Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oka wydaje się mieć  bardziej nasycone kolory. Ale miałem tylko chwilę podłączyłem zobaczyłem czy zadziała i tyle. W weekend przystosuje salon do projekcji, wtedy porównam z Vertexem i bez.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, opus napisał:

Wczoraj dotarło HDFury Vertex 2. Szybciutko podłączyłem w takiej konfiguracji:

Oppo205>Vertex2>XMC-2>JVCRS540 i z płyty UHD4K gdzie jest HDR i Dolby Vision info na Oppo Sygnał Wejściowy Dolby Vision, Sygnał wyjściowy Dolby Vision. Po włożeniu Płyty tylko z HDR info na wejściu HDR na wyjściu Dolby Vision. Nie miałem przystosowanego pokoju, (do projekcji zakładam płótno czarne) nie wypowiadam się na temat jakości obrazu.

IMG_0611.jpg

Ktora masz wersje?

0110 czy 0115?

Czemu Vertexa podlaczyles przez proxesorem, a nie za?

36 minut temu, pmcomp napisał:

Ktora masz wersje?

0110 czy 0115?

 

BTW czy pomiedzy nimi jest jedynie roznica w liczbie wejsc (4x2 vs. 2x2) czy takze w funkcjonalnosci typu video processing?

 

OK, doczytalem. Masz nowszy Vertex2.

Tu znlazlem opisane roznice w stosunku do starszej wersji Verteex:

https://www.avsforum.com/threads/hdfury-vertex2-owners-thread.3069170/

po tlumaczeniu: https://www-avsforum-com.translate.goog/threads/hdfury-vertex2-owners-thread.3069170/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

IMHO roznica w cenie jest warta doplaty.

 

 

Tu w skrocie parametry i mozliwosci:

https://www-avsforum-com.translate.goog/threads/hdfury-vertex2-owners-thread.3069170/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Vertex 2 dokładnie. Podłączyłem tak ale w weekend podłącze za procesoram. Mam zamiar do HDMI IN w Oppo podpiąć ATV4K i zobaczę czy filmy w Dolby Vision będą przesyłane na JVC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, opus napisał:

Mam Vertex 2 dokładnie. Podłączyłem tak ale w weekend podłącze za procesoram. Mam zamiar do HDMI IN w Oppo podpiąć ATV4K i zobaczę czy filmy w Dolby Vision będą przesyłane na JVC. 

Ja tylko nie kumam czemu podłączasz Vertexa przez ampli/procesor?

Jeśli podłączysz za to możesz skorzystać z przełączanych wejść HDMI w ampli/procesorze i dopiero potem poddać sygnał obróbce wyjściowej. Nie mówiąc o tym że wtedy powinien zadziałać ARC/eARC.

Co ciekawe na schematach połączenie, które oni pokazują jest takie podłączenie jak twoje.

 

BTW to urządzenie coraz bardziej mnie ciekawi, tym bardziej że w Polsce mozna kupić praktycznie w tej samej cenie co w USA (gdzie przy imporcie dojdzie cło i VAT) czy w Europie.

Chyba je zaraz zamówię. Mam 30 dni na przetestowanie i ew. zwrot.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe jest zarządzanie i sterowanie, które w poprzednich wersjach było upierdliwe:

New devices have webserver that allow straight connection from WIN/MAC/LINUX/iOS/Android or any web browser based device, no need of any GoBlue add on.

Czyli połączenie webowe po IP. Zakłądam, że nie ma wbudowanego wifi i podłącza się do LAN przez port ethernet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, opus napisał:

Mam zamiar do HDMI IN w Oppo podpiąć ATV4K

To wiedz że z ATV stracisz atmosa, oppo nie jest zdolne przepuścić Dolby MAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do LAN, wpisujesz w przeglądarce adres IP który jest na wyświetlaczu i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, opus napisał:

Mam zamiar do HDMI IN w Oppo podpiąć ATV4K i zobaczę czy filmy w Dolby Vision będą przesyłane na JVC. 

Chyba testowo :) .

