Skocz do zawartości
jokers

XIAOMI WEMAX ONE laserowy projektor krótkiego rzutu

Rekomendowane odpowiedzi

Cholerka. Jestem normalnie zawiedziony/zaskoczony.
Dobrze,że nie robię tego teraz. Czyli trzeba będzie myśleć o innym projektorze.
A nie chciałem nic wieszać na suficie.
Kurcze może do tego czasu coś się zmieni.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo, chcialem jak najmniej wykonywac jakis dzialan ,remontow w salonie. ale serio nie znalazlem ani jednej osoby ktora by pisala gdzies na necie ze ma zwijany ekran i projektor UST i jest zadowolona... Takze jednak bedzie trzeba kilka kolkow wiecej powiercic i puscic korytko po suficie i kupic cos tradycyjnego.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno ekranu ma tylko sens jeśli jest to ekran pryzmatyczny CLR UST. W pozostałych przypadkach wystarczy farba. Nie dajcie się naciągnąć.Kupno ekranu ma tylko sens jeśli jest to ekran pryzmatyczny CLR UST. W pozostałych przypadkach wystarczy farba. Nie dajcie się naciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak ktoś ma ścianie jakiś kamień czy inną dekorację to farba nie za bardzo pasuje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

A na tym jeszcze tv.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, piszę ponownie, bo tym razem całkowicie już zgłupiałem ?

Chciałby poradzić się co dokładnie wybrać, bo po głębszym rozeznaniu. Okazuje się iż Xiaomi wypuściło aż 3 modele owych projektorów. A dokładnie wersja biała i dwie czarne (Wemax ONE oraz ONE PRO)

I bardziej przymierzałbym się ku czarnemu Wemaxowi, mimo że zbytnio nie różni się w wyświetlanym obrazie od białego modelu (chyba że kamerki to przekłamują) za to na "czarnulce" nie powstają refleksy od wyświetlanego obrazu, co na dłuższą metę może mnie irytować.

A zatem czy warto dopłacać do Wemaxa ONE PRO, który w specyfikacji niczym się nie różni od tego ONE. Taki sam procesor oraz cała reszta bebechów, jedyna różnica w tym iż rzekomo jest jaśniejszy, bo ma aż 7000 lumenów oraz dłuższą gwarancję (co jest dla mnie dosyć dziwne) PRO ma 3 lata a nie 1 rok

Jednakże wersja 4k nadal ma 5000, więc teraz jestem już głupi. Bo skoro 7000 jest "najlepsiejszy", to czemu w  najwyższym modelu, jakim teraz jest 4K nie zastosowano takiej samej mocy. A może to tylko taka ściema z tymi lumenami?

I przy okazji, miałbym pytanko jeszcze do osób które owy projektor posiadają. Jak wygląda sprawa z jakością wyświetlanego obrazu FHD? Są spore straty? Bo zastanawiam się, czy lepiej byłoby dopłacić i kupić realne 4K?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiem jaka mam wersję, kupiłem w pierwszych dniach jak się tylko pojawił projektor w sprzedaży. Mam wersję chińska, menu jest w 90% po angielsku ale system operacyjny to MiTv . W wersji pro jest Android tv ? Czy ktoś spotkał się ze sposobem wymiany oprogramowania? Przydał by mi się Android tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba fejk. Chińczycy często robią tak że zawyżają ceny aby później pokazać że robią duże rabaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to nie jest jego cena.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie to nie jest jego cena.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Tutaj jeszcze droższy [uS$3,011.42]Xiaomi Mijia Laser Projection 1500 ANSI Lumens 150 Inch 4K HDR10 No Screen TV International Version Home Audio & Video from Electronics on banggood.com

https://banggood.app.link/UnPFaiCQyV

 

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Frog_PL napisał:

Trzy czarne sa ;> Jeszcze ten najnowszy model ?https://www.gearbest.com/projectors/pp_009574547031.html?wid=1433363

Wiem, dlatego zastanawiam się nad dopłatą oraz kupnem realnego 4K - Tyle że według specyfikacji producenta, świeci on słabiej od wersji ONE Pro, która jest w FHD

12 godzin temu, jokers napisał:

To chyba fejk. Chińczycy często robią tak że zawyżają ceny aby później pokazać że robią duże rabaty

Wygląda na to, że tak robią. Bo niedawno było za tyle. A teraz jest za tyle.

