Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Kup dedykowany uchwyt Peerless-AV PRG-UNV do jvc.5 minut i projek wisi a samo ustawienie to bajka bo ma mikrometryczne dwa pokretła 2 min i wszystko ustawisz. Polecam 

Odkręcić trzeba nóżki i wkrecasz te od uchytu w ich miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałem ten Peerless kupić. Ale z projektorem dostałem wieszak. Niski podobny do kaubera 5cm. Tylko właśnie bez tych śrub długich co nóżki są. W Castoramie coś dobiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Epsonie raczej ;)

54 minuty temu, user7878 napisał:

@szewi jak to nie przez USB. Jak mnie pamięć nie myli aktualizowałem soft zaraz po zakupie właśnie przez USB albo to w Epsonie było emoji6.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nośność tego uchwytu co masz czy jvc Ci utrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masywna budowa. 4mm blacha. Zaraz się zabieram za montaż. Śruby w Castoramie też dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, STELVIO napisał:

Masywna budowa. 4mm blacha

To cały pokój możesz na tym zawiesić ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładne

Chcę obrócić obraz o 180 stopni. Projektor position się u mnie nie podświetla. Jak to zrobić?

Znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt na pewno mocny. Ale żeby powiesić projektor dla bezpieczeństwa potrzeba trzech osób. Te 18kg trzymać jakiś czas nad głową to też żadna przyjemność. Najważniejsze że wisi. I można trochę poustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy z płyt i dysku to jest poezja jak na tę chwilę. Jednak ta czerń robi robotę. HDR jeszcze nie ustawiałem. Teraz się delektuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@montas
Zrobione. W końcu. Póżniej sprawdzę jak to wygląda na płytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Wrażenia ok. Stwierdzam, że Jvc w ciemnych i ciemniejszych scenach trzyma poziom wręcz oledowy. Moim zdaniem jak na tę chwilę gorzej jest w jasnych. Mam wrażenie, że traci ostrość, a może kontrast. Sam nie wiem. Maksymalnie zaciemniłem pokój jak na teraz mogłem. Nawet białe kolumny zostały zasłonięte. Od centrala odbijały się najbardziej napisy. Widzę, że troszkę od sufitu wraca światło. Później będę mieć 1m pasa czarnego. Mam nadzieję, że kalibracja jeszcze poprawi. Widzę po sobie, że jednak na obraz jestem bardziej wyostrzony niż na dźwięk. Który i tak jest ok.
Po wszystkich poprawkach kablówkę oglądam na THX, a dysk i płytki na HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STELVIOustaw zbieżnośc paneli (pixel alignment) to ostrość sie znacząco poprawi  (zakladajac odpowiednie zaciemnienie):

hGwXdIA.jpg

sLvsX5N.jpg

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szewi, a nie przeszkadza Ci, że się światło odbiją od sprzętu....
Ja postawiłem ostatnio monitory na podstawach, przed ekranem, to bardzo szybko je okleiłem z góry, czarnym velurem, bo odbicia mi przeszkadzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szewi, a nie przeszkadza Ci, że się światło odbiją od sprzętu....
Ja postawiłem ostatnio monitory na podstawach, przed ekranem, to bardzo szybko je okleiłem z góry, czarnym velurem, bo odbicia mi przeszkadzały.
No właśnie. Dlatego ja już sobie zamówiłem u znajomej krawcowej nakładki z tego materiału co zasłony. Będę zakładać na czas seansu na kolumny przednie. Czas żaden, a efekt wiadomy. Jak dzisiaj założyłem prowizorycznie zasłony na część okienną i na białe szafki z drugiej strony to nie dość, że obraz na plus to także dźwięk się jeszcze poprawił. Oj kombinacje cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelvio, minimum metr od ekranu, wszystko na czarno, sufit, podłoga, ściany.
Dodatkowo, tylna ściana na czarno, cała, bo od niej odbija się wprost na ekran.
Zrobiłem u siebie doświadczenie takie, po zaciemnieniu. Na obraz z filmem obróciłem ekran telefonu, nie latarkę, tylko normalnie ekran niezbyt mocno świecący i widziałem gdzieś pada jego światło na ekranie i jak degraduje obraz.
Siedziałem 3m od ekranu.
JVC jest bardzo dobry ale też wymagający, jeśli chodzi o adaptację pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciemny sufit, tak na powierzchni ponad metr od ekranu, ma pierwszorzędne znaczenie w kontraście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię wszystko jak należy. Ile będę mógł zaingerować w pokój. Wszystko miałem zaplanowane dużo wcześniej. Jeśli się zawiodę to sprzedam projektor i ekran subfanowi po kosztach. I kupię jakiś tv 21".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szewi, a nie przeszkadza Ci, że się światło odbiją od sprzętu....Ja postawiłem ostatnio monitory na podstawach, przed ekranem, to bardzo szybko je okleiłem z góry, czarnym velurem, bo odbicia mi przeszkadzały.

