by side NX7 TW9400 i Optomę laserową Z65:

3 różne technologie - są pewne różnice ale wszystkie 3 prezentują podobny poziom. O różnicy klas obiektywnie trudno mówić patrząc na wyniki i konkluzje.

Widać też jak Epson miażdzy w jasności pozostałą dwójkę w jasnym trybie kinowym (nie wspominając o dynamicznym ale tam wszystkie projektory mają niedobre kolory) co dokładnie potwierdza moje wcześniejsze obserwacje. No i też widać to o czym pisałem że albo lepsze czernie albo lepsze szczegóły w cieniach (mówią też o tym a projektory są skalibrowane oczywiście). Dla mnie ważne są szczegóły gdyż ciemne plamy tam gdzie powinny być subtelne szczegóły mi po prostu mniej pasują. Widać to też jak na dłoni w niektórych scenach gdzie porównują ten sam kadr na 3 projektorach.

Warto obejrzeć 30 minutowe porównanie bo goście mają i dobry sprzęt i widać że doświadczenie i można zobaczyć to też jak to wygląda naprawdę na filmie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

W związku z planowanym doposażeniem salonu w ekran, projektor i zabudowę RTV wyliczyłem sobie odległości i rozmiar ekranu.

Odległość ekranu do rzutnika 320 cm

Max rozmiar ekranu (zewnętrzny) 200x120 takie parametry spełnia np. KAUBER  190X107 Blue  Label Tensioned z napinaczami

Pytanie mam następujące: Czy TW 9400  podejdzie z odległości 320 m do rozmiaru 80"?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciel Google Ci powie...

Mi mówi że taki obraz da się uzyskać z takiej odległości :

Screenshot-2019-10-31-15-45-20.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właśnie tego szukałem tylko nie potrafiłem znaleźć. Tam gdzie dotarłem (w internetowych czeluściach ) podawano zakresy zaczynające się od 100".

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po niecałym roku uzytkowania 9400 pojawiły mi się dust blobs - na ciemnym ekranie widać zielone plamki od drobinek kurzu, które osiadły gdzieś wewnątrz na elemencie optycznym. Serwis Epsona informuje, że trzeba im oddać projektor na 1-2 tygodnie, może dłużej, co wydaje mi się absurdalne, bo czyszczenie optyki powinno trwać maksymalnie pare godzin, jesli ktoś działa naprawdę wolno.

Czy wiadomo coś o jakimś niefirmowym serwisie, w którym można by usunąć problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej rozważam zmianę wysłużonego Sanyo PLV-Z4 na Epsona 9400 lub Sony VPL-HW45ES (ewentualnie 65ES) - ktoś robił podobne porównanie.

Oglądam w zaciemnionym pokoju. 

Obraz o przekątnej 110cali, rzucany z odległości 3,2m

z góry, dziękuję za odpowiedzi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym sprawdzić działanie funkcji upłynniającej ruch w filmach, ale na moim Epsonie 9400 opcja Interpolacja klatki (Frame Interpolation) jest cały czas wyszarzona, nie mogę jej włączyć.

Projektor jest podłączony do amplitunera Denon AVR-X3600H, do którego tez podłączone mam Apple TV4K i Nvidia Shield.

Nawet jak odpalam film z bluray Samsunga w 24 klatkach, to też Inerpolacja Klatki nie jest dostępna.

Co mogę przestawić i gdzie żeby ta funkcja była dostępna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Przymierzam się do zakupu powyższego projektora Epsona lecz nurtuje mnie jedno pytanie...
Czy nie należałoby się spodziewać nowego projektora w najbliższych miesiącach?

Model 9400 pojawił się w kwietniu 2019 roku. Przy okazji zmiany modelu 9300 na 9400 odstęp również wynosił ok 2 lata.
Czy ktoś z Was słyszał już może o jakiś przesłankach? 

Pozdrawiam!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w pomieszczeniu o wysokości 218cm da się używać tw9400? Kanapa do oglądania będzie oddalona od ekranu ok 290 cm a projektor będzie za plecami w odległości ok. 350cm. Czy nie będzie zawieszony za nisko i siedzące osoby na fotelu  nie będą zasłaniać rzucanego obrazu? Nigdy nie miałem projektora i nie znam się na tym a planuję zakup tego Epsona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mamtakie pytanie. Właśnie kupiłem Epsona TW9400W i jestem trochę rozczarowany. Projektor jest jeszcze nie kalibrowany ale kolory są strasznie blade. Głębia i kontrast jest super ale kolorow spodziewalem się lepszych i nie wiem czy to jest jakaś wada egzemplarza czy wymagania mam większe.

