Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi



Moim subiektywnym zdaniem wygrał projektor.


To pewnie dletego, ze nie ogladales filmu na "Najlepszym nieoledowym ekranie na swiecie, ktory jak wiadomo w pewnych kregach, robi "superjakosc" nawet z filmow na DVD.
  • Lubię 1
  • Haha 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odrobina tęsknoty.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem troszkę czasu i zapuściłem sobie koncert Hansa Zimmermana w Pradze. Na projektorze oczywiście. Tj blu ray. Obraz bardzo dobry. Nie raz tylko trochę zamazany lub lekko nie wyraźny. Ale to chyba tak nakręone. Nie jestem fanem takiej muzyki ale muzyka filmowa Hansa akurat mi się podoba. Cały koncert zrobił na mnie mega wrażenie. No i dźwięk oczywiście.
Nie mam tam polskich napisów. Czy gdzieś są dostępne? Bo trochę monologu tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Z tego powodu także ją kupiłem. Nie zawiodłem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal sobie Roger Waters The Wall na blu ray obraz i dźwięk Referencja 10/10.. nie będziesz żałować pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jedno pytanie. W moim RS520, gdy pojawia się czarny obraz np. przy zmianie części odcinka na przerwę reklamową to wtedy projektor na chwilkę zmniejsza jasność co widać szczególnie na napisach. Bledną.

Gdzie to cholerstwo wyłączyć? No bo chyba nie jest to automatyczna przesłona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslałem. Czyli doopa. Bo jak ją wyłączę to mi się chyba generalnie kontrast pogorszy. Mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niskich poziomach jasnosci będzie gorszy kontrast. Nie pamietam już jak w tym JVC było ale możesz sprawdzić czy masz poziomy szybkości tej przesłony. Jeżeli jest szybka i normalna to sprobuj przestawić.  Może będzie lepiej bo będzie większe opóźnienie jej działania i nie będzie cię drażnić. Możesz tez wyłączyć i sprawdzić czy spadek kontrastu jest widoczny bo różnie może być. 

Edytowane przez Konrado_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są trzy tryby. U mnie zapewnie jest w trybie Auto 1.

 

Ustawienia

Opis

Auto 1

Kontrast jest zwiększony

Auto 2

Kładzie nacisk na gradację.

Manual

Nie wykonuje dynamicznej regulacji.
Wybierz to ustawienie, aby ręcznie dokonać regulacji.

 

Lens Aperture

JVC opracowała algorytm analizy obrazu, który analizuje stan obrazu wideo w czasie rzeczywistym i kontroluje dynamicznie otwór przesłony uzyskując wysokie współczynniki kontrastu.
Technologia ta pozwala widzom cieszyć się obrazami wideo o większym kontraście.

 “Materiały wideo z dużym kontrastem (Lens Aperture)” (s. 40) 0 Przymknięcie przysłony zmniejsza jasność i zwiększa kontrast.
0 Zakres ustawień: -15 (przymknięta) do 0 (otwarta).

 

Sprawdzę wieczorem jak działa tryb Auto 2.

 

Jak Wy macie to ustawione w swoich JVC-ach ???

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zrobić auto 1, lub auto 2 z manualnym ustawieniem maksymalnego otwarcia.
Trzeba najpierw włączyć manual, ustawić np -3 i przełączyć się na auto 2 (lub auto 1).
Wtedy przysłona będzie działać w trybie automatycznym ale nie otworzy się na maxa "0", tylko max otwarcia będzie "-3".

Czyli u Ciebie mogło by być auto 2, z takim ograniczeniem,. żeby za mocno się nie otwierała (lepszy kontrast).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już o tym wspomnieliście to jak to u siebie macie ustawione? Jakie auto za co odpowiada? Ja akurat mam na auto1 i -3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no. Tak jak pisał pmcomp. Auto1 kontrast lepszy. Ty niżej auto2 kontrast lepszy. To mnie zmyliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia te są różne z uwagi na wielkość ekranu/odległość projektora do ekranu i kalibracje bo u mnie jest ona na -10 i Auto 2 po kalibracji.

Pmcomp jeśli chcesz aby niebyło tego efektu, ustaw na manual, przestawić na 0, następnie auto 1 lub auto 2. Nie będzie wtedy tzw.pompowania bo przesłona będzie wyłączona i otwarta na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mówisz Bipo.
Żeby przesłona została w jednej ustalonej pozycji, jest opcja, manual. Ustawiasz sobie na ile tam uważasz że Ci pasuje i ona wtedy zostaje na tym ustawieniu. 0, -3, -10, jak Ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawisz np na -3 to ona będzie pracować w zakresie od -max do -3.

W zakresie 0, -1, -2 już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał Stelvio,  jeśli nie masz na 0 to przesłona pracuje od zakresu który ustawiłeś do 0 i widać czasem to pompowanie. Projektor nie osiąga pełnej jasności, tylko ustawia się maksymalnie z jasnością  do ustawionego zakresu. Jeśli masz na 0 idzie pełna parą bez przymykAnia i sciemniania się obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko@bipo jak Ty masz -10 to masz cały czas praktycznie na maxa sciemnione. Lepiej ustawić sobie manual na taki zakres jaki chcemy i przełączyć na Auto 1 lub 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na zbyciu nowy JVC x7900 czarny Polska dystrybucja i gwarancja. B atrakcyjna cena. Jakby ktoś poszukiwał proszę o wiadomość poważnie zainteresowanych. Jest to jedna z ostatnich nowych sztuk dostępnych na rynku. 

Edytowane przez Konrado_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko 540 czarne. Do 7900 nie wrócą. Ale to nie ważne.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...