Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, szewi napisał:

oby tak było :) przypominają mi się czasy jak mialem optome FHD z darbee ;)) 

ja miałem DVDO z SDI-HD :)

kusi mnie to SDR 1080 przerobione na HDR

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szewi napisał:

oby tak było :) przypominają mi się czasy jak mialem optome FHD z darbee ;))

W innym temacie wreszcie wziąłem się za zrobienie maskowania ekranu 16:9 z wykorzystnaniem weluru do cinema scope - jak kogoś to interesuje podzielę się jak to zrobię (oczywiście jeśli będzie czym i nie okaże się to spektakularną klapą...

 

Pisz, pisz. Ja też będę robił maskowanie dla swojego także Twoje przecieranie szlaków na pewno będzie pomocne.

Na ten moment myślę magnesy i ramka z jakiegoś lekkiego drewna.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sebna napisał:

DTM prędzej czy później będzie funkcją dostępną w wielu urządzeniach jako dodatek. Nawet jeżeli nie, to pojawią się tańsze dedykowane alternatywy niż Lumagen i MadVR Envy. Ostatecznie sam algorytm i idea są proste jak budowa cepa tyle, że rynek jest stosunkowo mały (bo główni zainteresowani to posiadacze PJ) więc zainteresowanie produkowaniem takiego sprzętu jest odpowiedni małe niestety.

Mnie np interesuje tylko i wyłącznie DTM w dedykowanych procesorach. Cała reszta funkcji mi zwiewa i powiewa. Wysoka cena tych urządzeń częściowo ma być usprawiedliwiania tymi dodatkowymi funkcjami... płacenie drugie tyle co za PJ (albo wielokrotność jego wartości) za samo DTM jest lekkim szaleństwem. Na pewno fajnym szaleństwem ale jednak szaleństwem :) (biorąc pod uwagę, że za 2-4 lata DTM powinien być powszechną funkcją).

Ja myślę ze procesory z DTM to nadal będą drogie zabawki które będę pozycjonowane jako coś dodatkowego ponad to co jest dostępne powszechnie. Tez jednak mam nadzieje ze będzie konkurencja i większy wybór w rozwiązaniach dot poprawy mapowania tonów w lepszych cenach. Taka ciekawostka ostatnio Lumagen Radiance Pro uzywany ktoś sprzedał na ebayu UK za 3115 funtów, więc w sumie cena jak za projektor...

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szewi napisał:

Ja myślę ze procesory z DTM to nadal będą drogie zabawki które będę pozycjonowane jako coś dodatkowego ponad to co jest dostępne powszechnie. Tez jednak mam nadzieje ze będzie konkurencja i większy wybór w rozwiązaniach dot poprawy mapowania tonów w lepszych cenach. Taka ciekawostka ostatnio Lumagen Radiance Pro uzywany ktoś sprzedał na ebayu UK za 3115 funtów, więc w sumie cena jak za projektor ;)

 

 

A tak, zgadzam się, że procesory nadal będą. Lumagen istnieje już pewno z 10 lat jak nie więcej? To będą produkty premium. Dające te ekstra ostatnie 5%, ale biorąc pod uwagę jak prosta jest idea DTMu to zgaduję, że z czasem większość, nawet tych funkcji dodawanych za darmo do urządzeń, będzie na zbliżonym poziomie a Lumagen i Envy będą się sprzedawać ze względu na cała dodatkową masę funkcji, które posiadają a ludzie potrzebują. Tak jak zresztą było z Lumagenem przed pojawieniem się DTMu.

Ja mam cichą nadzieję, że Panas się ociąga z nową generacją BD playerów bo może dopieszcza swoje prawdziwie dynamiczne DTM dla nowej generacji. W końcu oni byli pierwsi chyba na rynku więc dlaczego mieli by zasypać gruszki w popiele i nie przodować nadal (przez dostarczenie DTM dla mas).

Ostatecznie taki DTM wygrał by im spora klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sebna napisał:

Ja mam cichą nadzieję, że Panas się ociąga z nową generacją BD playerów bo może dopieszcza swoje prawdziwie dynamiczne DTM dla nowej generacji. W końcu oni byli pierwsi chyba na rynku więc dlaczego mieli by zasypać gruszki w popiele i nie przodować nadal (przez dostarczenie DTM dla mas).