Dodam że wcześniej miałem Optome HD33 (już ma 10 lat i doczekała się trzech nowych lamp). Pokój mam dedykowany do kina (ciemne ściany , ekran ramowy Adeo gain 1.0) więc warunki są dobre i mam wrażenie że nasycenie kolorów w optomie było lepsze niż w tym Epsona (a Epson to podobno klasa sama w sobie).

Czy to może być tylko moje złudzenie przy przesiadce z DLP na LCD i może kalibracja jest niezbędna?

Jak sądzicie ? Czy ktoś miał podobne doświadczenia z tym projektorem?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy używasz trybu obrazu który ma załączony filtr kinowy. Filtr kinowy poszerza paletę barw.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję wszystkie tryby. tryby Cinema i Digital Cinema może mają trochę więcej kolorów ale za to są przyciemnione i jakoś tak nie naturalne. Tryb Natural wydaje się być optymalny ale znowu blady.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Od razu przepraszam za lekki offtop, ale od wczoraj moje kino domowe wzbogacił Epson TW7100. Pod względem obrazu miażdży moją leciwą Optome HD27e, ale mam jedno pytanie. Podczas regulacji ostrości na tym projektorze zauważyłem, że jest ona rozkładana nierównomiernie, tzn, jak skupię się na środku ekranu to jest on mega ostry a lewa strona i trochę górna część ekranu jest lekko rozmyta ( nie przeszkadza to podczas seansów, gdzie jest to praktycznie nie zauważalne ), czy jest to normalna cecha tej technologii, czy jednak mam oddać go na gwarancję ? . Po kliku próbach postarałem się aby ta cecha była naprawdę minimalna i obraz jest teraz tylko trochę nie ostry w tych partiach obrazu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez pred895

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W powyższej recenzji masz:

Cytat

Obiektyw był standardowo mniej ostry na brzegach ekranu niż na środku, ale w raczej akceptowalnym stopniu. Testowałem znacznie gorsze pod tym względem urządzenia (i wcale nie tańsze!).

Jeśli więc nie rzuca się to wyjątkowo w oczy, to raczej jest to normalna rzecz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2019 o 16:13, Konrado_ napisał:

Fajny filmik dostałem porównujący side by side NX7 TW9400 i Optomę laserową Z65:

3 różne technologie - są pewne różnice ale wszystkie 3 prezentują podobny poziom. O różnicy klas obiektywnie trudno mówić patrząc na wyniki i konkluzje.

Widać też jak Epson miażdzy w jasności pozostałą dwójkę w jasnym trybie kinowym (nie wspominając o dynamicznym ale tam wszystkie projektory mają niedobre kolory) co dokładnie potwierdza moje wcześniejsze obserwacje. No i też widać to o czym pisałem że albo lepsze czernie albo lepsze szczegóły w cieniach (mówią też o tym a projektory są skalibrowane oczywiście). Dla mnie ważne są szczegóły gdyż ciemne plamy tam gdzie powinny być subtelne szczegóły mi po prostu mniej pasują. Widać to też jak na dłoni w niektórych scenach gdzie porównują ten sam kadr na 3 projektorach.

Warto obejrzeć 30 minutowe porównanie bo goście mają i dobry sprzęt i widać że doświadczenie i można zobaczyć to też jak to wygląda naprawdę na filmie.

 

Witajcie, na wstępie dziękuję za dzielenie się Waszą bogatą wiedzą na tym forum, większość materiałów które tu znalazłem pochodzą od ludzi z pasją, naprawdę miło się to czyta!

 

 
Mam techniczne pytanie odnośnie wpływu ilości lumenów i współczynnika kontrastu, oraz wzajemnej relacji między tymi dwoma parametrami, na finalną jasność obrazu...Chodzi dokładnie o 1800 lm/ kontrast nat~40.000 jvc n5 vs 2600 lm/ kontrast nat~4.500 epson tw9400.
 
Na tym video ewidentnie widać, że epson mocno wyróżnia się jasnością. Owszem, obraz jvc jest bardziej "kompletny" przez lepszy kontrast i czarniejszą czerń, ale wygląda na przygaszony względem epsona? W teście jest użyty rs2000, 1900lm/ kontrast nat 80.000, co sprawia, że znak zapytania jest jeszcze większy. Tak wiem, to porówanie video w Internecie, ale mówimy tutaj o namacalnej różnicy w jasności, a nie o niuansach w detalach obrazu zabitych przez kompresję video YouTube czy niedoskonałości sprzętu użytego do nagrywania, więc chyba nie jest to zupełnie z czapy 😆
 
Reasumując:
 
Czy 800-900 lumenów różnicy jest aż tak widoczne przypadku tych maszyn, a może to dedykowany filtr kolorów stosowany w rs2000, który rzekomo odcina nawet 20% światła i paradoksalnie powoduje, że np. rs1000 o niższych właściwościach daje jaśniejszy obraz? 
 
