Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, binary napisał:

Zwazywszy na to, ze Ipla jest juz nastolatka i wystepuje na kazdej mozliwej platformie softwarowej  przynajmniej od dekady, "problemy wieku dzieciecego", nie jest okresleniem, ktore kojarzy sie z przytoczonym zjawiskiem.

Daj znac na co jeszcze czekasz w 2020, czy najblizszej dekadzie.. Zapewne wszyscy  zainteresowani projektorem JVC, niecierpliwoscia wyczekuja na te inforrnacje.

Na pewno wyczekują ich bardziej, niż Twoich protekcjonalnych komentarzy. Odnioslem sie do tematu Ipla i apple tv. Za spidersweb: "Ze względu na to, że Ipla wywarza otwarte drzwi, projektując odtwarzacz wideo całkowicie samodzielnie, nie da się nawet po wstrzymaniu odtwarzania po wciśnięciu przycisku Play/Pauza wznowić go tym samym guzikem. Trzeba w tym celu dotykać płytki dotykowej. W taki sposób nie zachowuje się żaden inny VOD Widać,  ze aplikacja jest na razie mocno niedopracowana i wynika to pewnie ze zbyt wczesnego jej wypuszczenia (chcieli strasznie zdążyć być może przed meczami LM). Więc moim zdaniem spełnia kryteria tego zjawiska.

Swoją drogą coś koledzy niektórzy chyba ostatnio lewą nogą wstali, bo atmosfera na forum strasznie niesympatyczna

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maro18

Nie czuj sie zaatakowany, bo nikt Cie tu jeszcze nie atakuje, ani nie wysmiewa, Uzytkownicy forum nie tylko wymieniaja sie informacjami, czy opiniami ale lubia sie tez lansowac i rozumieja, ze jest to jak najbardziej odpowiednie do tego miejsce.  Fajnie  byloby, gdybys jednak lansowal sie w swoim temacie, bo szczerze powiedziewszy nie interesuje mnie to, ze planujesz sobie kupic ATV kolejnej generacji. Nikogo innego zreszta tez, bo spora czesc z nas juz je ma, a druga czesc  swiadomia doszla do wniosku, ze go  nie  potrzebuje. Problem jest natomiast taki, ze jezeli kazdy nowy ziutek, w ramach wykazania checi przynaleznosci grupowej, zacznie wypisywac czego to nie planuje sobie kupic w przyszlosci, to potencjalnie interesujace tresci, zwiazane z  tematem watku, utona w zalewie smieci, takich jak Twoj ostatni post. Zamiast wiec serwowac mi analize cudzej poezji, popracuj nad interpretacja tego, co czytasz.  Ja nigdy nie spotkalem sie z dobrze zaprojektowana aplikacja servisu IPLA i pamietam ze ilekroc probowalem ich uzyc, na jakiejkolwiek platfornie, bylo to na tyle zniechecajace i  beznadziejne, ze najlepszym okresleniem dla mnie byla "porazka". Zasugerowalem wiec,  ze nie jest to wypadek przy pracy, czy problem wieku dzieciecego. Ktos po prostu, o to tradycyjnie nie dba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. W temacie o projektorze za 20 tys lansuję się informacją o planowanym zakupie przystawki za 700 pln. Brawo Sherlocku.

Przejrzałem z ciekawości wątek i 90% Twoich wypowiedzi to przypier...lanie się do kogoś. Merytorki zero. I to nibh ja zaśmieciłem wątek... Polecam psychoterapię. W razie czego służę pomocą w wyborze terapeuty w okolicach Warszawy

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tak. W temacie o projektorze za 20 tys lansuję się informacją o planowanym zakupie przystawki za 700 pln. Brawo Sherlocku.

[.....]

Polecam psychoterapię. W razie czego służę pomocą w wyborze terapeuty w okolicach Warszawy

 

Nie wybieram sie "w okolice", bo mam alergie na slome w butach i smrod gnoju.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, binary napisał:

 

 

 

 

 

Nie wybieram sie "w okolice", bo mam alergie na slome w butach i smrod gnoju.

