Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Także 3d przetestowane ..polarny express, Madagaskar , życie pi .. żółwie ninja, wonder woman  .. dla mnie super .. Madagaskar to jedno lepszych pozycji do testowania 3d ..na początku żyrafa ma dosłownie  cały  ŁEB w pokoju :) 3D nie mam skalibrowanego ,ale uważam że  thx3d ma bardzo dobre kolory,i  czerń w JVC jednak robi robotę nawet w 3d .. polarny express czad w nocnych scenach.. Okulary 3d  od plazmy działają ale nie ma efektu 3d także szykuje się wydatek okularów dla reszty  rodziny. 90 cali w 3d jednak robi się małe  w  poniedziałek odsyłam ekran i oczekuję na 113'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, raf7705 napisał:

Jak masz miejsce, to stanowczo 113".

90" to trochę mało na projektor.

 

 

Wiem mimo wszystko 90 cali bez pasów  nadal na mnie  robi wrażenie. Ogólnie tym grzebaniem już zaraz 100godzin na lampie😬 , i projektor doprowadził do tego że wystawiłem swojego Oleda 65gz950 na sprzedaż  ..jak pójdzie za przyzwoitą cenę to go sprzedam,ma niecały rok .+ ponad 4 lata gwarancji.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że grono użytkowników JVC się powiększa :) Nawiązując do 3d, to podobnie jak przedmówcy, lubię ten niszowy format na projektorze całkiem fajnie  się to ogląda.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Szewi, dawno nic nie pisałeś....
Kupiłem przekaźnik, będę testował 3d na jesieni, jak będzie więcej czasu na projekcje .
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze ruszyc z tematem projekcji, ktora ost troche lezała odłogiem, ale jakiś postęp jest, zaweziłem decyzje w kwestii procesora AV ;)  i najpewniej będzie to przedwzmacniacz AV Marantza - na jesień idealny upgrade :)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo. Też o tym myślałem ostatnio, bo mam końcówki na wszystkie głośniki. 7+2 (ta stereo jest w drodze ) i myślałem nad procesorem.

Który model wybrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AV8805, no u mnie też końcówki są na 11 zostal "tylko" procesor ;) 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To grubo , ja myślałem o tym tańszym, bo mam tylko 9 głośników.

To może za rok wpadnę posłuchać, jak to gra..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam  już 500 godzin nabite na x7900 od połowy marca kiedy zmieniłem na ten projektor. 50 % kontentu to UHD. Puszczam z HTPC i używam MadVr. Robiłem bardzo dużo prób na moim 160 calowym obrazie i w moim przypadku DTM z MadVr nie jest najlepsza opcja z możliwych do materiałów HDR. Jest bardzo poprawnie ale jak ustawie HDR passtrough do projektora i korzystam z krzywej ST2084 obraz jest lepszy ma większa dynamikę. Oczywiście w zależności od materiału dokonuje korekcji gamma w zakresie picture tone ( 2 kliknięcia w pilocie i jestem na odpowiednim sliderze). 

Sprawa o tyle ciekawa ze użytkownicy MadVr wyśmiewają moja opinie twierdząc ze obraz z DTM z tego softu jest najlepszy. 
Na AVR forum nie ma możliwości aby ktoś był w stanie zaakceptować taki stan rzeczy jaki opisuje. Dlatego zastanawiam się co jest. Może  nam duży ekran i DTM tłumi jasność ? A może jednak da się tak ustawić krzywa ST ze jest bardzo dobrze (tak myśle ze ja tak mam). Albo moje preferencje są takie ze wole mieć jasny dynamiczny obraz i preferuje go kosztem czasem kilku szczegółów w bielach. Lubię w HDR to ze jak w nocnej scenie jedzie samochód to światła mnie rażą w oczy. Tego efektu nie było właśnie w moim poprzednim TW9400 I to jest dla mnie szeroka dynamika obrazu. Oczywiście kwestię ustawień Pixel shader tone mapping w MadVr można pominąć bo próbowałem wszelakich ustawień i to nie zmienia mojej oceny. NO i wiadomo ze projektor pracuje w trybie High lampy z załączonym filtrem do palety BT2020.  Co myślicie w tej sprawie? Ktoś używa jeszcze MadVr z JVC ?  Dodam ze DTM w połączeniu z TW9400 było dla mnie najlepszym rozwiązaniem ale w przypadku JVC zmieniłem ustawienia MadVr na wspomniane passtrough + ST. 
 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Madvr (1080ti) z JVC dość często , i również passtrough  , mi nie działa dtm(, dynamic tone mapping w mphc) z w madvr ta opcja HDR do sdr nie istnieje i jeszcze muszę to rozkminić, oczekuje również na player zidoo z9x który dotrze do mnie w przyszłym tygodniu  . Dodatkowo mam skalibrowany projektor do Madvr i DCi p3 czyli natywne możliwości projektora ale w sumie nie korzystałem jeszcze z tego bo nie wiem w jakich sytuacjach to wykorzystać. Madvr dobrze wyciąga jakość ze słabych wersji,dla mnie to kozak program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekran 90cali odjechał na zamianę na większy  ale dziś  dotarł czarny aksamit 25mb ,więc zabawa się nie kończy 😁