Co jest jaśniejsze rs1000 czy tw9400? Chodzi mi głównie o codzienne użytkowanie fhd i uhd; wiem, że hdr za sprawą frame adapt jest wisienką na torcie w serii N od jvc, więc wyrzucam to poza nawias.
 
Dodam, że docelowo chcę uzyskać przekątną 130", ściana to piękny biały mat, projekcja tylko w ciemności, odcięcie światła z zewnątrz, ale z pewnością nie jest to batcave 😆
 
Zachęcam do pochylenia się nad tematem, dziękuję! 
Edytowane przez maserlap
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epson będzie miał trochę jaśniejszy obraz. JVC będzie obraz bardziej kontrastowy, bardziej szczegółowy, głębsze kolory (nasycone epson nie da rady tak tego wyświetlić)  oraz będzie miał na  prawdę czarne czernie w ciemnych scenach. Oba są OK ale JVC ma lepszy jednak o obraz w prawie każdym aspekcie ale trzeba za to słono zapłacić :)

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NX5 czy nowszy NP5 to rewelacyjny projektor w swojej klasie cenowej jeden z najlepszych, podobnie jak Epson w swojej.

Zastanów się co jest dla Ciebie ważniejsze jasność czy kontrast. Choć to nie jest tez tak ze coś poświęcasz kosztem czegoś. JVC nie jest ciemnym projektorem i mapowanie tonów w JVC jest przełomowym rozwiązaniem, które dodatkowo powoduje poprawę wyglądu HDR (które samo w sobie jest dużym wyzwaniem dla projektorów)

Z kontrastu największy pożytek będziesz miał w przystosowanym pomieszczeniu ale nawet i w nieprzystosowanym różnica będzie i to jest fundamentalny aspekt obrazu.

możesz rozważyć tez któryś z nowych projektorów laserowych Epson z nowej serii LS11000 lub JVC NZ7 / RS2100 jeśli zależy Ci na jasności ale to już są większe $

Przy 130" ilość światła ma już znaczenie. Konrado pewnie lepiej Ci doradzi w tej kwestii bo miał Epsona 9400 a teraz JVC i  tez ma duży ekran   ;)  

Zobacz jaki będziesz miał rzut w swoich warunkach na ekran tzn żeby nie było strat światła z tytułu umieszczenia projektora np za daleko od ekranu. Projektor najjaśniejszy będzie przy max zoomie czyli najbliższej minimalnej odległości od ekranu dla której będziesz w stanie wypełnić cały ekran obrazem z projektora.

Zobacz tez w testach ile im lumenów wychodzi w trybach w których się ogląda normalnie  i po kalibracji bo może sie okazać ze te dwa projektory są porównywalne w kwestii jasnosci lub nie są to aż tak duz eroznice. Ja np nie zauważyłem żeby po przesiadce z TW9300 który był jasnym projektorem na JVC 7900 który ma 1900lm zrobiło się za ciemno tylko ze ja mam mały ekran 113"

Czasem producent podaje jasności np w trybie max jasny itp a w takich trybach się nie ogląda ze względu na np słabsze odwzorowanie kolorów niż w trybach naturalny czy cinema

Najlepiej jak masz możliwość zobacz oba i porównaj który jest dla Ciebie odpowiedniejszy.

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrado_:

Zdaję sobie sprawę, że oba projektory to trochę inny konsumencki target, ale na obecną chwilę różnica w cenie stopniała do ok 7-8k; epsony poszły w górę, a jvc mam okazję wziąć w bardzo dobrej cenie, mowa o nówkach, stąd te rozkminki...teoretycznie mogę odstąpić nerkę i bang!

,

szewi:

No właśnie obawiam się, że chcę zrobić z tego projektora duże lcd, mam wryty obraz z mojego leciwego sony kdl 40x500 i traktuję go trochę jako materiał referencyjny :D Dlatego idę bardziej w jasność. Żeby dorzucić 3 grosze do tematu, korzystałem trochę z optomy uhd42, bardzo podobała mi się ostrość, ale czegoś mi brakowało w ogólnej "żwawości" obrazu; przesiadka na epsona 7100, efekt wow, ten sprzęt nie wygląda już jak rzutnik z marketu i obraz jest dużo bardziej "na serio" :) "Naturalność" to jest chyba to co dobrze go określa. Zostałbym z tym sprzętem gdyby nie mały kontrast i przeciętna czerń, ale przejścia tonalne i jasność to był duży skok. Tak więc jestem super ciekawy lcos'a, ale obawiam się, że te 800lm różnicy będzie dla mnie łyżką dziegciu. Może pora na prezentację łeb w łeb.