 

 

 

Nie przejmuj się. U nas mamy bieżącą wodę. Jakoś się domyjesz

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamieszczam po trzy zdjęcia obrazu z projektora i ciekaw jestem czy na ich podstawie ktoś pokusiłby się wyciągnąć jakieś wnioski biorąc pod uwagę dalsze informacje. Zdjęcia zrobione komórką w zwykłym salonie bez żadnej adaptacji (jasno szare ściany i biały sufit). Pierwsze zdjęcia filmu z dekodera nc+, kolejne z blu-ray full hd a ostatnie blu ray 4k. Każde zdjęcie przyciąłem aby widać było tylko obraz, oprócz ostatniego. Dodam, iż posiadam TV Oled jednak jestem zwolennikiem projekcji. Moim skromnym zdaniem jakość obrazu ustępuje Oledowi tylko i wyłącznie w kwestii poziomu czerni i to na poziomie akceptowalnym bez konieczności robienia z salonu czarnej piwnicy. A może mam sporą wadę wzroku i nie dostrzegam tych niedoskonałości projekcji, o których ludzie tu pisali. 

20200229_222335.jpg

20200229_223033.jpg

20200229_223958.jpg

20200229_225804.jpg

20200229_230311.jpg

20200229_230828.jpg

20200229_231403.jpg

20200229_231934.jpg

20200229_233236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Godbird napisał:

Witam. Zamieszczam po trzy zdjęcia obrazu z projektora i ciekaw jestem czy na ich podstawie ktoś pokusiłby się wyciągnąć jakieś wnioski biorąc pod uwagę dalsze informacje. Zdjęcia zrobione komórką w zwykłym salonie bez żadnej adaptacji (jasno szare ściany i biały sufit). Pierwsze zdjęcia filmu z dekodera nc+, kolejne z blu-ray full hd a ostatnie blu ray 4k. Każde zdjęcie przyciąłem aby widać było tylko obraz, oprócz ostatniego. Dodam, iż posiadam TV Oled jednak jestem zwolennikiem projekcji. Moim skromnym zdaniem jakość obrazu ustępuje Oledowi tylko i wyłącznie w kwestii poziomu czerni i to na poziomie akceptowalnym bez konieczności robienia z salonu czarnej piwnicy. A może mam sporą wadę wzroku i nie dostrzegam tych niedoskonałości projekcji, o których ludzie tu pisali. 

20200229_222335.jpg

20200229_223033.jpg

20200229_223958.jpg

20200229_225804.jpg

20200229_230311.jpg

20200229_230828.jpg

20200229_231403.jpg

20200229_231934.jpg

20200229_233236.jpg

Jestem pod wrażeniem . Nie spodziewałem się , że projektor może osiągnąć taką jakość obrazu... aż niewiarygodne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Damianos19932 napisał:

Jestem pod wrażeniem . Nie spodziewałem się , że projektor może osiągnąć taką jakość obrazu... aż niewiarygodne 

Ten projektor osiąga wyższą jakość obrazu niżna zdjęciach. Choć muszę przyznać, że Koledze udało się zrobić dość dobre zdjęcia (mi takie nie wychodzą telefonem), to jednak nie  oddają rzeczywistości. 

Czernie oczywiście nie mają prawa być takie jak w OLEDach, ale uważam, że są na bardzo wysokim poziomie (chyba na poziomie plazm) a szczegółowość obrazu w ciemnych scenach jest bardzo dobra (polecam scenę np z Life of Pi gdzie widać było rozgwieżdżone niebo - uczta da oczu).

Wg mnie projektor niestety wymaga jaskini nietoperza, żeby pokazać swoje możliwości. Wystarczy, że wpuszczę nawet niewiele światła do pokoju i już jakość obrazu spada drastycznie... Ale przy pełnym zaciemnieniu + czarnym suficie i ścianach - cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2020 o 11:44, maro18 napisał:

Ten projektor osiąga wyższą jakość obrazu niż na zdjęciach.

Zgadzam się w pełni. Zdjęcia robione zwykłą komórką w ciemnościach ruchomego obrazy są karkołomnym zadaniem. Najwięcej tracimy na ostrości, kolorach i szczegółowości (większość informacji z obrazu po prostu zlewa się w jedną całość).

