Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony VPL-VW270ES | TEST | Najtańszy natywny projektor 4K@60Hz Ultra HD z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Sony VPL-VW270ES | TEST | Najtańszy natywny projektor 4K@60Hz Ultra HD z HDR

Podczas niedawnych testów Sony VW570 udało się nam skonfrontować z nim także model VW270. To pozwoliło wykonać bardzo skrupulatny test porównawczy i znaleźć odpowiedź na pytanie czy warto dopłacać do modelu wyższego. Warto w tym miejscu przypomnieć, że seria projektorów Sony w 2018 roku została uproszczona i nie znajdziemy już modelu z "3" w nazwie. To dobrze, bo w serii 2017 była ona prawie identyczna z serią "5".

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciej za test, tak też myślałem porównujac te dwa modele obok siebie w salonie. Po za różnicami które wymieniłeś te dwa projektory są identyczne... ?

Jeśli ktoś używa dużego  ekranu 16/9(120/130") i nie zależy mu zbytnio na dynamicznej przesłonie wybór jest prosty. ... ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2018 o 23:35, Bipo napisał:


 

Pojechalem po jvc 540 a wróciłem z sony 270 choć JVC był  parę tys. tańszy.  Przetestowałem oba projektory nie godziny a przez parę dni i pod względem obrazu calosciowego wybrałem sony. Obraz przy dobrym materiale żyleta, nie udało mi się go osiągnąć na jvc choć było bardzo blisko. Oba projektory to super maszyny każdy ma swoje wady i zalety. Myślałem że przyjadę z JVSEM ale sony namieszał mi strasznie w głowie polecam przetestować oba produkty jednocześnie w bezpośrednim starciu bo to dwie super maszyny a tylko niuanse zdecydują który wybierzecie dla siebie... ?

Edytowane przez Bipo
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już co nie którzy wiedzą, więc coś napisze z uwagi, że już kilka filmów obejrzałem.
Jak się domyślacie zanim u mnie zawisł, przetestowałem masę projektorów począwszy od tańszych po naprawdę drogie maszyny. Testowałem m.in: epson 7400, optoma 51/ sony 270/570/870, JVC  rs540/×7900, n9/3000. Trafiła się również optoma krótkiego rzutu.
Nie będę się rozpisywał co i jak odnośnie poszczególnych projektorów od razu przejdę do finału. Jak to zawsze bywa został JVCrs540 z Sony 270. Inne projektory są już w innym przedziale cenowym i po za moim zasięgiem. Chciałem poczekać jeszcze na test jvc 1000 ale wyszły jakieś błędy w elektronice i cofneli datę sprzedaży aż usuną usterkę a to może jeszcze potrwać. Spekulacje są iż nawet do wiosny. Ponadto na mojego soniaka55 czekał już kolega, który również chciał mieć projektor na święta.

Dlatego przejdę do finału, dlaczego wybrałem Sony270 moim zdaniem:


Sony:
- lepsze wzmacniacze obrazu, m.in filtr zmniejszający ziarno i poprawiające gładkość obraz przez co filmy dobrze jak i słabiej nagrane wyglądają dużo lepiej niż na JVC
- lepsza płynność w dynamicznych scenach poprzez zastosowanie dużo lepszych uplynniaczy działajacych zarówno w full hd jak i 4k, - nie wprowadzających jak dla mnie efektu teatru na niskich ust. Chyba,  że ustawimy na max to będzie przegięcie.. ?
- lepsza ostrość obrazu, to co zobaczyłem przy takich filmach jak Transformers 5, Szybcy i wściekli 8, Terminator 2 zrobiło na mnie największe wrażenie. Obraz był przepiękny,  czysty, idealnie ostry, zero ziarna. Na JVC próbowałem wszystkiego co mi przyszło do głowy oraz po konsultacji z kolegą z forum co ma jvc i udzielał mi porad co i jak zmienić niestety nie udało mi się osiągnąć tak ostrego i wyrazistego obrazu co ma sony. Tutaj podejrzewam, że natywnym przetwornik obrazu zrobił swoje
- niesamowita i głęboka czerń, jak dla mnie Sony nie odbiegał tak bardzo czernią od JVC jak to było może wcześniej.  Powiem inaczej dla mnie tutaj i tutaj czerń była bardzo podobna, a wręcz fenomenalna. Kontrast na tym sony robi efekt wow, czarne pasy w filmie znikają (efekt nieba w gwiezdnych wojnach robi wrażenie ?
- zastosowanie wreszcie płyty z wyższego modelu i obsługa pełnych 4k uhd 60hz
- a na deser mamy zaimplementowane tylko w sony obsługa dynamicznego kontrastu w ruchu coś ala hdr 10+
Przez co zwiększamy jeszcze jasność obrazu i hdr w dynamicznych scenach
Minusy:
- można by się pokusić o jeszcze więcej lumenów ale to jest dopiero osiągalne w projektorze 570 za drugie tyle kasy... ?