Ostatecznie taki DTM wygrał by im spora klientów.

Może tak, ale rynek playerów z fizycznymi nośnikami się powoli kurczy na rzecz streamingu więc tutaj nie robiłbym sobie dużych nadziei. Teraz wydaje się, ze urządzenia jak sieciowe playery maja większe pole manewru, może tam coś zaimplementują. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szewi napisał:

Może tak, ale rynek playerów z fizycznymi nośnikami się powoli kurczy na rzecz streamingu więc tutaj nie robiłbym sobie dużych nadziei. Teraz wydaje się, ze urządzenia jak sieciowe playery maja większe pole manewru, może tam coś zaimplementują. 

To też prawda. Nie miał bym nic przeciwko żeby Panas wypuścił streamera z DTM. To by było idealne rozwiązanie dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słówko o LLDV robionym ze struktury BD czy z plików m2ts 1080p z BD.

Na JVC jest fantastycznie tak jak jest.

Na OLEDzie efekty HDR bywają zbyt jasne, widać że biele są czasem przesterowane. Trafiłem na kilka takich extremalnych przypadków. Nalezy wtedy po prostu zjechac z jasnością panela w TV. Np. stareńki The Secret of my Success (1987). Ale np. Rota 9 wygląda fantastycznie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi drobny off-top ale szybkie pytanko. Jak się sprawuje XMC-2? Jest prawdziwie stabilny czy po prostu nauczyłeś się żyć z jakimiś tam większymi lub mniejszymi problemami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sebna napisał:

@szewi drobny off-top ale szybkie pytanko. Jak się sprawuje XMC-2? Jest prawdziwie stabilny czy po prostu nauczyłeś się żyć z jakimiś tam większymi lub mniejszymi problemami?

Dźwięk świetny choć urządzenie samo w sobie bywało kapryśne   

Generalnie akceptuje wady i zalety póki te drugie przeważają.  W moim systemie teraz mogę powiedzieć, ze działa stabilnie, ale nie zawsze tak było. Wydaje mi się ze optymalizacja softwarowa mogła by być lepsza i widać powoli, ale progress. 

U mnie np na początku była taka sobie współpraca z moim napędem UB9000, ale to poprawili i problem już nie występuje (tzn jak zrobiło się pauzę w trakcie filmu na dłużej to tracił głos i trzeba było restartować). Od którejś aktualizacji firmware jest to już naprawione.

Jest tez kilka spraw i inna filozofia, do których trzeba się przyzwyczaić które wyglądają inaczej niż w amplitunerach, np brak wifi, wolne menu. Zdarzała się sporadyczna konieczosc restartu (teraz odpukać jest naprawdę niezle i nie pamietam kiedy musiałem ost zrestartować procesor).

Kalibracja Dirac jest bardziej skomplikowana od np Audyssey,  ale są tutoriale i cały duży wątek na ten temat.

 Moim celem nadrzednym był właśnie dźwięk, a ten jest bardzo dobry (nawet bez kalibracji Dirac) i w mojej subiektywnej opinii rekompensuje ewentualne niedociągnięcia.

Wizualnie stylisytyka też mi odpowiada i wpisuje się w reszte systemu (oledowy wyświetlacz menu i niebieskie podwietlenie)

Reasumując nie żałuje zakupu :)

W międzyczasie zrobiłem troche zmian w audio tj upgrade subow, kolumn, zamiany akustyki pokoju (welur wszędzie) więc trochę zmian za tym poszło.

Możesz tez podpytać @opus on chyba tez uzytkuje ten procesor) jak to wyglada z jego perspektywy. 

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe podsumowanie co to jest i co na prawdę robi HDfury Vertex i Vertex2:

The Vertex and other HDFury products aren’t capable of anything like that as far as I understand them. They are basically EDID manipulators and can scale colorspaces and bit depths, not resolution, lumens, etc. When you make parameter settings in them, they’re just used to modify the EDID to spoof the source device into thinking the display has those capabilities you set it the HDF’s GUI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2022 o 20:49, pmcomp napisał:

dla 1080p@24: HDR10 > LLDV: to jest najciekawszy tryb "robiący HDR" z materiałów 1080p@24 (dla innych fps ale wg. opisów w urządzeniu powinno działać ale ja nie umiem tego wymusic czy ustawić). W LG i JVC wszystko przełącza sie automatycznie, działa flaga HDR. Nie wiem "jak to działa" ale obraz jest fantastyczny. Nowa jakość materiału z blu-ray'a. Wygląda jak w HDR, ma BT2020. Można sie pomylić, że to BD-UHD. Tylko dla tej opcji warto pomysleć o tym urządzeniu.