Bo teraz będziesz mógł podpiąć do wejścia w Veretx2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

BTW to urządzenie coraz bardziej mnie ciekawi, tym bardziej że w Polsce mozna kupić praktycznie w tej samej cenie co w USA (gdzie przy imporcie dojdzie cło i VAT) czy w Europie.

Chyba je zaraz zamówię. Mam 30 dni na przetestowanie i ew. zwrot.

Co w twoim przypadku jest najciekawszą funkcją tego pudełka?

Możesz podać linka do sklepu w PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2021 o 09:43, Konrado_ napisał:

A Ja Tobie proponuje z Arturem Kowalikiem z JVC. Widzę żeś uparty i wiesz lepiej niż cały świat i samo JVC. NO cóż. Dla mnie koniec tematu. 

Właśnie dzisiaj rozmawiałem z Arturem Kowalikiem.

 

I znowu Znafco minąłeś się z prawdą odnośnie RS520 :) .

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Barnaba napisał:

Co w twoim przypadku jest najciekawszą funkcją tego pudełka?

Możesz podać linka do sklepu w PL?

amazon.pl

Właśnie zakupiłem. 30 dni na testy i ew. zwrot.

Najciekawsze: Hdfury devices will let you fake your edid to get a DV stream to a non-DV display, like a projector. I use a Vertex2 with ATV4K and Shield to get the LLDV stream sent to my Projector. Works great! 

Potem skaler do 4K. A potem matryca, wyjęcie dźwięku z HDMI ARC/eARC.

Tak na szybko.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, pmcomp napisał:

get a DV stream to a non-DV display, like a projector.

OK, ale przecież UHD DV wyświetlają się bez problemu na proju JVC. Chyba, że ten Vertex2 jakoś cudownie mapuje dynamiczny HDR? Ale coś mi się nie wydaje przy tej cenie...

edit.

a może to chodzi o streamingi DV, a nie UHD BD? Muszę zobaczyć, jak działa jakiś film ATV4K DV na projektorze

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Barnaba napisał:

 

a może to chodzi o streamingi DV, a nie UHD BD? Muszę zobaczyć, jak działa jakiś film ATV4K DV na projektorze

Ten sposób prezentacji z goownianym bitrate'm mnie mało interesuje.

 

Zobaczymy jak to to działa w praktyce. Jak da dobry organoleptyczny efekt i mi się spodoba to zostanie, jak nie to do pudła i zwrot. Wstepnie jestem umówiony z Mackiem Koperem na instalacje i ustawianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - powodzenia :) Ja nie widzę żadnego zastosowania tego urządzenia, ale dzięki za inspirację...

Nabyłem (do testu, a jakże) inny produkt: HDFury HDF0130 Dr. HDMI 4K - HDMI EDID Manager, który być może rozwiąże mi problem HDCP z dekoderem 4K od C+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach generalnie panuje opinia że na skalibrowanym JVC 1000/4000 nit różnica względem hdfury jest minimalna. Jestem ciekaw jakie tu będą wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze @opus bedzie mial jakies wnioski ze swoich doswiadczen wczesniej niz ja.

Do mnie musi przyjechac M. Koper ze sprzetem bo ja nijak moge ustawic cos w JVC. Ew. moge sprawdzic skaler i wyjmowanie audio. Zakladam, ze matryca praxuje poprawnie w trybach switch i splitter.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, montas napisał:

Na forach generalnie panuje opinia że na skalibrowanym JVC 1000/4000 nit różnica względem hdfury jest minimalna. Jestem ciekaw jakie tu będą wnioski.

Na AVS Forum i na forum HDfury pieja z zachwytu nad wspolpraca z JVC. 
Pozyjemy, zobaczymy u mnie. Zadnego parcia na to urzadzenie nie mam. 30 dni na zwrot.
:)

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

Na AVS Forum i na forum HDfury pieja z zachwytu nad wspolpraca z JVC. 
Pozyjemy, zobaczymy u mnie. Zadnego parcia na to urzadzenie nie mam. 30 dni na zwrot.
:)

Ja również, nie mam parcia, zamówiłem podłączyłem. Jeżeli nie będzie WOW, zwrócę. Na tą chwilę, tak jak pisałem wcześniej nie jest to WOW. Nie wiem czy mam wszystko ustawione jak należy w Vertex 2. Eksperymentuje. Cieszy mnie to, że zamówiłeś również, pewnie to ja będę miał więcej pytań do Ciebie w temacie ustawień:) 