 

A jeszcze z lewej dojdzie 3 końcówka default_smile.png odpowiadając nie przeszkadza (a raczej wiele spraw mi przeszkadza ale to akurat nie;) efekt spotęgowany przez powiększenie na foto z normalnego dystansu z którego oglądam gdzie wzrok skupia się na ekranie nie przeszkadza to tak jak by wynikało z foto. Wbrew pozorom scen 16:9 z tak kontrastowym jasnym dolnym pasem ekranu nie ma aż tak dużo (ok ta z intro last Jedi oczywiscie trochę temu przeczy heh). Normalnie jest tam czarny jak smoła pas kinowy. Z racji że konfiguracja się zmieniła to możliwe ze przeniose cały sprzęt spod ekranu do szafki rack ale to grubsza modyfikacja na przyszlosc. końcówki mocy nie będę zasłaniał / przykrywał żadnymi materiałami. Cały Sprzęt, szafka i kolumny jest w kol czarny mat. Odbić światła w 100% wyeliminować będzie ciężko bez względu na zastosowane techniki. Można próbować ekranem ALR ale po testach taki ekran u mnie w moich warunkach sie nie sprawdził.  

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy spać nie możecie? Ja to mam prawo. Mam nowy sprzęt.

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już moja żona nie potrafiła by oglądać bez zasłoniecia całego salonu na czarno - tak się przyzwyczaiła do dobrego... 🙂 10 minut i cały salon zasłonięty: kolumny, sprzęt,  ściany, okna, meble itd..ale obraz odwdzięczyć się może głęboką czernią i nasyconym kolorem. Ja tak już zasłaniam sobie salon od 8 lat, jest to mój rytuał który sobie robie w trakcie kiedy lampa się rozgrzewa a maszyna robi popcorn.. 🙂

Ktoś może zapyta Czy Ci się chce tak do każdego seansu te płachty wieszać bo mi by się nie chciało - owszem chce mi się i już na to uwagi nie zwracam tylko to robie z automatu od kilku lat..:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze z lewej dojdzie 3 końcówka default_smile.png odpowiadając nie przeszkadza (a raczej wiele spraw mi przeszkadza ale to akurat nie;) efekt spotęgowany przez powiększenie na foto z normalnego dystansu z którego oglądam gdzie wzrok skupia się na ekranie nie przeszkadza to tak jak by wynikało z foto. Wbrew pozorom scen 16:9 z tak kontrastowym jasnym dolnym pasem ekranu nie ma aż tak dużo (ok ta z intro last Jedi oczywiscie trochę temu przeczy heh). Normalnie jest tam czarny jak smoła pas kinowy. Z racji że konfiguracja się zmieniła to możliwe ze przeniose cały sprzęt spod ekranu do szafki rack ale to grubsza modyfikacja na przyszlosc. końcówki mocy nie będę zasłaniał / przykrywał żadnymi materiałami. Cały Sprzęt, szafka i kolumny jest w kol czarny mat. Odbić światła w 100% wyeliminować będzie ciężko bez względu na zastosowane techniki. Można próbować ekranem ALR ale po testach taki ekran u mnie w moich warunkach sie nie sprawdził.   
 
 
 
 
Zapewne, ten czarny pas, którego ja nie lubię, tutaj, paradoksalnie, okazuje się pomocny
U mnie już moja żona nie potrafiła by oglądać bez zasłoniecia całego salonu na czarno - tak się przyzwyczaiła do dobrego... 10 minut i cały salon zasłonięty: kolumny, sprzęt,  ściany, okna, meble itd..ale obraz odwdzięczyć się może głęboką czernią i nasyconym kolorem. Ja tak już zasłaniam sobie salon od 8 lat, jest to mój rytuał który sobie robie w trakcie kiedy lampa się rozgrzewa a maszyna robi popcorn..
Ktoś może zapyta Czy Ci się chce tak do każdego seansu te płachty wieszać bo mi by się nie chciało - owszem chce mi się i już na to uwagi nie zwracam tylko to robie z automatu od kilku lat..:-)
Sprawnie Ci to idzie, widziałem na własne oczy
Ja trochę bardziej ślamazarny jestem, ale też to robię, bo inaczej szkoda JVC włączać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dochodziło zasłonięcie sufitu ale w końcu dostałem zielone światło na pomalowanie czarną farbą bo z tym było najwięcej problemu i czasu. Po bokach mam zasłony na szynach. Reszta to wieszanie na haczykach i zasłoniecie lakierowanych mebli w bialym lakierze.

U mnie też najwięcej degradowały odbicia od sufitu i ściany na wprost od ekranu oddalonej ok. 5.5m. Czarna  Zasłona 2x5m załatwiej sprawę.. 🙂

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi ustaw zbieżnośc paneli (pixel alignment) to ostrość sie znacząco poprawi  (zakladajac odpowiednie zaciemnienie):
Nie mogę tego znaleźć. W jakiej to zakładce jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...