received_2653670368283175.jpeg

MVEL22 bk 

Edytowane przez Darulok
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dziś pierwszą część wydania Skywalker Saga, czyli Mroczne Widmo w 4K. O ile naczytałem sie opinii w stylu "szału nie ma" co do samego wydania 4K i porownania do Blu ray, to muszę powiedzieć, że zapowiada sie nieźle. Dobry prognostyk to fakt, że po raz pierwszy odkad pamiętam nie zasnąłem w trakcie ogladania tej części ;))) Różnicę widać, w prawdzie  nie jest to niebo a ziemia stosunku do blu ray. Jednak co by nie mowic,  to kolory są bardziej nasycone i to widac od razu, lepszy kontrast i szczegółowość na wyższym poziomie. Zwracałem uwagę na detale, ktorych wczesniej nie było widać. Także tak, przepaści nie ma, ale myślę że jak ktoś jest fanem SW i nie ma jakiegoś unikalnego wydania no i jest w stanie zaakceptowac brak wydania PL, to warto kupić - zweryfikuje to po obejrzneiu wszystkich czesci, ale mysle ze dalej bedzie lepiej.  Sam pomysł na pudełko a'la klaser i prezentacja wydania bardzo mi sie podoba. W planie kolejne częsci na kolejne dni. Jeszcze Joker czeka w kolejce i stare Batmany i Ad astra i kilka innych wydań - dobry plan na sezon jesienno-zimowy A Wy co ogladacie ostatnio ?

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi ja też ostatnio Star Warsy odświeżałem Wszystko w UHD łacznie z Solo i Rogue One. Całkiem dobrze to wygląda. Obecnie w planie trylogia Ojca Chrzestnego - ostatnio na iTunes bylo promo. Tylko HD ale i tak warto.
Dalej planuje Mad Maxy

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szewi napisał:

Obejrzałem dziś pierwszą część wydania Skywalker Saga, czyli Mroczne Widmo w 4K. O ile naczytałem sie opinii w stylu "szału nie ma" co do samego wydania 4K i porownania do Blu ray, to muszę powiedzieć, że zapowiada sie nieźle. Dobry prognostyk to fakt, że po raz pierwszy odkad pamiętam nie zasnąłem w trakcie ogladania tej części ;))) Różnicę widać, w prawdzie  nie jest to niebo a ziemia stosunku do blu ray. Jednak co by nie mowic,  to kolory są bardziej nasycone i to widac od razu, lepszy kontrast i szczegółowość na wyższym poziomie. Zwracałem uwagę na detale, ktorych wczesniej nie było widać. Także tak, przepaści nie ma, ale myślę że jak ktoś jest fanem SW i nie ma jakiegoś unikalnego wydania no i jest w stanie zaakceptowac brak wydania PL, to warto kupić - zweryfikuje to po obejrzneiu wszystkich czesci, ale mysle ze dalej bedzie lepiej.  Sam pomysł na pudełko a'la klaser i prezentacja wydania bardzo mi sie podoba. W planie kolejne częsci na kolejne dni. Jeszcze Joker czeka w kolejce i stare Batmany i Ad astra i kilka innych wydań - dobry plan na sezon jesienno-zimowy A Wy co ogladacie ostatnio ?

Jak miałem Ostatni Jedi to obejrzałem na BD bo wersja 4K nie miała napisów PL po czym po obejrzeniu wersji na BD obejrzałem z 1,5 godziny z wersji 4K i to był jeden z najlepszych filmów w sensie efektów HDR jakie kiedykolwiek widziałem w 4K... Po prostu mega :) Oglądałem już na TV bo nie miałem w tamtym czasie już proja, zresztą i tak bym nie oglądał na Epsonie.... To była uczta dla oczu ! Efekty HDR powalające... Naprawdę warto ! Wielka szkoda, że wydawcy olali polski rynek, a zagraniczne wydania nie mają polskich wersji...