 

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Takie małe podsumowanie co to jest i co na prawdę robi HDfury Vertex i Vertex2:

The Vertex and other HDFury products aren’t capable of anything like that as far as I understand them. They are basically EDID manipulators and can scale colorspaces and bit depths, not resolution, lumens, etc. When you make parameter settings in them, they’re just used to modify the EDID to spoof the source device into thinking the display has those capabilities you set it the HDF’s GUI.

To jest dokładnie jak ja to widzę (custom EDID). Pytanie czy jak zmienisz np. tryb THX/rec709 oglądając BD na tryb HDR/BT2020 z pilota JVC na materiale BD - bez udziału Vertexa - efekt nie będzie taki sam?

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, montas napisał:

 

To jest dokładnie jak ja to widzę (custom EDID). Pytanie czy jak zmienisz np. tryb THX/rec709 oglądając BD na tryb HDR/BT2020 z pilota JVC na materiale BD - bez udziału Vertexa - efekt nie będzie taki sam?

Spróbuj sam. Efekt jest do doopy. Nie da sie oglądać.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ponieważ efekt mojej maskownicy do ekranu nawet wyszedł niezły jak na ilość czasu jaki na to przenaczyłem i środków - to podzielę się jak to zrobić - może komuś się przyda. 

Założenia: zrobić z ekranu 16:9 ekran cinema scope 2,35 : 1 i tak aby nie było czarnych pasów filmowych na górze i dole ekranu 

Ma być szybko i tanio, maskownica ma być lekka i w razie czego łatwo demontowalna oraz w kolorze reszty pokoju czyli musi być czarny welur  :) 

czas potrzebny na wykonanie projektu w moim przypadku ok 1,5h łącznie z oklejeniem maskownicy

Przygotowanie:

- ustawiłem pamięć soczewki projektora tak aby dolny pas był poza obrębem dolnej krawędzi ekranu  i zapamiętałem ustawienie dla nowego aspektu obrazu

-  zmierzyłem ile cm potrzeba maskownicy licząc od góry ekranu do górnej krawędzi widzianego obrazu

- upewniłem się ze mogę przesunąc subtitles w odtwarzaczu z obszaru dolnego black bar

Materiały:

- użyłem styropianu ekstrudowanego  (materiał lekki a zarazem sztywny, można go łatwo dociąć na wymiar)

- uchwyty kątowe do mocowania 4 szt + 8 krótkich śrubek / wkrętów do drewna

- taśma klejącą,

- rolka weluru

Narządzia: piłka do metalu, miarka, linijka, ołówek, nożyczki

wp4hAXN.jpg

1. odmierzyłem ile potrzeba materiału

2. uciąłem niepotrzebny kawałek styropianu 

3. połączyłem taśmą dwa kawałki 

iSkBWt1.jpg

4. zamocowałem 4 uchwyty delikatnie śrubkami i potem dodatkowo zakleiłem taśmą

Im6oZPE.jpg

5. okleiłem zewnętrzna warstwę welurem i uchwyty od dołu żeby nie rysowały ramy ekranu 

9b1F6Yo.jpg

Efekt końcowy:

X4Gf21x.jpg

v7QUwSO.jpg

Oczywiście każdy robi na własną odpowiedzialność jak coś :)

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, szewi napisał:

Materiały:

- użyłem styropianu ekstrudowanego  (materiał lekki a zarazem sztywny, można go łatwo dociąć na wymiar)

- uchwyty kątowe do mocowania 4 szt + 8 krótkich śrubek / wkrętów do drewna

- taśma klejącą,

- rolka weluru

Narządzia: piłka do metalu, miarka, linijka, ołówek, nożyczki

Ha! Rewelacja! Dzięki za inspirację z tym styropianem, bo kombinowałem jakieś linki, naciągi i inne skomplikowane dooperele ...

