Skocz do zawartości
Gmeru

Najszybszy na świecie Internet jest już w Polsce - INEA oferuje 10 Gb/s

Rekomendowane odpowiedzi

Najszybszy na świecie Internet jest już w Polsce - INEA oferuje 10 Gb/s

INEA, lider usług telekomunikacyjnych w Wielkopolsce wprowadziła do swojej oferty najszybsze łącze internetowe na świecie dla klientów indywidualnych. Symetryczny światłowód o prędkości przesyłu danych do 10 Gb/s od dziś dostępny jest dla mieszkańców Poznania. Tym samym Polska dołącza do grona zaledwie kilku miejsc na świecie oferujących tak szybki Internet dla klientów indywidualnych

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, dorzucają switch i kartę 10G do komputera (a w tej chwili chyba większość takich rozwiązań jest światłowodowa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym i switch, i kartę:) Mam obecnie TYSIĄC razy mniejszą prędkość i brak widoków na polepszenie:(

Pozdrawiam poznaniaków ze stolicy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

Pozdrawiam poznaniaków ze stolicy;)

Dziękujemy i wzajemnie ? taki net to bajka ale nie wybulę 399 zł za neta ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw tego w jaki sposób chcą się wywiązać z hasła na planszy "do końca roku 2018 roku usługa dostępna w całym Poznaniu"  Są dzielnice willowe gdzie światłowód jest utopią, zresztą co tam światłowód - sam proszę o modernizację starych łączy od 10 lat i  nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już wiem czemu od dwóch lat czekam na światłowód - tyle ma INEA opóźnienia - wykonawca ponoć mówi że nie płacą na czas i stąd opóźnienia :(

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wiekszosc komputerow tak takich predkosci nie obsluzy

Edytowane przez konrado75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... Tylko po co? To nie jest usługa nawet dla bardzo zaawansowanego Kowalskiego. Jak wysycić takie łącze? Ile jest źródeł, które będą oddawać dane 10 GB/s, bez przeszkód na węzłach pośrednich? Jakie urządzenia w domach z tego skorzystają jeżeli ich karty sieciowe osiągną max 1GB/s? Ile dysków twardych zapisze 40 GB w 20s?

Fajnie, że są możliwości, ale praktyczny absolutny max dla użytkowników domowych dzisiaj to 1 GB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fio2 napisał:

Aha... Tylko po co? To nie jest usługa nawet dla bardzo zaawansowanego Kowalskiego. Jak wysycić takie łącze? Ile jest źródeł, które będą oddawać dane 10 GB/s, bez przeszkód na węzłach pośrednich? Jakie urządzenia w domach z tego skorzystają jeżeli ich karty sieciowe osiągną max 1GB/s? Ile dysków twardych zapisze 40 GB w 20s?

Fajnie, że są możliwości, ale praktyczny absolutny max dla użytkowników domowych dzisiaj to 1 GB/s.

Nie 10 GBs a 10 Gbs, czyli realnie ok 1 GB na sek. Nie widzę problemu z wykorzystaniem takiej prędkości w "zwykły" sposób. Po prostu większy komfort:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Barnaba napisał:

Nie widzę problemu z wykorzystaniem takiej prędkości w "zwykły" sposób.

Przepraszam, że dopytuję bo być może niezbyt dobrze rzeczywiście to rozumiem. W moim komputerze mam kartę sieciową Gigabit Ethernet i rozumiem, że jest to 10x za mało do prędkości oferowanej przez INEA? (popraw mnie proszę, jeżeli się mylę). Mam sieć WiFi 5Ghz, z routerem 1200Mb/s i rozumiem, że to też prawie 9x za mało. Mój operator dostarcza mi łącze 600Mb/s czy to oznacza prawie 20x wolniejsze niż INEA?

