Skocz do zawartości
jokers

XIAOMI WEMAX ONE laserowy projektor krótkiego rzutu

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że White będzie dobry. Mój poprzedni zanim kupiłem ten z tego tematu był właśnie biały i o ile w jasnym pomieszczeniu była ogromna różnica to wieczorem aż takiej różnicy nie widziałem

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tofikmax napisał:

Jokers , czy mógłbyś zmierzyć jaki hałas generuje projektor z 50 cm i 3.5m ? 

Powiedz czym to ci zmierzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie robiłem, nie wiem jaka aplikacja która będzie dobra

Ok, zainstalowałem Sound Meter

Z 50cm to jest 47db a z 3.5m jest 43 db

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja siedzę jakieś 2.5m od projektora i nie słyszę go. Nie ufał bym tej metodzie pomiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, dziwny wynik.
Z ciekawości odpaliłem swojego soniaka - pomiar z 1 metra: 21-22 dB, na kanapie, czyli jak oglądam: 15-16 dB, poziom tła (jest 1 w nocy, więc cichutko): 14-15 dB. 

Pomiar telefonem Microsoft Lumia 950.

Edytowane przez burz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, jestem za tym że taki pomiar to g***o jest wart bo wystarczyło że zmieniłem na inny program, ten sam telefon i wyniki od razu zupełnie inne. Teraz przy 50cm mam około 37db a przy około 2.5m mam 34db

Dalej to nie twoje wyniki ale kto wie co będzie przy kolejnym programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy i kompletnie zielony w temacie projektorów. Mam Epsona tw5100, wyswietlam na ścianie, tylko wieczorem  i jestem zadowolony. Przed Świętami kupiłem wemaxa i w piątek odbieram przesyłkę. Z różnych względów nie kupię na razie ekranu clr a chcę tylko pomalować ścianę i wykorzystać projektor do wieczornego oglądania filmów. Czy do projektorów UST są jakieś specjalne wskazania jeśli chodzi o farbę? Wiem że ma być idealnie gładko bo na laserze widać bardziej  każdą nierówność . Myslalem o Tikkurilli G499 albo H499. Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie wgryzania się w temat więc tylko z tzw. "teorii" doradzam. Z materiałów w necie udało mi się znaleźć materiał o malowaniu ściany pod ten projektor i tam miboy wybrał kolor h499 piszac że ten kolor doradził producent. Na tym blogu o tym wyczytałem :

https://miboy.pl/2018/04/12/xiaomi-laser-projector/

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od założenia tego tematu minęły 4 miesiące, mogę co nieco powiedzieć na temat projektora i ekranu.
Projektor Wemax One to najlepszy projektor jaki miałem, nie miałem jednak do czynienia z tego typu projektorami krótkiego rzutu innych firm ale ten spełnia praktycznie wszystkie moje oczekiwania. Nawiązał bym kontakt z kimś kto też taki projektor posiada bo mam jedno małe zastrzeżenie. Cały czas myślałem że falujące napisy to wina ekranu ale coś mam podejrzenie że to niedokładność optyki. Widać to bardzo rzadko a przez osoby postronne nawet niezauważalne jest to ale jak już wiem to zwracam na to uwagę.
Druga sprawa ekran z pierwszego postu. Ekran jest mega, ale chcę przestrzec osoby które mogą się zawieść, jeżeli będą miały zbyt duże oczekiwania. 
O co chodzi, mam ten zestaw tj Projektor Wemax i ekran PET Crystal jako główny moje źródło telewizyjne, używam go codziennie praktycznie non stop od rana do późnego wieczora, prawie zawsze przy w pełni otwartym oknie (brak firan i otwarte żaluzje) i bardzo często przy dodatkowo zapalonych światłach, ale są sytuacje kiedy nawet ten ekran nie poradzi sobie. Chodzi o to, że moje testy z początku tego tematu były robione dla was przy materiałach promocyjnych 4K, one są bardzo nasycone kolorami i posiadają bardzo mało czerni.
Sa jednak takie filmy że prawie od początku do końca akcja jest ciemna, trudno mi sobie przypomnieć jakiś tytuł filmu ale niedawno coś oglądałem na Netflixie i nie dość że musiałem zasłonić żaluzje to jeszcze powyłączać wszystkie światła bo cały czas coś przeszkadzało. Są to bardzo rzadkie sytuacje ale chcę abyście wiedzieli że ekran nie jest cudowny.
Czy po tych kilku miesiącach jeszcze raz bym tak wybrał i zrezygnował z telewizora ?
Moja odpowiedź jest TAK, jestem mega zadowolony z tego systemu, obraz piękny, można w większości oglądać przez cały dzień lub zasłaniając max 50% żaluzje no i przestałem już na siłę instruować każdego że to nie telewizor, jak ktoś sie pyta ile ten telewizor ma calu to odpowiadam że 100 i nawet przez całą wizytę nikt nie zauważa że pod ekranem jest projektor, bo ten nie daje charakterystycznej łuny światła jakie dają projektory montowane pod sufitem.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na Xiaomi (DMD) ale na Epsonie LS100 (3LCD) sceny low key wygladaja malo kontrastowo, lekka posteryzacja - to jedyna wada projekcji UST-CLR. Mimo to obraz bardzo przyjemny. Pytanie czy PET-Crystal (cokolwiek to znaczy) to ekran pryzmatyczny CLR? Czy tez ALR?

