Skocz do zawartości
jokers

XIAOMI WEMAX ONE laserowy projektor krótkiego rzutu

Rekomendowane odpowiedzi

Testy trochę się przeciągają bo nie planowałem ale rozchorowałem się i leżę w łóżku. Liczę na to że do niedzieli skończę, tekst już przygotowałem prawie cały ale najważniejsze są zdjęcia do tego tekstu a tych nie mam jeszcze wszystkich.

Dnia 22.10.2018 o 14:53, juwo napisał:

Dzięki za fotkę - robi wrażenie. Też rozważam podobny zestaw. Ekran zamówiony od dostawcy z podpisów na filmach z youtube? Kontakt tylko mailowy? Jaki rozmiar można zamówić, albo inaczej: jaki maksymalny sprawdza się z tym projektorem?

Pozdrawiam i raz jeszcze dzięki za opisy.

Nie sprawdzałem jaki kontakt jest pod filmikiem ale na pewno do źródła prowadzi, ja kontaktowałem się przez WhatsApp po wcześniejszym telefonie do firmy, w ciągu godziny ktoś odpisał i do końca prowadziłem rozmowę przez komunikator.
Rozmiary ekranu są do chyba 150", jak dobrze pamiętam jest 80,100,120, 150" można też wybrać rozmiar pośredni np. 110" ale płaci się jak za 120"
Projektor wyświetla max 150"
Jako przedsmak testu mogę powiedzieć że obraz w warunkach zaciemnianych (tak zaciemnionych bo nie łudźcie się, nie przezwyciężymy praw fizyki i jakieś 10% światła z zewnątrz może ekran przyjąć) można porównać do hmmm OLEDa ? a napewno bardzo dobrego LCD.
Dalej czekam na pytania na które chcecie abym odpowiedział lub sprawdził w teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co roku atakowani jesteśmy reklamami coraz to ciekawszych wersji telewizorów, lepszych większych, HDTV, 4K, za chwilkę pojawią się w sklepach 8K ale co z tego, skoro nie są dostępne wielkości większe niż 65” - 75” w akceptowalnych cenach ? Czy mamy jakiś wybór ? Tak …
Już od dawna w pokoju kinowym mogliśmy zainstalować tandem projektor i ekran o rozmiarach nawet 150” Osobiście taki zestaw, w różnych konfiguracjach posiadam od około 15 lat. Na początku był ogromny zachwyt z posiadania namiastki kina w domu, gdy teraz przypomnę sobie jak bardzo odbiegała 15 lat temu jakość od tego co dzisiaj można uzyskać, to jest przepaść na skalę wodospadu Niagara.
Jakość jakością, ale odwiecznym problemem było światło w domowych salach kinowych. Obraz na ekranie tworzy światło lecz te samo światło odbite od ścian, podłogi, mebli potrafi nam zakłócić ten obraz na ekranie. Dlatego nie powinno malować pokoi na jasno, nie mówiąc o podającym świetle dziennym przez okna. Światło padające przez okna potrafi doprowadzić do całkowitego zniekształcenia wyświetlanego obrazu projektora na ekranie, po prostu nie zmienimy prawa fizyki ale czy na pewno ?
Z pomocą przychodzi nam nowa technologia w budowaniu materiałów projekcyjnych. Wymyślono taką wielowarstwową powierzchnię materiału, która nie przyjmuje światła dochodzącego od góry a poprawiono właściwości wyświetlania światła którego źródło pochodzi poniżej ekranu. Teraz światło pochodzące z sufitu nie jest problemem.
Do kompletu z ekranem należy zaopatrzyć się w projektor ultra krótkiego rzutu, jeżeli posiadacie tradycyjny projektor z reguły zawieszony pod sufitem po przeciwnej stronie pokoju to niestety ten ekran nie nadaje się dla tego ekranu. Obraz wyświetlany z tego projektora będzie tak samo tłumiony jak światło żarówek.
Czy teoria przekłada się na praktykę ? Jeżeli nie chcesz dalej czytać to po krótce napiszę TAK, w większości wypadków obraz jest SUPER.