Jeną rzeczą jaką muszę uszczegółowić to to, że to nie jest projektor JVC a Epson 9400. Pewnie wiele osób zapyta mnie po jaką cholerę zamieściłem te zdjęcia w wątku o projektorach JVC. Przeczytałem oba wątki od deski do deski ludzi, którzy próbowali udowadniać że jeden projektor jest lepszy od drugiego albo że telewizor jest lepszy od projektora itp. Sęk w tym, że subiektywnie każdy ma rację, bo wybór sprzętu jest i powinien być wyborem subiektywnie najlepszym. Nie ma sprzętu obiektywnie najlepszego w każdym zakresie. Każdy ma swoje wady i zalety i wystarczy umieć to wykorzystać. Dla jednych ważne jest jedno a dla innych drugie i udowadnianie swoich racji jest całkowicie bezcelowe. Nie neguję, że projektory JVC są pod pewnymi względami lepsze od tego Epsona ale i on ma kilka atutów, które w odpowiednich warunkach trzeba podkreślić. Samo porównywanie parametrów technicznych do niczego nie prowadzi i sugerowanie się tylko i wyłącznie nimi to spory błąd.

Jak pisałem projektor jest zamontowany w niezaadaptowanym salonie choć dość nietypowo co pozwoliło zniwelować pewne jego wady a podkreślić zalety. Mianowicie ekran umiejscowiony jest 2 metry od ścian i ponad metr od sufitu co ogranicza odbicia (ściany jasne ale matowe) a sam ekran też jest niewielki bo ma ok 90 cali i gain 1.2. Niewielka też jest odległość między projektorem a ekranem bo wynosi ok 3m. Projektor ten ma ogromny zapas jasności więc skalibrowałem go tak aby uzyskać uzyskać maksymalną czerń i kontrast ograniczając do poziomu komfortowego oglądania jego jasność. Czyli kosztem jednego parametru  czasami można  poprawić inne oczywiście tylko i wyłącznie jeśli pozostałe warunki na to pozwalają. Na co dzień używam TV Oled ale filmy oglądam wyłącznie na projektorze bez dramatycznego dyskomfortu jeśli chodzi o poziom czerni i kontrast. Te parametry są oczywiście na gorszym poziome ale w pełni akceptowalnym (subiektywna opinia).

Nie piszę tego aby coś komuś udowodnić lub z kimś się sprzeczać ale dlatego by skłonić do większej refleksji. Przed wyborem takiego sprzętu należy najpierw określić swoje preferencje, warunki w których będziemy z niego korzystali a na końcu możliwości sprzętu. Warto spróbować wycisnąć ze sprzętu 100% i przekonać się czy nam to wystarczy niż porywać się na sprzęt, którego pełnię możliwości nie będziemy mogli wykorzystać.

W dniu 1.03.2020 o 06:25, Damianos19932 napisał:

Jestem pod wrażeniem . Nie spodziewałem się , że projektor może osiągnąć taką jakość obrazu... aż niewiarygodne 

Na żywo jest fajniej bo to co oglądamy to tylko niskiej jakości zdjęcia. Zarówno na podstawie tych moich jaki i innych zdjęć tu umieszczanych, lub filmów oglądanych na youtube nie wolno wyciągać żadnych konstruktywnych wniosków ani tym bardziej kierować się nimi przy zakupie. Mądrze wybrany i przetestowany we własnych warunkach sprzęt może nas pozytywnie zaskoczyć a ten kupiony tylko na podstawie zdjęć, filmów czy choćby opinii na forum nierzadko bywa rozczarowaniem.

Reasumując, gdybym miał inne warunki, umożliwiające pełne wykorzystanie możliwości projektora pewnie wybrałbym JVC lub Sony bo mam pełną świadomość tego, że w pewnych względach mają do zaoferowania więcej. Póki co nie będę porywał się z motyką na słońce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dawno mnie tu nie bylo bo rzadko ost zagladam na forum, ale ja z kolei sie nie zgodze. Wg mnie jest masakra przynajmniej  patrzac na te foty.

Właśnie chciałem zapytać co to za prjektor (czy przypadkiem nie fota z qleda), bo na projekcje na JVCa te fotki absolutnie mi nie wygladaja. Jak ktos mial Epsona to od razu zobaczy ze nie jest to prjekcja na JVC. 

Pierwsze co rzuca sie w oczy to podkolorowane i nienaturalne kolory (szczegolnie za duzo czerwonego na tych fotach np twarze sa momentami az nienaturalnie czerwone). Jasnosc tez troche  za duza (albo foto przeswietlone), ale to jest tylko subiektywne stwierdzenie na podstawie fot, ktore same w sobie wprowadzaja najwiecej przekłamań, moze to byc tez po czesci kwestia zrodła i slabszego sygnału bo blu raye wygladaje lepiej.