Na Avsforum, gość, który o tym napisał pierwszy opisuje, że największy efekt daje źródło Blu-ray UHD Sony (X700, X800M2, X1100ES) lub Oppo (UDP-203 lub 205). Twierdzi, że  po włączeniu w ustawieniach HDR w Oppo, Dolby Vision oraz Player Led Oppo zajmuje się obróbką Dolby Vision. Zobaczymy. Nie bardzo rozumiem, jak to miałoby zadziałać w Oppo jeżeli chodzi o podłączenie ATV4K do wejścia HDMI IN ByPass. Wydaje mi się. że sygnał tak podłączony przechodzi przez Oppo bez żadnej ingerencji ze strony Oppo. Chyba że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, opus napisał:

Na Avsforum, gość, który o tym napisał pierwszy opisuje, że największy efekt daje źródło Blu-ray UHD Sony (X700, X800M2, X1100ES) lub Oppo (UDP-203 lub 205). Twierdzi, że  po włączeniu w ustawieniach HDR w Oppo, Dolby Vision oraz Player Led Oppo zajmuje się obróbką Dolby Vision. 

może podlinkować ten konkretny post?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Barnaba napisał:

może podlinkować ten konkretny post?

https://www.avforums.com/threads/dolby-vision-including-hdr10-conversion-w-dtm-on-projectors-yes.2254350/

pierwsza lub druga strona,

WI

21 godzin temu, pmcomp napisał:

Mam nadzieje, ze @opus bedzie mial jakies wnioski ze swoich doswiadczen wczesniej niz ja.

Do mnie musi przyjechac M. Koper ze sprzetem bo ja nijak moge ustawic cos w JVC. Ew. moge sprawdzic skaler i wyjmowanie audio. Zakladam, ze matryca praxuje poprawnie w trybach switch i splitter.

Podłączyłem ATV4K do procesora, Vertex 2 za procesorem. Na ATV4K pojawił mi się w ustawieniach Dolby Vision, jest kilka opcji ale maximum jakie. mogę ustawić to Dolby Visual 30hZ. jak próbuje wyżej sprawdza i informuje, że nie da rady, mam sprawdzić kabel. Mam kabel optyczny Fiber 10 m. W ustawieniach HDR mogę ustawić nawet 60Hz. DV potrzebuje lepszy kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, opus napisał:

https://www.avforums.com/threads/dolby-vision-including-hdr10-conversion-w-dtm-on-projectors-yes.2254350/

pierwsza lub druga strona,

WI

Podłączyłem ATV4K do procesora, Vertex 2 za procesorem. Na ATV4K pojawił mi się w ustawieniach Dolby Vision, jest kilka opcji ale maximum jakie. mogę ustawić to Dolby Visual 30hZ. jak próbuje wyżej sprawdza i informuje, że nie da rady, mam sprawdzić kabel. Mam kabel optyczny Fiber 10 m. W ustawieniach HDR mogę ustawić nawet 60Hz. DV potrzebuje lepszy kabel?

Hmmm.

W normalnym podłączeniu OPPO do proja JVC przez optyczny HDMI 25m uzyskałem 12 bit 4:4:4 4K@60 czyli maxa.

Dzisiaj wypakuję tego Vertexa i rozpocznę zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Hmmm.

W normalnym podłączeniu OPPO do proja JVC przez optyczny HDMI 25m uzyskałem 12 bit 4:4:4 4K@60 czyli maxa.

Dzisiaj wypakuję tego Vertexa i rozpocznę zabawę.

Nie ma możliwości uzyskania  takiego sygnału na twoim JVC niezależnie id tego jaki kabel chcesz użyć. Chyba ze masz wyjątkowa  sztukę co obsłuży HDMI 2.1 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje.

Albo 8 bit albo 4K@30, oba dla RGB.

 

Dla OPPO podlaczonego do OLEDa C1 przyjmuje dla YCbCr ustawienia dla 4:4:4 12 bit 4K@60.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...