Nie będzie to test profesjonalny, nie będzie pomiarów i naukowych frazesów. Będzie to test osoby która miała do czynienia przez 15 lat z około 5 projektorami i kilkoma ekranami od pomalowanej ściany do 130” ekranu marki ADEO. Opiszę spostrzeżenia, uwagi i wystawię moją opinię.
Dzięki specjalnej optycznej strukturze piłokształtnej, ultracienki ekran PET Crystal pozwala uniknąć 93% światła z otoczenia, aby w pełni przedstawić rzucany obraz z projektora. Ponadto nie ma odbicia światła. W przeciwieństwie do tradycyjnego ekranu projekcyjnego, PET Crystal jest w stanie przedstawić obraz w jasnym świetle. Do maksimum usunięto zjawisko mgliste, zapewniając jasne, żywe i doskonałe obrazy. Przy wzmocnieniu 0,8 i kącie widzenia 160 stopni widz może widzieć wyraźny i żywy obraz we wszystkich kierunkach. W porównaniu z tradycyjnym matowym białym ekranem, jego kontrast został 10 razy podniesiony.

15181488075971.jpg

Konstrukcja materiału w powiększeniu i bocznym przekroju to coś w rodzaju piły z wielowarstwowym naniesieniem cząsteczek kryształu. Materiał idealnie odbija światło, które bada z dołu a pochłania te padające z góry.

Ekran montuje się szybko, może to zrobić jedna osoba (sam tak go złożyłem) lecz druga osoba będzie na pewno pomocna. Producent proponuje składać ekran bardzo ostrożnie, najlepiej w odpowiednich rękawiczkach aby nie zarysować delikatnego materiału, który straci swoje właściwości. Całość jest starannie zapakowane, dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami. Moja paczka miała dość pokaźną dziurę, wyobraźcie sobie moje przerażenie, jednak po otwarciu głównego kartonu okazało się, że zawartość jest nienaruszona.
20181019_102057.thumb.jpg.9e06f568efd895458a2ddc621fd1edc5.jpg
Rama wykonana jest z bardzo dobrze wyprofilowanego aluminium. Po złożeniu ramy głównej należy nałożyć ją na rozwinięty w odpowiednią stronę materiał projekcyjny. Należy zwrócić uwagę na kierunek materiału, w tym pomaga nam odpowiednio naklejone oznaczenie, które pokazuje nam kierunek czyli dół ekranu. Materiał naciągamy na ramę główną za pomocą dostarczonych sprężynek.
IMG_5064.thumb.JPG.0df9f52f832b94d6cdbb53935e3f9a8d.JPG
Tutaj należy szczególnie uważać, aby nie zrobić nieodwracalnych szkód w materiale. Gdy prawidłowo naciągniemy materiał na ramę przystępujemy do końcowego montażu polegającego na nałożeniu kolejnej ramy aluminiowe, tym razem z naklejonym czarnym welurem. T0 ta ramka która robi piorunujące wrażenie, upodabnia nasz ekran do telewizorów z cienką ramką. Ramka ekranu ma tylko 12 mm, podobno to najcieńsza ramka wśród konkurencyjnych ekranów. Welur ma za zadanie pochłonięcie obrazu pochodzącego z projektora, który nie udało nam się skalibrować idealnie w ekran.
Wieszając te monstrum na ścianie poprzedzone było dokładnymi obliczeniami. Ekran musi wisieć na odpowiedniej wysokości. Musimy uwzględnić wysokość szafki RTV i parametry rzutu naszego projektora, wprawdzie mamy w projektorze możliwość korekcji ale nie są to wielkie przedziały.

Pierwsze odpalenie projektora i ….. zawód. Obraz średni, myślałem że będzie lepszy. Nie jest jednak tak źle, to specyficzne parametry mojego mieszkania spowodowały że zacząłem od najgorszego światła. Jak pisałem na początku, ekran blokuje światło padające z góry a odbija te z dołu. No właśnie, jak widzicie na zdjęciach mojego pokoju mam okno na całą ścianę, nie mam parapetów a do tego jasną podłogę, która odbija światło padające z okna. To jest najgorszy scenariusz. Szybki test, rozłożyłem czarną folię na podłodze i duża poprawa, zasłoniłem część okna od dołu, pozostawiając padające światło z okna od góry do połowy wysokości i kolejna poprawa. Większość osób pewnie ma drzwi balkonowe i okna z parapetem ale zaznaczam, każdy ma inne warunki mieszkaniowe i nie da się wszystkiego wrzucić do jednego worka.
Test w innych warunkach, gdy jest wieczór lub są zasłonięte żaluzje okienne a włączone wszystkie światła w pokoju (8 żarówek po 900 lumenów i 12 żarówek po 550 lumenów, razem daje nam 13800 lumenów światła sztucznego) ekran traci około 10-15% czytelności, to prawie nic w porównaniu do tego, do czego do tej pory byłem przyzwyczajony. Na rozwijanym ekranie Adeo, w takich warunkach nie ma na ekranie praktycznie nic. Jeżeli dodatkowo, z boku pada światło dzienne z okien od połowy do dołu przysłonięte (w moich warunkach) to jest prawie nieznaczne dalsze pogorszenie obrazu, bardziej znacząco jest, gdy światło dzienne pada przez całe okno. Nie jest to jednak coś co bardzo przeszkadza, nagrałem celowo film w najgorszych możliwych warunkach. Film nagrywany był około godziny 15, okno jest od strony zachodniej w porze jesiennej, na pewno ostrzejsze światło będzie w środku lata np. w miesiącach wakacyjnych.
Film nagrywany telefonem komórkowym, w rzeczywistości obraz wygląda dużo lepiej.
Test ekranu w oświetleniu dziennym oraz włączonych żarówkach