Myślałem też o nowym laserze od epsona, ale nie trafiłem na żadne sensowne testy. Cena tylko ciut wyższa od n5. Swoją drogą...to podobno eshift 1080x4, podobny kontrast co 9400, tylko, że laser. Wydaje mi się wątpliwe aby użytkownicy tw9400 rzucali się na ls12000, zbliżone osiągi, a cena blisko 10k większa.Takie dywagacje z mojej strony.

Przy max zoomie, tylko ten wariant biorę pod uwagę właśnie ze względu na finalną jasność obrazu, to 132" vs 137" na korzyść epsona...Kolego Konrado_,  będę wdzięczny jak dorzucisz coś ze swojego doświadczenia odnośnie użytkowania jvc i epsona w takich proporcjach.

Na obecną chwilę skłaniam się ku 9400, chyba złożę preorder na jedną z ostatnich sztuk na świecie, i w międzyczasie umówię się na prezentację epson vs jvc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, maserlap napisał:

Konrado_:

Zdaję sobie sprawę, że oba projektory to trochę inny konsumencki target, ale na obecną chwilę różnica w cenie stopniała do ok 7-8k; epsony poszły w górę, a jvc mam okazję wziąć w bardzo dobrej cenie, mowa o nówkach, stąd te rozkminki...teoretycznie mogę odstąpić nerkę i bang!

,

szewi:

No właśnie obawiam się, że chcę zrobić z tego projektora duże lcd, mam wryty obraz z mojego leciwego sony kdl 40x500 i traktuję go trochę jako materiał referencyjny :D Dlatego idę bardziej w jasność. Żeby dorzucić 3 grosze do tematu, korzystałem trochę z optomy uhd42, bardzo podobała mi się ostrość, ale czegoś mi brakowało w ogólnej "żwawości" obrazu; przesiadka na epsona 7100, efekt wow, ten sprzęt nie wygląda już jak rzutnik z marketu i obraz jest dużo bardziej "na serio" :) "Naturalność" to jest chyba to co dobrze go określa. Zostałbym z tym sprzętem gdyby nie mały kontrast i przeciętna czerń, ale przejścia tonalne i jasność to był duży skok. Tak więc jestem super ciekawy lcos'a, ale obawiam się, że te 800lm różnicy będzie dla mnie łyżką dziegciu. Może pora na prezentację łeb w łeb.

Myślałem też o nowym laserze od epsona, ale nie trafiłem na żadne sensowne testy. Cena tylko ciut wyższa od n5. Swoją drogą...to podobno eshift 1080x4, podobny kontrast co 9400, tylko, że laser. Wydaje mi się wątpliwe aby użytkownicy tw9400 rzucali się na ls12000, zbliżone osiągi, a cena blisko 10k większa.Takie dywagacje z mojej strony.

Przy max zoomie, tylko ten wariant biorę pod uwagę właśnie ze względu na finalną jasność obrazu, to 132" vs 137" na korzyść epsona...Kolego Konrado_,  będę wdzięczny jak dorzucisz coś ze swojego doświadczenia odnośnie użytkowania jvc i epsona w takich proporcjach.

Na obecną chwilę skłaniam się ku 9400, chyba złożę preorder na jedną z ostatnich sztuk na świecie, i w międzyczasie umówię się na prezentację epson vs jvc :)

Jak możesz wziąć JVC to bierz. Ja mam ekran 155 cali i dawał radę nawet przy niewielkim świetle w gamingu. Jak bym miał wybierać jeszcze raz pomiędzy 9400 a 7900 wziąłbym 7900 z dopłata. Epson jest tylko trochę jaśniejszy. Mój epson po 1000h był delikatnie ciemniejszy od nowego 7900. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming będzie priorytetem, powiedziałbym 60% czasu użytkowania. 

Poproszę o wyjaśnienie jeszcze jednej kwestii, czy tryb "low latency" wiąże się zauważalnymi kompromisami w jakości projekcji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maserlap napisał:

Gaming będzie priorytetem, powiedziałbym 60% czasu użytkowania. 

Poproszę o wyjaśnienie jeszcze jednej kwestii, czy tryb "low latency" wiąże się zauważalnymi kompromisami w jakości projekcji? 

Żadnymi. Po prostu nie masz dostępu do funkcji interpolacji klatek, a to w gamingu jest zbędne. DO Gamingu JVC 7900 bardzo dobre i ma leposze kolory. Epson Też dobry, ale do filmu JVC sporo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupię: Epson 9400.

Gdyby był ktoś zainteresowany sprzedażą proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam

rmf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie działania funkcji interpolacji klatek w Epsonie EH-TW9400. Czy funkcja ta działa również przy odtwarzaniu treści 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...