https://i.imgur.com/TzK4p7O.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie okolice 7/8tyś to jest ich cena. Każda wyższa je dyskwalifikuje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba nie uwazacie ze tyle samo bedzie kosztowal projektor z natywnym FHD co natywnym 4K....Dodatkowo placimy "podatek od nowosci" jeszcze w przypadku najnowszego modelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się w Europejskiej wersji z polskiej dystrybucji projektor Xiaomi MI w cenie 6799 zł (z 23% VAT). Co istotne to z polskim menu (nie chińskim).

https://proline.pl/xiaomi-mi-laser-projector-150-cali-polska-dystrybucja-p1284178

Polskie recenzje:

https://www.youtube.com/watch?v=1VrkEwPRiHY

Szkoda, że nie można dostać dedykowanego ekranu do tego projektora o wielkości 150 cali. Chyba, że ktoś słyszał. Potrzebuję do sali konferencyjnej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .również rozważam zakup projektora wacham się nad Xiaomi lub Wemax  , nie wiem jak on będzie wyświetlał na moim ekranie BUENO screenHD 100"  Grey zciaganym z góry no i bez napinaczy , nierówności będą mocno widoczne czy da się wytrzymać , oglądane będą raczej tylko filmy , ? Dodam że nie jestem zanadto wymagający,  jakieś tam niewielkie zniekształcenia  na płótnie wytrzymam   , bardziej mi zależy nad ostrością obrazu no i mam tu dylemat . Albo czy zamiast lasera raczej kupić inny projektor np BenQ TK800 ?

Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi .pozdrawiam 

 

15564563504817049612771858071927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozmyślam nad tym projektorem jednak mam pewne limity - nie każdy potrzebuje 150 cali.

W salonie gdzie wejdzie ekran jest 180cm w podstawie co daje jakieś 80cali przekątnej. Trzeba odliczyć jakieś 5cm na ramki ekranu i tu pojawia się problem.

W specyfikacji podawana jest minimalna welkość obrazu jako 80cali.

Czy ktoś z posiadaczy mógłby sprawdzić jaki jest minimalny wyswietlany obraz ? -  wystarczy szerokość by nie liczyć przekątnych.

Z góry dziękuję. 

Edytowane przez DeJack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Piotr Hołań napisał:

Na laserze będą duże zniekształcenia niestety:(

Czy ktoś ustawił właściwą godzinę na wemaxie? Jak to można zrobić? 

To nie laser powoduje zniekształcenia a optyka i bliskość ekranu. Mucha która usiądzie na ekranie nie będzie kropką a długą gąsienicą dlatego że obraz jest wyświetlany od dołu i cień muchy pada inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2019 o 15:01, Robert Kedra napisał:

Witam .również rozważam zakup projektora wacham się nad Xiaomi lub Wemax  , nie wiem jak on będzie wyświetlał na moim ekranie BUENO screenHD 100"  Grey zciaganym z góry no i bez napinaczy , nierówności będą mocno widoczne czy da się wytrzymać , oglądane będą raczej tylko filmy , ? Dodam że nie jestem zanadto wymagający,  jakieś tam niewielkie zniekształcenia  na płótnie wytrzymam   , bardziej mi zależy nad ostrością obrazu no i mam tu dylemat . Albo czy zamiast lasera raczej kupić inny projektor np BenQ TK800 ?

Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi .pozdrawiam 

 

15564563504817049612771858071927.jpg

Beda beda, widzialem nawet na ekranach z napinaczami bywaja takze ja zrezygnowal z zakupu tego projektora na rzecz BENQ TK800M podobnie jak ty myslisz o BENQ TK800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Frog_PL napisał:

Beda beda, widzialem nawet na ekranach z napinaczami bywaja takze ja zrezygnowal z zakupu tego projektora na rzecz BENQ TK800M podobnie jak ty myslisz o BENQ TK800

I jak się sprawuje u ciebie BenQ TK800 ?

Jesteś zadowolony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie sprawuje. Dopiero na wakacje planuje zakup

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wypadku BenQ TK800 warto zwrócić uwagę na problem z jasnymi ramkami wokół obrazu o czym pisano np tu - http://www.hdtv.com.pl/forum/projektory-ekrany-do-projekcji/142025-benq-tk800-dziwny-problem.html

Dlatego poluje na BenQ TK800M w którym ulepszono już ten aspekt jak i kilka innych

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...