Mam juz soczewke UST czekam na LS10000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jokers który masz model FMWS01C czy FMWS02C ? Czy można podłączyć przez BT głośnik dodatkowy np. subwoofer? Czy jest jakaś regulacja kąta padania lasera? Chodzi mi o to czy da radę ekran sufitowy użyć do tego projektora? Musiał by być na wysokim podeście ? Chodzi mi o taki ekran https://esmart.de/esmart-germany-tension-leinwand-tatenso-glasfaser-244-x-137-cm-110-16-9-128878180.html czy jednak będę musiał kupić na statywie jakiś jeśli chcę mieć projektor na ławie położony? Np. taki https://esmart.de/tv-heimkino/leinwaende-fuer-beamer/stativ-leinwand/esmart-germany-stativ-leinwand-misati-244-x-137-cm-110-16-9-128877793.html

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie może być jeden i drugi ekran. Najlepiej jak byś mi podał jaka jest dolna krawędź ekranu od ziemi i na jakiej wysokości będzie stal projektor. Projektor może być tez przymocowany do sufitu i wyświetlać będzie ekran od góry. Najlepiej jak ściągniesz sobie instrukcje do projektora bo w niej jest rysunek z wytycznymi jakie odległości muszę być zachowane względem ściany, podłogi, ekranu itp. Pokazał bym to tutaj ale już wywalilem instrukcje.

Ja mam wersje FMWS01C, a wersja FMWS02C to chyba tylko różnica w podstawowym języku czyli angielski ale może sie mylę. Nie mam głośnika BT aby to przetestować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2C jest chyba z możliwością kalibracji
Ale czego kalibracji?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jokers napisał:

Wg mnie może być jeden i drugi ekran. Najlepiej jak byś mi podał jaka jest dolna krawędź ekranu od ziemi i na jakiej wysokości będzie stal projektor. Projektor może być tez przymocowany do sufitu i wyświetlać będzie ekran od góry. Najlepiej jak ściągniesz sobie instrukcje do projektora bo w niej jest rysunek z wytycznymi jakie odległości muszę być zachowane względem ściany, podłogi, ekranu itp. Pokazał bym to tutaj ale już wywalilem instrukcje.

Ja mam wersje FMWS01C, a wersja FMWS02C to chyba tylko różnica w podstawowym języku czyli angielski ale może sie mylę. Nie mam głośnika BT aby to przetestować 

Zapodaje rysunek pogladowy ;) Objasniam : Sciany szare mat, sufit bialy mat. Projektor bedzie na lawie ktora ma wysokosc 50cm. Odleglosc od ekranu 60cm (ale to tylko kwestia dosuniecia no problem). Ekran wymiary powierzchni do ogladnia to 244x137 110" ,ale dochodzi czarny pas z gory 50cm jak podaje producent co daje nam 137+50=190cm wysokosci. Cala sciana ma 260cm. Czyli dol ekranu bedzie na wysokosci 260-190=70cm czyli 20cm wyzej niz projektor na lawie. Ogladajac bede lezal na lozku ktore czesciowo widac i glowa od ekranu bedzie okolo 260cm... Da rade tak wspolpracowac ten projektor z tym ekranem podsufitowym https://esmart.de/tv-heimkino/leinwaende-fuer-beamer/tension-leinwand/weiss/esmart-germany-tension-leinwand-tatenso-glasfaser-244-x-137-cm-110-16-9-128878180.html?

Pokoj1.jpg

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jokers czy sprawdziłeś działanie okularów 3D z tym ekranem? Na stronie firmy jest napisane że powinno działać,ale przed zakupem XYScreens Pet Crystal chciałbym się upewnić :)

Projektor na białej ścianie z  3D radzi sobie naprawdę dobrze i mam obawę czy z tym ekranem będzie dużo ciemniej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzień dobry wszystkim. Pierwszy post na forum.

@jokers:

Czy byłbyś uprzejmy podać +/- odległość dolnej krawędzi projekcji od górnej krawędzi urządzenia. Nigdzie tego nie mogę znaleźć.  Innymi słowy, jak nisko mogę wyświetlić obraz. Przymierzam się do zakupu i skłaniam się właśnie do Wemax ze względu na dobre opinie i wsoką jasność (projektor będzie jedynym 'tv' w domu, i okazjonalnie pogra też w dzień)

Mam dość wysokie, zawieszone na ścianie szafki. Blat na wysokosci 80cm,więc zdecydowane wyżej niż przeciętna szafka rtv. Obawiam się, że obraz wypadnie zbyt wysoko nad głową.

 

Przy okazji mam jeszcze jeden problem. Ponieważ szafki pod tv są powieszone na ścianie nie mogę ich odsunąć żeby ustawić projektor nieco dalej od ściany. Szafka ma 40cm szerokosci. Myślałem o tym, by projektor ustawić na płycie zamocowanej do prowadnic szufladowych żeby móc go w razie potrzeby bez przedstawiania, prostipadle do ściany wysunąć poza krawędź szawki. W zwiazku z tym mam dwa pytania:

1. Czy ktoś z podobnym problemem się już uporał i zechce się pochwalić swoim pomysłowym rozwiązaniem?

2. Czy dobrze rozumiem, że odsuwanie projektora od ściany na prowadnicy będzie się wiązało każdorazowo z koniecznością mamualnej regulacji ostrości?

20190210_102731.jpg

Edytowane przez Piotr Fuksiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli już kupujesz tak drogi sprzęt, co sugeruje, że jesteś kinomaniakiem, to wypadałoby dostosować do tego sprzętu pomieszczenie, a nie sprzęt do pomieszczenia. Czyli usunąć te szafki po prostu... albo np. zamontować jakiś niższy zestaw. Ponadto ten kredens z boku wydaje się być większym problemem... szyby będą mocno odbijały obraz z projektora, a w zasadzie ze ściany. Ja bym usunął kredens, a pod projektor wybrał jakiś ładny i szeroki stolik RTV z szafkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...