Oglądanie filmów i telewizji na codzień to czysta przyjemność, w naszym domu pozbyliśmy się telewizora z głównego pokoju na zawsze. Jednak to co oferuje ten ekran w pomieszczeniu zaciemnionym to można porównać nie do telewizji LCD ale już nawet do OLEDa, to trzeba zobaczyć.

Pamiętajcie, że zamieszczony test jest amatorski, to odczucia po około tygodniowym użytkowaniu ekranu

Ultra short projector throw theory-2.png

Zrzut ekranu 2018-10-29 o 20.59.39.png

20181029_181956.jpg

20181029_182050.jpg

  • Lubię 2
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fajną relację . To jest 120"  ? Na jakiej wysokości i wisi ekran ( dolna część ) i na jakiej wysokości stoi projektor ? Wysłałem PW kilka dni temu do Ciebie  . 

 

Miłego dnia 

Maciej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już może tez sam ( oprócz jokersa) kupował ten ekran.? Czy ewentualnie spróbujemy zrobić grupowy zakup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie zapiszę się do grupy ?

Jokera , widziałeś może jak się spisuje na takim ekranie Optima GT 5000 , 5500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jokers mam do Ciebie prośbę. Zastanawiam się nad kupnem projektora Wemax One albo Xiaomi Laser Projector (ten podobny, ale 5000 Ansi).

Chciałbym go jednak używać na ekranie 400x225cm (to daje jakieś 184 cale).

Czy masz możliwość sprawdzenia czy i jak działa ten projektor na tak dużym ekranie (lub ścianie)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według producenta i instrukcji Wemax One wyświetla obraz max do 150 cali. Ja fizycznie sprawdziłem na ekranie 130 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że według producenta do 150 cali, ale właśnie chciałbym poznać opinię osoby, która taki ma. Co się dzieje powyżej 150"? Nie można ustawić ostrości, spada jasność, jakość? 

Mógłbyś to dla mnie sprawdzić Jokers?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej możliwości, mam za mały pokój aby to sprawdzić. Tam gdzie mam dużą powierzchnię to mam czarna tapetę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie producenta można znaleźć: best project distance: 150".

Tylko czy best równa się Max?

Z jakiej odległości uzyskałes 130"

Skąd jesteś Jokers?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny opis jokers, możesz zmierzyć odległość na jaka odstaje rama od ściany? Ja kontaktowałem się z producentem tych ekranów przez alibabę, 120 cali na identycznej ramie ale z materiałem black crystal  wycenili na 780 dolarów z przesyłką. Na stronie mają wszystkie opcje ekrany ramowe, zwijane, ręcznie i elektrycznie, z napinaczami, ciekawą opcją są ekrany na powierzchni sztywnej wyglądają jak polski MS tylko te gabaryty zwijany jednak łatwiej przesłać. Można zamówić próbki materiałów czy sam materiał i ja chyba pójdę w tą stronę gdyby ktoś organizował zakup grupowy to mogę dołączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekrany pryzmatyczne CLR sa bardzo drogie. Mi udalo sie sciagnac probke z Tajwanu i porownywalem z najlepszym Screen Innovation (zamowilem karton z probkami) - ZERO roznicy. Uzywam z Epson LS100. Jestem bardzo zadowolony ale ciekawi mnie ten Xiaomi. Moze ktos ma w Szczecinie i chcialby zobaczyc ekran?