Bo jeżeli tak - to bardzo rzadko udaje mi się wysycić to 600MB/s a jeżeli już coś ściąga się z taką prędkością to na SSD jeszcze wystarcza, ale kiedy próbuję na HDD to ten już się zapycha. Tylko dla powyższych doświadczeń uznaję, że 10GB/s jest nie do wykorzystania. Mogłem pomylić małe i duże bity - serio jeżeli masz cierpliwość to mi to wyjaśnij ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fio2tak mniej więcej właśnie jest. Z tymże w tym wszystkim najważniejszym parametrem jest słowo "do". Realnie średnia takiego łącza nigdy nawet nie zbliży się do tej deklarowanej wartości. Podobnie zapewne jest z Twoim łączem 600Mb/s - nigdy takiej przepustowości nie osiąga. I piszę o realnych danych a nie jakichś tam speedtestach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fio2 napisał:

Przepraszam, że dopytuję bo być może niezbyt dobrze rzeczywiście to rozumiem. W moim komputerze mam kartę sieciową Gigabit Ethernet i rozumiem, że jest to 10x za mało do prędkości oferowanej przez INEA? (popraw mnie proszę, jeżeli się mylę). Mam sieć WiFi 5Ghz, z routerem 1200Mb/s i rozumiem, że to też prawie 9x za mało. Mój operator dostarcza mi łącze 600Mb/s czy to oznacza prawie 20x wolniejsze niż INEA?

Bo jeżeli tak - to bardzo rzadko udaje mi się wysycić to 600MB/s a jeżeli już coś ściąga się z taką prędkością to na SSD jeszcze wystarcza, ale kiedy próbuję na HDD to ten już się zapycha. Tylko dla powyższych doświadczeń uznaję, że 10GB/s jest nie do wykorzystania. Mogłem pomylić małe i duże bity - serio jeżeli masz cierpliwość to mi to wyjaśnij ;)

Dobrze rozumiesz i rzeczywiście masz kartę o 10 razy za wolną.

I zazdroszczę takiej prędkości - jak pisałem, ja mam 1000 razy wolniejsze łącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2018 o 09:40, fio2 napisał:

Ile dysków twardych zapisze 40 GB w 20s?

Jak to policzyłeś? Przecież to jest 1.25 GB/s, 50 GB w 20 sek. Nic trudnego dla SSD (nie SATA3).

Dnia 15.10.2018 o 16:36, Barnaba napisał:

Nie 10 GBs a 10 Gbs, czyli realnie ok 1 GB na sek. Nie widzę problemu z wykorzystaniem takiej prędkości w "zwykły" sposób. Po prostu większy komfort:)

Gdy czytam takie coś to aż mnie skręca. Po co go poprawiasz gdy nie masz cienia wiedzy o jednostkach? On myli b z B. Ty stosujesz absurdalne Gbs i jeszcze nie umiesz dzielić przez 8.

Dnia 15.10.2018 o 17:09, fio2 napisał:

Mam sieć WiFi 5Ghz, z routerem 1200Mb/s i rozumiem, że to też prawie 9x za mało.

To są urojenia producentów, realnie jest dużo gorzej, co chyba wiesz, bo gdy poszedłeś do drugiego pokoju to sprawdziłeś, że nie masz tych 600.

A 10 Gb/s da się wykorzystać do podziału łącza, np. w firmie, a nawet i domu, gdzie maniak dostanie 1 Gb/s, nawet jeśli znajdzie co ściągać to zajmie 10% sieci (dzięki czemu pingi dla innych powinny być OK). Ot wezmą takie łącze 10 Gb/s w kilku sąsiadów. Link na 1 Gb/s to dużo lepszy podział niż QoS, a gdy ktoś złośliwie kupi kartę 10 Gb/s to kupi się switcha 1 Gb/s. Ogólnie idiotyczna oferta dla szpanerów, tyle że to nie samochód czy dom, trudno się tym pochwalić, płacić 399 zł żeby pochwalić się kilka razy w internecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maleko napisał:

Gdy czytam takie coś to aż mnie skręca. Po co go poprawiasz gdy nie masz cienia wiedzy o jednostkach? On myli b z B. Ty stosujesz absurdalne Gbs i jeszcze nie umiesz dzielić przez 8.

 

Co cię, synku denerwuje? Oświeć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maleko napisał:

Jak to policzyłeś?

Czytałeś artykuł i patrzyłeś na grafiki reklamowe, czy tylko przyszedłeś sobie pokrzyczeć?

Inea 2018 PGA2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...