Wiec reasumujac: wszelkie takie oceny na podstawie fot sa niemiarodajne jak juz wiele razy mowilismy ;)

 

.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szewi napisał:

Wg mnie jest masakra przynajmniej patrzac na te foty.

W pełni się z Tobą zgadzam co też napisałem na wstępie mojego poprzedniego posta.

4 minuty temu, szewi napisał:

bo na projekcje na JVCa te fotki absolutnie mi nie wygladaja

To przecież zrozumiałe. Dlatego poprosiłem o opinie przed opisem projektora.

6 minut temu, szewi napisał:

ktore same w sobie wprowadzaja najwiecej przekłamań.

Dlatego też napisałem, że wyciąganie jakichkolwiek wniosków na podstawie zdjęć jest chybionym pomysłem. To nie jest obraz z projektora to jest obraz z komórki przetworzony przez wyświetlacz, na którym to oglądamy.

Gdybym zrobił zdjęcie lustrzanką i obrobił bym w photoshopie to i tak wyświetlacz nie oddałby tego jota w jotę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po kalibracji projektora. Jest to samo co z oledem. Jest to czego się spodziewałem. Wyciśnięte kolorki. Podobno dobra jasność. Nie znam się. Wstawię parę zdjęć przed i po, bo się przygotowałem wcześniej. Oczywiście oceniamy nie samo zdjęcie (bo to już stwierdziliśmy, że do bani wychodzi) tylko tą różnicę. Mam nadzieję, że będzie to zauważalne. Pierwsze przed następne po kalibracji.10779357dcabd4bf2531b18d9a95c66d.jpg340a56bd22c1b755d5724ac53803a71a.jpg6d86cb1ed9732229933fa8e2d6b75bf5.jpg6d5415cb13913206db3df376dd20b6d1.jpg05dac5d9a6d19d6f3d69ea729a8fd5ba.jpg4bc0a654b8b8683e0438db5e6ac0ec23.jpgacc71825254d88acaa0feb5721dd62f5.jpg9f877f37eae0d2b134e440b32323ce46.jpg23489c66050ac959d94432d56c862dd8.jpg23a2a5379d9e470047db66b1b8f6090d.jpg

Na żywo oczywiście widać lepiej. Dla kogoś to może być za mała różnica. Dla mnie przy takim sprzęcie to nawet o 10% warto powalczyć. Co mogę napisać. Wydałem kasę ale jestem zadowolony.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi tak Samsung Qled spasował, że kupiłem drugiego
Qe75q90r właśnie powiesiłem w salonie.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO nawet na fotkach widać mega róznicę. Przede wszystkim ostrość, detale i kolory. Jak dla mnie super.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Jako, że od niedawna (4 dni) jestem szczęśliwym posiadaczem JVC DLA-RS540, po przesiadce z OPTOMY HD29 Darbee, chciałbym zapytać o pewną rzecz, która mnie zaniepokoiła. Zanim zadam pytanie, podaję warunki w jakich świeci projektor - pokój (salon) dzienny, biały sufit, bordowe ściany, ciemne meble (wenge). Ekran Avers Screens MAT GREY 105 cali, odległość projekcyjna 3,4 metra. Sufit to oczywiście wielka pięta achillesowa, zwłaszcza, że ekran wisi bezpośrednio pod nim, ale temu mam zamiar szybko zaradzić. Pinka wygłuszająca (piramidka 7 cm), grafitowa, wyklejona na suficie na powierzchni 1,5 metra od ekranu. Wracając do sedna. Zaobserwowałem dziwne zjawisko i nie wiem, czy to ja mam obsesję, czy zbyt wiele oczekuję od tego sprzętu, a tak po prostu musi być. Otóż w całkowitych ciemnościach, kiedy ekran jest wygaszony, jest np. przejście między scenami, lub początek filmu, lub zupełnie ciemna scena, dostrzegam po lewej i prawej stronie takie delikatne przejaśnienia, nierównomiernie doświetlony/przyciemniony obraz. Jakby gdzieś w środku były jakieś prześwity i rzucały delikatną poświatę na ekran. W dodatku, kiedy projektor "szuka" sygnału, co zdarza się za każdym razem, kiedy wyłączę lub włączę film, lub przełączam się między źródłami (swoją drogą bardzo długo to trwa), to te przejaśnienia stają się wyraźniejsze i pulsują na ekranie. Zaznaczam, że przy zupełnie wygaszonym ekranie te przejaśnienia są bardzo delikatne, ale jednak widoczne. Na środku ekran jest ciemniejszy, po lewej i prawej stronie odrobinę jaśniejszy. Czy to normalne? Wydaje mi się, że w sprzęcie tej klasy, jednak nie powinny mieć miejsca takie nierówności. Nie wiem, może się czepiam, ale już tak mam, że jak coś zauważę, to będzie mnie męczyło, a oczekiwania odnośnie tego sprzętu miałem/mam dość wygórowane. Zaobserwowaliście takie zjawisko u siebie (widać tylko w absolutnych ciemnościach)? Można temu jakoś zaradzić, czy ten model tak po prostu ma?