U mnie sytuacja jeszcze prostsza, bo z rzadka potrzebuję zasłonić boki do 16/9. Nawet te uchwyty i śrubki niepotrzebne!

Poczekam na właściwy moment, jak Wszechświat do mnie przemówi i każe to zrobić ;)

ps.

Koledzy "budowlańcy", jaki rodzaj styropianu najlepiej obrabia się do takich "wnętrzarskich" celów? Żeby się nie strzępił podczas docinania i późniejszego użytkowania?

Gdzieś na zdjęciach widziałem chyba i w kolorze czarnym (grafitowym?)

Edytowane przez Barnaba
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najtwardszy. 30 chyba że są jeszcze twardsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem! Nawet docinać za bardzo nie trzeba :)

image.png

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pianką może być tylko taki problem ze nie przyklei się do niej okleina welurowa bez dodatkowego kleju. Nie wiem też jak ze sztywnością takiego materiału, ale zawsze est to też jakiś pomysł.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szewi napisał:

Z pianką może być tylko taki problem ze nie przyklei się do niej okleina welurowa bez dodatkowego kleju. Nie wiem też jak ze sztywnością takiego materiału, ale zawsze est to też jakiś pomysł.

 

 

 

 

 

 

Pianka jest oklejona kartonem.

Rozmiar 1400 idealnie mi pasuje - potrzebuję taki pas w pionie. Czyli przecinam taki 1400x1000 na 2 pasy i gitara ;)

No, ale jestem odmieńcem z kinowym ekranem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka, nowe network playery od Zaidoo z chipami RTD1619DR maja funkcje custom EDID LLDV BT2020 dla wyświetlaczy  bez DV (czyli tak jak w Vertexie :) Vertex oczywiście nadal jest bardzie wszechstronnym urządzeniem  w temacie EDID (można skonfigurować pod każdy input osobno masa ustawień itp oraz wypuszcza flagę HDR i automatycznie przełącza w tryb HDR dla DV) w urządzeniu Zaidoo ta flaga nie jest dodana z automatu, czyli dane LLDV są dostosowane do BT2020 HDR ale projektor trzeba manualnie przełączyć na tryb HDR (co ogranicza to zastosowanie do urządzeń które manulanie można przełączyć w tryb HDR jak np projektory, niektórych Tv nie da się ustawić manualnie w HDR, całkiem możliwe ze trzeba tez użyć custom gamma zmapowanej dla 1000 nit LLDV DV dla projektorów), ale jak popatrzymy na nowe funkcje tych box'ów które są zaszyte w chipie Ralteka RTD1619DR jak engine Dolby VS10 dający różne opcje konwersji SDR/HDR/DV to zaczyna robić się ciekawie.

http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/edid-thread-fw-v6-1-10-onwards-updated.86856/ 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście chodziło o Zidoo (a nie zaidoo ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to kupiłem.
Tak właśnie, miałem w planach wymianę mojego egreat A5, na coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zidoo fajne jest że system to android os nie tv więc sporo możliwości aplikacji, bo no dune hd ma system dualny linux i android tv. Taka ciekawostka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, prodarek napisał:

W zidoo fajne jest że system to android os nie tv więc sporo możliwości aplikacji

Dla mnie akurat to wada. Im więcej swobody, tym więcej możliwości rozwalenia dobrych rzeczy ;)

Ale też kupiłem tego złomka 😇 Tylko dla Dolby VS10 - nie wytrzymałem i muszę przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, gratulacje. Będzie o czym poczytać. Które wersje pokupowaliście Panowie?

EDITo:

Jeszcze szybkie info zapastowane, w zasadzie, kilka minut temu na temat obecnego stanu z kupowaniem Mvel z TIAKnight w UK.

Link do oryginalnego posta:

post-30113863

W skrócie - jak sprzedają obecnie to wysyłają dwa typy losowo. Jeden oznaczony jako "Best" na metce (to jest to co wszyscy lubią i kochają) oraz wariant drugi oznaczony na metce "Superior", który niestety nie jest tak dobry jak "Best". Jest bardziej kierunkowy oraz ogólnie ścieg? jest gorszej jakości i się łatwiej pruje / rozpada.

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...