Teraz oglądam w 4K/HDR wszystkie po kolei filmy z DC Universe... Najpierw był Człowiek ze stali i tu najbardziej zapamiętałem rewelacyjne czernie, wszystkie możliwe odcienie czerni i detale - na statkach z Kryptona i głównie stroje gen. Zega też całe w czerniach... Efekty HDR nie zrobiły na mnie super wrażenia... Teraz oglądam Superman vs Batman wyd. rozszerzone. Co do filmów jestem mile zaskoczony - dobrzy aktorzy, świetna fabuła wcale nie odstają przynajmniej te 2 co wymieniłem od Marvela... Wszystkie filmy z DC mam w 4K/UHD na nośnikach fizycznych...

Edytowane przez Adam60
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-3 Mad Maxy odświeżyłem sobie na blu Ray jak dla mnie fajny klimat tamtych lat. Potem włączyłem ostatnia część w 4k.  Jakość dźwięku i obrazu w tym filmie wgniata w fotel...:-)

Niestety czytałem, że Disney całkowicie wycofał się z fizycznych nośników więc nie dość że nie będzie już filmów z napisami to i płyt też.

Co do DC polecam gorąco w 4k Wonder Women oraz Ligę sprawiedliwości uczta dla oczu.

Ponadto zobaczcie sobie ostatnia część Bad Boys for live 4k. Po prostu bajka, mój obraz 130" wygląda jak jeden wielki OLED. Piękne kolory, zero ziarna i szumów a na deser HDR nocą ..:-)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak miałem Ostatni Jedi to obejrzałem na BD bo wersja 4K nie miała napisów PL po czym po obejrzeniu wersji na BD obejrzałem z 1,5 godziny z wersji 4K i to był jeden z najlepszych filmów w sensie efektów HDR jakie kiedykolwiek widziałem w 4K... Po prostu mega Oglądałem już na TV bo nie miałem w tamtym czasie już proja, zresztą i tak bym nie oglądał na Epsonie.... To była uczta dla oczu ! Efekty HDR powalające... Naprawdę warto ! Wielka szkoda, że wydawcy olali polski rynek, a zagraniczne wydania nie mają polskich wersji...

Teraz oglądam w 4K/HDR wszystkie po kolei filmy z DC Universe... Najpierw był Człowiek ze stali i tu najbardziej zapamiętałem rewelacyjne czernie, wszystkie możliwe odcienie czerni i detale - na statkach z Kryptona i głównie stroje gen. Zega też całe w czerniach... Efekty HDR nie zrobiły na mnie super wrażenia... Teraz oglądam Superman vs Batman wyd. rozszerzone. Co do filmów jestem mile zaskoczony - dobrzy aktorzy, świetna fabuła wcale nie odstają przynajmniej te 2 co wymieniłem od Marvela... Wszystkie filmy z DC mam w 4K/UHD na nośnikach fizycznych...

To na czym Ty teraz to wszystko oglądasz? @Bipo ja tam na większości filmów z proja dostrzegam ziarno. Może dlatego, że mam od razu porównanie z oledem. Jednak tv troszkę wygładza bardziej obraz.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, STELVIO napisał:

To na czym Ty teraz to wszystko oglądasz? @Bipo ja tam na większości filmów z proja dostrzegam ziarno. Może dlatego, że mam od razu porównanie z oledem. Jednak tv troszkę wygładza bardziej obraz.

Na TV - Samsung 75'' Q9FN (Flagowy QLED z 2018 r.)

Godzinę temu, Bipo napisał:

Niestety czytałem, że Disney całkowicie wycofał się z fizycznych nośników więc nie dość że nie będzie już filmów z napisami to i płyt też.

Tragedia - przecież w streamie na dzień dzisiejszy nie zapewni się takiego bitrate jak na płytach fizycznych UHD...

Edytowane przez Adam60
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bipo napisał:

Co do DC polecam gorąco w 4k Wonder Women oraz Ligę sprawiedliwości uczta dla oczu.

Będę niebawem oglądać :)

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, STELVIO napisał:

na większości filmów z proja dostrzegam ziarno

Stelvio tak zapytam na ile masz ostrość ustawioną w pj 🤔

Edytowane przez Darulok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika że ostrość powinna być ustawiona nie więcej niż na 2 , po kalibracji Paweł zostawił na 5 ale to za bardzo podbija krawędzie i zniekształca postrzegany obraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jak odpalę to sprawdzę z ciekawości. Może dzisiaj mi się uda wieczorem.

Z drugiej strony to fachowcy by nie wiedzieli co jest lepsze dla obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...