Jeśli chodzi o wrażenia z odbioru, pierwszej projekcji, ustawień itd, podzielę się w osobnym wątku.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jaki masz kabel hdmi ? optyk troche usprawnia i skraca ten czas, ale nie oszukumy sie HDMI sync to nie jest najmocniesza strona tego projektora.

Na poczatek ustaw sobie zbieznosc paneli i zobacz czy cos to pomoże. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi, ale masz takie zjawisko, w mniejszym lub większym stopniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam, natomiast jak masz rozregulowane panele to moga siue pojawic jakies defekty w obrazie stad moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO jakie błędy wyszły przed i po kalibracji  i kontrast on off ? Jeśli można wiedzieć ..?

Jeśli by się zasugerować zdjęciami to różnica na plus jest spora.. wcześniej obraz leciał w zielone, patrząc na Bradleya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że się w to nie zagłębiałem. Raportu jeszcze nie przeglądałem. Liczby jako tako mnie nie interesują. Liczy się różnica w obrazie. To co mogłem to pokazałem. Wybrałem te same sceny do zdjęć żeby jak najlepiej różnice wyszły. I to widać. Zawsze lepiej jak jedno obok drugiego jest. Łatwiej to wyłapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro widać różnicę to  raport tylko to potwierdzi .. gdzie i na jakich kolorach były największe błędy, przekłamania itd  ,plus balans bieli i gamma  .. Osobiście jestem fanem kalibracji, zrobisz i nie grzebierz z domysłem czy jest coś nie tak .. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił kalibrator to projektor jasny jak na jvc i najbardziej gamma rozjechana była. To tak na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, szewi napisał:

jaki masz kabel hdmi ? optyk troche usprawnia i skraca ten czas, ale nie oszukumy sie HDMI sync to nie jest najmocniesza strona tego projektora.

Na poczatek ustaw sobie zbieznosc paneli i zobacz czy cos to pomoże. 

Rozumiem, że to do mnie było pytanie? :)
Kabel HDMI mam optyczny (Dtech) 10m.
Zbieżność paneli... Co to takiego i jak to się ustawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność paneli. Trzy kolory, trzy plansze takie. Zielony, niebieski i czerwony. Chyba? Wyrównujesz linie pilotem. Każde skrzyżowanie. Mi to zajęło 2,5godz z przerwami, bo głowa już bolała. Ale perfekcyjnie wyszło. Tak kalibrator stwierdził. Znacząco polepsza kontrast. Nie pamiętam pod jaką nazwą to jest. Ale znajdziesz na pewno. ec07e4f32169a708d1496cbe95780739.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, STELVIO napisał:

Zbieżność paneli. Trzy kolory, trzy plansze takie. Zielony, niebieski i czerwony. Chyba? Wyrównujesz linie pilotem. Każde skrzyżowanie. Mi to zajęło 2,5godz z przerwami, bo głowa już bolała. Ale perfekcyjnie wyszło. Tak kalibrator stwierdził. Znacząco polepsza kontrast. Nie pamiętam pod jaką nazwą to jest. Ale znajdziesz na pewno. ec07e4f32169a708d1496cbe95780739.jpg

Dzięki Stelvio za odpowiedź, podpowiedz mi proszę, co dokładnie powinienem zrobić regulując zbieżność tych paneli? Rozumiem, że każdy kolor osobno? Mam wypatrywać nierówności w liniach (skrzyżowaniach) i wyrównywać je w pionie i poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...