 

Jesli ktos zainteresowany mozemy zamowic 10 sztuk materialu CLR, koszt okolo 600$ za 150”. Wystarczy nakleic na plyte spieniona lub naciagnac na rame.

E6BDEEE2-F72D-4B33-BE10-809F8123F60F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje zdjęcie słabo jest naciągnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jokers 

Jestem z okolic Wrocławia i noszę się z zamiarem kupna Wemax one pro lub Xiaomi, man też kilka innych rzutników na ok między innymi Xgimi, JmGO i Changhong Lune te trzy są w 4K, 

Pytanie brzmi czy jest możliwość pojechać do ciebie w któryś dzień i zobaczyć na żywo obraz w świetle dziennym i czy przy słabym sygnale nie będzie mnie to irytowało.

Zamówiłem już próbki PET Cristal screen, dostanę w styczniu 2 arkusze po około 60" za jedyne 56$ 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie ma problemu. Jestem ciekaw tych Chińczyków. Sprowadzam Epson LS10000 (LS100 sprzedałem) i chce go przerobic na krotki rzut. Jedna osoba z Niemiec byla zainteresowana 150" ale fabryka nie chce mi sprzedać mniej niz 10 sztuk a klientów niewielu.

Edytowane przez Jacek Zagaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek Zagaja 

 

Pisałem do Jokers gdyrz jest on z Wrocławia, nie posiada tych rzutników tylko chcę kupić, i chciał bym u Jokers zobaczyć na żywo jak to wygląda.

 

Wejście powyżej miało być mam na oku nie (mam ok )

 

Co do LS100 widziałem i jak dla mnie padaka, natomiast LG hecto też FHD obraz był żyleta ale nie dam za rzutnik 25 000, zavte cenę można kupić OLED 100"+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup laserowego wemax lub xiaomi, nurtuje mnie jedna rzecz, może będzie mi w stanie ktoś odpowiedzieć. Mam salkę kinową dedykowaną, całkowite zaciemnienie, ciemnobrązowe ściany włącznie z sufitem, zero dostępu światła, plus ekran ramowy z materiałem matte white, obecnie używam projektora Epson Th5300. Czy jak wymienię na projektor omawiany w tym temacie, to czy przy założeniu oglądania filmów w zaciemnieniu mój obecny ekran sprawdzi się czy muszę inwestować w ekran CLR? Ewentualnie czy powinienem rozważyć wymianę materiału w ekranie na matte grey? Rozumiem zasadność użycia dedykowanych ekranów CLR dla projektorów UST w przypadku chęci ich używania w środowisku oświetlonym, ale nie mogę się doszukać zbytnio w internecie informacji jakich ekranów należy używać w środowisku zaciemnionym i czy takim środowisku zysk z ekranu CLR jeśli występuje, to jest na tyle duży że inwestycja jest uzasadniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że spokojnie wystarczy szara farba. Możnaby spróbować Nextela od Mankiewicza - idealnie rozprasza. Black Diamond SI (szkoda że nie mam już próbki) to powierzchnia metaliczna więc kąty zawężone. Nextelem malowałem nie raz kolumny. Gdzieś jeszcze mam puszki szarej muszę poszukać może ktoś chętny na testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściana i farba to może być zły pomysł, chociaż nie przesądzam. Przy projektorach krótkiego rzutu każda nierówność to duże zniekształcenie obrazu. Zalecany ekran napinany albo ramowy ale rodzaj materiału ma takie samo znaczenie jak przy pozostałych projektorach w przypadku oglądania w zaciemnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy kto ogląda bo ja mam ramowy z tego tematu bo w końcu to ja jestem autorem tego wątku i mimo mocno napiętego materiału w jednym miejscu lekko podnoszą mi się literki na pasku w tvn24 co mnie irytuje i tylko wtedy to jest widoczne. Jak na ekranie siadzie mają muszka to nawet nie widać że to Mucha tylko jakiś długi robak i to samo ze ścianą, jeżeli będzie jakieś coś nierównego to powoduje że robi się duże zniekształcenie. To co przy zwykłych projektorach nie było by żadnym problemem to przy krótkim robią się zniekształcenia i cienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#jokers, to Twoim zdaniem do oglądania w zaciemnieniu w dedykowanym pomieszczeniu na wemaxie, lepszy będzie ekran z materiałem white czy grey? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...