Co do minusów to wyjdą z czasem...

JVC rs540
- mocniejsza lampa, przy przełączeniu z sony mamy deko jasniejszy obraz ale to nie jest aż tak duża różnica
- lepszy kontrast, mam wrażenie że jasne obiekty są nieco jaśniejsze przez co czerń wydaje się głębsza.


Powiem tak oba projektory z finału to bardzo dobre maszyny, ja się doszukuje i czepiam niuansów w klasie projektorów jak dla mnie hi end aby wybrać jeden dla siebie. Co niektórzy wiedzą, że ostatnie dwa tygodnie i nie przespane noce były bardzo ciężkie z uwagi na podjęcie decyzji.... Ile godzin spędziłem na testowaniu tych dwóch projektów to już nie liczę.  Tylko w jeden dzień byłem ok.5godzin w salonie a gdzie reszta dni... ?
ale w końcu decyzja zapadła .

Ps.pytanie będzie zapewne czy jest różnica pomiędzy sony hw55 i czy warto było?
Powiem tak, poprzednik był super i bronił się dzielnie przez wiele lat ale w końcu ustąpił bo różnice są na tyle duże na plus,  iż moim zdaniem warto było przejść na wyższy i nowszy model. ? Podkreślam roznica pimiedzy stara 55 a 270 to nie są już niuanse tylko dwa różne obrazy. Większa paleta barw, hdr oraz natywny przetwornik 4k zrobił swoje.. ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. Ja prawie rok temu kupiłem poprzedni model tj. vpl vw260es i porównywałem go z rs440 (rs540 przed rokiem był znacznie droższy niż obecnie). Brak upłynniacza przy materiale 4k rozwiązałem ustawiając w odtwarzaczu rozdzielczość na 1080p przy aktywnym hdr. Banding przy 60hz też znikł. Przy okazji mogłem zostawić starszy 15metrowy kabel zainstalowany pod podłogą ? i kupiony optyczny oddałem (przy starszym przy 4k hdr były widoczne szumy). Przy szerokości ekranu 210cm (przekątna 95 cali) nie widać spadku ostrości (większość filmów na płytach UHD to i tak skalowany materiał z 2k na 4k). Po pojawieniu się nowego modelu myślałem nawet o sprzedaży mojego egzemplarza i kupieniu nowego. Teraz wiem, że portfel miałbym szczuplejszy i nic więcej. Mam wyświetlone już ponad 900h i mam wrażenie, że projektor „świeci” równie dobrze, a może nawet lepiej jak w pierwszych dniach. Proponuje wgranie tzw niemieckich gam hdr na pozycje 7-10. Jedyną wadą tych projektorów poza brakiem automatycznej przesłony to bezlitosne obnażanie złych realizacji. Faktycznie Terminator 2 to najlepszy master filmu z lat 90-tych. Ze starszych filmów polecam również Gladiatora w 4k. Niesamowicie wyglądają rownież niektóre produkcje netflix w hdr. Życzę mile spędzonych godzin przed ekranem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem światłowodowy 15m 4k Hdmi optic cabel Purelink. Podłączyłem i testowalem z fiberpro razem - różnic brak a przy okazji Purelink tańszy o 400 zł... ? Podłączony bezpośrednio do oppo 203 i wszystko śmiga bez problemu ? Ostatnio również wklepuje ustawienia z niemieckich testów i użytkowników..:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny test modelu 270:

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&rurl=translate.google.pl&sl=de&sp=nmt4&tl=en&u=https://rehders.de/test-sony-vpl-vw270-4k-heimkino-projektor-mit-toller-hdr-funktion/&xid=17259,15700023,15700124,15700186,15700191,15700201,15700237,15700242,15700248&usg=ALkJrhhkoGPSqysBQWKZJI8K3_1sfjGUGg

Osobiście z tych dwoch poszedłem w JVC, ale co kto lubi: natywne 4K czy lepsze czernie i troche wieksza jasność ;)

Tak czy owak Sony to swietny prjektor.  Bipo gratuluje zakupu :)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laserowy? OMG... nie wiem czy klikać ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam... . ? Gmeru bystre oko wszystko wypatrzy....

Pytanie: 

Może ktoś wytłumaczyć łopatologicznie o co chodzi z tym przycinaniem na Nitach w HDR?

Ustawiamy Kontrast HDR na 60 to jest obcięte na np. 2000nitow, a jak np.na 70 to obcinamy na 1000 nitow.... to co zauważyłem to jak zmniejszamy to obraz robi się ciemny, natomiast jak zwiekszymy to obraz się rozjaśnia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny test:

https://www.soundandvision.com/content/sony-vpl-vw295es-4k-video-projector-review

(295 to to samo co 270)

jelsi kogos interesuje duzo informacji o tych projektorach od ich uzytkowników mozna znalezc tu:

https://www.avsforum.com/forum/24-digital-hi-end-projectors-3-000-usd-msrp/3015806-official-sony-vpl-vw295es-owners-thread.html

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

jelsi kogos interesuje duzo informacji o tych projektorach od ich uzytkowników mozna znalezc tu:

 

Albo zobaczyć jak to u Bipa świeci ;)

Na początku zwracałem uwagę na detale, a nie na film.

Ilość detali, kolory, ostrość robią niesamowite wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja poprzez płyty Sony 4k UHD po wpisaniu kod 7669 z klawiatury odtwarzacza blu ray w trakcie trwania filmu

http://www.hifi-forum.de/viewthread-167-235.html

Włączamy dowolny film od Sony i wprowadzamy kod..:-) może się komuś przyda.

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie używam bo nie mam jak... ? wiec projektor jest nie używany od pewnego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.02.2019 o 12:25, Bipo napisał:

Aktualnie nie używam bo nie mam jak... ? wiec projektor jest nie używany od pewnego czasu.

Bipo zastanawiam się nad tym projem. Jak wrażenia po pół roku ? Analizowałeś model 360 ? Bo obecnie za 360 cena nawet niższa od 270, a ma pamięć soczewki i wyższy kontrast on-off ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem projektor ma swoje wady i zalety o których pisałem wczeaniej. Po obejrzeniu już kilkudziesięciu  godzin filmów w 4k i full hd mogę stwierdzić jedno. Jak dla mnie przy 130" w hdr mógłby być jaśniejszy co już stwierdzili koledzy którzy mieli okazję go testować i porównywać z innymi projektorami. Reszte zalet i wad opisywałem wcześniej.

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ja zawitam do Ciebie i porównania zrobię z X7900, na moje oko oczywiście:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, raf7705 napisał:

Niedługo ja zawitam do Ciebie i porównania zrobię z X7900, na moje oko oczywiście:-)

Oj to się zaskoczysz... 🙂 jesteśmy w kontakcie...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony vs JVC, myślę że nie to będzie różnicą.
Bardziej Twoja adaptacja salonu vs moja...
Ale nie wyprzedzajmy faktów
Zobaczymy za dwa tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Sony vs JVC, myślę że nie to będzie różnicą.
Bardziej Twoja adaptacja salonu vs moja...
Ale nie wyprzedzajmy faktów emoji16.png
Zobaczymy za dwa tygodnie emoji16.png

Jaka tam adaptacja kilka szmatek ...Przecież ja mam biale sciany I meble w bialym połysku, wiec obraz musi  być jak opera mydlana, tego nie ma co porównywać... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po zaciemnieniu, nie ma śladu po tych białych ścianach i meblach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...